Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dzicz z Izraela

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
31-07-2007 21:59sceptymucha (moderator, 11470 punktów)Dzicz z Izraela
Witam!
Coraz smieszniej jest w naszym kraju. Oboz w Majdanku odwiedzila dzicz z Izraela. Pech chcial, ze byl zamkniety, gdyz zapadla noc, wiec dzicz wjechala autobusem taranujac szlaban. Strasznie cywilizowane zachowanie. Smiech bierze, ze policja zamiast ich zamknac godzinami z nimi 'negocjuje'.
Skad sie taka dzicz bierze? Ano w Polsce tak wychowuje skrajna prawica z jej ojcem chrzestnym (moze juz bylym) Giertychem. My sobie z Giertychem jakos poradzilismy, za to w Izraelu ludzie pokroju Giertycha (lub tylko charakteru jaki utozsamiamy z Giertychem) zdolali dojsc do wladzy i wychowac pokolenie. Na nieszczescie w Polsce mamy obozy zaglady, do ktorych dzicz przyjezdza.
Pytanie zasadnicze jest takie- jak sobie z ta dzicza radzic? Moze rozebrac te obozy i wyslac w czesciach do Izraela? Albo zabronic dziczy wjazdu do Polski? A moze wlasnie zapraszac dzicz z Izraela jak najczesciej do Polski, zeby Polacy mogli sobie wyrobic na jej temat zdanie?
Pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

papa smerf
Niezbyt rozumiem w jaki sposób z faktów "prasowych", ułozyłeś sobie już całość układanki? Skąd wiesz, jak było? Nie wolisz poczekać jednak na relacje obu stron?
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
>Niezbyt rozumiem w jaki sposób z faktów "prasowych", ułozyłeś sobie już całość układanki? Skąd wiesz, jak było? Nie wolisz poczekać jednak na relacje obu stron?
Sprawa sie zakonczyla. Za 12 dolarow od osoby mozna zwiedzac o kazdej porze. Jesli zaplacisz jeszcze za szkody, to mozesz tez niszczyc co Ci sie podoba. Niezle co?
Temat napisalem po obejrzeniu Kuriera w TV3 (byla w nim rozmowa telefoniczna z komendantem policji zdaje sie). To mi wystarczylo, by powiedziec, ze z tymi ludzmi i cala sprawa jest cos nie tak. Jako ze to byla wycieczka, to winy za barbarzynskie zachowanie nie da sie zrzucic na jedna osobe, ale na sposob w jaki ci konkretni ludzie byli wychowani. A to juz nie pierwsze 'ciekawe' zachowanie 'turystow' z Izraela...
Pozdrawiam
znów ja
jeśli wierzysz w to, co mówi komendant psiarni, to znaczy, że nigdy nie miałeś z psiarnią do czynienia...
DawidKarolkievitz (984 punktów)
>jeśli wierzysz w to, co mówi komendant psiarni, to znaczy, że nigdy nie miałeś z psiarnią do czynienia...

Z takimi komentarzami to na forum dla kiboli.

Henryk zawsze ma rację, ponieważ tak mówi list, a list jest prawdziwy ponieważ Henryk go podyktował, ponieważ tak mówi list.
jarcio (1198 punktów)
>Smiech bierze,
>ze policja zamiast ich zamknac godzinami z nimi
>'negocjuje'.

Ja nie rozumiem dlaczego sie temu dziwisz. Przecież w tym kraju już krzywego słowa na Żyda powiedzieć nie można bo od razu lewackie media ryk podnoszą, że antysemityzm sie tutaj panoszy. Natomiast po Polakach i katolikach można "jeździć" na całego - wtedy to jest dowód dojrzałości kulturowej, zaawansowania cywilizacyjnego, świadomości społecznej ... i co tam jeszcze - i tutaj te same media albo milczą albo się dołączają. No to policjanci również szczególnie uczuleni na tym punkcie delikatnie, z życzliwości co by wyjątkowych gości z Izraela nie urazić, pertraktują.

