Racjonalista - Strona głównaDo treści
Najem długoterminowy samochodu opinie

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
29-05-2026 12:53invest (6 punktów)Najem długoterminowy samochodu opinie
Ocena 1 na 1
Chcę zasięgnąć trochę informacji o najmie długoterminowym samochodu. Stoję przed problemem tego czy zdecydować sie na leasing albo na wynajem długoterminowy. Nie wchodzi na razie w grę kupno samochodu za gotówkę. Dodam, ze interesuje mnie opcja najwygodniejsza, nie chcę martwić się o serwis itp.

Co możęcie doradzić?
Pokaż mniej
(Aby odpowiedzieć, musisz się zalogować)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Lolek_Salambek (2665 punktów)
Proponuję byś zadał czatowi GPT (chatgpt.com/) odpowiednie pytania.


Wówczas uzyskasz interesujące Cię informacje oraz czat GPT zaproponuje Ci, że poszuka jeszcze określonych-dodatkowych informacji, które mogą Cię zainteresować.

S pozdravem

Zwierzęta podobnie jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają CIERPIENIA

Im więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzam się w swoim AGNOSTYCYŹMIE
Epis (4 punktów)
Ok. Rozumiem, ze chcesz tylko wlewać paliwo i cieszyc się jazdą? W takim przypadku polecam jedynie najem długoterminowy. W przypadku leasingu rata teoretycznie wydaje się niższa, z drugiej strony jest wiele dodatkowych opłat takich jak serwis, zarejestrowanie samochodu, ubezpieczenie. W przypadku wynajmu wszystko masz w jednej racie. Ile mniej wiecej możesz płacić miesięcznie?
invest (6 punktów)
>Chcę zasięgnąć trochę informacji o najmie długoterminowym samochodu. Stoję przed problemem tego czy
>zdecydować sie na leasing albo na wynajem długoterminowy. Nie wchodzi na razie w grę kupno samochodu
>za gotówkę. Dodam, ze interesuje mnie opcja najwygodniejsza, nie chcę martwić się o serwis itp.
>Co możęcie doradzić?
>Pokaż mniej
Kwota mniej więcej 2000-2200 max. Czy da się w tej cenie znaleźć coś konkretnego? No i czy jest taka opcja aby brać auto w najem i zmienić je potem po dwóch latach na nowe? Czy przy takiej kwocie nie ma to najmniejszego sensu?
Epis (4 punktów)

Oczywiscie, ze jest taka mozliwość. Wiele osób decyduje się na najem właśnie w sytuacji w której wygodniejsze jest dla nich zmienienie samochodu co rok albo maksymalnie co dwa lata. Jeśli Cię stać na taką kwotę miesięcznie to powinieneś znaleźć dla siebie już coś konkretnego.

Polecam zorientować się w Masterlease, obecnie mają auta na wielu placach w dużych miastach, powinni Ci coś doradzić. Mozęsz też przejrzeć sobie samochody na ich stronie www
wolski33 (1 punktów)
Jeśli chcesz wymieniać co max 2 lata to bierz nowe auto. Praktycznie nie ma szans w takim przypadku, ze odwiedziszz serwis. W w tym budżecie miesięcznym to możesz już mieć coś naprawdę konkretnego.
invest (6 punktów)
Tak, ogólnie rata ta nie będzie dla mnie jakimś wielkim wyrzeczeniem bo i tak ratę wliczam sobie w koszty firmy. Do tej pory kupowałem samochody i dość często je zmieniałem, ale obecnie jest to dla mnie dość problematyczne. Nie chcę już wyrzucać kasy na starcie na kolejny starawy samochodów i bawić się w serwisy (oleje, klocki, zawieszenie itp). Aktualnie mam auto za 40 tysięcy złotych. Niby nie takie tanie, ale ciągle coś się dzieje. I chcialbym teraz coś nowego z czym nie będzie większego problemu.
Epis (4 punktów)
>Tak, ogólnie rata ta nie będzie dla mnie jakimś wielkim wyrzeczeniem bo i tak ratę wliczam sobie w koszty firmy. Do tej pory kupowałem samochody i dość często je zmieniałem, ale obecnie jest to dla mnie dość problematyczne. Nie chcę już wyrzucać kasy na starcie na kolejny starawy samochodów i bawić się w serwisy (oleje, klocki, zawieszenie itp). Aktualnie mam auto za 40 tysięcy złotych. Niby nie takie tanie, ale ciągle coś się dzieje. I chcialbym teraz coś nowego z czym nie będzie większego problemu.
No to najem będzie dla Ciebie odpowiedni. Jestem w podobnej sytuacji. Przerzuciłem się z leasingu na najem i jestem zadowolony. Ogólnie tak jak wcześniej już pisałem zorientuj się w Masterlease
invest (6 punktów)
>>Tak, ogólnie rata ta nie będzie dla mnie jakimś wielkim wyrzeczeniem bo i tak ratę wliczam sobie w koszty firmy. Do tej pory kupowałem samochody i dość często je zmieniałem, ale obecnie jest to dla mnie dość problematyczne. Nie chcę już wyrzucać kasy na starcie na kolejny starawy samochodów i bawić się w serwisy (oleje, klocki, zawieszenie itp). Aktualnie mam auto za 40 tysięcy złotych. Niby nie takie tanie, ale ciągle coś się dzieje. I chcialbym teraz coś nowego z czym nie będzie większego problemu.
>No to najem będzie dla Ciebie odpowiedni. Jestem w podobnej sytuacji. Przerzuciłem się z leasingu na najem i jestem zadowolony. Ogólnie tak jak wcześniej już pisałem zorientuj się w Masterlease
A jeszcze jedno pytanie. Czy mogę sobie odliczyć od kosztów benzynę?
Epis (4 punktów)
Jest to już raczej pytanie do księgowosci. Ja nie odliczam. Ogolnie benzyna to dość ciężki temat jeśli chodzi o księgowanie, z tego co wiem to obecnie już przy leasingu są ograniczenia. Leasing poza tym nie jest juz tak opłacalny niż kiedyś bo wykup do majątku firmowego jest opodatkowany, tak wiec wiele osób po zakończeniu bierze sobie kolejny leasing. Czyli jak widzisz sytuacja podobna do najmu długoterminowego, z tym, ze najem jest wygodniejszy. Właśnie z tego powodu się zdecydowałem.
Betelto (1 punktów)
Badałem klimat w sprawie wynajmu długoterminowego i o ile dla osoby prywatnej opłaca się to średnio, to na firmę jest to już całkiem opłacalna opcja. Ogólnie dobrze jest się też zastanowić nad tym co się chce po zakończeniu umowy. Jeśli nie chce się wykupić auta to lepszy będzie najem. Poza tym po 3/4 latach w tym przypadku nie trzeba martwić się o utratę wartości czy odsprzedaż.

Ogólnie firm jest wiele, od siebie również polecam masterlease Jeśli chodzi o zdanie samochodu to masz wytyczne, opisane jest tam co uważają za normalne użytkowanie samochodu a co nie.
invest (6 punktów)
Myślę, że na dniach umówię się na obejrzenie auta i może jazdę próbną. Mam już kilka na oku w masterlease

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365