 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-10-2013 10:17 | romaro (25211 punktów) | Komu więcej dano
13 na 13 | Prokuratura w Ayacucho ogłosiła otwarcie dochodzenia w sprawie Mirandy Melgarejo, oskarżonego o szereg nadużyć seksualnych, m.in. o charakterze pedofilskim. Papież Franciszek już ukarał Gabino Mirandę Melgarejo wydaleniem ze stanu kapłańskiego, nie czekając na wynik postępowania. U nas kilka dni temu kanclerz kurii warszawsko-praskiej Ks. Wojciech Lipka ws. księdza oskarżonego o pedofilię uciął krótko, że od wyniku postępowania sądowego będzie zależało dalsze postępowanie kanoniczne. Jeszcze nie tak dawno Episkopat, nawet nie próbował komentować zarzutów w sprawach kościelnej pedofilii, ba, wprost mówili - to nie dotyczy naszego kraju. Na coraz liczniejsze głosy zarzucające im ochronę kościelnych pedofilów odpowiadali co najwyżej z butą i arogancją. Dzisiaj czytam, że Ordynator polowy ks. bp Józef Guzdek przeprosił na zwołanej konferencji prasowej za księdza pedofila. Wiem że to nie pierwsze przeprosiny. W Irlandii i innych państwach kościelny instynkt samozachowawczy działał podobnie. Udawać, że sprawy nie ma. Później arogancka obrona, by w końcu przeprosić. Nasze katabasy też będą przepraszać, ale czy to zwróci zdrowie, życie, tym, którym stworzyli piekło na ziemi? Czy mimo fali przeprosin ze strony kościoła (jakie na pewno nastąpią), dzieci w przyszłości będą mogły się czuć bezpiecznie w obecności księdza? Śmiem wątpić. Facet który wyzbywa się własnej seksualności jest jak anonimowy alkoholik. Komu więcej dano, czyli biada wam kościelni pedofile! Komu więcej dano, czyli biada wam kościelni pedofile! natemat.pl(*)i-biada-wam-koscielni-pedofile | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 #16 3 na 3 | Jan Res (4015 punktów) | Odp: Komu więcej dano |
> Chyba Ci się homoseksualizm z pedofilią poplątał.Z pewnością nie. Oburza mnie potępienie przez Kościół nikomu nieszkodzących homoseksualistów i jednocześnie ochrona przestępców-pedofilów. Zdaje się, że wymowa mego wpisu dla niektórych nie była wystarczająco jasna. |
#17 -1 na 3 | kogut59 (3090 punktów) | Odp: Komu więcej dano | > Kościół beatyfikując Wojtyłę, który tuszował pedofilię księży, napluł w twarz dzieciom - ofiarom tych zbrodniarzy.Wojtyła nie tylko napluł w twarz dzieciom i ofiarom jego pasterzy miał przecież własnego syna "wyklętego" "Irena Kinaszewska - zmarła 30 sierpnia 1990 roku. Pochowana na cmentarzu Rakowickiem w Warszawie w grobowcu rodzinnym księdza Andrzeja Bardeckiego, powiernika Karola Wojtyły. Przez ponad 15 lat była wierna towarzyszka życia księdza, a potem biskupa Karola Wojtyły z Wadowic. Ślady po Irenie Kinaszewskiej, konkubinie Karola Wojtyły z pieczołowitą bezwzględnością zaciera kościelna, katolicka hierarchia. Kochanka stała się bardzo niewygodna w momencie wyboru Karola Wojtyły na papieża. Karol Wojtyła jak wynika z relacji licznych żyjących jeszcze świadków długoletniego romansu poświecił życie rodzinne, a także spłodzonego syna dla kariery kościelnej, tak jak to od wieków wielu księży i biskupów. [Załącznik] |
| rafal7 (138 punktów) | Odp: Komu więcej dano | Tekst Ci się urwał - cudzysłów jest niezamknięty. Wklej ciąg dalszy - tam zapewne podałeś jakieś źródło. Jaka jest wiarygodność tego źródła? Czy istnieje w tej sprawie opinia jakiegoś historyka? |
#19 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Komu więcej dano | |
#20 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Komu więcej dano | > Najsurowsze nawet kary nie zlikwidują problemu dewiacji seksualnych wśród księży.Tak jak żadne dyskusje z nawiedzonymi przez Jezusa (czytaj: plebana) nie zlikwidują - aby było do kompletu - dewiacji poznawczych.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#21 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Komu więcej dano | > Polscy sukienkowi już zdają się mocno popuszczać w gacie...To oni pod sukienką mają jeszcze gacie?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#22 1 na 1 | Gbursson (106 punktów) | Odp: Komu więcej dano | "W nagie krzyże splunął deszcz Święty płomień zbladł Anioł Stróż chwali piekło Nadchodzi świt Na kapliczce... "FUCK" Marię kochał Karol - got Dla niej... ojcze nasz Wiła mu - zostań ze mną A Lolek cóż... musiał owce paść Porzucił dziewczę, okrągły brzuch... I jednym cięciem - toć syn nie mój?! Skrzydlaty święty w klasie zdjęty Kalwaria w śniegu na bałwanki W kościele doły na fikoły I ludzie wolni od klęczenia Dam za gram Postaw mi Dam za gram A co zechcesz zrobię ci Lecz nie całuj Świecę... po mnie zgaś I piszę wieńcem - otwarty grób Porwana wiatrem... kartka fruuu Skrzydlaty święty w klasie zdjęty Kalwaria w śniegu na bałwanki W kościele doły na fikoły I ludzie wolni od beczenia Skrzydlaty święty w klasie zdjęty Kalwaria w śniegu, jadą sanki W kościele doły na fikoły I ludzie wolni od klęczenia" Kat - Wolni od klęczenia Powinna być Irena zamiast Maria - ale nie pasuje rytm  .
