Racjonalista - Strona głównaDo treści
fałszywe nastawienie urzędników - cd

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
29-04-2026 18:02alsor (3283 punktów)fałszywe nastawienie urzędników - cd
Ostatnio słyszę że ZUS stwierdził potężne nadużycia pracowników w sprawie zwolnień chorobowych.

Mianowicie:
zuzowcy wykryli że najwięcej zwolnień 1-dniowych wypada akurat w piątek lub poniedziałek,
co dla nich (tj. ich gównianych móżdżków) jest nienormalne, w sensie: nielegalne.

oni rozumują pseudo-statystycznie:
każdy dzień jest równy, ma równe szanse na zwolnienie...

co jest bzdurą, niestety.

Normalny człowiek zawsze bierze chorobowe w połączeniu z wikendem,
bo to jest zwyczajnie logiczne:

mam więcej dni na wyleczenie i odpoczynek!

po cholerę mi zwolnienie w środę - co mi po tym jednym dniu?

No, ale durnie w ZUsie doszukują się tu potężnych... pieniędzy do wyzysku!
........

Domniemanie winy jest chyba nielegalne w tym świecie - nie?

www.youtube.com/watch?v=SbyJghjSZ4w

i nie chodzi o Kaczyńskiego, bo towarzysz Tusk... nie większy karakan.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Gdyby pracownik sam finansował swoje leczenie z własnej kasy, w tym również z dochodu gwarantowanego uzyskanego z podatków od własności i nic nie zarabiał podczas choroby wówczas sytuacja wyglądałaby inaczej - lepiej.

Tu nie chodzi o ZUS.

Cały system społeczny jest wadliwy i wszystkich zachęca do oszustwa i pasożytniczego życia.

Okazja czyni złodzieja.

Ludzie jednak tak bardzo kochają swoją złodziejską naturę, że nie zgodzą się na system, który złodziejstwo społeczne i pasożytnictwo ograniczy. Będą się w tym dalej taplać i tylko wzajemnie oskarżać o zło.

youtu.be/5VCiU1osa3w
thoters (224 punktów)

>Ludzie jednak tak bardzo kochają swoją złodziejską naturę, że nie zgodzą się na system, który >złodziejstwo społeczne i pasożytnictwo ograniczy. Będą się w tym dalej taplać i tylko wzajemnie >oskarżać o zło.
>

Albo będą oskarżać, tak jak ich wytresowano, ruskich i komuchów.
Zadłużenie "wyzwolonej" i "niepodległej" Polski osiągnęło 550 mld dolarów.

Aktualne dane wskazują, że zadłużenie Polski rośnie w tempie ok. 940 mln - 1 mld PLN dziennie, co w przeliczeniu na dolary (według kursu ok. 4 PLN/USD) daje kwotę ok. 235 - 250 mln USD.
Aktualne tempo wzrostu zadłużenia (dane na maj 2026)Dzienny przyrost: Szacuje się go na ok. 940 mln PLN. Niektóre analizy wskazują na okresowe skoki przekraczające 1 mld PLN na dobę. Miesięczny przyrost: W pierwszym kwartale 2026 roku zadłużenie Skarbu Państwa rosło w następującym tempie: Styczeń: +46,4 mld PLN. Luty: +39,2 mld PLN. Marzec: +13,1 mld PLN.Roczny przyrost: W 2025 roku dług Skarbu Państwa wzrósł o rekordowe 322,6 mld PLN.
Całkowity stan zadłużenia: Według najnowszych raportów Ministerstwa Finansów: Zadłużenie Skarbu Państwa (marzec 2026): ok. 2 050,6 mld PLN (ponad 2 biliony złotych).Relacja do PKB: Prognozuje się, że w 2026 roku dług publiczny (wg metodologii unijnej EDP) przekroczy próg 65% PKB.

Perspektywa wieloletnia zakłada wydanie bilionów złotych na nowe uzbrojenie oraz jego utrzymanie: Wartość zakupów sprzętu: Agencja Uzbrojenia realizuje programy modernizacyjne o łącznej wartości 600-640 mld PLN w perspektywie wieloletniej. Całkowite nakłady (2025-2035): Według analiz Deloitte, całkowite wydatki na obronność w tej dekadzie mogą wynieść aż 1,9 bln PLN. Koszty serwisu i utrzymania: Szacuje się, że wraz z obsługą techniczną, łączny "impuls popytowy" związany ze zbrojeniami do 2035 roku przekroczy 1,2 bln PLN.


