Racjonalista - Strona głównaDo treści
punkt widzenia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
12-02-2026 17:45okragly (21676 punktów)punkt widzenia
Ocena 1 na 1

Zgodnie z fizyką, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia



tu wszyscy mieli taki sam punkt siedzenia, stąd i widzenia, stąd był raj

dlatego w raju nie było hierarchii, prawa, policji, więzień, patoelit, indoktrynacji, manipulacji, ..
z prawa fizyki, mieliśmy taki sam punkt widzenia i siedzenia, byliśmy jednością, jednym organizmem, jednym ciałem
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
>Zgodnie z fizyką, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
>tu wszyscy mieli taki sam punkt siedzenia, stąd i widzenia, stąd był raj
>dlatego w raju nie było hierarchii, prawa, policji, więzień, patoelit, indoktrynacji, manipulacji,
>..
>z prawa fizyki, mieliśmy taki sam punkt widzenia i siedzenia, byliśmy jednością, jednym organizmem,
>jednym ciałem

nasz pan usazyd, wzór do którego dążymy, z powodu ogromnych odległości tych punktów fizycznych w USA (punkt siedzenia psychopaty Muska od punktu widzenia bezdomnego) się rozpadnie albo dla swojego poratowania spowoduje wojnę światową, wtedy nas, jego wiernych psów, libków niedorozwojków pośle na stracenie
czysta fizyka,
my z naszym bogiem, indywidualne, wolne, własne elektrony, jesteśmy bez szans
tak my libki, psy pana, wymrzemy szybciej niz myślałem


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
okragly (21676 punktów)
>Zgodnie z fizyką, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
ładnie to przedstawił Protagoras (450 r.pne St. Grecja) mówiąc "człowiek jest miarą wszystkiego"
że nie istnieje jedna, obiektywna prawda dostępna dla wszystkich w ten sam sposób.

To, co jest sprawiedliwe w jednym państwie, może być niesprawiedliwe w innym, zależnie od tego, co dana społeczność uzna za korzystne.

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Zgodnie z fizyką, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
Fizyka nie ma nic do rzeczy, dwie osoby siedzące w tym samym miejscu mogą mieć różne punkty widzenia.
>tu wszyscy mieli taki sam punkt siedzenia, stąd i widzenia, stąd był raj
Błędny wniosek wynikający z błędnego założenia. patrz wyżej
>dlatego w raju nie było hierarchii,
Nieprawda, hierarchia jest powszechna w świecie zwierząt.
>prawa,
Nieprawda, w świecie zwierząt obowiązują prawa przyrody.
>policji,
Nieprawda, w stadach są osobnicy, którzy pilnują porządku.
>więzień,
Nieprawda, są zwierzęta, które zwabiają w pułapki, np. pająki.
>patoelit,
Nie było ludzi, więc nie było patoelit. Człowiek nigdy nie był w raju, wygnanie z raju to przenośnia mówiąca, że zwierzę stało się człowiekiem.
>indoktrynacji, manipulacji,
jw.
>z prawa fizyki, mieliśmy taki sam punkt widzenia i siedzenia, byliśmy jednością, jednym organizmem,
Bzdury, każdy jest osobnym organizmem. Jesteś bardzo niewykształcony.
>jednym ciałem
Bzdury. jw.

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
21-02-2026 18:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Zgodnie z fizyką, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
>Fizyka nie ma nic do rzeczy, dwie osoby siedzące w tym samym miejscu mogą mieć różne punkty widzenia.
często uczestnicy wypadków, to samo zdarzenie inaczej widzą
punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, dodałbym że można miec różne okulary (w tym różowe)

>>tu wszyscy mieli taki sam punkt siedzenia, stąd i widzenia, stąd był raj
>Błędny wniosek wynikający z błędnego założenia. patrz wyżej
Amisze maja jednakowy punkt siedzenia i widzenia, podobnie może być w zakonie, rodzinie

>>dlatego w raju nie było hierarchii,
>Nieprawda, hierarchia jest powszechna w świecie zwierząt.
to jaka jest w mrowisku?
my stoimy wyżej, mamy 10 X większe mózgi niż szympans i mamy mowę



która służy do komunikacj, porozumieniu



tu nie ma hierarchii (ten pan po lewej to nasz Konopka, wierzy w indywidualizm, wolność)

