>Niemcy zawrą z Rosją kolejny tajny traktat, szybciej niż się spodziewasz. . I co z tego wyniknie? To co wtedy? . Mnie się rozbudowa niemieckich zdolności wojskowych nie podoba. Jestem całkowicie przeciwny umożliwianiu Niemcom i Japończykom zbrojenie się. W mojej ocenie ich militaryzm już się wykazał na arenie światowej. Alternatywa, o której jest ten wątek, według mnie nie istnieje. Dlatego zgłosiłem się do racjonalistów z tytułowym pytaniem. Dlaczego? Bo wiem, że są wśród racjonalistów ludzie myślący i mądrzejsi ode mnie, więc może mają jakąś opcję na myśli. Co decyduje według Ciebie o przynależności do określonej organizacji międzynarodowej, i czy istnieje jakiś scenariusz, w którym Polska zmienia sojusze, by dalej trwać na mapie świata? Czy jednak wystarczy bronić status quo? .
|