 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kultura
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-04-2014 17:45 | diogenes (42753 punktów) | Eutopia 0 na 2 | Eutopia - tak nazywa się wychodzący od dzisiaj magazyn online poświęcony problemom Europy: www.eutopiamagazine.eu/en/issue"The website is managed by an editorial team based in Rome and it is directed by Eric Jozsef, Italian correspondent of the French newspaper Liberation. The magazine has been launched by 4 publishers: S. Fischer Verlag (Germany), Editorial Debate (Spain), Éditions du Seuil (France) and Editori Laterza (Italy) and by a partner, Telecom Italia, who manages the concept and technical aspects of the website. The magazine is open for future collaborations with other publishers in other European countries." Personalnie szef redakcji związany jest z francuskim dziennikiem Liberation: pl.wikipedia.org/wiki/LibĂŠrationW gronie autorów wymieniony jest Zygmunt Bauman. Rozmowa z nim otwiera pierwszy numer magazynu. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Dalej..#1 1 na 1 Ulderico (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Eutopia |
Wszystko, co próbowałem przeczytać na rekomendowanej przez Ciebie stronie, do usrania ociekało ideologią. Dziękuję, wolę gazetki promocyjne z supermarketów - przynajmniej można w nich znaleźć jakieś konkrety, a nie zjełczałe wykwity umysłowe jakichś dziadków, wyalienowanych i oderwanych od rzeczywistości. Nadaje się do czytania tylko pod wpływem substancji, na przykład tlenku węgla.
"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton |
#2 9 na 11 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Eutopia | > Wszystko, co próbowałem przeczytać na rekomendowanej przez Ciebie stronie,...Rekomendacja to opinia, zwykle pochlebna, o kimś lub o czymś, polecenie czegoś, kogoś. Gdzie ja rekomendowałem tę stronę? Rozróżnijmy informację od rekomendacji. > Wszystko, co próbowałem przeczytać...Mój wpis ukazał się o 17.45, Twój o 18.06 = 16 minut na opinię "zjełczałe wykwity umysłowe jakichś dziadków, wyalienowanych i oderwanych od rzeczywistości". Skąd możesz wiedzieć, czy nie nawiązują kontaktu z rzeczywistością tam, gdzie nie sięgnął Twój galopujacy wzrok?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#3 -4 na 6 Ulderico (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Eutopia |
Każdy ma jakieś ograniczenia. Ja na przykład nałożyłem sobie takie ograniczenie, że nie czytam niczego, co wyszło spod pióra pokolenia 50+. Dlaczego? Bo towar nieświeży mnie brzydzi.
"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton |
#4 9 na 9 | kika (1657 punktów) | Odp: Eutopia | > Ja na przykład nałożyłem sobie takie ograniczenie, że nie czytam niczego, co wyszło spod pióra pokolenia 50+. Dlaczego? Bo mnie to brzydzi.>Tia.... Musi być z Ciebie bardzo mądry człowiek. Pewnie to przykre, tak rozsiewać perły swego intelektu przed niegodnymi tego zaszczytu, czytelnikami Racjonalisty. |
#5 1 na 3 Ulderico (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Eutopia |
Aby się przekonać, ile jest warte gadanie tych dziadków, nie trzeba czytać ich wątpliwej wartości produkcji - wystarczy się rozejrzeć do czego to pokolenie skorumpowanych nieudaczników doprowadziło Europę i jakie perspektywy szykuje młodym. Trzeba przykręcić rozdymane emeryturki i inne przywileje, pogonić darmozjadów, to zobaczymy, jakimi będą śpiewać cienkimi głosikami. Może się wtedy wezmą do konkretnej roboty, a nie będą dalej rozpleniać swoje bezwartościowe brednie.
"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton |
#6 10 na 12 | kika (1657 punktów) | Odp: Eutopia |
> "And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton>Nie chcę Cię martwić, ale John Milton miał więcej niż 50 lat, a na dodatek jego myśli mają ponad 300 lat. |
#7 -6 na 6 Ulderico (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Eutopia |
Ale ma tę niezaprzeczalną przewagę nad współczesnymi podstarzałymi mędrkami, że już nie żyje, choćby w tym sensie, że się już nawet nie rozkłada i nie chuchnie. Mam gorącą nadzieję, że inni z pokolenia 50+ niedługo uwolnią innych od ciężaru swojego nieproszonego towarzystwa i rychło do niego dołączą, czego im wszystkim życzę.