Przed chwila rzecznik policji poinformował, że sprawa zastała załatwiona od ręki. Przy normalnych procedurach wandali zabrano by po prostu na komendę. No, ale w końcu odwiedzili nas Żydzi więc stosuje się specjalne kryteria postępowania - zupełnie jak za czasów "złotego wieku" państw narodowych.
i też ja
w/g mnie żydzi w polsce są prześladowani, podobnie jak inne mniejszości, zatem twoja wypowiedź pozbawiona jest sensu.

wyżywaj się może na żonie albo dzieciach, jeśli ci pozwalają?
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)
   Za Boga nie pamiętam, kto to powiedział tak ładnie, że kiedyś antysemitą był ten, kto nie lubił Żydów, natomiast dziś antysemitą jest ten, kogo Żydzi nie lubią.
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)
   Poza tym, chyba ktoś robi z nas wariata:

>wiadomosci.onet.pl/1581848,11,item.html
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
>   Poza tym, chyba ktoś robi z nas wariata:
>>wiadomosci.onet.pl/1581848,11,item.html
Rozmontowywanie drzwi i niszczenie klodek w transie religijnym. Dobre. Poza tym fakty zostaly przeinaczone (w porownaniu do tych podawanych na goraco [gdy nie pojawili sie ludzie typu ambasador Izraela w tle]). Dopiero to daje do myslenia.
Pozdrawiam
02-08-2007 15:43 
 Ocena 1 na 1
Małgorzata Leśniak (3242 punktów)
>Za Boga nie pamiętam, kto to powiedział tak ładnie, że kiedyś antysemitą był ten, kto nie lubił Żydów, natomiast dziś antysemitą jest ten, kogo Żydzi nie lubią.

Też nie pamiętam, ale swego czasu prorok prasy, Walter Lippmann (Żyd), powiedział, że antysemityzm jest karą, o którą Żydzi sami się napraszają, czyniąc się nadmiernie widocznymi... Powiedział też, że Żydzi posiadają wiele niepokojących nawyków osobistych i społecznych, wywołanych przez koszmarną historię i zintensyfikowanych przez faryzejską teologię... Komentować słów Lippmanna nie będę, ale czy to nie przypadkiem jemu właśnie zawdzięczamy słowo "stereotyp"?
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)
   Zastanowiłbym się jeszcze, dlaczego Arabowie, sami (przeważnie) Semici, są antysemitami?
03-08-2007 11:14 
 Ocena 1 na 1
Małgorzata Leśniak (3242 punktów)
>Zastanowiłbym się jeszcze, dlaczego Arabowie, sami (przeważnie) Semici, są antysemitami?

Może właśnie dlatego, że początkowo islam (podobnie jak chrześcijaństwo) to heterodoksja wewnątrz judaizmu była? Może też dlatego, że Mahomet rozwinął odrębną religię wtedy, kiedy zdał sobie sprawę, że Żydzi z Medyny nie są gotowi zaakceptować jego arbitralnie utworzonej arabskiej wersji judaizmu? To w końcu on przeniósł szabat na piątek i zmienił jego naturę. A modlitwy? Wszak ich orientację przeniósł z Jerozolimy na Mekkę... Może również dlatego, że to właśnie w islamie powstała teoria i praktyka przymusowego nawracania, którą rabiniczny judaizm ostatecznie odrzucił? Mogę podać mnóstwo przykładów tego stanu rzeczy, łącznie z tymi o których Tora wspomina...

