 |
Kapitał = hierarchia społeczna Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-10-2014 23:17 | krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Kapitał = hierarchia społeczna
1 na 1 | Wiem już, że moderatorzy tego forum nie lubią wszelkich zboczeń od powszechnych poglądów czy definicji więc rozpoczynam temat od razu w bazgrołach gdzie nikomu nie powinienem przeszkadzać.
Kapitał - inaczej hierarchia społeczna - stosunek nadrzędności i podporządkowania w społeczności homo sapiens przyjmujący jedną z trzech postaci: 1. własności prywatnej. 2. zobowiązania 3. oszczędności w pieniądzu.
Kapitał, którego podstawę stanowi PRAWO CYWILNE jest systemem hierarchii społecznej konkurencyjnym i sprzecznym wobec systemu hierarchii jaki tworzy PRAWO ADMINISTRACYJNE oparte na nakazach, przymusach, egzekucjach i karach.
Twierdzę, że KAPITAŁ bez społeczeństwa nie istnieje albowiem cały zawiera się w stosunkach społecznych i poza nimi nie istnieje.
-------------- Proszę mnie natychmiast nie banować - będę pisał sobie wyłącznie w bazgrołach. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | Klamstwem jest ze likwidacja bankow jest zla dla społeczeństwa. Potem wyjasnie dlaczego. |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | Nie istnieje dobro i zlo ponad ludzkimi potrzebami, pragnieniami, lękami czy zahamowaniami. Obojetnie czy jest to pptrzeba gwaltu czy potrzeby altruistyczne. Nasza kultura to zwierzęcy instynkt. Cywilizowac się to znaczy umieć spojrzec prawdzie w oczy i zaakceptować ja. Jesli przejawiasz potrzeby altruistyczne i wg ciebie jest teraz lepiej niz kiedyś w historii (choc dla wielu gorzej) to zrodlem tego jest właśnie demokracja. Ja mam podobne cechy do ciebie i wiem ze kompromisem o ktorym mowisz jest demokracja bezpośrednia, ktora dla mnie nigdy nie moze byc gorsza od demokracji posrednie bo demokracja posrednia jest tylko zwykla dominacja. |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | hej, Banki komercyjne ( spółdzielcze funkcjonują inaczej - jeszcze ) to wrzód ropiejący tak jak giełda i inwestycje krótkoterminowe - potworne są niewyobrażalne zyski - których już nikt nie kontroluje - a to wpędz ludzi w długi , w nędze , w koszmary . Banki stoją ponad prawem - tak jak raje podatkowe , które są oczkiem w głowie wszystkich przestępców / neoliberałów Ja nie bronię kol. Krystkona - wypowiadam się we własnym imieniu . W kilku kwestiach zgadzam się w innych nie ... Potrzebna jest na gwałt zmiana proporcji i priorytetów 1) Konieczne jest ograniczenie kapitałów ponieważ wolny rynek staje się niemożliwy przy tak perwersyjnej dominacji kilku podmiotów - nędza innych jest zaprogramowana 2) Powiększenie wspólnej przestrzeni i dobra 3) Zakaz prywatyzacji edukacji , medycyny, infrastruktury , energetyki ., sądownictwa 4) Określenie granicy tak dolnej jak i gornej granicy dochodów Nie żyjemy na pustyni , pustkowiu , w samotności ale w społeczeństwie i każdy musi ponosić koszta , każdy ma obowiązki ale też prawa Za przestępstwo musi być uważane transferowanie zysków do rajów podatkowych Nie traktuj mych slów jako gotowego produktu to przemyslenia i refleksje makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna |
> Nasza kultura to zwierzęcy instynkt.> Cywilizowac się to znaczy umieć spojrzec prawdzie w oczy i zaakceptować ja.hej, Nasza kultura to racjonalna myśl , to obiektywna nauka , to sceptycyzm , wątpliwości , namysł , refleksja , samokrytyka , dobrowolne samoograniczenie właśnie swych potrzeb na korzyść dobra wspólnego . To świadoma życzliwość, współczucie , tolerancja To pomysłowość , kretywność , pracowitość , ofiarność , uczciwość Cywilizować się oznacza odchodzenie od nieświadomych zwierzęcych instynktów , tworzenie wspólnych wartości Nie rozumiem cię - co przekonuje cię do kanibalizmu ? Lub mordowania niepełnosprawnych ? Gwałcenia dzieci ? Kamienowania i palenia i krzyżowania ? Przez tysiące lat człowiek tak czynił ... chcesz mi powiedzieć , że taraz jest gorzej ? Jaką prawde o ludziach chcesz mi przekazać ? Że jesteśmy potworami ? Niektórzy z nas tak Inni nie A nawet są czasem ... aniołami makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#65 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | > Nie traktuj mych slów jako gotowego produktu to przemyslenia i refleksjeNie zamiaruję > Banki komercyjne ( spółdzielcze funkcjonują inaczej - jeszcze ) to wrzód ropiejący tak jak giełda i inwestycje krótkoterminowe - potworne są niewyobrażalne zyski - których już nikt nie kontroluje - a to wpędz ludzi w długi , w nędze , w koszmary .Z moich obserwacji wynika, że łatwiej wpaść w nędzę po kontaktach z firmami pożyczkowymi (Prov... Chro... Kr...Won...) niż z bankami. Owszem, nie zawsze banki mają czyste sumienie, państwo jest od tego, abym im patrzeć na ręce, ale likwidacja banków jest absurdem. > Banki stoją ponad prawemwięc ubierzmy je w prawo > 1) Konieczne jest ograniczenie kapitałów ponieważ wolny rynek staje się niemożliwy przy tak perwersyjnej dominacji kilku podmiotów - nędza innych jest zaprogramowanaCo i jak chciałbyś zrobić? > 2) Powiększenie wspólnej przestrzeni i dobraCo i jak chciałbyś zrobić? > 3) Zakaz prywatyzacji edukacji ,Dlaczego? niech sobie będą prywatne lub społeczne szkoły. Ważne, żeby każdy młody człowiek miał do edukacji dostęp > medycyny,temat rzeka, ale ja korzystam w Polsce wyłącznie z opieki prywatnych poradni, a mój ubezpieczyciel za to płaci > infrastruktury ,jakiej? > energetykiprzykład monopolu, wolę monopol państwowy niż prywatny, ale czy energetyka musi być monopolem i musi być państwowa? W Polsce regulacje w energetyce są posunięte do absurdu: 1. Budujesz dom i nie masz prawa pociągnąć do betoniarki prądu od sąsiada 2. Zakładasz solary i nie wolno Ci dostarczyć sąsiadowi ciepłej wody Tu potrzebna jest liberalizacja w miejsce postępującej państwowej własności > sądownictwaNie słyszałem o pomysłach prywatyzacji sądów W Polsce straszono widmem odpaństwowienie ksiąg stanu cywilnego, dziś państwo takich nie prowadzi i jakoś bałaganu nie ma > 4) Określenie granicy tak dolnej jak i gornej granicy dochodówDolnej tak, górnej? po co? wystarczy progresywny podatek |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | Nie chcę w tym miejscu podejmować dyskusji o ludzkiej świadomości, bo to temat na bazgroły, mogę jedynie wyrazić iż łatwiej zrozumieć ją obserwując prostsze od człowieka organizmy - robaki czy rośliny - bo w nich wyraźniej widoczny jest fundament naszej świadomości. Nasza świadomość to wyewoluowana (złożona) forma świadomości prostych organizmów a cofając się jeszcze dalej wyewoluowana forma świadomości natury martwej bowiem materialny = świadomy. Żyjesz prawdopodobnie gdzieś tam pod kloszem. Polecam emigrację i tzw. środowiska przestępcze dla pełnej edukacji i bez obaw naprawdę polecam. Współczesne stosunki społeczne homo sapiens są bardzo prymitywne a tzw. człowieczeństwo niewiele odbiega od stosunków społecznych w gromadzie pawianów. Same istniejące różnice społeczne są na to niezbitym dowodem. Mój obraz świata jest diametralnie odmienny od twojego. Dla mnie homo sapiens to prymitywne zwierzęta, które dążą do zaspokojenia choćby po trupie innego osobnika tego samego gatunku. Tak to widzę i jest to moja szczera i nieprzesadzona wypowiedź. |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | > Będziesz walczył o pokój do ostatniego naboju?Po pierwsze nie chwytam się za karabin a słowa uznaję za potężniejszą broń. Po drugie pokój zamierzam zniszczyć a walczyć o zmianę dominujących w społeczeństwie zasad. Pokój mam gdzieś, trawi mnie nienawiść do ludzi tworzących współczesny system społeczny, chcę wojny muszę jednak być ostrożny bo zamierzam ją wygrać. I tym sposobem okazałem się sprzeczny bo wyraziłem wcześniej, że w społeczeństwie wola większości winna dominować a teraz otwarcie wybieram się na wojnę z odmiennym światopoglądem choćby ten był powszechny i pochodził od większości. Jestem sprzeczny bo choć zdaje mi się, że potrzeby większości powinny być wyznacznikiem społecznej moralności to ja sam nigdy nie zaakceptuję moralności sprzecznej z moją. Czyli jestem za demokrację bezpośrednią i deklaruję, że nie uznam jej wyniku jeśli ten będzie sprzeczny z moją moralnością  . Jednym słowem dupa blada i muszę walczyć o dominację i przeciw dominacji innych. Wiem, że społeczeństwo wymaga kompromisu i jednocześnie zapowiadam własną bezkompromisowość w istotnych dla mnie sprawach. |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | hej, Nic nie pisałem o likwidacji Pisałem o radykalnym ograniczeniu zysków - bandyckich zysków pochodzących ze spekulacji i patologicznego oprocentowania długów i pożyczek Nie ma we mnie najmniejszej tolerancji dla wielotysięcznych a nawet milionowych zarobków - to jest demoralizujące i nie etyczne - basta - proletariacki gniew zalewa mi oczy Chciwość musi mieć postawioną tamę 1) ograniczenie kapitałów - może powinniśmy dopuszczać i zezwalać na rozwijanie się koncernów tylko do jakiejś granicy aby umożliwić życie i prace innym . Praktyki monopolistyczne muszą zostać ograniczone do minimum 2) Jak najwięcej wspólnych miejsc do spędzania czasu bez opłat różnicujących ludzi na lepszych i gorszych - świetnym pomysłem były domy kultury ! 