Racjonalista - Strona głównaDo treści
do przodu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
19-01-2026 20:05okragly (21676 punktów)do przodu
Ocena 3 na 3
największa aktywność na naszym forum jest w dziale Religia, to nie jest racjonalne, to patrzenie 5000 - 2000 lat do tyłu, do tabliczek kamiennych, Czemu nie patrzymy do przodu?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14790 punktów)
Gdzie jest to wasze forum okragly, bo na naszym nie ma takiego działu.

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
20-01-2026 13:00 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>Gdzie jest to wasze forum okragly, bo na naszym nie ma takiego działu.
my racjonaliści powinniśmy mieć cel do którego zmierzamy, inaczej to chodzenie w kółko. Taki cel i sens życia dla nas indywidualnych jak i zbiorowych powinna nadac nasza nowa religia. Napisanie, wygłoszenie takiej to za mało, potrzebna jest postać z charyzmą, jak Jezus, Budda, Mahomet, za którym pójdą racjonaliści, ale u nas libków gdzie każdy jest indywidualny, wolny, to nie zadziała. Wpierw musimy odrzucić śmierć niosący liberalizm


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
20-01-2026 15:38 
 Ocena 2 na 2
panTeista (6812 punktów)
>my racjonaliści powinniśmy mieć cel do którego zmierzamy,

Tak trzymaj.
Celem może być np.: uczynić świat lepszym pod względem relacji wzajemnych.
21-01-2026 11:52 
 Ocena 2 na 2
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>>my racjonaliści powinniśmy mieć cel do którego zmierzamy,
>Tak trzymaj.
>Celem może być np.: uczynić świat lepszym pod względem relacji wzajemnych.

-------------
Panteisto - Bardzo trafna uwaga.

😊

S pozdravem

Tak zwana "prawda" bardzo często ma charakter RELATYWNY

21-01-2026 09:42 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>Gdzie jest to wasze forum okragly, bo na naszym nie ma takiego działu.
>my racjonaliści
Gdzie jest to wasze forum okragly, bo na naszym nie ma takiego działu?

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>największa aktywność na naszym forum jest w dziale Religia, to nie jest racjonalne, to patrzenie
>5000 - 2000 lat do tyłu, do tabliczek kamiennych, Czemu nie patrzymy do przodu?

-----------

Okragly - moim zdaniem tematy religijne są jak najbardziej tematami dotyczącymi przyszłości.

Wszakże w przyszłości każdego z nas spotka śmierć i większość ludzi trapią egzystencjalne obawy czy jest to ostateczny koniec życia w człowieku czy też jest życie pozagrobowe i jak ona wygląda?


S pozdravem

Tak zwana "prawda" bardzo często ma charakter RELATYWNY

okragly (21676 punktów)
>>największa aktywność na naszym forum jest w dziale Religia, to nie jest racjonalne, to patrzenie
>>5000 - 2000 lat do tyłu, do tabliczek kamiennych, Czemu nie patrzymy do przodu?
>-----------
>Okragly - moim zdaniem tematy religijne są jak najbardziej tematami dotyczącymi przyszłości.
znalazłem boga przyszłości, jest kobietą, piszę o niej tu www.racjonalista.pl/forum.php/s,954084


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365