Racjonalista - Strona głównaDo treści
katolicki głos w twoim domu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
14-11-2013 19:14darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
katolicki głos w twoim domu
Ocena 29 na 29
Piękny Ci ten nasz katolicyzm. Najwyższy duchowny w Polsce, czyli oczywiście OjDyr dał głos:

Cytat:
Podczas audycji pt. "Patriotyczne podziemie" ojciec Rydzyk zabrał głos w sprawie incydentów w Warszawie podczas Marszu Niepodległości - podaje wyborcza.pl. Pochód zorganizowany przez Ruch Narodowy, podczas którego podpalono budkę strażnicza przy ambasadzie Rosji i tęczę, o. Tadeuszowi Rydzykowi się podobał. - Widziałem tam wielki idealizm. Tam szli ludzie pragnący prawdy, pragnący dobra. Pragnący miłości prawdziwej, kochający drugiego człowieka, to wszystko, co Polskę stanowi. Ja jestem dumny z takiej młodzieży - mówił redemptorysta.

Zakonnik nawiązał także do podpalenia tęczy na pl. Zbawiciela. Instalacja powstała, by upamiętnić polską prezydencję w Unii Europejskiej. Ale tęcza jest także symbolem tolerancji wobec homoseksualizmu. - Nie wiem, czy ktoś z ideału podpalił, czy to była prowokacja, ale takie symbole nienormalności, zboczeń, nie powinny być tolerowane i nie powinny być za pieniądze wszystkich ludzi - powiedział o. Rydzyk. - A to, że były rozróby, to jest wina policji. To jest wina tych, którzy rządzą w tej Warszawie. A jeszcze ta cała tęcza. Przecież to jest wstyd! To jest celowo plucie nam w twarz, i to katolikom. Na placu Zbawiciela! - komentował zakonnik na antenie Radia Maryja w nocy ze środy na czwartek. - Szkoda, że ten piękny znak przymierza z Bogiem zawłaszczają, oddają ludziom, którzy są chorzy. Bo homoseksualizm czy lesbijstwo, czy coś, to jest choroba - dodał.


fakt.onet.(*)erowane,artykuly,428991,1.html

No i jak tu nie kochać kościoła, katolicyzmu, duchownych, katolików i ich Boga? Przecież to tak cudna historia. Wiara, nadzieja, miłość, pokój, bliźni, dobro i prawda. A wszystko to, bo czas ucieka, a wieczność czeka. Na razie podpalili budkę i spalili tęczę. Trenują przed przejęciem władzy, kiedy z miłości znów rozpalą stosy? Może by się OjDyrowi też podobało?
Ciekawe co na taką katolicka wypowiedź Franciszek?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 Dalej..
#16
15-11-2013 08:22
 Ocena 1 na 1
Fafciu (953 punktów)Odp: katolicki głos w twoim domu
W odpowiedzi sabek
>Najgorsze, że rzeczywiści sprawcy - organizatorzy marszu, przywódcy ONR-u i pokrewnych organizacji - nie zasiedli na ławie oskarżeń.

"Demokracja" i faszyzm potrzebują siebie nawzajem.

#17
15-11-2013 12:06
 Ocena 2 na 2
Asphodelus1 (887 punktów)Odp: katolicki głos w twoim domu
W odpowiedzi Meretseger
>>Ciekawe co na taką katolicka wypowiedź Franciszek?
>A dowie się w ogóle? Doniesie mu ktoś, czy zatai, żeby nie martwić dobrego papy?
>

Ja byłbym bardzo ciekawy reakcji jego zwolenników gdyby go Franciszek ekskomunikował.

worek kości (2937 punktów)Odp: katolicki głos w twoim domu
W odpowiedzi chesterx
>No jasne. Nie ma to jak z okazji rocznicy oddania władzy przez radę regencyjną Piłsudskiemu odeprzeć atak antynarodowego drzewka.

Tak jak wyżej - przykre, że racjonaliści dają tak sobą manipulować:

www.youtube.com/watch?v=PLYnWGTPCTg

bembergiem w berg

worek kości (2937 punktów)Odp: katolicki głos w twoim domu
W odpowiedzi Asphodelus1
>Ja byłbym bardzo ciekawy reakcji jego zwolenników gdyby go Franciszek ekskomunikował.

Za co?

bembergiem w berg

#20
15-11-2013 12:47
 Ocena-1 na 1
worek kości (2937 punktów)Odp: katolicki głos w twoim domu
W odpowiedzi sabek
>>Porównujesz marsz z okazji Święta Niepodległości do gułagów? Przykre.
>A Ty mówisz, jak wspaniale tam było?

www.youtube.com/watch?v=PLYnWGTPCTg

bembergiem w berg

#21
15-11-2013 13:27
 Ocena 8 na 8
TyDraniu (6569 punktów)Odp: katolicki głos w twoim domu
>A jeszcze ta cała tęcza. Przecież to jest wstyd! To jest celowo plucie nam w twarz, i to katolikom. Na placu Zbawiciela! - komentował zakonnik na antenie Radia Maryja

Zgadzam się. Dlatego należy jak najszybciej zmienić nazwę placu na jakąś ładniejszą.

