 |
Chrześcijaństwo ceremonialne, czyli magiczne myślenie katolików Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-04-2026 00:44 | niewidzialny latarnik (204 punktów) | Chrześcijaństwo ceremonialne, czyli magiczne myślenie katolików
2 na 2 | Chrześcijaństwo ceremonialne, czyli magiczne myślenie katolików o zbawieniuEpiskopat polski wydał list w 40 rocznicę nawiedzenia przez Jana Pawła II rzymskiej synagogi. Czytamy tam m.in.: W swoim wystąpieniu papież radykalnie sprzeciwił się przedstawianiu Żydów jako "odrzuconych albo przeklętych". Przez ponad półtora tysiąca lat treści te, obecne w katolickim nauczaniu i błędnej interpretacji Pisma Świętego, kształtowały postawy chrześcijan, przyczyniając się do nienawiści, prześladowań i manifestacji antysemityzmu. Powinniśmy pamiętać, że Kościół katolicki stwierdza dziś jednoznacznie: Żydzi są nadal umiłowani przez Boga, który wezwał ich nieodwołalnym powołaniem. Bóg bowiem, wierny swym obietnicom, nie odwołał Pierwszego Przymierza. Izrael pozostaje nadal narodem wybranym[3].episkopat.(*)ki-z-okazji-40-rocznicy-wizytyA ja się pytam, czy to ma sens: chrześcijanin, który przez całe życie krzywdził innych, na łożu śmierci uderzy się w piersi, dostanie rozgrzeszenie i wyląduje w niebie (daj mu Boże!), a przynajmniej ma na to szansę, a poganin, który żył w miarę poczciwie, pomagał jak mógł innym i nikogo nie krzywdził, już nie, a przynajmniej tak mówi św. Paweł, że nie za uczynki dostępuje się zbawienia, a za... no właśnie, za co? Za bezmyślne klepanie pacierzy? Nic dziwnego, że przekonywani o tym na każdej mszy rzekomi chrześcijanie już tylko na tym się skupiają. Matka Boska w objawieniu św. Faustyny powiedziała wszak, że wystarczy odmawiać modlitwę różańcową, żeby dostąpić zbawienia. Nic dziwnego, że zaroiło się w kościołach od dewotek i dewotów (tych pierwszych z jakichś powodów jest jednak więcej... widocznie kobiety mają większą tendencję do automatyzmu) klepiących różańce, a potem głosujących na faszystę i skrajnego antysemitę Grzegorza Brauna. Kim w czasach Jezusa byłby Grzegorz Braun? Jego uczniem? Uczniem żyda? No więc kim? Piłatem? A może byłby w tłumie tych, którzy krzyczeli: ukrzyżuj go! Biada ci jednak, chrześcijaninie/katoliku, jeśli myślisz, że dzięki klepaniu pacierzy i głosowaniu na Grzegorza Brauna itp. dostąpisz zbawienia. Wszak to tacy jak on ukrzyżowali Jezusa. Antysemici. Czyż chrześcijanie nie powinni nosić tych żydów na rękach za to, że dali im Zbawiciela? Wszak Jezus był żydem! Jego matka była żydówką! Jezus był obrzezany, a do lat 60 ub. w. katolicy świętowali Święto Obrzezania Pańskiego 1 stycznia... które nie wiem dlaczego od czasu reformy Pawał VI zostało przemianowane na Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Jak widać Kościół powstydził się pochodzenia Jezusa! Metrykalni chrześcijanie obnoszący się ze swoim poczuciem duchowej wyższości nad innymi, bo za niemowlęcia ktoś im oblał głowę olejkiem eterycznym z flakonika, niech najpierw pomyślą o swoim nawróceniu, albo zbawieniu, skoro uważają, że nie ma ich już na co nawracać. Nie wystarczy kadzić przed ołtarzem i wołać "Panie, Panie!", żeby wejść do królestwa niebieskiego. Jak chrześcijanie zaczną prezentować coś więcej, wtedy żyd, muzułmanin czy niewierzący się przynajmniej zastanowią, czy jest się nad czym w ogóle zastanawiać. "Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?" Mt 5, 46-48 No bo czy to jest sprawiedliwe i ma jakiś sens? Komendant Auschwitz, de facto katolik, został wyspowiadany, dostał rozgrzeszenie, przyjął przed egzekucją komunię i ma szansę pójść do nieba, ale milion żydów, których wysłał do komór gazowych, już nie, bo to żydzi. Tak samo muzułmanie i inni. Bardzo wygodne takie chrześcijaństwo: uderzyć się w piersi stojąc pod stryczkiem i voila, zbawiony. Reszta to gazu, tj. piekła. Dzięki przyrostowi ludności metrykalnych chrześcijan przybywa, ale chrześcijaństwa w tym jak na lekarstwo. Została tylko iluzja chrześcijaństwa, chrześcijaństwo ceremonialne, w którym iluzjoniści w sutannach odprawiają teatrzyk, żeby zebrać na tacę. A potem do Wiednia na panienki. Oczywiście, można by zapytać, czy kiedyś było inaczej? Rzecz w tym, że chrześcijaństwo nie jest tak naprawdę religią mas, dopiero z uznaniem go za religię państwową w IV w. się nią stało i od razu wczorajsi prześladowani zamienili się miejscami z prześladowcami. Jezus został zdradzony po raz drugi. Judasz zasiadł na stolicy piotrowej. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Lolek_Salambek (2665 punktów) | > A ja się pytam, czy to ma sens: chrześcijanin, który przez całe życie krzywdził innych, na łożu śmierci uderzy się w piersi, dostanie rozgrzeszenie i wyląduje w niebie (daj mu Boże!), a przynajmniej ma na to szansę, a poganin, który żył w miarę poczciwie, pomagał jak mógł innym i nikogo nie krzywdził, już nie, a przynajmniej tak mówi św. Paweł, że nie za uczynki dostępuje się zbawienia, a za... no właśnie, za co? Za bezmyślne klepanie pacierzy?------------------- A ja odpowiadam: moim zdaniem to nie ma sensu  S pozdravemZwierzęta tak jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpieniaIm więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzamSIĘw swoim AGNOSTYCYŹMIE
|
|
 | 1 na 1 | niewidzialny latarnik (204 punktów) | > >A ja się pytam, czy to ma sens: chrześcijanin, który przez całe życie krzywdził innych, na łożu śmierci uderzy się w piersi, dostanie rozgrzeszenie i wyląduje w niebie (daj mu Boże!), a przynajmniej ma na to szansę, a poganin, który żył w miarę poczciwie, pomagał jak mógł innym i nikogo nie krzywdził, już nie, a przynajmniej tak mówi św. Paweł, że nie za uczynki dostępuje się zbawienia, a za... no właśnie, za co? Za bezmyślne klepanie pacierzy?> -------------------> A ja odpowiadam:> moim zdaniem to nie ma sensuGdyby to wystarczyło... > Zwierzęta tak jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpieniaWystarczy cierpienie w liczbie pojedynczej.  > Im więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzamSIĘw swoim AGNOSTYCYŹMIEA ja myślę, że nie powstał, w tym fizycznym sensie nie ma początku.
