 |
Nieśmiertelność człowieka. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-11-2015 21:53 | Maria-Magdalena (-55 punktów) | Nieśmiertelność człowieka.
-3 na 7 | Bóg uczynił człowieka nieśmiertelnym. Życie nie kończy się śmiercią. Śmierć jest tylko przejściem do życia w wieczności. Obietnica zmartwychwstania jest nadzieją daną nam przez Boga, która nadaje człowiekowi sens istnienia. Zanurzenie się w Bożej obecności daje poczucie bezpieczeństwa. A odkrywanie Bożej mądrości upewnia w dobrym wyborze drogi; wiary, nadziei i miłości. "Któż jak Bóg" - słowa które pokonały bunt w Królestwie Bożym i zło zostało pokonane. Tym hasłem możemy pokonać zło na ziemi. Trzeba tylko wiary, że jest to możliwe i otwartośći do walki z mocami zła. Najskuteczniejszą bronią jest miłość i nasza wewnętrzna czystość. Ale też nasza gotowość do przeciwstawienia się wszelkim przejawom zła. Zło wkrada się w nasze życie pod różnymi postaciami. "Towarzyszy" nam niemalże w każdej chwili życia. Trudne jest do zidentyfikowania, gdy objawia się w naszych (pozornie naszych) codziennych zachowaniach, reakcjach, rozmowach. Wróg miłości wykorzystuje każdą chwilę, aby się jej przeciwstawić. Wykorzystuje nasze słabości, uzależnienia, naszą wyniosłość itp. "negatywne przeszkody" byśmy nie stali się wzorem wolności - w całej pełni tego słowa. Każdy człowiek od zarania wieków zmagał się z przeciwnościami losu, nieraz złorzecząc Bogu. Nie zauważał, że sam jest "kowalem własnego losu". Boga szanował lub nie, składał mu ofiary, lub nie itp. ale najlepiej żeby Bóg nie interesował się jego życiem. I tak jest do teraz. Najlepiej, żeby zostawił nas samych siebie - wszak mamy własną wolę. Bóg nie wymusza na człowieku przestrzegania Jego prawa. Szanuje wolną wolę człowieka i daje mu swobodę działania. Ale człowiek z czasem zapomniał lub przestał wierzyć, że na ziemi obok niego, jest najbardziej niebezpieczny wróg, nienawidzący człowieka i za wszelką cenę chce go zniszczyć i na wszelkie możliwe sposoby wprowadza w życie człowieka pułapki.Jest inteligentny, przebiegły i nieustępliwy. Jest mistrzem kamuflażu. W obecnych czasach rzadko materializuje się. Działa przez umysł człowieka. Jest niewidzialny, wiec można uznać, że go nie ma. I to jest jego największe zwycięstwo. Poprzez manipulację doprowadza człowieka do zachowań, często mu obcych i niepożądanych. Do natręctwa myśli często katastroficznych. Padają słowa wulgarne. Zdania obrażające drugiego człowieka. Słowa czy zachowania wprowadzające zamęt w życiu człowieka, rozdrażnienia, niemoc w koncentracji, agresja itp. Są celowym działaniem skierowanym przeciwko pokojowi i spokojowi w życiu człowieka, przeciwko kojącej obecności Boga, którego obecność zawsze naznaczona jest odwrotnścią powyższego. Słowo pochodzące od Boga, jest zawsze życzliwe z przesłaniem dobra i miłości. Z zabarwieniem troski dobrego ojca o los ukochanego dziecka. Jego miłość jest kwintesencją pragnienia i tęsknoty za zjednoczeniem wszelkich cnót ducha i ciała w umyśle i sercu każdego człowieka. Bóg pragnie najbardziej miłości człowieka, aby sam stał się miłością. "Oto człowiek ".... A miał być podobny Bogu. Maria-Magdalena | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Dalej..