>>Rozumiesz coś z tego? >>. >jakbym nie rozumiał, to bym nie badał przeszłości. >Przyznasz, że dzięki mnie dowiedziałeś się nowych faktów i ich interpretacji, jakich nigdzie nie znajdziesz. >Dzięki temu, może zaczniesz samodzielnie budować zdania a nie powtarzać to co wszyscy. >A to jest ważne, bo rozszerza horyzonty poznawcze. >Wiadomo, kto napisał dopuszczoną do rozpowszechniania wersję historii i jaki miał w tym interes. >Dlaczego my nie możemy tak postąpić ?? >Możemy stworzyć swoją wersją historii, pod nasz interes. >Co jest ważniejsze, prawda czy interes ?? . W gruncie rzeczy chodzi właśnie o interes. A wiesz jaki ja mam problem z Twoją narracją? Ano taki, że nie uwzględnia ona faktu jakim był i jest imperializm mocarstw kontynentalnych. Ty nie chcesz słyszeć o niemieckim imperializmie, rosyjskim imperializmie, a przecież one są faktem, który zna każdy zainteresowany czy to historią czy geopolityką. . Wracając jednak do naszego interesu. Zauważam pewną prawidłowość w naszym postępowaniu politycznym. Ze skrajności w skrajność. Twój postulat brzmi wygonić Anglosasów i związać się z Europą, w której powinno być też miejsce dla Rosji. A nie sądzisz, iż należy zawsze piec więcej niż jedną pieczeń na jednym ogniu? . Według mnie nie należy obstawiać całej kasy tylko na jednego konia. Geografia od nas tego wymaga, ale i historia oraz zdrowy rozsądek. Myślę, że obecna logika na dwa kierunki to właśnie to. Przy czym wyszedłbym też poza ramy atlantyzmu. . |