 |
"Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-01-2014 18:40 | pielgrzym (264 punktów) (zablokowany) | "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista?
-1 na 1 | Czy ateista stworzył ( wymyślił ) Boga?
Czy Bóg stworzył ateistę?
Ot pytanie. Dla pierwszej i drugiej wersji można stwierdzić, że jeden i drugi popełnili poważny błąd.
Z drugiej natomiast stronny, może to wynik potrzeby wewnętrznej, w końcu czym było by życie bez adwersarza? - nudą.
Tak więc, przyjmując że to ateista stworzył Boga, to możemy mu tylko "podziękować", natomiast jeśli to Bóg stworzył ateistę, co w rozumieniu katolików jest nie do przyjęcia ( chociaż Bóg jest wszechmocny, wszechwiedzący i stworzył świat takim jaki jest ), to pytam się po co???
I w taki sposób przychodzi mi tylko jedno do głowy, jeśli Bóg stworzył ateistę, to po to by był on swego rodzaju cenzorem dla poczynań wierzących i by ci wierzący przypadkiem nie zwątpili w istnienie Boga. Diabła nie mogą dotknąć, poczuć, a ateistę mają na wyciągnięcie ręki! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#1 14 na 14 | Dariusz Godyń (2403 punktów) | Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista? | |
#2 7 na 7 Arsamene (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista? |
Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, ale zanim się ją znajdzie, trzeba znaleźć odpowiedź na inne proste pytanie, a mianowicie: "Czy pytanie o Boga jest pytaniem sensownym?". Jak tylko znajdziesz odpowiedź na to drugie pytanie, odpowiedź na to pierwsze będzie już dziecinną igraszką.
"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton |
#3 -1 na 1 pielgrzym (264 punktów) (zablokowany) | Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista? | > Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, ale zanim się ją znajdzie, trzeba znaleźć odpowiedź na inne proste pytanie, a mianowicie: "Czy pytanie o Boga jest pytaniem sensownym?". Jak tylko znajdziesz odpowiedź na to drugie pytanie, odpowiedź na to pierwsze będzie już dziecinną igraszką.To ja się pytam, dlaczego słowo Bóg piszesz z dużej litery, ja musze by nie dostać ban...( wiadomo co ) a ty???? Pytanie o Boga jest jednak jak najbardziej sensowne, jeśli przyjąć że jakieś 90% ludzkości w takiego kolesia wierzy!!! Mod: §38 |
#4 4 na 4 Arsamene (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista? |
> Pytanie o Boga jest jednak jak najbardziej sensowne, jeśli przyjąć że jakieś 90% ludzkości w takiego kolesia wierzy!!!Nie przekonałeś mnie. Aby mnie przekonać, wystarczy jeżeli znajdziesz odpowiedź na inne trywialne pytanie: "W jaki sposób pytanie o Boga jest pytaniem sensownym?". Zauważmy, że Twoja odpowiedź na moje poprzednie pytanie (to o sensowność pytania o Boga) jest wymijająca, ponieważ nie podaje poważnych i fundamentalnych przesłanek, które pozwalają uznać pytanie o Boga sensownym. Dlaczego? Nie podałeś warunków koniecznych, a zarazem wystarczających do tego, by jakiekolwiek pytanie, w tym pytanie o Boga, uznać za sensowne. To oczywiste, że zanim podamy kryteria sensowności pytania o Boga, powinniśmy sformułować ogólne kryteria sensowności wszelkich pytań. Tylko wówczas będziemy mogli stwierdzić, czy pytanie o Boga spełnia te kryteria. Póki tych kryteriów nie mamy, nie ma sensu o Boga pytać, ponieważ i tak nie potrafilibyśmy rozpoznać, czy pytamy o Niego dobrze, czyli sensownie i mądrze, czy też źle, czyli nonsensownie i głupio. Podaj więc albo tylko zaproponuj powszechnie akceptowane kryteria, za pomocą których rozpoznajemy sensowne stawianie pytań od nonsensownego stawiania pytań, a już zrobimy mały kroczek do przodu.