Serdecznie pozdrawiam...
estetka (708 punktów)
zabronic dziczy wjazdu do Polski? A moze
>wlasnie zapraszac dzicz z Izraela jak najczesciej do
>Polski, zeby Polacy mogli sobie wyrobic na jej temat
>zdanie?

na pewne zdarzenia nalezy spojrzec z pewnego dystansu... bez ekscytacji i bez przesady. Zgadzam sie na wymierzenie kary i nie bede dyskutowac nad skutecznoscia wybranej w danym przypadku.
Nie zgadzam sie z ogolnym okresleniem "Dzicz z Izraela". tak samo jak nie zgadzam sie z okresleniem "dzicz z Polski" na okreslenie nagannych wybrykow Polakow w innych krajach swiata i nie zgadzam sie nad dyskusja czy "dziczy z Polski" nalezy wiecej do danego kraju nie wpuszczac...
Czasami wydaje mi sie, ze zamiast normalnego podania do sadu konkretnych osob i wydanie wyroku, to pozwala sie niektorym wybrykom tuszowanie i nastepnie bezkarne jezdzenie z lekcjami etyki po nie-oskarzonych...
Mlodziez z calego swiata w pewnym wieku jest absolutnie nieodpowiedzialna, nie jest to ani wyjatek ani regula...
nie zauwazylam aby ktokolwiek z tej gryupy ("dziczy z Izraela") sie wypowiadal... a rozumiem, ze "przepraszam" to najmniej czego mozna oczekiwac. Nie chce nikogo tlumaczyc ale tez nie mam zamiaru biernie asystowac na kamieniowanie wyrostkow.
Zgadzam sie , ze czyn byl naganny...
czyn - nie ludzie....
...i to wszystko co moge zrobic...
jarcio (1198 punktów)
>Nie zgadzam sie z ogolnym okresleniem "Dzicz z Izraela". tak samo jak nie zgadzam sie z okresleniem "dzicz z Polski" na okreslenie nagannych wybrykow i nie zgadzam sie nad dyskusja czy "dziczy z Polski" nalezy wiecej do danego kraju nie wpuszczac...

Anglicy w takich sytuacjach zwykli mawiać "let us call spade a spade". Niestety w Europie już od kilkudziesięciu lat panuje poprawność polityczna, która najzwyklejsze akty wandalizmu, podłości, a nawet mordu (jak to przecież intelektualiści europejscy swojego czasu nawoływali do pertraktacji ze Stalinem czy Hitlerem bagatelizując ich poglądy i polityke; podobnie traktowali opis zbrodni "kołymskiej" Herlinga Grudzińskiego uważając go za jakiegoś nawiedzonego fantaste, którym powoduje wrodzona nienawiść do Rosjan) stara się zakłamywać posługując się eufemizmami, obracając w żart lub bagatelizując co by nie psuć wygodnej iluzji ogólnoeuropejskiego pokoju czy pozytywnego usposobienia niektórych nacji.

Taki język zakłamuje rzeczywitość bowiem posługuje się słowami i określeniami, które do danej sytuacji po prostu nie pasują. O groźbie jaka z tego wynikała pisał między innymi George Orwell w "Roku 1984". Ludzie niestety tego na ogół nie rozumieją i wolą zamykać oczy na niewygodną lub niepopularną prawdę.

>Zgadzam sie , ze czyn byl naganny...
>czyn - nie ludzie....

Wytaczajmy zatem sprawy karne bytom abstrakcyjnym czyli czynom, a ludzi zostawmy w spokoju. Zwykło się mawiać, że ludzi poznaje sie po czynach. Dlaczego w tej sytuacji robić wyjątek ?
estetka (708 punktów)

>>Zgadzam sie , ze czyn byl naganny...
>>czyn - nie ludzie....
>Wytaczajmy zatem sprawy karne bytom abstrakcyjnym czyli czynom, a ludzi zostawmy w spokoju. Zwykło się mawiać, że ludzi poznaje sie po czynach. Dlaczego w tej sytuacji robić wyjątek ?