"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton |
#8 13 na 13 | lipschitz (1674 punktów) | Odp: Eutopia | > Każdy ma jakieś ograniczenia. Ja na przykład nałożyłem sobie takie ograniczenie, że nie czytam niczego, co wyszło spod pióra pokolenia 50+. Dlaczego? Bo towar nieświeży mnie brzydzi.Pierwszy raz spotykam się z przypadkiem przedawkowania gazetkami reklamowymi  . |
#9 2 na 2 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Eutopia | > nie czytam niczego, co wyszło spod pióra pokolenia 50+.Co warto więc czytać?
bembergiem w berg |
#10 -1 na 1 Ulderico (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Eutopia |
> Co warto więc czytać?Każdy sam powinien sobie odpowiedzieć na to pytanie.
"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton |
#11 11 na 11 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Eutopia | > nie czytam niczego, co wyszło spod pióra pokolenia 50+. Dlaczego? Bo towar nieświeży mnie brzydzi.Serdecznie dziękuję. > do czego to pokolenie skorumpowanych nieudaczników doprowadziło Europę i jakie perspektywy szykuje młodym.Ponownie serdecznie dziękuję za tak dobre zdanie o mnie. > Mam gorącą nadzieję, że inni z pokolenia 50+ niedługo uwolnią innych od ciężaru swojego nieproszonego towarzystwa i rychło do niego dołączą, czego im wszystkim życzę.Urwać nać, miły jesteś. |
#12 9 na 11 | KORUND (4922 punktów) | Odp: Eutopia | > Aby się przekonać, ile jest warte gadanie tych dziadków, nie trzeba czytać ich wątpliwej wartości produkcji - wystarczy się rozejrzeć do czego to pokolenie skorumpowanych nieudaczników doprowadziło Europę i jakie perspektywy szykuje młodym.> Każdy ma jakieś ograniczenia. Ja na przykład nałożyłem sobie takie ograniczenie, że nie czytam niczego, co wyszło spod pióra pokolenia 50+. Dlaczego? Bo towar nieświeży mnie brzydzi.-Oceniasz całe pokolenie, a nie konkretnych ludzi? A do czego może doprowadzić pokolenie roszczeniowo nastawionych gówniarzy, którym w głowach tylko imprezy, hip hop, moda i "gwiazdorzenie"? Naukowcy po 50-tce, astronomowie, fizycy, ewolucjoniści też nic ciekawego nie mają do powiedzenia? A zdajesz sobie sprawę, że żyjemy jednak coraz dłużej i wkrótce 50 to będzie naprawdę wiek średni, człowiek w sile wieku? Za 1000 lat może taka będzie młodzież? Czy po 50-tce palniesz sobie w łeb? Rodziców już wykończyłeś? |
#13 10 na 12 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Eutopia | > nie czytam niczego, co wyszło spod pióra pokolenia 50+.... towar nieświeży mnie brzydzi.Co zrobisz po 50+? Podniesiesz poprzeczkę obrzydzenia? Umrzesz z obrzydzenia do siebie?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#14 7 na 7 | Piękny Lolo (2082 punktów) | Odp: Eutopia | > Mam gorącą nadzieję, że inni z pokolenia 50+ niedługo uwolnią innych od ciężaru swojego nieproszonego towarzystwa i rychło do niego dołączą, czego im wszystkim życzę.Tego samego, co Ulderico i równie gorąco pragnie ZUS! Ale z tego Ulderico oryginał! |
#15 2 na 2 | kogut59 (3090 punktów) | Odp: Eutopia | > Dziękuję, wolę gazetki promocyjne z supermarketów - przynajmniej można w nich znaleźć jakieś konkrety, a nie zjełczałe wykwity umysłowe jakichś dziadków, wyalienowanych i oderwanych od rzeczywistości.Uwaga gazetki promocyjne z supermarketów mogą być pisane przez cwaniaków 50+  polecam filmy np. "ŚWIEŻE FILETY Z DORSZA I ŁOSOSIA - KUCHNIA LIDLA" mniej czytania i świeże ! www.youtube.com/watch?v=2ju_muNstXIDlaczego zataiłeś swój wiek ? Profil ? filozofia ?  gazetki z supermarketu ? www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,52761 |
1 2 3 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|