#1 6 na 6 | woma (381 punktów) | Odp: Nieśmiertelność człowieka. | Rozumiem, że tym najbardziej niebezpiecznym wrogiem człowieka jest Szatan. Trudno mi jednak uwierzyć w jego istnienie. Od jakiegoś czasu namawiam go, by kupił moją duszę. Jak dotąd się nie odezwał. Zdaję sobie sprawę, że może myśleć, że moja dusza i tak jest jego. Jednak ja jestem gotów - oczywiście za odpowiednim "wynagrodzeniem" - namówić jeszcze innych do sprzedania duszy, nawet takich, którzy dzisiaj nie dopuszczają nawet myśli o tym. Niestety, Szatan w dalszym ciągu się do mnie nie odzywa. Postanowiłem więc, że dopóki się nie odezwie, nie będę czynił żadnego zła. Nie rozumiem, w czym jestem gorszy od Twardowskiego? Nie stawiam żadnych warunków. Mogę nawet pojechać do Rzymu. |
#2 1 na 3 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Nieśmiertelność człowieka. | > Obietnica zmartwychwstania jest nadzieją daną nam przez Boga,Religia fałszywa to sztuka konceptualna. Kapłan artysta głosi wiernym odbiorcom koncepcję bez możliwości jej realizacji, mami wiernych, że zna Boga i wie jakie są jego zamierzenia. Obiecuje zmartwychwstanie, reinkarnację lub jakąś inną kombinację. Obiecanki - cacanki, a głupiemu radość. > która nadaje człowiekowi sens istnienia."Powołaniem człowieka jest realizacja jego najwyższych kwalifikacji - rozumu i cnoty, stawanie się doskonalszym moralnie i mądrzejszym." www.racjonalista.pl/forum.php/s,486930www.youtube.com/watch?v=2rZeFwKaNYEwww.youtube.com/watch?v=jUT1pzpbyEg
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#3 -1 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Nieśmiertelność człowieka. |
> Religia fałszywa to sztuka konceptualna. Kapłan artysta głosi wiernym odbiorcom koncepcję bez możliwości jej realizacji, mami wiernych, że zna Boga i wie jakie są jego zamierzenia. Obiecuje zmartwychwstanie, reinkarnację lub jakąś inną kombinację. Obiecanki - cacanki, a głupiemu radość.Skąd to wiesz, że koncepcje te są bez możliwości jej realizacji ? To może być prawda, ponieważ nie jest nam znany mechanizm zaistnienia życia ma Ziemi. Problem może zawierać się w niezrozumieniu przekazu wiary obecnych religii świata. Nie rozumiemy jeszcze wielu rzeczy, w tym również nie wiemy jak funkcjonuje Bóg, dusza i Duch. (21listopad2015-ZbyszekzWarszawy) |
#4 5 na 5 | woma (381 punktów) | Odp: Nieśmiertelność człowieka. | Gdybyśmy wiedzieli, jak funkcjonuje Bóg, dusza i Duch, to mielibyśmy dowód na to, że istnieją. Skoro ani nie wiemy jak funkcjonują, ani nie mamy dowodu na ich istnienie, to póki co możemy jedynie stwierdzić, że nie istnieją. Hipoteza, że świat został stworzony przez Boga, jest tak samo prawdopodobna, jak hipoteza, że powstał on w wyniku zabawy zestawem "Małego chemika" przez dziecko - jeżeli można użyć tego określenia - mieszkające około decyliona lat świetlnych na wschód od Gwiazdy Polarnej. |
#5 6 na 6 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Nieśmiertelność człowieka. | Daj se spokój kobito z tym misjonarstwem na tym forum, gdzie kwestie bogów i diabłów obrabia się od lat. Świeć przykładem, emanuj miłością i pokazuj jak twój bóg uczynił cię lepszą, to jest droga a nie wypisywanie dyrdymałów, które niewielu obchodzą w tej racjonalistycznej piaskownicy. I nie strasz diabłem dzieci, jeśli je masz, bo mogą nabawić się kompleksów. |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Nieśmiertelność człowieka. | > Skąd to wiesz, że koncepcje te są bez możliwości jej realizacji ?Z wiersza Adama Asnyka: Daremne żale - próżny trud, Bezsilne złorzeczenia! Przeżytych kształtów żaden cud Nie wróci do istnienia.