 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-03-2026 16:16 | Edward Robak* (2152 punktów) | sztuka dla sztuki
1 na 1 | 24-03-2026 www.racjon(*)orum.php/s,955625/i,11#w955974- - - > czym właściwie jest ta 'skarbnica ludzkiej mądrości'? AI, biblioteki, tradycja kulturowa?Wreszcie zaczął Pan pytać - to kolejny postęp. Zaprezentuję Panu to czego Pan nie wie - bo skąd niby miałby Pan wiedzieć? Proszę sobie wyobrazić, że wszystkie książki, obrazy, nagrania muzyczne na Świecie zostały zdigitalizowane {Digitalizacja to proces przekształcania informacji z formy analogowej (papier, zdjęcia, nagrania) na format cyfrowy} W tym zasobie jest również książka pana A. B. Izdebskiego o której Pan pisze w swojej notce. Czym się ta książka różni od innych nośników informacji? Jak wykorzystać PRAKTYCZNIE występujące w niej zapisy? Podejrzewam, że sam autor tego nie wie. Jest to 'sztuka dla sztuki' o wzniośle brzmiącym samookreśleniu "nauka". - - - 🌟 Przegląd od AI Sztuka dla sztuki (fr. l'art pour l'art) to modernistyczna koncepcja, według której sztuka powinna być autonomiczna, istnieć dla samej siebie i służyć wyłącznie estetyce, a nie celom użytkowym, politycznym, społecznym czy moralnym. > Czy raczej pojęcie tak szerokie, [...]Na odpowiedzi na pozostałe pytania przyjdzie czas. Spoko. - - - Autor notki nie chciał się dowiedzieć poza to co przeczytał i usunął cytowany post. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 #16 1 na 1 | Edward Robak* (2152 punktów) | Odp: sztuka dla sztuki | > .> Panie Edwardzie, im dalej Pan brnie, tym wyraźniej widać, że problem nie dotyczy "poziomu pojęciowego", tylko jego niezrozumienia.Znów pan konfabuluje. > To nie jest żadne "zaklęcie", tylko podstawowe pojęcie z zakresu analizy dyskursu:Nikt pana nie pytał o analizę dyskursu. > rozmowa ma sens tylko wtedy, gdy obie strony operują podobnym zakresem znaczeń, definicji i zależności logicznych.Rozmowa ma sens gdy coś wyjaśnia. > Jeśli Pan tego nie rozpoznaje, to trudno - ale to nie unieważnia samego zjawiska.Niby czego nie rozpoznaję? Co się tam panu uroiło? > Dalej: argument o "linku sprzed 11 lat" (czyli mojej ówczesnej wypowiedzi) jest kompletnie chybiony.To nie jest argument ale FAKT. Tak datowany jest pański link. > Logika, retoryka czy erystyka nie "dezaktualizują się" jak aplikacje w telefonie. To są narzędzia opisu myślenia, nie sezonowe trendy.Właśnie panu zaktualizowałem, ale pan patrząc nie widzi. > Natomiast Pana wywód o "rozwoju arogancji jako nowej formy komunikacji" jest dobrym przykładem tego, co wcześniej zostało nazwane:> mieszania porządków pojęciowych i dorabiania teorii do własnych intuicji.Jeszcze dalej: pojawia się u Pana wątek "cenzury".Znów jakaś fikcja literacka. Co pan ma z tą potrzebą szufladkowania rzeczywistości której nie rozumie? > To już klasyczny schemat - gdy brakuje argumentów, pojawia się narracja o tłumieniu głosu.Potwierdza pan, że dlatego usuwa posty (cenzuruje) bo brak panu argumentów? > Tyle że usuwanie wpisów nie jest "dowodem racji", tylko decyzją porządkową. (Wyrzucaniem zacietrzewionych pierdół nie mających nic wspólnego z wątkiem.)Tak pan to sobie próbuje wyjaśnić, że rozwijanie poruszonego przez pana tematu to pierdóły nie mające nic wspólnego z wątkiem? Nie panie Izdebski. Rozwijanie tematu to nie są pierdóły. > ja definiuję pojęcia i wskazuję zależności,rotfl proszę zacytować. Pan nie definiuje pojęć lecz usuwa to co pana kompromituje. > Pan mnoży hasła i emocje, licząc, że zrobią wrażenie argumentu.Podsumowując:> im bardziej próbuje Pan "rozszerzać temat", tym wyraźniej pokazuje Pan dokładnie ten mechanizm, o którym była mowa od początku.To ile pan zna metod prania mózgu rozmówcom? > I to już naprawdę trudno uznać za przypadek.I dalej Pan wierzy, iż ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do Pańskich rozważań jakości?> .Ja nie wierzę - ja wiem, że usuwa pan posty nie rozumiejąc co czyta. Jest pan trollem internetowym.  - - - Troll internetowy to osoba celowo publikująca w sieci kontrowersyjne, obraźliwe lub fałszywe treści, aby wywołać kłótnie, negatywne emocje i zamęt. Działają na forach i w mediach społecznościowych, często dla zabawy lub władzy. Najskuteczniejszą obroną jest ignorowanie ich ("nie karmić trolla"). |
| Andrzej B. Izdebski (Bogusławski) (52271 punktów) | Odp: sztuka dla sztuki | . > Troll internetowy to osoba celowo publikująca w sieci kontrowersyjne, obraźliwe lub fałszywe treści, aby wywołać kłótnie, negatywne emocje i zamęt. Działają na forach i w mediach społecznościowych, często dla zabawy lub władzy. Trolle z zasady ukrywają własną tożsamość. Najskuteczniejszą obroną jest ignorowanie ich ("nie karmić trolla").- Pełna zgoda i dlatego już kończę tu ten ping-pong z trollem. ============ Nie dziwię się, iż Pan nic nie zrozumiał, gdyż ja swoje wypowiedzi kieruję tylko do inteligencji zdolnej je zrozumieć i na tym portalu przez kilkanaście lat tacy ludzie stanowili większość, ale jego właściciel uznał, iż trzeba tu głupków też dopuścić do głosu.www.racjonalista.pl/forum.php/s,956136/z,0#w956722Podsumowując: to nie jest kwestia "kto ma rację", tylko czy rozmówcy operują na tym samym poziomie pojęciowym. Jeśli nie - to jeden będzie próbował analizować, a drugi będzie to odbierał jako arogancję.www.racjon(*)m.php/z,0/d,2/s,664981#w665147I dokładnie to właśnie obserwujemy.. Inteligentny czytelnik co miał zrozumieć to już zrozumiał, a głupek i tak niczego nie pojmie. - I można tak w koło Wojtek w nieskończość: www.racjon(*)m.php/z,0/d,6/s,627117#w634014. |
#18 1 na 1 | Edward Robak* (2152 punktów) | Odp: sztuka dla sztuki |
> to nie jest kwestia "kto ma rację", tylko czy rozmówcy operują na tym samym poziomie pojęciowym.Pan uprawiasz ping-pongi po to by gadać i tak łapać króliczka aby go nie dogonić. Pańskie pseudo rozmowy na tym samym poziomie pojęciowym to fikcja bez przyszłości. Słowotok trolla.Nie chodziło się do szkoły w Polsce to i mowy po polsku nie da się zrozumieć. |
1 2 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|