Plac Gejów?

PS. Pójdę na kompromis, niech będzie Plac Zbawiciela Gejów.



#22
15-11-2013 13:33
 Ocena 8 na 8
Hodża (11172 punktów)Odp: katolicki głos w twoim domu
> Cytat:
Ale tęcza jest także symbolem tolerancji wobec
>homoseksualizmu. - Nie wiem, czy ktoś z ideału podpalił, czy to była prowokacja, ale takie symbole
>nienormalności, zboczeń, nie powinny być tolerowane i nie powinny być za pieniądze wszystkich ludzi
>- powiedział o. Rydzyk. - A to, że były rozróby, to jest wina policji. To jest wina tych, którzy
>rządzą w tej Warszawie. A jeszcze ta cała tęcza. Przecież to jest wstyd! To jest celowo plucie nam w
>twarz, i to katolikom. Na placu Zbawiciela! - komentował zakonnik na antenie Radia Maryja w nocy ze
>środy na czwartek. - Szkoda, że ten piękny znak przymierza z Bogiem zawłaszczają, oddają ludziom,
>którzy są chorzy. Bo homoseksualizm czy lesbijstwo, czy coś, to jest choroba - dodał.



Plucie w twarz katolikom podczas mszy w Mediolanie


Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.

#23
15-11-2013 13:38
 Ocena 9 na 9
Appenzeller (3118 punktów)Odp: katolicki głos w twoim domu
W odpowiedzi worek kości
>>Ja byłbym bardzo ciekawy reakcji jego zwolenników gdyby go Franciszek ekskomunikował.
>Za co?
Ty masz rację. Nie ma za co. Jest jak dla mnie zerem moralnym, ale istotnie nie z punktu widzenia prawa kanonicznego. W organizacji, w której Stepinac jest otoczony oficjalnym kultem, OjDyr jest jak najbardziej na miejscu.

Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)

worek kości (2937 punktów)Odp: katolicki głos w twoim domu
W odpowiedzi Appenzeller
>>>Ja byłbym bardzo ciekawy reakcji jego zwolenników gdyby go Franciszek ekskomunikował.
>>Za co?
>Jest jak dla mnie zerem moralnym

Czym sobie zasłużył na taką opinię?

bembergiem w berg

#25
15-11-2013 13:53
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)Odp: katolicki głos w twoim domu
W odpowiedzi worek kości

>Czym sobie zasłużył na taką opinię?
Wygłaszanymi tekstami.

#26
15-11-2013 14:04
 Ocena 1 na 1
pawel_wr (4297 punktów)Odp: katolicki głos w twoim domu
W odpowiedzi worek kości

>Za co?

Za machlojki finansowe - np. zbieranie świadectw udziałowych na ratowanie stoczni
gdańskiej, z czego się dotychczas nie rozliczył.

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

pawel_wr (4297 punktów)Odp: katolicki głos w twoim domu
W odpowiedzi worek kości

>Czym sobie zasłużył na taką opinię?

Na jaką opinię zasłużył wg Ciebie ?


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

#28
15-11-2013 14:07
 Ocena 10 na 10
sabek (1444 punktów)Odp: katolicki głos w twoim domu
W odpowiedzi worek kości
Policz, ilu było maszerujących z zakrytymi mordami. Wstydzą się, że idą w tym marszu? Wstydzą się Ojczyzny? To naprawdę taki obciach? Pop..... "patrioci" spod znaku krzyża, czerpiący nauki z "Mein Kampf".

#29
15-11-2013 14:08
 Ocena 2 na 2
Frank Holman (5897 punktów)Odp: katolicki głos w twoim domu
W odpowiedzi sabek
>Najgorsze, że rzeczywiści sprawcy - organizatorzy marszu, przywódcy ONR-u i pokrewnych organizacji - nie zasiedli na ławie oskarżeń.
A po co ?? Najważniejsze żeby Miastu udało się ich pozwać o ponad 100 tys. odszkodowania.
warszawa.g(*)_marszu__Straty__120_tys_.html

#30
15-11-2013 14:38
 Ocena 7 na 7
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: katolicki głos w twoim domu
W odpowiedzi pawel_wr

>Na jaką opinię zasłużył wg Ciebie ?

Na opinie czystego jak lza katolika.
Dla worka kazdy katolicki oficjel jest a priori niewinny, moralny i w ogole fajny.
Niedawno w wypowiedzi o lgnacych i wciagajacych dzieciach interpretowal wypowiedz Michalika w korzystny dla niego sposob.

Katolicki oficjel moze byc komunista, podofilem, faszysta, sexoholikiem, moze zjadac male dzieci a worek i tak napisze, ze nie tak widzimy cala sprawe i ze bezprawnie atakujemy oficjela.

1 2 3 4 5 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365