>>z prawa fizyki, mieliśmy taki sam punkt widzenia i siedzenia, byliśmy jednością, jednym organizmem,
>Bzdury, każdy jest osobnym organizmem.

to jest jeden organizm, ich serca biją jednym rytmem

>Jesteś bardzo niewykształcony.
wykształcenie to bzdura , w raju nie występowało

>>jednym ciałem
>Bzdury. jw.
czy w KK się nie mówi że żona i mąż są jednym ciałem? albo kk to jedno ciało?
w raju to było całe stado, żyli od urodzenia do śmierci w jednym organizmie, komunie dusz i serc


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
22-02-2026 06:57 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>Nieprawda, hierarchia jest powszechna w świecie zwierząt.
>to jaka jest w mrowisku?
Nie kłam, że cię to interesuje, masz zamknięty umysł, żyjesz w iluzji.

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
22-02-2026 14:22 
 Ocena 2 na 2
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>>Nieprawda, hierarchia jest powszechna w świecie zwierząt.
>to jaka jest w mrowisku?

---------------------

Hierarchia w mrowisku jest bardzo uporządkowana i opiera się na podziale ról między różne typy mrówek. Oto najważniejsze poziomy tej struktury:

1. Królowa (samica rozrodcza)
• Najważniejsza w kolonii.

2. Robotnice
• To bezpłodne samice, które stanowią większość kolonii.

3. Żołnierze (jeśli występują u danego gatunku)
• To specjalny typ robotnic o większych głowach i silnych żuwaczkach.
• Ich zadaniem jest obrona mrowiska przed drapieżnikami i wrogimi koloniami.

4. Samce
• Pojawiają się tylko w określonym czasie (np. w okresie godowym).
• Ich jedyną rolą jest zapłodnienie królowej.
• Po spełnieniu tej funkcji zazwyczaj szybko giną.

Jak działa ta hierarchia?
Nie ma tu "szefa" w ludzkim sensie - kolonia działa jak jeden organizm.

Jest to zatem podział ról wyrażający swoistą hierarchię - bardzo nietypową w ludzkim rozumieniu ).

S pozdravem

Zwierzęta podobnie jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia fizyczne

22-02-2026 15:07 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Nieprawda, hierarchia jest powszechna w świecie zwierząt.
>>to jaka jest w mrowisku?
>---------------------
>Hierarchia w mrowisku jest bardzo uporządkowana i opiera się na podziale ról między różne typy mrówek. Oto najważniejsze poziomy tej struktury:
>1. Królowa (samica rozrodcza)
>• Najważniejsza w kolonii.
podobnie jest u ludzi, macica jest najważniejsza, w raju rządziła



rajska królowa
albo ta


po prostu boginia (tak wyglądała królowa w rajskim mrowisku)

>2. Robotnice
>• To bezpłodne samice, które stanowią większość kolonii.
>3. Żołnierze (jeśli występują u danego gatunku)
>• To specjalny typ robotnic o większych głowach i silnych żuwaczkach.
>• Ich zadaniem jest obrona mrowiska przed drapieżnikami i wrogimi koloniami.
mrowisko to jeden organizm, człowiek to jeden organizm, królowa to macica, żołnierze u człowieka to ramiona a robotnice to nasze ręce, mięśnie
każdy organizm ma w sobie wyspecjalizowane narządy, co nie znaczy że mamy hierarchię, że mam papieża, biskupów, arcybiskupów, kardynałów, proboszcza i ja, zagubiona owieczka

>4. Samce
>• Pojawiają się tylko w określonym czasie (np. w okresie godowym).
rolnicy zabijają samce, są trutniami, może dlatego wśród nas samców były wojny, żebyśmy się sami pozabijali?