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#7 -2 na 4 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Nieśmiertelność człowieka. | > Gdybyśmy wiedzieli, jak funkcjonuje Bóg, dusza i Duch, to mielibyśmy dowód na to, że istnieją. Skoro ani nie wiemy jak funkcjonują, ani nie mamy dowodu na ich istnienie, to póki co możemy jedynie stwierdzić, że nie istnieją.Brak dowodu na istnienie , nie jest dowodem na nieistnienie. Można jedynie powiedzieć że nie jest nam znany mechanizm zaistnienia życia ma Ziemi...nie wiemy jak funkcjonuje Bóg, dusza i Duch przywoływane w religiach. > Hipoteza, że świat został stworzony przez Boga, jest tak samo prawdopodobna, jak hipoteza, że powstał on w wyniku zabawy zestawem "Małego chemika" przez dziecko ...Nikt tego nie wie jak powstał świat ... nie można wykluczyć interwencji Boga, ponieważ nikt nie wykazał że tak się nie stało. Widziałeś dziecko bawiące się zestawem Małego Chemika , ale nie widziałeś Boga stwarzającego świat więc nic konkretnego nie możesz powiedzieć na ten temat. Ja nie wiem czym lub kim jest Bóg, więc nie mogę powiedzieć że On nie istnieje.(21listopad2015-ZbyszekzWarszawy) |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Nieśmiertelność człowieka - dusza. | ...>>Skąd to wiesz, że koncepcje te są bez możliwości jej realizacji ? > Z wiersza Adama Asnyka:> Daremne żale - próżny trud,> Bezsilne złorzeczenia!> Przeżytych kształtów żaden cud> Nie wróci do istnienia.Dla przypomnienia, rozmawiamy o obiecanym w religiach zmartwychwstaniu i reinkarnacji. Liryka Asnyka była wyrazem rozterki duchowej poety, przeżywającego kryzys światopoglądowy. Powstawały utwory wyrażające tęsknotę za "siłą ducha", pragnienie odrodzenia "duszy współczesnej" aż do pokornego poddania się nakazom Chrystusowej nauki. Wynika z tego ostatecznie , że liczył on na zmartwychwstanie. A.Asnyk nie wierzył w możliwość empirycznego poznania rzeczywistości. Według jego filozoficznych poglądów : "rozum ludzki okazuje się bezradny w miarę postępu wiedzy". W moim przekonaniu tak nie jest - uważam że empiryczne poznanie rzeczywistości jest możliwe skoro udało się mi wykazać doświadczalnie istnienie duszy, wspominanej w religiach. Jest to milowy krok w kierunku potwierdzenia zasadności religijnych poglądów. (22listopad2015-ZbyszekzWarszawy) |
| lusaka (178 punktów) | Odp: Nieśmiertelność człowieka. | >manipulację doprowadza człowieka do zachowań, często mu obcych i niepożądanych. Do natręctwa myśli >często katastroficznych. Padają słowa wulgarne. Zdania obrażające drugiego człowieka. Słowa czy
Czy według pani, człowiek chory psychicznie jest usprawiedliwiony? czy może jego choroba wynika..... z czego ona wynika? |
#10 5 na 5 | Mano (1060 punktów) | Odp: Nieśmiertelność człowieka. |