Polskojęzyczne władze, po obłowieniu się łapówkami przy zakupach broni, staną się kolejną szlachtą zarządzająca polskim ochlosem.

Prognoza na 2026 rok dochodu ze sprzedaży miedzi: Przewiduje się spadek wpływów do ok. 3,2 mld PLN.
600 letni zysk ze sprzedaży miedzi polskojęzyczne władze wydają na dziesięcioletnie zakupy uzbrojenia od Żydów amerykańskich.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>600 letni zysk ze sprzedaży miedzi polskojęzyczne władze wydają na dziesięcioletnie zakupy uzbrojenia od Żydów amerykańskich.

Sądzę, że nikt nie będzie czuł się odpowiedzialny za kryzys kapitalizmu, w którym państwo nie ma żadnej kontroli nad rozkładem własności i długów.

Uważam, że wszyscy "rządzący" będą mieli wyjebane i będą opowiadać historyjki, że to przez covid, wojny, susze czy co tam ale sami będą niewinni i nigdy nie przyznają, iż z prymitywnej chciwości skrewili, że poprowadzili ludzi na manowce.

Państwo, w którym nie ma żadnej kontroli nad własnością i długami jest zwyczajnie głupie a "rządzący" nim są zagrożeniem dla podwładnych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
>Gdyby pracownik sam finansował swoje leczenie z własnej kasy, w tym również z dochodu gwarantowanego uzyskanego z podatków od własności i nic nie zarabiał podczas choroby wówczas sytuacja wyglądałaby inaczej - lepiej.

Przecież tak jest!
Pracownik płaci 2.45% chorobowego i + 9% zdrowotne!
co razem daje: 11.45% licząc od pensji brutto - a ile to jest od netto? pewnie z 20%!

Zwyczajny pracownik paci tyle przez 30 lat powiedzmy, i co z tego ma?

Nic, bo człowiek nie choruje aż tak strasznie, żeby aż tyle kasy płacić za leczenie:
30 lat x 12 = 360 mc-y, i razy te 20% pensji średniej czyli ponad 5000 zł,
daje: 1000zł x 360 = 360 tysięcy złotych, prawie pół milona!

gdzie ten szmal jest?

>Tu nie chodzi o ZUS.
>Cały system społeczny jest wadliwy i wszystkich zachęca do oszustwa i pasożytniczego życia.
>Okazja czyni złodzieja.

nie wiem o co ci chodzi...
że niby pracownik ma utrzymywać ten ZUS - tych nierobów,
co po dywanikach sobie tam chodzą i nic nie robią?

>Ludzie jednak tak bardzo kochają swoją złodziejską naturę, że nie zgodzą się na system, który złodziejstwo społeczne i pasożytnictwo ograniczy. Będą się w tym dalej taplać i tylko wzajemnie oskarżać o zło.

Niby kto jest złodziejem: ja pracownik, bo sobie chorobowe wykorzystałem w piątek?
Ale przecież to i tak płaci firma a nie zus.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Gdyby pracownik sam finansował swoje leczenie z własnej kasy, w tym również z dochodu gwarantowanego uzyskanego z podatków od własności i nic nie zarabiał podczas choroby wówczas sytuacja wyglądałaby inaczej - lepiej.
>Przecież tak jest!
>Pracownik płaci 2.45% chorobowego i + 9% zdrowotne!
>co razem daje: 11.45% licząc od pensji brutto - a ile to jest od netto? pewnie z 20%!

Ach to są tylko kolejne podatki od pracy w rękach innych ludzi, w systemie który odbiera motywację i sens.

Człowiek, który czuje brak wypływu unika po prostu zaangażowania i odpowiedzialności.

W moim świecie ZUS nie będzie istnieć a człowiek albo sam zapłaci za swoje leczenie i sfinansuje swoją nieobecność w pracy albo nie będzie leczony i wynagrodzony za czas choroby.

Nie skupiam się na ocenie ludzi tworzących ZUS.
Dla mnie cały system społeczny jest problemem aż do podstaw.

youtu.be/5VCiU1osa3w

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365