 3. Stworzenie Na początku było nic którego nie było Bóg którego nie ma stworzył Niebo i Ziemię Ziemia obróciła się dookoła siebie Świat zawirował z ciemności której jeszcze nie było wysypały się gwiazdy I tak powstała światłość co nie znaczy, że jej nie było była, ale ta nie przeznaczona dla naszych oczu Jak opisać Stworzenie od czego zacząć skoro nie było jeszcze niczego od czego można by zacząć ... A może po prostu nie było żadnego Stworzenia nie było niczego którego nie było Bóg którego nie ma nie stworzył Nieba i Ziemi Ziemia nie obróciła się dookoła siebie Świat nie zawirował z ciemności której jeszcze nie było nie wysypały się gwiazdy I nie powstała tak światłość bo przecież światłość była musiała być skoro była ciemność musiała być ciemność skoro światłość dopiero powstała ... I tak zadumałem się nad oczywistością tego świata że tu wszystko nawet jeśli powstało to tak aby nie było wiadomo że tak się właśnie stało ... I tak powstało coś którego nie było Bóg którego nie ma stworzył Niebo i Ziemię Ziemia obróciła się dookoła siebie Świat zawirował z ciemności której nie było wysypały się gwiazdy I tak powstała światłość co nie znaczy że jej nie było była, ale ta nie przeznaczona dla naszych oczu ... Jest to pierwsza publikacja mojego krótkiego poematu refleksyjnego pt. Niewidzialny latarnik. Wybrałem na nią portal Racjonalista, gdyż - jak sądzę - jest to bardzo odpowiednie dla niego miejsce. ... prawa autorskie zastrzeżone dla podmiotu związanego z tym kontem |