> Brak dowodu na istnienie , nie jest dowodem na nieistnienie.Według Twojej logiki prawdziwe jest również zdanie: Brak dowodu na nieistnienie, nie jest dowodem na istnienie. Jednakże z obu tych zdań nic nie wynika. > Można jedynie powiedzieć że nie jest nam znany mechanizm zaistnienia życia ma Ziemi...nie wiemy jak funkcjonuje Bóg, dusza i Duch przywoływane w religiach.Mówić można dużo, ale najlepiej za siebie. To znaczy, poprawnie by było, gdybyś napisał, że Tobie mechanizm zaistnienia życia na Ziemi nie jest znany. Naukowcy nigdy nie twierdzą, że odkryli prawdę absolutną, ale wiele wskazuje na to, że są bliscy wyjaśnienia powstania życia. Co do niewiedzy, jak funkcjonuje Bóg, dusza i Duch przywoływane w religiach, zgadzam się z Tobą, bo bardzo trudno jest o wiedzę o funkcjonowaniu bytów wymyślonych i nierealnych. > Ja nie wiem czym lub kim jest Bóg, więc nie mogę powiedzieć że On nie istnieje.Słusznie stwierdzasz, że nic na temat nie wiesz i nic nie możesz powiedzieć. Jaki masz więc w tym cel? |
#11 5 na 5 | Mano (1060 punktów) | Odp: Nieśmiertelność człowieka. |
> Z zabarwieniem troski dobrego ojca o los ukochanego dziecka. Jego miłość jest kwintesencją pragnienia i tęsknoty za zjednoczeniem wszelkich cnót ducha i ciała w umyśle i sercu każdego człowieka.Czy przy tym zabarwieniu miałaś na myśli Marysiu: - Wiele tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe. Słyszymy nie raz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga -  |
#12 2 na 2 | Mano (1060 punktów) | Odp: Nieśmiertelność człowieka - dusza. |
> Dla przypomnienia, rozmawiamy o obiecanym w religiach zmartwychwstaniu i reinkarnacji.Może jeszcze do tego nie dorosłem lub brakuje mi wykształcenia. Uprzejmie więc proszę o wyjaśnienie mi, co będzie się działo, kiedy ja z martwych wstanę, nie mówiąc już o reinkarnacji. Co się wydarzy, gdy ja z martwych wstanę? > Liryka Asnyka była wyrazem rozterki duchowej poety, przeżywającego kryzys światopoglądowy. Powstawały utwory wyrażające tęsknotę za "siłą ducha", pragnienie odrodzenia "duszy współczesnej" aż do pokornego poddania się nakazom Chrystusowej nauki.Bzdura, gdyż nie ma dla tego stwierdzenia żadnych podstaw, szczególnie tych, dotyczących pragnienia odrodzenia "duszy współczesnej" aż do pokornego poddania się nakazom Chrystusowej nauki. > Wynika z tego ostatecznie , że liczył on na zmartwychwstanie.A jak miałby on z martwych wstać? > A.Asnyk nie wierzył w możliwość empirycznego poznania rzeczywistości. Według jego filozoficznych poglądów : "rozum ludzki okazuje się bezradny w miarę postępu wiedzy". W moim przekonaniu tak nie jest - uważam że empiryczne poznanie rzeczywistości jest możliwe skoro udało się mi wykazać doświadczalnie istnienie duszy, wspominanej w religiach.Nie udało mi się dostrzec tego doświadczalnego wykazu istnienia duszy. Mea culpa! Proszę o wyjaśnienie. > Jest to milowy krok w kierunku potwierdzenia zasadności religijnych poglądów.Myślę, że mamy zupełnie inne wyobrażenie o wielkości i znaczeniu jednej mili.  |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Nieśmiertelność człowieka a byty wymyślone | ...>> Brak dowodu na istnienie , nie jest dowodem na nieistnienie. > Według Twojej logiki prawdziwe jest również zdanie:> Brak dowodu na nieistnienie, nie jest dowodem na istnienie.> Jednakże z obu tych zdań nic nie wynika.Na tych stwierdzeniach opiera się racjonalny stosunek do zagadnienia - nie mamy podstaw aby zaprzeczać, podobnie jak nie możemy potwierdzić istnienia takiego bytu nazywanego Bogiem. > ...poprawnie by było, gdybyś napisał, że Tobie mechanizm zaistnienia życia na Ziemi nie jest znany. Naukowcy nigdy nie twierdzą, że odkryli prawdę absolutną, ale wiele wskazuje na to, że są bliscy wyjaśnienia powstania życia.Każdy z nich, podobnie jak i ja, uważa własną teorią za prawdziwą lecz one nie