>Cześć wszystkim, jestem ateistą i po prostu próbuję dowiedzieć się więcej o religiach. Chciałbym >wiedzieć, dlaczego wierzycie w tego/ich boga/bogów. Jakie dowody uważacie za przekonujące?
Jak dotąd, ludzkość nie znalazła odpowiedzi na zasadnicze pytanie - 'Co lub kto sprawiło, że spośród rozmaitych znanych ludzkości gatunków żyjących kiedykolwiek i żyjących obecnie, na Ziemi i we wszechświecie tylko jeden gatunek stał się rozumny ? Oczywistym jest, że rozumność jest czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym, - nie jest to także prawidłowość wynikająca z 'teorii ewolucji' Darwina, gdyby tak było również inne gatunki byłyby na jakimś etapie rozwoju w kierunku rozumności. Ale tak nie jest. Wszystkie znaczące religie w oparciu o wiedzę i doświadczenie ludzkości uważają, że sprawcą ludzkiej rozumności jest nadistota, czyli Bóg. Uważają też, że człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boga - podobieństwem jest rozumność gatunku ludzkiego, zaś obrazem Boga są znaki(każdego) pisma. Rozumność i umiejętność posługiwania się pismem są niematerialne w materialnym świecie natury, są udziałem tylko i wyłącznie gatunku homo sapiens. Człowiek w odróżnieniu od małpy ma w czaszce wyrostek rylcowaty kości skroniowej i ta cecha pozwala określić antropologom czy kości kopalne należą do osobnika rodzaju ludzkiego czy do małpy - wyrostek rylcowaty determinuje czy mamy do czynienia z osobnikiem który posługiwał się mową ludzką czy z małpą. Zapewne do rozwoju mowy przyczynił się też gen FOXP2. Darwinowi ta wiedza była nieznana i nie wiedzą o niej współcześni darwiniści. Niematerialność Boga jest faktem i z darwinistów czyni ignorantów. Agnostycy natomiast są nimi z racji tego, że nie zdają sobie sprawy z faktu ograniczeń percepcyjnych gatunku ludzkiego. Jedni i drudzy używając niematerialnego rozumu oczekują materialnych dowodów na istnienie niematerialnych rzeczy. Takim materialnym dowodem są znaki pisma(obraz Boga) - czyli wszystkie inskrypcje z przeszłości i z czasów obecnych, oraz wszystkie księgi. Z drugiej strony głupota i ignorancja kasty kapłańskiej niemal wszystkich religii oraz zwyczajna chęć władzy i dóbr materialnych wyprodukowała przez stulecia ogrom absurdów które są nie do przyjęcia dla rozumnych osobników gatunku ludzkiego i sa najzyczajniej sprzeczne z rozsądkiem i racjonalizmem.
|