>>Mnie się rozbudowa niemieckich zdolności wojskowych nie podoba. >>Jestem całkowicie przeciwny umożliwianiu Niemcom i Japończykom zbrojenie się. W mojej ocenie ich militaryzm już się wykazał na arenie światowej. >------------ >Szanowny Kautilja - a jak w tym kontekście oceniasz polonizacje Ukrainy przez wieki? >MR Chmielnicki to "spadł z choinki" czy stala za nim duza czesc Ukrainy? . Każde państwo ma swoje pole oddziaływania. Małe państwo mały problem, duże państwo duży problem, wielkie państwo wielki problem. . >>Alternatywa, o której jest ten wątek, według mnie nie istnieje. Dlatego zgłosiłem się do racjonalistów z tytułowym pytaniem. Dlaczego? Bo wiem, że są wśród racjonalistów ludzie myślący i mądrzejsi ode mnie, więc może mają jakąś opcję na myśli. >---------------- >Kautilja - niechybnie jestem głupszy od Ciebie ale.....: >- apeluje o chrzescijanska cnote - POKORE ! >- może to jednak Niemcy sa nam bardziej potrzebni niż na odwrot? >- myślisz ze dziś Niemcy oczekują od nas "gwarancji wsparcia militarnego" jakby cos, czy raczej na odwrot? . Zbędna jest tu złośliwość, i lepiej koncentrować się na temacie niż na wzajemnym cukrowaniu sobie. Polska jest Niemcom tak samo potrzebna jak Niemcy Polsce. Przy czym to nie polski imperializm przyczynił się do dwóch wojen światowych w pierwszej połowie XX wieku. Nie wolno nam o tym zapomnieć. . |