taka postawa jest jedynie sluszna, gdyz humanitarna. takie rozumienie czynow jest to nowy trend( spotykam od kilkunastu lat) w psychologii i w sadownictwie, z ktorym sie absolutnie zgadzam. Nie tylko akty wandalizmu ale jakiekolwiek naganne akty, ktore czlowiek czyni winne byc surowo karane i jako takie jezeli na to zasluguja - napietnowane. czyny a nie ludzie. w ten sposob otrzymuje sie o wiele wieksza mozliwosc readaptacji skazanego do spoleczenstwa. a przeciez nie tylko o to chodzi aby osoby, ktore w omawianym przypadku zostaly ukarane ( osobiscie uwazam, ze nie zostaly ukarane..ale nie bede oceniac tego faktu) ale chodzi glownie o to aby nigdy wiecej nie dopuscily sie ani tego ani zadnego innego typu czynu sprzecznego z ogolnym dobrem spoleczenstwa.
Wiec nie chodzi aby to zdarzenie bylo wyjatkiem ...
polf (149 punktów)
>Oboz w Majdanku
>odwiedzila dzicz z Izraela. Pech chcial, ze byl zamkniety,
>gdyz zapadla noc, wiec dzicz wjechala autobusem taranujac
>szlaban. Strasznie cywilizowane zachowanie. Smiech bierze,
>ze policja zamiast ich zamknac godzinami z nimi
>'negocjuje'.
>Skad sie taka dzicz bierze? Ano w Polsce tak wychowuje
>.....

Dość znaczny ładunek nienawiści rasistowskiej. Podobny temu jakim obdarzali Polaków Niemcy w latach 1989-1999 w trakcie tzw. saksów (jeśli nie wiesz o co chodzi to podpowiem że chodzi o wyjazdy zarobkowe naszych rodaków za zachodnią granicę Polski ). Porównując jednak Husytów w transie religijnym do dziczy to lekka przesada... Wolnomysliciel to wszak człowiek tolerancyjny rozumiejący przyczyny takich zachowań. Dzięki zrozumieniu wolnomyśliciel nie jest zagrożony reagowaniem w podobny sposób, no chyba że wolnomyśliciel w rzeczywistości jest rasistą a to już nie ma nic wspólnego z wolnym myśleniem, gdyż nienawiść zaślepia do granic niewyobrażalnych.
Szacunkiem dla innych zdobędziesz szacunek dla siebie. I oczywiście wcale nie chodzi o tolerowanie wybryków nastolatków, nie ważne skąd by nie byli.
Pozdrawiam.
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)

>Dość znaczny ładunek nienawiści rasistowskiej.
To przykre, ze pisanie o faktach jest interpretowane jako nienawisc. Jak nazwac grupe ludzi wlamujacych sie do muzeum obozu zaglady, gdzie byli mordowani ich rodacy? Ludzmi cywilizowanymi?
>Porównując jednak Husytów w transie religijnym do dziczy to lekka przesada...
Przeczytaj to zdanie. Pozniej artykuly w necie sprzed i po interwencji ambasady Izraela. Trans religijny, ble.

>Szacunkiem dla innych zdobędziesz szacunek dla siebie.
Zacznij od szacunku dla siebie (w sensie szanuj sie, swoj kraj, swoja tradycje).
> I oczywiście wcale nie chodzi o tolerowanie wybryków nastolatków, nie ważne skąd by nie byli.
To nie pierwszy wybryk tego typu ('turystow z Izraela'). Laczy je to, ze sa tolerowane.
Pozdrawiam
polf (149 punktów)
>>Dość znaczny ładunek nienawiści rasistowskiej.
>To przykre, ze pisanie o faktach jest interpretowane jako nienawisc. Jak nazwac grupe ludzi wlamujacych sie do muzeum obozu zaglady, gdzie byli mordowani ich rodacy? Ludzmi cywilizowanymi?

Pisanie o faktach to jedno. Komentowanie ich w sposób bliski rasistowskiemu to drugie...

