Racjonalista - Strona głównaDo treści
Teoria Ewolucji- skamieliny

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
03-05-2011 09:39Acinonyx (-2 punktów)
(zablokowany)
Teoria Ewolucji- skamieliny
Ocena 1 na 1
Kreacjoniści cały czas mówią że nie ma żadnych pośrednich form organizmów w skamieniałościach.Sam już nie wiem kto ma racje czy kreacjoniści czy ewolucjoniści.Czy możecie mi wykazać kto ma rację, pokazać jakieś dowody przemawiające za 1 lub 2 stroną?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 Dalej..
#1
03-05-2011 09:53
 Ocena 6 na 10
pompa (524 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
ewolucjoniści mają rację.

#2
03-05-2011 10:08
 Ocena 3 na 3
Aleksander Głowacki (1725 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny

#3
03-05-2011 10:08
 Ocena 4 na 4
webmaster (moderator)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
>Kreacjoniści cały czas mówią że nie ma żadnych pośrednich form organizmów w skamieniałościach.
Nieprawda, nic takiego (już) nie mówią.
Odpowiedź na pytanie: www.youtube.com/watch?v=yYz1B-aMJGk

#4
03-05-2011 10:10
 Ocena 9 na 9
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
>Kreacjoniści cały czas mówią że nie ma żadnych pośrednich form organizmów (wytłuszczenie moje - big_zyd)

???

>w skamieniałościach. Sam już nie wiem kto ma racje czy kreacjoniści czy ewolucjoniści.Czy możecie mi wykazać kto >ma rację, pokazać jakieś dowody przemawiające za 1 lub 2 stroną?

www.mz-pan.pl/
Cytat:

Bilet normalny - 4 zł, bilet ulgowy - 2 zł niedziela - wstęp wolny
Wstęp wolny
dla dzieci do lat 7, szkół i placówek specjalnych obsługujących osoby niepełnosprawne (podkreślenie moje - big_zyd), opiekunów wycieczek

#5
03-05-2011 10:11
 Ocena 12 na 12
Marian (5438 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
   To może zabrzmieć jak argument z autorytetu, ale akurat podzielam zdanie Francisa Collinsa, że nawet gdyby skamieliny nie istniały, dowody z DNA są wystarczające, aby stwierdzić wspólne powinowactwo organizmów żywych na naszej planecie.
   Problem z tzw. „brakiem form pośrednich” (według kreacjonistów), można zilustrować poniższym dialogiem:

Kreacjonista: Nie macie form przejściowych od gatunku A do B!
Ewolucjonista: Ależ mamy, C stanowi formę pośrednią między A i B.
Kreacjonista: Acha! Ale nie macie form przejściowych między A-C i C-B!
itd.

   Nie wspominając już, że czasem wyobrażenie kreacjonistów o tym, jak powinny wyglądać formy przejściowe obrazuje ich totalny brak zrozumienia teorii ewolucji. Często żądają czegoś takiego, jak krokokaczka:



   Pozdrawiam.

Jeśli nie zaznaczono inaczej, moją twórczość należy traktować jako CC-BY-SA 3.0

#6
03-05-2011 10:35
 Ocena 11 na 11
DEmonizer (4893 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
Pojęcie brakującego ogniwa jest bzdurne (gdzie ten łańcuch), gdyż rozmnażanie osobników nie ma celu, jest to pojęcie nieewolucyjne.
Za skuteczny model ja biorę rozrastające się drzewo, model zjawisko-konsekwencje.

W książce pana Dawkinsa jest taki piękny szkic na plecach kobiety ...


A tu co w necie wypatrzyłem:


Pozdrawiam

Acinonyx (-2 punktów)
(zablokowany)
Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
W odpowiedzi big_zyd
big_ jak dasz mi pieniądze na bilet i dojazd do muzeum to z chęcią pojadę.

#8
03-05-2011 12:28
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
W odpowiedzi Acinonyx
>big_ jak dasz mi pieniądze na bilet i dojazd do muzeum to z chęcią pojadę.
Jak Ci do Warszawy za daleko, to wybierz sobie coś z tej listy:
www.ing.uni.wroc.pl/~rnied/muzeapolski.htm


Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

#9
03-05-2011 12:33
 Ocena 7 na 7
spellbinder (8577 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
W odpowiedzi big_zyd
>???

Wieści o tym, że Paris Hilton gdzieś tam nie miała majtek rozchodzą się po całym świecie w ciągu godziny.

Wieści o naukowych odkryciach - bywa, że dziesięciolecia.

Ale jak już w końcu dojdzie info do kreacjonistów, to i tak się wywiną. Powiedzą, że nie ma żadnych żywych przejściowych skamieniałości.

#10
03-05-2011 22:19
 Ocena 1 na 1
zachaj (5239 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
>Kreacjoniści cały czas mówią że nie ma żadnych pośrednich form organizmów w skamieniałościach.Sam
>już nie wiem kto ma racje czy kreacjoniści czy ewolucjoniści.

A czy nie możesz jeszcze raz się zastanowić albo po prostu w końcu się zastanowić?

Jeżeli sam dojdziesz do prawdy to poczujesz się o wiele lepiej, niż jakbym to ja napisałbym Ci wyjaśnienie, rezygnując z zimnego piwka, które na mnie czeka. Pozdrawiam.

#11
03-05-2011 23:29
 Ocena 8 na 8
diogenes (42753 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
W odpowiedzi Marian
>C stanowi formę pośrednią między A i B.

Formą pośrednią miedzy A i B jest Ą.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

#12
04-05-2011 12:05
 Ocena 3 na 3
asmodai (2845 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
>Kreacjoniści cały czas mówią że nie ma żadnych pośrednich form organizmów w skamieniałościach.Sam
>już nie wiem kto ma racje czy kreacjoniści czy ewolucjoniści.Czy możecie mi wykazać kto ma rację,
>pokazać jakieś dowody przemawiające za 1 lub 2 stroną?
>
Problem kreacjonistów w postrzeganiu ewolucji, polega na tym iż oni myślą że, w ewolucję się wierzy. Wierzyć to sobie możemy ale w hefalumpy czy w to że, pan Wiesiek w końcu przeprosi się z mydłem. Ewolucja to Fakt. A Formy pośrednie są. Co prawda nie wszystkich organizmów bo to było by nie możliwe aby się zachowały. Wystarczy poszukać

#13
05-05-2011 14:49
 Ocena 3 na 3
Kuba4012 (405 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
>kto ma racje czy kreacjoniści czy ewolucjoniści
Nie rozumiem terminu ewolucjonista. Ewolucja to fakt naukowy, potwierdzony i logiczny. Czy jak będę za teorią grawitacji, a nie Teorią Inteligentnego Spadania, to będę grawitacjonistą?

Nie słuchaj kreacjonistów, bo oni nawet nie wiedzą czym ewolucja jest.

#14
05-05-2011 14:54
 Ocena 1 na 1
Kuba4012 (405 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny

tomasso (4 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
W odpowiedzi asmodai
>> Wystarczy poszukać
Ale ja nie chcialbym szukac - czy w jakimkolwiek podreczniku biologii, ktory wspiera teorie ewolucji, sa takie dowody? Bo jesli nie, to wiara w ewolucje jest takze wiara w Hefalumpy

1 2 3 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365