Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego Bóg miałby nienawidzić osób homoseksualnych?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
31-01-2026 22:04noxka (5 punktów)Dlaczego Bóg miałby nienawidzić osób homoseksualnych?
Ocena 1 na 1
Żadna religia nie powinna mówić ludziom, dlaczego mogą kochać, jeśli wszyscy mogą wyrazić zgodę i są w odpowiednim wieku dla danej kultury
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
>Żadna religia nie powinna mówić ludziom, dlaczego mogą kochać, jeśli wszyscy mogą wyrazić zgodę i są w odpowiednim wieku dla danej kultury
w Nowym Testamencie "Każde więc drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, zostaje wycięte i wrzucone w ogień"

AI pisze Tak, nauka potwierdza, że homoseksualizm ma silne uzasadnienie biologiczne Współczesne badania wskazują na złożoną interakcję genetyki, hormonów oraz procesów zachodzących w łonie matki.

Zachowania homoseksualne udokumentowano u 1500 gatunków zwierząt, jest to naturalna i powszechna cecha biologiczna w przyrodzie.
Orientacja seksualna jest wrodzona, kształtuje się we wczesnym etapie życia


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
01-02-2026 11:47 
 Ocena 1 na 1
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>AI pisze Tak, nauka potwierdza, że homoseksualizm ma silne uzasadnienie biologiczne Współczesne badania wskazują na złożoną interakcję genetyki, hormonów oraz procesów zachodzących w łonie matki.
> Zachowania homoseksualne udokumentowano u 1500 gatunków zwierząt, jest to naturalna i powszechna cecha biologiczna w przyrodzie.
>Orientacja seksualna jest wrodzona, kształtuje się we wczesnym etapie życia


--------------

Okragly - zgadzam się z tym co napisałeś / zacytowałeś powyżej.
W charakterze pewnego uzupełnienia chciałbym powołać się jeszcze na 2 utworzone przeze mnie na tym forum wątki - a mianowicie:

Czy homoseksualizm jest naturalny?

www.racjonalista.pl/forum.php/s,948638

Najdluzsza zywotnosc organizmow i nie tylko.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,951253


Cytat z tego wątku, jak niżej:
------------------
"Zwierzęta - przypadki wychowania młodych przez pary jednopłciowe
Zjawisko to obserwuje się u wielu gatunków zwierząt, szczególnie u ptaków, ale także u ssaków. Oto najlepiej udokumentowane przykłady:
U ptaków zachowania homoseksualne i tworzenie jednopłciowych par są dość częste - często takie pary wspólnie wysiadują jaja (czasem "przejęte" lub podstawione), karmią i chronią pisklęta.
Najbardziej znane przykłady:
Pingwiny
- na przyklad pingwin cesarski, pingwin fioletowy, pingwin skalny. W wielu ogrodach zoologicznych opisywano samcze pary, które skutecznie wychowywały młode.
Albatrosy Laysan - szczególnie na Hawajach; nawet 30% par to samice wychowujące wspólne pisklę.
Łabędzie czarne - samce często tworzą stabilne pary, przejmują jajka lub czasem tworzą trójki z samicą, po czym same wychowują młode.
Gęsi, kaczki, mewy, ibisy, mewa srebrzysta, kakadu, sępy - opisywane są przypadki długoletnich jednopłciowych par wychowujących potomstwo.

Ssaki
Delfiny butlonose
- samce tworzą trwałe sojusze i zdarzają się przypadki wspólnego "opiekuńczego" zachowania wobec młodych w grupie.
Owce, kozy, bizony - notuje się pary jednopłciowe, chociaż niekoniecznie związane z rodzicielstwem."

------------------



S pozdravem

Zwierzęta podobnie jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia fizyczne
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Żadna religia nie powinna mówić ludziom, dlaczego mogą kochać, jeśli wszyscy mogą wyrazić zgodę i
>są w odpowiednim wieku dla danej kultury

________

Podzielam Twoje spojrzenie.

😊


S pozdravem

Zwierzęta podobnie jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia fizyczne

noxka (5 punktów)
>Żadna religia nie powinna mówić ludziom, dlaczego mogą kochać, jeśli wszyscy mogą wyrazić zgodę i omegle
>są w odpowiednim wieku dla danej kultury

Thanks

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365