Racjonalista - Strona głównaDo treści
Szukasz książki, od której nie możesz się oderwać

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
03-02-2026 08:42duffy7 (2 punktów)Szukasz książki, od której nie możesz się oderwać
Ocena 1 na 1
Cześć wszystkim! Próbuję wrócić do czytania i szukam książki, która naprawdę szybko wciągnie – takiej, przy której ciągle powtarzasz „jeszcze jeden rozdział” i nagle jest 2 w nocy.

Jestem otwarta na praktycznie każdy gatunek (fikcja lub literatura faktu), ale szczególnie lubię:

- Silne postacie

- Wciągającą fabułę od samego początku

- Emocjonalne lub skłaniające do refleksji momenty

Dziękuję!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Cześć wszystkim! Próbuję wrócić do czytania i szukam książki, która naprawdę szybko wciągnie
>- takiej, przy której ciągle powtarzasz "jeszcze jeden rozdział" i nagle jest 2 w
>nocy.
>Jestem otwarta na praktycznie każdy gatunek (fikcja lub literatura faktu), ale szczególnie lubię:
>- Silne postacie
>- Wciągającą fabułę od samego początku
>- Emocjonalne lub skłaniające do refleksji momenty
>Dziękuję!

-------------------------

Ksiazka Robert Rutkowski, Irena A. Stanisławska "Oswoic narkomana".
Robert Rutkowski jest to bardzo ciekawa postac - jest jednym z obecnie najlepszych terapeutów uzaleznien w Polsce.
"Oswoic narkomana" - Robert Rutkowski raczej szczegolowo opisal droge jaka sam przeszedł - była ona bardzo zlozona: otarcie się o zawodowa siatkowke, silne uzaleznienia, skrajne glody uzaleznieniowe, otarcie się o smierc wskutek uzaleznien, rozpad malzenstwa, odwyki, studia psychologiczne, działanie jako terapeuta.

Jak widziesz droga:
- zroznicowana
- przeboccowana dość mocno zróżnicowanymi impulsami
- z happy end'e.

Puenta - goraco polecam 😊 siegniecie po te ksiazke.

"Naprawde warto"
😊

S pozdravem

Zwierzęta podobnie jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia fizyczne

04-02-2026 11:38 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
Całe szczęście, że tutaj twoje cenzorskie zapędy nie działają Lolek.
Nie bierz tego zbyt emocjonalnie. To nie hejt, a sprzeciw wprowadzania cenzorskich praktyk

www.racjonalista.pl/forum.php/s,954313
strickland (1 punktów)
Fajnie, że temat wywołuje tak wiele różnych refleksji - logiczne rozumowanie i szerokie spojrzenie to podstawa dobrej debaty, a tu każdy stara się dodać coś wartościowego. Czasem nawet różnice w opiniach prowadzą do ciekawszych wniosków, jeśli tylko szanujemy argumenty rozmówców. Przy takich rozmowach czasem warto też spojrzeć na inspirujące treści z zewnątrz - jak te na milanalukaszuk.pl/ - które potrafią skłonić do głębszej refleksji i nowej perspektywy.

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365