Odi profanum vulgus et arceo |
#23 3 na 3 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Komu więcej dano | > >Czy istnieje w tej sprawie opinia jakiegoś historyka?> m.wyborcza(*)2528,Polowanie_na_papieza.htmlNo cóż... to oczywiście dyskusja czysto akademicka, ale skoro to był historyk z IPN-u to mam wrażenie że niezależnie do czego mógłby się dokopać, i tak musiałby w podsumowaniu stwierdzić że jest to insynuacja i prowokacja SB. |
#24 2 na 2 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Komu więcej dano | > Nie mogę się z Panią zgodzić z tą częścią wypowiedzi. Stosy nigdy by nie zgasły gdyby nie było nikogo piętnującego taki stan. Nigdy też nie dowiedzielibyśmy się o kościelnej pedofilii gdyby tego nie nagłaśniano.Protesty przeciw stosom, torturom i innym patologiom dotyczyły obrony wszystkich - to była walka z kościołem. Teraz tylko dzieci z krk mają kontakt z tymi zbokami, więc niech rodzice występują w ich obronie - przestaną je stręczyć, a nie udają, że nie wiedzą, a potem udają, że się przejmują. > Ta nieświadomość nadal funkcjonuje. Wierzący ma zaćmę. Jedynie wrzask może spowodować, że na oczy przejrzy.Ci, co faktycznie nie wiedzieli, są w szoku i może zaczną się odsuwać od kościoła. Ci, co wiedzieli albo zaprzeczają, bo wiedzą, że część tego szamba spada też na nich, albo się "święcie" oburzają, bo tak trzeba. Niestety, jestem już zbyt uprzedzona do tej organizacji, żebym dała wiarę ich niewinności. |
#25 2 na 2 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: Komu więcej dano | > Myślę, iż dosyć średnia, choć prawdopodobieństwo trochę większe.<> Karol Wojtyła był człowiekiem. Normalnym człowiekiem, który został księdzem.<Pozwoli Pan że rozwinę tę myśl. Znakomita większość duchownych, począwszy od tuzinkowych proboszczów po kardynałów, posiada konkubiny. Żyją z nimi, mają dzieci, płacą na te dzieci lub odmawiają łożenia i wtedy płaci kościelny fundusz alimentacyjny. Duchowny który nie posiada konkubiny albo jest homoseksualistą albo ma kryminalne orientacje seksualne. Hierarchia nie potępia konkubinatów księży ponieważ gwarantuje on brak skandali pedofilii. Konkubinę posiadał K.Rainer, konkubinę posiada abp Lehmann, konkubinę posiada antypapież H. Küng. J.Cody zabrał nawet swoją konkubinę do Watykanu na uroczystości nadania mu kapelusza kardynalskiego. Wszystkich obowiązuje jedynie jedna zasada: si non caste, tamen caute. I większość duchownych się do tego stosuje. Dlaczego Wojtyła miałby być wyjątkiem? Mało prawdopodobne. Należy się więc dziwić głupocie bezpieki że nie wyśledziła jego prawdziwego związku tylko montowała aferę z jakąś Kinaszewską. Chyba że bezpieka nie była tak głupia, jak zakładają to historycy IPN wobec większości Polaków.
Nauka objaśnia wszystko. Teologia objaśnia resztę. |
1 2 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|