|
|
|  | 1 na 1 | Lolek_Salambek (2665 punktów) | > >Zwierzęta tak jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia> Wystarczy cierpienie w liczbie pojedynczej.  ---------------- Latarniku - a myślisz, że odczuwają w liczbie pojedynczej? > >Im więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzam sie w swoim AGNOSTYCYŹMIE> A ja myślę, że nie powstał, w tym fizycznym sensie nie ma początku.------------------ Z wielkim Szacunkiem dla Twojego spojrzenia Latarniku - ale.......... nic z niego nie rozumiem
☹ S pozdravemZwierzęta tak jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpieniaIm więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzamSIĘw swoim AGNOSTYCYŹMIE
|
|
| |  | 1 na 1 | niewidzialny latarnik (204 punktów) | > >>Zwierzęta tak jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia> >Wystarczy cierpienie w liczbie pojedynczej.  > ----------------> Latarniku - a myślisz, że odczuwają w liczbie pojedynczej?Oczywiście. Kiedy kochasz to też czujesz miłości? Bądżmy poważni. > >>Im więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzam sie w swoim AGNOSTYCYŹMIE> >A ja myślę, że nie powstał, w tym fizycznym sensie nie ma początku.> ------------------> Z wielkim Szacunkiem dla Twojego spojrzenia Latarniku - ale..........Masz rację, Twoje spojrzenie jest tutaj nadrzędne. > nic z niego nie rozumiem >> > ☹> S pozdravem> Zwierzęta tak jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpieniaOdczuwają cierpienie. > Im więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzamSIĘw swoim AGNOSTYCYŹMIEA jak powstał?
|
|
| | |  | 1 na 1 | Lolek_Salambek (2665 punktów) | > >Im więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzam sie w swoim AGNOSTYCYŹMIE> A jak powstał?------------------ Latarniku: * nie mam bladego pojęcia * a Ty posiadasz takowe ? S pozdravemZwierzęta tak jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpieniaIm więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzamSIĘw swoim AGNOSTYCYŹMIE
|
|
1 na 1 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Ja wiem niestety tylko to, czego chce moj bóg i co moj sądzi. Nie wiem czego chcą i co sądzą inni bogowie. Trudno mi stwierdzić co tam ma w głowie bog katolicki. Ale jak widać są specjaliści od jego woli. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| haish (2904 punktów) | > Chrześcijaństwo ceremonialne, czyli magiczne myślenie katolików o zbawieniu..............................................Wszystkie wielkie religie, są ceremonialne i niemal wszystkie kładą nacisk na powtarzanie wypracowanych tradycją i praktyką rytuałów, schematów postępowania i zachowań. W każdej wielkiej religii wierny ma wierzyć, a od myślenia są elity. Taka religia jest narzędziem cybernetycznym dla inżynierów od społeczeństwa. Taka religia umaszynawia wiernych. Nawet Karaimi nie są wolni od umaszynawiania ludzi, choć stoi to w sprzeczności z naukami i poglądami ich założyciela Anana ben Davida. Wynika to z tego, że natura ludzka jest jaka jest i inna nigdy nie będzie - człowiek jest 'zwierzęciem społecznym', a społeczeństwo łaknie przywódców i wzorców. Masy społeczeństwa w przeważającej większości składają się z osobników przeciętnych, którym zwyczajnie się nie chce, lub nie potrafią samodzielnie myśleć. Ci zdolni i samodzielnie myślący, albo są w opozycji do elit, albo w ramach kompromisu integrują się z elitami. Odkąd istnieje cywilizacja (początek cywilizacji = początek piśmiennictwa) wykształcone i wyedukowane elity przewodzą niewykształconemu motłochowi. Natura nie znosi próżni, - to znaczy mniej więcej tyle że nawet gdy następuje rewolucja i zmiana elit, to te nowe elity nie mają innego wyjścia jak stosować odwieczne metody do rządzenia motłochem. Prawdopodobnie dlatego, dzięki ateiście Kwaśniewskiemu mamy w Polsce konkordat.  I taki 'Olo' nawet udał się do Vatykany całować po pazurach Karolka.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|