>>Porównując jednak Husytów w transie religijnym do dziczy to lekka przesada...
>Przeczytaj to zdanie. Pozniej artykuly w necie sprzed i po interwencji ambasady Izraela. Trans religijny, ble.
Przytoczony przeze mnie tekst o religijnym transie jest lekko cyniczny. Nie dodałem odpowiedniego emotikonu. Oczywiście że żaden trans nie usprawiedliwia zachowań. Jednak należy pamiętać że są różne kultury... Czy japończyków nazwiemy dziczą bo mieli ostre miecze którymi ucinali głowy w mngnieniu oka?

>>Szacunkiem dla innych zdobędziesz szacunek dla siebie.
>Zacznij od szacunku dla siebie (w sensie szanuj sie, swoj kraj, swoja tradycje).
Tu mam prośbę. Napisz jak Ty to rozumiesz. I pytanie na jakiej podstawie uważasz że mi tego brakuje? Tekst o szacunku był tekstem ogólnym który mógł równie dobrze być skierowany do grupy ludzi która wdarła się do obozu nie szanując polskiego prawa, obyczajów i swoich pomordowanych rodaków...

>> I oczywiście wcale nie chodzi o tolerowanie wybryków nastolatków, nie ważne skąd by nie byli.
>To nie pierwszy wybryk tego typu ('turystow z Izraela'). Laczy je to, ze sa tolerowane.
Gdyby były tolerowane nie rozmawialibyśmy na ten temat...

>Pozdrawiam

Również pozdrawiam i bez urazy
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

>Gdyby były tolerowane nie rozmawialibyśmy na ten temat...

   Jakoś nie spostrzegłeś, o jak wielu sprawach, które właśnie są tolerowane, rozmawiamy na tym forum?
polf (149 punktów)
>>Gdyby były tolerowane nie rozmawialibyśmy na ten temat...
>   Jakoś nie spostrzegłeś, o jak wielu sprawach, które właśnie są tolerowane, rozmawiamy na tym forum?

Hehe.
Oczywiście spostrzegłem
Jednak gdyby wybryki nastolatków z Izraela były normą to nikt by w mediach tego nie przedstawił, bo byłoby to nieciekawe.

Poza tym jest takie powiedzenie: "Gdzie Polaków dwóch tam głosy trzy". Nie ma w Polsce sprawy z którą wszyscy by się zgadzali. Jednak pewne sprawy są bardziej bulwersujące i zwracają większą uwagę mediów i nas

W wątku o powstaniu ktoś wspomniał że świet zna tylko powstanie w getcie warszawskim a powstania warszawiaków to już nikt nie kojarzy. No cóż. Żydzi dbają o to by cały świat wiedział. My dopiero zaczynamy... I nie ma już znaczenia czy powstanie miało sens czy nie. Było i poochłonęło ok. 250 tyś istnień. Mówiąc dokładniej 50 tyś zginęło w bohaterskiej walce a 200 tyś zostało bestialsko wymordowane przez hitlerowskich okupantów.

