> Cześć, niedługo zaczyna u mnie pracować pani sprzątająca i mam mnóstwo pytań, bo nigdy nie miałam> takiej pomocy. Jak wygląda u Was zakres obowiązków i czy są miejsca w domu, które sprzątacie> wyłącznie same? Zastanawiam się też nad wyceną przy moich środkach czystości oraz nad tym, czy mycie> wielkich okien liczy się jakoś ekstra. Czy proszenie o wstawienie naczyń do zmywarki albo ogarnięcie> chaosu w zabawkach dzieci to standard, czy przesada?Pani przychodzi do nas 3 razy w tygodniu. Standardowo: sprząta kurze, wyciera fronty szafek, odkurza, myje podłogę, czyści wszystkie sprzęty: piekarnik, tm, tv, głośniki itp... sprząta dwie łazienki, wszystkie lustra, wanna i prysznic... Raz w tygodniu myje wszystkie okna a mamy ich bardzo dużo; ogarnia również zmywarkę- albo wkłada naczynia albo wyjmuje i rozkłada w szafkach już czyste. Nie układa mi ubrań w garderobie i raczej nie chciałabym, żeby to robiła. Tak jak wspomniałam, trzy razy w tygodniu ogarnięcie całego domu- dół i piętro zajmuje około 2,5h Rozliczamy się co miesiąc na podstawie fv, bo Pani pracuje w firmie sprzątającej. Mogę polecić taką firmę w Gdańsku luxusclean.pl/sprzatanie-mieszkan-i-domow/
|