"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton |
#5 -1 na 1 pielgrzym (264 punktów) (zablokowany) | Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista? | > Nie przekonałeś mnie. Aby mnie przekonać, wystarczy jeżeli znajdziesz odpowiedź na inne trywialne pytanie: "W jaki sposób pytanie o Boga jest pytaniem sensownym?".Bo to się nazywa wiara!  |
#6 4 na 4 | Dariusz Godyń (2403 punktów) | Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista? |
> Pytanie o Boga jest jednak jak najbardziej sensowne, jeśli przyjąć że jakieś 90% ludzkości w takiego kolesia wierzy!!!Na tym forum nie jest to pytanie sensowne, większość z nas WIE, że bozia to wymysł wierzących a ci u nas są w mniejszości. Jak chcesz zapytać tych, którzy stanowią te 90% zamieść te same pytania na innym forum. Dla mnie pytanie o boga jest bezprzedmiotowe Ty masz z tym jakiś problem? |
#7 -1 na 1 pielgrzym (264 punktów) (zablokowany) | Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista? | > Na tym forum nie jest to pytanie sensowne, większość z nas WIE, że bozia to wymysł wierzących a ci u nas są w mniejszości. Jak chcesz zapytać tych, którzy stanowią te 90%> zamieść te same pytania na innym forum. Dla mnie pytanie o boga jest bezprzedmiotowe Ty masz z tym jakiś problem?A co jeśli to ateista stworzył Boga???, to też znajdę odpowiedź na innym forum??? |
#8 1 na 1 Arsamene (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista? |
> Bo to się nazywa wiara!  Po pierwsze, Twoja odpowiedź jest niepoważna, ponieważ nie odnosi się do meritum sprawy. Po drugie, zapytałbym Cię, co to jest wiara, ale nie wiemy, czy pytanie o wiarę jest sensowne dopóki nie spełnimy postulatów, które już przedstawiłem wyżej, gdy podniosłem kwestię sensowności pytania o Boga. W dodatku, jeśli nie udowodnisz, że jakiekolwiek pytania zadawane przez Ciebie w tym wątku są sensowne, nie licz na jakąkolwiek sensowną odpowiedź, przynajmniej nie z mojej strony.
"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton |
#9 3 na 3 Arsamene (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista? |
Jak już zaznaczyłem, najpierw musisz nauczyć się zadawać pytania z sensem. Jak na razie nie udowodniłeś, że masz jakiekolwiek pojęcie, jak to zrobić.
"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton |
#10 -1 na 1 pielgrzym (264 punktów) (zablokowany) | Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista? | > Jak już zaznaczyłem, najpierw musisz nauczyć się zadawać pytania z sensem.Zadam Ci pytanie z sensem, czy Twój ateizm to wynika z wiary że Boga nie ma?, i nie wyjeżdżaj mi z tekstami o empirycznych dowodach na ta sprawę, bo nawet ateiści, jeśli nie są nawiedzonymi dziadkami przyjmują pewne sprawy na wiarę! |
#11 5 na 5 Arsamene (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista? |
> Zadam Ci pytanie z sensem, czy Twój ateizm to wynika z wiary że Boga nie ma?, i nie wyjeżdżaj mi z tekstami o empirycznych dowodach na ta sprawę, bo nawet ateiści, jeśli nie są nawiedzonymi dziadkami przyjmują pewne sprawy na wiarę!Chętnie odpowiem na wszelkie Twoje pytania, jak tylko wskażesz kryteria, które pozwalałyby rozpoznać ich sensowność bądź nonsensowność. Nie muszą to być kryteria empiryczne, mogą być czysto rozumowe. Wystarczy, jeśli udowodnisz, że masz na tyle rozumu, by zadać w swoim życiu choć jedno sensowne pytanie, i jesteśmy kwita.
"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton |
#12 7 na 7 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista? | > Zadam Ci pytanie z sensem, czy Twój ateizm to wynika z wiary że Boga nie ma?,Nie. I tak w ogóle to jakiego boga? Co to jest ten bóg? > i nie wyjeżdżaj mi z tekstami o empirycznych dowodach na ta sprawę, bo nawet ateiści, jeśli nie są nawiedzonymi dziadkami przyjmują pewne sprawy na wiarę!Ja na przykład będąc ateistą przyjmuję na wiarę to, że pociąg którym za kilkanaście godzin pojadę do domu nie będzie miał znaczącego opóźnienia. Zaś co do bozi to fakt, że w żaden sposób nie da się zaobserwować jakichkolwiek boskich działań mówi wszystko na ten temat. O istnieniu owego mzimu zwyczajnie nic nie świadczy, o jakiej wierze więc tu mowa?
The only good is knowledge and the only evil is ignorance. |
#13 8 na 8 | Dariusz Godyń (2403 punktów) | Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista? |
> A co jeśli to ateista stworzył Boga???, to też znajdę odpowiedź na innym forum???Stworzył? jakiego boga, czy nie dociera do Ciebie co my tu piszemy?  |
#14 -1 na 1 pielgrzym (264 punktów) (zablokowany) | Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista? | > Ja na przykład będąc ateistą przyjmuję na wiarę to, że pociąg którym za kilkanaście godzin pojadę do domu nie będzie miał znaczącego opóźnienia.Będzie miał opóźnienie, tak Bóg traktuje ateistów! Zaś co do bozi to fakt, że w żaden sposób nie da się zaobserwować jakichkolwiek boskich działań mówi wszystko na ten temat. Na tym świecie "są rzeczy które nawet fizjologom się nie śniły" a co dopiero ateistom. O istnieniu owego mzimu zwyczajnie nic nie świadczy, o jakiej wierze więc tu mowa? Może o takiej, w jakiej Cię rodzice ochrzcili. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: "Co ( kto ) było pierwsze" Bóg czy ateista? | > bo nawet ateiści, jeśli nie są nawiedzonymi dziadkami przyjmują pewne sprawy na wiarę!Jakie? |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|