Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zdrowa żywność

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-06-2026 09:35umbb (1 punktów)Zdrowa żywność
Ocena 1 na 1
Chcę zmienić nawyki, ale jak wchodzę do działu "zdrowa żywność", to pot mi staje na czole przy kasie. Jakie macie patenty na tańsze zdrowe odżywianie? Co kupujecie, żeby wyszło tanio, a wartościowo? Macie jakieś triki na oszczędzanie (np. kupowanie na wagę, mrożonki)?
(Aby odpowiedzieć, musisz się zalogować)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kerdel (4 punktów)
>Chcę zmienić nawyki, ale jak wchodzę do działu "zdrowa żywność", to pot mi staje na czole przy
>kasie. Jakie macie patenty na tańsze zdrowe odżywianie? Co kupujecie, żeby wyszło tanio, a
>wartościowo? Macie jakieś triki na oszczędzanie (np. kupowanie na wagę, mrożonki)?

Własny ogródek w zeszłym roku od połowy lipca i w sierpniu żywiłam się wyłącznie warzywami i owocami ze swojego ogródka i moje koszty żywienia to była jedynie czasem kupiona woda i raz jabłko. Ile zaoszczędzone przez 40 dni
Niektóre produkty zamawiam jednak w sieci:
super-racjonalni.pl/kategoria/ocet/
Polecam zajrzeć sobie chociażby tutaj i zastanowić się nad żywym octem, Rewelacyjnej jakosći produkty:
panTeista (6808 punktów)
>Chcę zmienić nawyki, ale jak wchodzę do działu "zdrowa żywność", to pot mi staje na czole przy
>kasie. Jakie macie patenty na tańsze zdrowe odżywianie? Co kupujecie, żeby wyszło tanio, a
>wartościowo? Macie jakieś triki na oszczędzanie (np. kupowanie na wagę, mrożonki)?

Zdrowa żywność znajduje się w działach: jaja, mięso, ryby, warzywa, owoce.
Jeśli nie stać Cię na jaja ekologiczne kupuj klatkowe. To i tak pełnowartościowe białko.
Jeśli nie stać Cię na wołowinę kupuj drób. To zdrowsze niż kotlety sojowe z działu "zdrowa żywność".
Jeśli nie stać Cię na łososia kupuj śledzia.
Płatki śniadaniowe reklamowane jako zdrowe to w istocie śmieciowa żywność.
Danonki, jogurty owocowe i smakowe mają duży dodatek cukru. Należy je zastąpić jogurtem naturalnym lub kefirem.
.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365