>Czy Tora i Biblia hebrajska/żydowska to to samo i czym Biblia żydowska różni się od Biblii >chrześcijańskiej? >Z moich badań wynika, że cała Biblia żydowska znajduje się w Starym Testamencie Biblii >chrześcijańskiej, co nasuwa mi pytanie, dlaczego są to różne religie? >Sam nie jestem superreligijny, ale bardzo mnie ciekawią wszystkie szczegóły techniczne i to, gdzie >wszystko się dzieli.
Torę czyta się po hebrajsku i po hebrajsku należy ją rozumować. Stary testament jest greckim i łaciniackim nawet nie przekładem, ale manipulatorstwem tekstem - Dekalog w bełkocie łaciniacko-greckim nie jest Dekalogiem z Tory. Aby literacki idol Jezus miał za sobą siłę tradycji dlatego autorzy Nowego testamentu zrobili z niego Żyda, Żyda zhelenizowanego, Żyda, który znał pisma hebrajskie tak jak rozumieli je Grecy, Żyda który nie znał ani hebrajskiego, ani aramejskiego, Żyda który dużo 'gadał', ale nigdy nie napisał żadnego tekstu w żadnym z języków.
|