>• Ich jedyną rolą jest zapłodnienie królowej.
tak też sadzą rolnicy, zabijając knury, ogiery, byki, koguty, ...
najlepszym filmem jaki oglądałem była SEKSMISJA


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
22-02-2026 15:11 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Nieprawda, hierarchia jest powszechna w świecie zwierząt.
>>to jaka jest w mrowisku?
>Nie kłam, że cię to interesuje, masz zamknięty umysł
mam umysł okrągły






potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
22-02-2026 17:53 
 Ocena 4 na 4
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>>Nieprawda, hierarchia jest powszechna w świecie zwierząt.
>>>to jaka jest w mrowisku?
>>Nie kłam, że cię to interesuje, masz zamknięty umysł
>mam umysł okrągły
Zgadza się, w kółko to samo.

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
23-02-2026 18:50 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>Nieprawda, hierarchia jest powszechna w świecie zwierząt.
>>>>to jaka jest w mrowisku?
>>>Nie kłam, że cię to interesuje, masz zamknięty umysł
>>mam umysł okrągły
>Zgadza się, w kółko to samo.
bo prawda jest JEDNA

zobacz, dzięki mnie nabijasz sobie punkty, przyczep sie do kogoś innego , zobaczymy jak ci pójdzie.


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
23-02-2026 20:00 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>>>>Nieprawda, hierarchia jest powszechna w świecie zwierząt.
>>>>>to jaka jest w mrowisku?
>>>>Nie kłam, że cię to interesuje, masz zamknięty umysł
>>>mam umysł okrągły
>>Zgadza się, w kółko to samo.
>bo prawda jest JEDNA
W twoim przypadku, zapętlony.
>zobacz, dzięki mnie nabijasz sobie punkty, przyczep sie do kogoś innego , zobaczymy jak ci pójdzie.
Chciałbyś nikogo nad sobą nie mieć, żeby rozsiewać antypolską propagandę, niedoczekanie putinowski pachołku.

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
02-03-2026 15:53 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>>Nieprawda, hierarchia jest powszechna w świecie zwierząt.
>>>>>>to jaka jest w mrowisku?
>>>>>Nie kłam, że cię to interesuje, masz zamknięty umysł
>>>>mam umysł okrągły
>>>Zgadza się, w kółko to samo.
>>bo prawda jest JEDNA
>W twoim przypadku, zapętlony.
czysta fizyka, umrzesz, składniki pokarmowe z twojego ciała pobiora robaki, robaka zje ptak, którego zje nowy duch, który zasili korzenie drzewa na cmentarzu, którego owoce zje ptak, którego zje nowy nowy duch. Jesteśmy zapetleni, my libki niedorozwojki tego nie rozumiemy, dlatego liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ), to śmierć nas, libków niedorozwojków

>>zobacz, dzięki mnie nabijasz sobie punkty, przyczep sie do kogoś innego , zobaczymy jak ci pójdzie.
>Chciałbyś nikogo nad sobą nie mieć, żeby rozsiewać antypolską propagandę, niedoczekanie putinowski pachołku.
propaganda usazyda, który barbarzyńsko napadł na Iran, jesteś śmierć niosącym duchem gada usażyda

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
03-03-2026 03:55 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>>>>>>Nieprawda, hierarchia jest powszechna w świecie zwierząt.
>>>>>>>to jaka jest w mrowisku?
>>>>>>Nie kłam, że cię to interesuje, masz zamknięty umysł
>>>>>mam umysł okrągły
>>>>Zgadza się, w kółko to samo.
>>>bo prawda jest JEDNA
>>W twoim przypadku, zapętlony.
>czysta fizyka, umrzesz
psychika i biologia misiu
>>>zobacz, dzięki mnie nabijasz sobie punkty, przyczep sie do kogoś innego , zobaczymy jak ci pójdzie.
>>Chciałbyś nikogo nad sobą nie mieć, żeby rozsiewać antypolską propagandę, niedoczekanie putinowski pachołku.
> propaganda usazyda, który barbarzyńsko napadł na Iran, jesteś śmierć niosącym duchem gada usażyda
Polska to nie USA misiu, a barbarzyńcy w Iranie zabili tysiące Irańczyków protestujących przeciwko barbarzyńskim rządom. Wszystko ci się pokićkało misiu. Barbarzyńcy w Iranie zabijają za kosmyk włosów.

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365