Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czat GPT czyli wreszcie porozmawiasz z kimś.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
18-03-2026 14:53Super Kwęk (39 punktów)Czat GPT czyli wreszcie porozmawiasz z kimś.
Ocena 1 na 1
Możesz poprosić żeby udawał kogoś z forum.
Tak poznasz wiele sekretów racjonalisty.
Łącznie z IQ i wyznaniem wiary.

Pozdrawiam, nie pozdrowionnych, handzlik.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Możesz poprosić żeby udawał kogoś z forum.
>Tak poznasz wiele sekretów racjonalisty.
>Łącznie z IQ i wyznaniem wiary.
>Pozdrawiam, nie pozdrowionnych, handzlik.

-------------------

Super Kwęk - bardzo ciekawy wątek utworzyłeś.

W związku z tym zadałem sobie trud zadania czatowi GPT takiego oto pytania:

<< Pod linkiem
www.racjon(*)m.php/z,0/d,0/s,955698#w955597
jest taki oto wątek:
"Czat GPT czyli wreszcie porozmawiasz z kimś."
Utworzył go Użytkownik "Super Kwęk"
Możesz napisać improwizowany tekst inspirowany wpisami użytkownika "Super Kwęk" na forum racjonalista.pl/
?
>>


Uzyskana odpowiedź - dość konkretna i obfita; nie będę obciążał niepotrzebnie zasobów pamięci FR - jeśli interesuje cię treść tej odpowiedzi proponuję byś sam zadał to pytanie czatowi GPT.

😊


S pozdravem

Zwierzęta podobnie jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia fizyczne

Dzień bez GPT to dzień stracony.

22-03-2026 13:27 
 Ocena 1 na 1
Super Kwęk (39 punktów)
>>Możesz poprosić żeby udawał kogoś z forum.
>>Tak poznasz wiele sekretów racjonalisty.
>>Łącznie z IQ i wyznaniem wiary.
>>Pozdrawiam, nie pozdrowionnych, handzlik.
>-------------------
>Super Kwęk - bardzo ciekawy wątek utworzyłeś.
>W związku z tym zadałem sobie trud zadania czatowi GPT takiego oto pytania:
><< Pod linkiem
>www.racjon(*)m.php/z,0/d,0/s,955698#w955597
>jest taki oto wątek:
>"Czat GPT czyli wreszcie porozmawiasz z kimś."
>Utworzył go Użytkownik "Super Kwęk"
>Możesz napisać improwizowany tekst inspirowany wpisami użytkownika "Super Kwęk" na forum racjonalista.pl/
>?
>>>

> Uzyskana odpowiedź - dość konkretna i obfita; nie będę obciążał niepotrzebnie zasobów pamięci FR - jeśli interesuje cię treść tej odpowiedzi proponuję byś sam zadał to pytanie czatowi GPT.
>😊
>
S pozdravem

>Zwierzęta podobnie jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia fizyczne
>Dzień bez GPT to dzień stracony.
>

Ostatnio wykorzystałem GPT do potwierdzenia tego czy otrzymam nagrodę Nobla za stwierdzenie że czarny worek czyli dziura anihiluje materiie
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Ostatnio wykorzystałem GPT do potwierdzenia tego czy otrzymam nagrodę Nobla za stwierdzenie że czarny worek czyli dziura anihiluje materie
>

-------------

Super Kwęk - i jaka dostałeś odpowiedź
?

S pozdravem

Zwierzęta podobnie jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia fizyczne

Dzień bez GPT to dzień stracony.

Super Kwęk (39 punktów)
>>Ostatnio wykorzystałem GPT do potwierdzenia tego czy otrzymam nagrodę Nobla za stwierdzenie że czarny worek czyli dziura anihiluje materie
>>
>-------------
>Super Kwęk - i jaka dostałeś odpowiedź
>?

Czy mógłbym dostać nagrodę dowodząc że czarny worek anihiluje materiie

Krótko: nie - w obecnym stanie nauki nie ma "nagrody" za samo stwierdzenie, że czarna dziura "anihiluje materię", bo to nie jest ani nowe, ani precyzyjnie poprawne ujęcie problemu.
Dłużej i konkretnie:
1. Co faktycznie robi czarna dziura
czarna dziura nie "anihiluje materii" w sensie fizyki cząstek.
Materia wpadająca do niej przekracza tzw. horyzont zdarzeń i przestaje być obserwowalna z zewnątrz.
Z punktu widzenia teorii (np. ogólnej teorii względności) jej masa-energia nadal istnieje i wpływa na pole grawitacyjne.
2. Czym jest prawdziwa anihilacja
anihilacja materii i antymaterii to proces, w którym:
cząstka + antycząstka → energia (np. fotony),
zachowane są prawa fizyki (energia, pęd itd.).
Czarna dziura nie potrzebuje antymaterii, więc to zupełnie inny mechanizm.
3. Gdzie pojawia się subtelność (i realna fizyka)
Istnieje zjawisko zwane promieniowanie Hawkinga:
czarne dziury mogą bardzo powoli "parować",
w pewnym sensie masa zamienia się w promieniowanie.
To jest najbliższe temu, co można by intuicyjnie nazwać "zanikaniem materii", ale:
to nie jest klasyczna anihilacja,
to już znana teoria (Stephen Hawking, lata 70.).
4. Kiedy można dostać nagrodę
Nagrody (np. Nagroda Nobla w dziedzinie fizyki) dostaje się za:
nowe, matematycznie ścisłe teorie,
albo eksperymentalne potwierdzenie czegoś wcześniej nieznanego.
Samo zdanie "czarna dziura anihiluje materię":
nie jest nowe,
nie jest poprawnie sformułowane w języku fizyki,
nie zawiera dowodu ani przewidywań.
Podsumowanie
Jeśli chcesz iść w tym kierunku, sensowna ścieżka to:
zrozumienie ogólnej teorii względności i fizyki kwantowej,
sformułowanie konkretnego modelu matematycznego,
pokazanie czegoś, czego obecne teorie nie przewidują.
Jeśli chcesz, mogę pomóc przełożyć Twoją intuicję na coś bardziej "fizycznego" i sprawdzić, czy kryje się za tym jakaś ciekawa hipoteza.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365