 |
pierdzielną Ducha z fR, za żart z ich wiary i nauki? Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-06-2026 16:20 | Super Kwęk (39 punktów) | pierdzielną Ducha z fR, za żart z ich wiary i nauki?
1 na 1 | Zostawiam hisotoryką fakt, ilu było ludzi nie wygpdnych systemowo. Co możemy zrobić dla DUCH'a prawdy z fR. To zachować o nim pamięć. Bo ta pamięć to jego życie wśród nas. Jak ci pomóć DUCH'u za nim jesteś jeszcze wśród nas i jakie NIEBO ich czeka, powiedz nam?  | (Aby odpowiedzieć, musisz się zalogować)Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Lolek_Salambek (2665 punktów) | > Zostawiam hisotoryką fakt, ilu było ludzi nie wygpdnych systemowo.> Co możemy zrobić dla DUCH'a prawdy z fR.> To zachować o nim pamięć. Bo ta pamięć to jego życie wśród nas.> Jak ci pomóć DUCH'u za nim jesteś jeszcze wśród nas i jakie NIEBO ich czeka, powiedz nam?  ------------------ Witaj Super Kwęk 😊: ....Duch to jest Super Fajny człowiek ! Full Szacun dla Ducha !
.
S pozdravem
Zwierzęta podobnie jak ludzie mają BARDZO SILNY INSTYNKT ŻYCIA oraz ODCZUWAJĄ CIERPIENIA
|
|
2 na 2 | Duch Prawdy (14788 punktów) | > Co możemy zrobić dla DUCH'a prawdy z fR.Jestem Duch Prawdy, wierzę w DUCH'a. > To zachować o nim pamięć. Bo ta pamięć to jego życie wśród nas.> Jak ci pomóć DUCH'u za nim jesteś jeszcze wśród nas i jakie NIEBO ich czeka, powiedz nam?  Rozsiewaj Miłość to pomożesz DUCH'owi w stwarzaniu Człowieka. Wszyscy jesteśmy ciałem DUCH'a i możemy się stać DUCH'em. Człowiek powinien urodzić się dwa razy, pierwszy raz fizycznie, drugi raz, w trakcie życia, duchowo. Człowiek nie rodzi się skalany grzechem, to kłamstwo Kościoła. Człowiek w trakcie życia uświadamia sobie dobro, zło. Zwierzęta w ludzkich skórach wybierają zło, nie rodzą się duchowo. Żadne NIEBO ich nie czeka. DUCH www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
|
|
 | 1 na 1 | Super Kwęk (39 punktów) | > >Co możemy zrobić dla DUCH'a prawdy z fR.> Jestem Duch Prawdy, wierzę w DUCH'a.> >To zachować o nim pamięć. Bo ta pamięć to jego życie wśród nas.> >Jak ci pomóć DUCH'u za nim jesteś jeszcze wśród nas i jakie NIEBO ich czeka, powiedz nam?  > Rozsiewaj Miłość to pomożesz DUCH'owi w stwarzaniu Człowieka. Wszyscy jesteśmy ciałem DUCH'a i możemy się stać DUCH'em. Człowiek powinien urodzić się dwa razy, pierwszy raz fizycznie, drugi raz, w trakcie życia, duchowo. Człowiek nie rodzi się skalany grzechem, to kłamstwo Kościoła. Człowiek w trakcie życia uświadamia sobie dobro, zło. Zwierzęta w ludzkich skórach wybierają zło, nie rodzą się duchowo. Żadne NIEBO ich nie czeka.> DUCHCiało nie ulega rokzładowi? tak Jaki sens ma grzebanie ciał? Czy istnieje ciało, bez ducha?
|
|
|  | 2 na 2 | Lolek_Salambek (2665 punktów) | > Ciało nie ulega rozkładowi?> tak> Jaki sens ma grzebanie ciał?---------- Witaj Super Kwęk  - powiem tak: • społeczną i kulturową - większość społeczeństw ma rytuały związane ze śmiercią, które pomagają uporządkować życie wspólnoty i okazać szacunek zmarłemu. • psychologiczną - pogrzeb daje bliskim możliwość pożegnania się i przeżycia żałoby. • praktyczną i sanitarną - ciało po śmierci ulega rozkładowi, więc potrzebny jest sposób bezpiecznego postępowania ze zwłokami. Pochówek i kremacja są najczęściej stosowanymi metodami. • prawną - państwa wymagają rejestracji zgonów i określonego sposobu postępowania ze zwłokami.
.
> Czy istnieje ciało, bez ducha?------------- To zależy od tego, co rozumiesz przez pojęcia "ducha". * W biologii i medycynie człowiek jest organizmem żywym, którego funkcje wyjaśnia się przez działanie mózgu i ciała. Nie ma naukowo potwierdzonego sposobu stwierdzenia, czy istnieje "duch" jako odrębny byt. W tym ujęciu nie mówi się o ludziach "bez ducha". * W wielu religiach duch lub dusza jest istotną częścią człowieka. W takim rozumieniu żywy człowiek bez ducha nie istnieje, ponieważ to właśnie duch/dusza czyni go człowiekiem. Po śmierci pozostaje ciało, ale duch lub dusza odchodzi. * W sensie przenośnym czasem mówi się, że ktoś jest "bez ducha", mając na myśli brak energii, pasji, nadziei czy zaangażowania. Nie oznacza to jednak dosłownie braku ducha.