Pozdrawiam
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
>>>Dość znaczny ładunek nienawiści rasistowskiej.
>>To przykre, ze pisanie o faktach jest interpretowane jako nienawisc. Jak nazwac grupe ludzi wlamujacych sie do muzeum obozu zaglady, gdzie byli mordowani ich rodacy? Ludzmi cywilizowanymi?
>Pisanie o faktach to jedno. Komentowanie ich w sposób bliski rasistowskiemu to drugie...
Uwazam, ze piszac w ten sposob sprawie, ze takie wypadki beda sie zdarzac rzadziej. Nie nawolywalem w tym, co napisalem do jakiejkolwiek agresji czy nieadekwatnych srodkow wzgledem osob, o ktorych pisalem. W sumie moglbym w tym momencie odbic pileczke i dodac, ze patrzysz przez stereotyp kazacy nazywac osobe piszaca zle o osobach z Izraela antysemitami. Choc wlasciwie byloby to odejscie od tematu.
>>>Porównując jednak Husytów w transie religijnym do dziczy to lekka przesada...
>>Przeczytaj to zdanie. Pozniej artykuly w necie sprzed i po interwencji ambasady Izraela. Trans religijny, ble.
>Przytoczony przeze mnie tekst o religijnym transie jest lekko cyniczny. Nie dodałem odpowiedniego emotikonu. Oczywiście że żaden trans nie usprawiedliwia zachowań. Jednak należy pamiętać że są różne kultury...
Rzecz w tym, ze zdaje sie nie byl to trans religijny ale sposob na usprawiedliwienie dziwacznych dzialan.
> Czy japończyków nazwiemy dziczą bo mieli ostre miecze którymi ucinali głowy w mngnieniu oka?
Akurat trafiles mi w temat. Tak, japonczycy w okresie szogunatu byli dzicza. Moge sie rozpisac, jak chcesz o tym (przejawach dziczy w czasach krolowania miecza).
>>>Szacunkiem dla innych zdobędziesz szacunek dla siebie.
>>Zacznij od szacunku dla siebie (w sensie szanuj sie, swoj kraj, swoja tradycje).
>Tu mam prośbę. Napisz jak Ty to rozumiesz. I pytanie na jakiej podstawie uważasz że mi tego brakuje? Tekst o szacunku był tekstem ogólnym który mógł równie dobrze być skierowany do grupy ludzi która wdarła się do obozu nie szanując polskiego prawa, obyczajów i swoich pomordowanych rodaków...
Szacunek dla innych niekoniecznie wraca do nas jako szacunek dla nas. Musi byc ukryte zalozenie, ze ten ktos, kogo szanujemy jest wart naszego szacunku i jeszcze, ze odpowie szacunkiem. Megaloman nigdy nie odpowie szacunkiem na nasz szacunek, tak samo czlowiek z grunktu zly, zle wychowany lub nienawidzacy nas (przyklady sa abstrakcyjne i nie nalezy laczyc ich na sile z trescia glownego watku dyskusji) itp. Jeszcze na przyklad w relacji sluga- pan szacunek czesto bywa jednostronny.
>>> I oczywiście wcale nie chodzi o tolerowanie wybryków nastolatków, nie ważne skąd by nie byli.
>>To nie pierwszy wybryk tego typu ('turystow z Izraela'). Laczy je to, ze sa tolerowane.
>Gdyby były tolerowane nie rozmawialibyśmy na ten temat...
Gdyby zachowania te zostaly odpowiednio ukarane nie pisalebym tego.
>>Pozdrawiam
>Również pozdrawiam i bez urazy
>
Nie obrazam sie latwo. Za to bywa, ze sie bulwersuje.
Gosia (9452 punktów)

>Coraz smieszniej jest w naszym kraju. Oboz w Majdanku
>odwiedzila dzicz z Izraela. Pech chcial, ze byl zamkniety,
>gdyz zapadla noc, wiec dzicz wjechala autobusem taranujac
>szlaban.

Zasłyszane:
Nowa definicja słowa "ironia":
- Grupa ortodoksyjnych Żydów na siłę próbująca dostać się do obozu w Majdanku.


Pozdrawiam.
Paul (408 punktów)

>Pytanie zasadnicze jest takie- jak sobie z ta dzicza
>radzic? Moze rozebrac te obozy i wyslac w czesciach do
>Izraela? Albo zabronic dziczy wjazdu do Polski? A moze
>wlasnie zapraszac dzicz z Izraela jak najczesciej do
>Polski, zeby Polacy mogli sobie wyrobic na jej temat
>zdanie?

Zamiast zadawać głupie pytania radze się zastanowić, kogo Polak szanuje i jak sam się w gośćiach zachowuje? Odrobine samokrytyki, Panowie, prosze!!!

P.s. W tle gra mi "Woodstock" i tak sobie pomyślałem, że jedynie co Polakom wyszło to Owsiak. Szacunek Panowie dla drugiego.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365