pokrywają się ze sobą. W tej sytuacji twierdzenie można uogólnić jako brak znajomości zagadnienia z racji braku wspólnego dla nauki poglądu. > Co do niewiedzy, jak funkcjonuje Bóg, dusza i Duch przywoływane w religiach, zgadzam się z Tobą, bo bardzo trudno jest o wiedzę o funkcjonowaniu bytów wymyślonych i nierealnych.Poprawnym byłoby, gdybyś powiedział we własnym imieniu, że uważasz te byty za wymyślone i nierealne. Jednak w świetle tego co zostało powiedziane na wstępie, twoje twierdzenie nie jest racjonalne ponieważ nie jesteś w stanie wykazać jego słuszności. ...>> Ja nie wiem czym lub kim jest Bóg, więc nie mogę powiedzieć że On nie istnieje. > Ponownie stwierdzasz, że nic na temat nie wiesz i nic nie możesz powiedzieć. Jaki masz w tym cel?Potwierdziłem racjonalność podejścia do zagadnienia, w przeciwieństwie do tych co twierdzą że Bóg jest bytem wymyślonym przez człowieka i nierealnym choć wykazać tego nie potrafią. Zamiast oszukiwać siebie i innych powiedziałem to co można powiedzieć w sposób odpowiedzialny za słowa. (24listopad2015-ZbyszekzWarszawy) |
#14 2 na 2 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Nieśmiertelność człowieka. | > >Z zabarwieniem troski dobrego ojca o los ukochanego dziecka. Jego miłość jest kwintesencją pragnienia i tęsknoty za zjednoczeniem wszelkich cnót ducha i ciała w umyśle i sercu każdego człowieka.> Czy przy tym zabarwieniu miałaś na myśli Marysiu:> - Wiele tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe. Słyszymy nie raz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga ->  M-M miała na myśli dokładnie coś odwrotnego: "Bóg nie wymusza na człowieku przestrzegania Jego prawa. Szanuje wolną wolę człowieka i daje mu swobodę działania. Ale człowiek z czasem zapomniał lub przestał wierzyć, że na ziemi obok niego, jest najbardziej niebezpieczny wróg, nienawidzący człowieka i za wszelką cenę chce go zniszczyć i na wszelkie możliwe sposoby wprowadza w życie człowieka pułapki.Jest inteligentny, przebiegły i nieustępliwy. Jest mistrzem kamuflażu. W obecnych czasach rzadko materializuje się. Działa przez umysł człowieka."Z powyższego wynika, że M-M wierzy, iż Bóg z Szatanem prowadzą wojnę w umyśle człowieka, o umysł człowieka..., a człowiek mając wolną wolę decyduje, komu swój umysł odda. M-M nie rozumie, że Szatan nie istnieje, a walka dobra ze złem, która się toczy w umyśle człowieka to nic innego, jak ewolucyjne wychodzenie ze zwierzęcości do stania się istotą moralną.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Nieśmiertelność człowieka a Szatan |
> M-M nie rozumie, że Szatan nie istnieje, a walka dobra ze złem, która się toczy w umyśle człowieka to nic innego, jak ewolucyjne wychodzenie ze zwierzęcości do stania się istotą moralną.Też tak uważam, że walka dobra ze złem jaka się toczy w umyśle człowieka to ewolucyjny proces nabywania cech moralności. Nie lekceważyłbym jednak występowania takiego bytu, zwanego Szatanem. Nasz papież Jan Paweł II, skądinąd mądry człowiek, ostrzegał ludzkość aby nie lekceważyła Szatana ponieważ on istnieje i stara się zawładnąć naszymi umysłami. Można spodziewać się, że Andrzej Bogusławski zwalczający religijne tezy odnośnie Boga i Szatana, bezproblemowo zdoła wykazać głupotę poglądów Jana Pawła II. (24listopad2015-ZbyszekzWarszawy) |
1 2 3 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|