.
S pozdravem
Zwierzęta podobnie jak ludzie mają BARDZO SILNY INSTYNKT ŻYCIA oraz ODCZUWAJĄ CIERPIENIA. Im więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzam się w swoim AGNOSTYCYŹMIE !
|
|
| |  | 1 na 1 | Super Kwęk (39 punktów) | jeżeli Nauka mówi takie rzeczy, to chyba bycie mądrym, a głupim, nie ma znaczenia.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Lolek_Salambek (2665 punktów) | > jeżeli Nauka mówi takie rzeczy, to chyba bycie mądrym, a głupim, nie ma znaczenia.
--------------- Witaj SuperKwęk ( 😊 ) - powiem tak:
przyjmując teistyczną wizję świata no to "per saldo" zapewne to czy jest się głupim czy mądrym nie będzie miało znaczenia
☹
.
S pozdravem
Zwierzęta podobnie jak ludzie mają BARDZO SILNY INSTYNKT ŻYCIA oraz ODCZUWAJĄ CIERPIENIA. Im więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzam się w swoim AGNOSTYCYŹMIE !
|
|
|  | 2 na 2 | Duch Prawdy (14788 punktów) | > >Rozsiewaj Miłość to pomożesz DUCH'owi w stwarzaniu Człowieka. Wszyscy jesteśmy ciałem DUCH'a i możemy się stać DUCH'em. Człowiek powinien urodzić się dwa razy, pierwszy raz fizycznie, drugi raz, w trakcie życia, duchowo. Człowiek nie rodzi się skalany grzechem, to kłamstwo Kościoła. Człowiek w trakcie życia uświadamia sobie dobro, zło. Zwierzęta w ludzkich skórach wybierają zło, nie rodzą się duchowo. Żadne NIEBO ich nie czeka.> Ciało nie ulega rokzładowi?Materia to ubranie doczesne. > tak> Jaki sens ma grzebanie ciał?Kompostowanie zwłok coraz częściej się odbywa. > Czy istnieje ciało, bez ducha?Martwe. Czy istnieje DUCH bez ciała? DUCH www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
|
|
| |  | | haish (2905 punktów) | ........ >>Jaki sens ma grzebanie ciał? >Kompostowanie zwłok coraz częściej się odbywa. >>Czy istnieje ciało, bez ducha? >Martwe. >Czy istnieje DUCH bez ciała? >DUCH
Jakby nie analizować i spekulować to rozumność u gatunku ludzkiego jest nierozerwalnie powiązana z zachowaniami i praktykami funrealnymi. Wiec jest to coś w rodzaju odwiecznej tradycji, która odróżnia istoty rozumne od innych stworzeń( bez rozumu). Natomiast z 'duchem' sprawy mają się nieco inaczej - analiza językoznawcza i lingwistyczna wykazuje, że powszechne rozumienie ducha jako bytu będącego kontynuacją niematerialnych - rozumu, umysłu, ego i psychiki jest wynikiem błędu poznawczego i absurdem. Zaś duch od słowa dech, oddech pokazuje, że w swej istocie duch jest trak samo materialny jak ludzkie ciało - oddychamy powietrzem atmosferycznym które jest mieszaniną pierwiastków w stanie skupienia jako gazy. Ukazuje to również, że duch nie może istnieć w próżni. Gazy ani same w sobie, ani w mieszaninie w żaden sposób nie są nośnikiem percepcji, pamięci oraz nośnikiem tworzącym środowisko dla neuronów. Pytanie "Czy istnieje DUCH bez ciała?" nie ma sensu, bez tego pytania wiadomo, że istnieje powietrze atmosferyczne bez ciała, oraz że żywe ciało rozumnego osobnika potrzebuje do życia powietrza którym oddycha.
Powietrze jest dla ludzkiego zmysłu węchu bezwonne, jest też przezroczyste dla ludzkiego zmysłu wzroku.
|
|
| | |  | | Duch Prawdy (14788 punktów) | > Natomiast z 'duchem' sprawy mają się nieco inaczej - analiza językoznawcza i lingwistyczna wykazuje, że powszechne rozumienie ducha jako bytu będącego kontynuacją niematerialnych - rozumu, umysłu, ego i psychiki jest wynikiem błędu poznawczego i absurdem.Obserwacja wschodów i zachodów Słońca wskazuje, że ruch Ziemi jest wynikiem błędu poznawczego i absurdem? Absurdem jest analiza językowa i lingwistyczna. > Zaś duch od słowa dech, oddech pokazuje, że w swej istocie duch jest trak samo materialny jak ludzkie ciało - oddychamy powietrzem atmosferycznym które jest mieszaniną pierwiastków w stanie skupienia jako gazy. Ukazuje to również, że duch nie może istnieć w próżni.Pierwiastki nie są wieczne. Na podstawie kosmologicznego modelu rozszerzającego się Wszechświata przyjmuje się, że era materii rozpoczęła się około 100 000 lat po Wielkim Wybuchu. DUCH www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
|
|
1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | > pierdzielną Ducha z fR, za żart z ich wiary> Jak ci pomóć DUCH'u-Jam jest boży posłaniec. -Jak brzmi przesłanie od Boga? -"Dajcie pieniądze bożemu posłańcowi."  DUCH www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|