3) Edukacja podstawowa wyłącznie państwowa - aby minimum solidarności i wspólnotowości mogło powstać Medycyna - Po uzębieniu poznajesz status majątkowy człowieka - To kryminał aby przez zęby ludzie wpadali w długi Ludzie często nie wykupują leków bo ich nie stać , pewne procedury przewidziane są wyłącznie dla bogatych Infrastruktura - Transport i energia - państwowa aby móc prowadzić racjonalną wtym zakresie politykę W USA są już prywatne wiezienia ... horror ... Status adwokatów przypomina opiekunów mafii - to nie ma nic wspolnego ze sprawiedliwością 4) Bardzo ważne jest aby spoleczeństwo rozwijalo się harmonijnie w miare . Te proporcje zostaly w ostatnich 20 latach zdewastowane przez zdegenerowanych finansistów .Te proporcje należy uzdrowić . Im większe rozwarstwienie tym społeczeństwo bardziej narazone na powstanie trwalych patologii makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | Wróćmy na sekundę do pieniądza. Odróżnij jednostkę podstawową pieniądza od jednostki pochodnej. Złóżmy, że istnieje wyłącznie 1kg złota, jest to pieniądz podstawowy (gotówka) i ty posiadasz go w całości. W obiegu jest 1kg złota. Obawiasz się przechowywać złoto samemu więc oddajesz je do banku i w zamian za zdeponowane złoto odstajesz przymusowo egzekwowalny karteluszek 1kg złota od Banku X. Ile złota posiadasz? Czy karteluszek jest złotem? Ile złota jest w obiegu? Czy w złocie pojawia się inflacja? Otóż przymusowo egzekowalny karteluszek iż należy ci się 1kg złota od Banku X jest kreacją nowego złota. 1kg zdeponowany w Banku X to wykreowanie nowych 2kg złota. Od chwili utworzenia depozytu w obiegu znajduje się już nie 1kg złota ale 3kg złota. Ponieważ złota w obiegu jest 3 razy więcej niż początkowo a ponadto zmienił się rozkład złota w społeczeństwie i teraz więcej osób je posiada wartość złota (które w rzeczywistości jest nośnikiem długu) leci w dół. Pojawia się inflacja. Od tej chwili ZAPISAMI długu w złocie można wykreować nieskończoną ilość złota. Kreację bezgotówkowego złota w postaci przymusowo egzekwowalnego zobowiązania w złocie może zahamować jedynie LICHWA i dodatkowo rezerwy obowiązkowe, które wycofują gotówkę (prawdziwe złoto) z obiegu. Gotówka = Przymusowo egzekwowane zobowiązanie wyrażone w gotówce w formie ZAPISU. |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | hej, Zapoznaj się z wykładem Pinkera ktory ci zalinkowałem w poprzednim poście Nasza swiadomość ewoluuje i to jest fakt - zaprzeczasz faktom bo ty osobiście miałeś inne doświadczenia Świat zmienia się na lepsze - bardzo powoli ale zmienia sie na lepsze . Kompromis , wspólczucie , wrażliwość , życzliwość , prawa mniejszośći , religijna tolerancja , wyeliminowanie rasizmu , bicia dzieci i kobiet .... powiesz , że to się jeszcze zdarza - jasne , ale przestaje być normą i to jest istotne Nie zamykaj na to oczu A fundament niechaj będzie fundamentem ... na fundamencie można postawić bardzo ładne przedszkole lub dom kultury makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#72 1 na 1 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | hej, Zaczynam się bać i ty też powinieneś - siebie samego Rozbuchany jesteś jak piec kowalski Takie emocje nie są korzystne , tna takim poziomie emocji przestaje się myśleć pozdrawiam makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | > hej,> Zaczynam się bać i ty też powinieneś - siebie samego> Rozbuchany jesteś jak piec kowalski> Takie emocje nie są korzystne , tna takim poziomie emocji przestaje się myśleć> pozdrawiam> makuśTo twoja idea. A co stałoby się z tobą gdybyś uznał system społeczny za gwałt? |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | hej, Jeżeli mogę ... Używasz zbyt wielu ogólników , zbyt wielkie kwantyfikatory Karuzela kręci się przez to coraz szybciej , zaczyna się sama napędzać Chciałbym wiedzieć o jakim systemie mówisz , co w tym systemie jest gwałtem a co nie jest ... Życie w społeczeństwie polega w części na podporządkowaniu się , trzeba pewne rzeczy zaakceptować Sąsiadowi należy powiedzieć dzień dobry a nie nasraćmu na wycieraczke Czym innym są umowy śmieciowe Czy fakt że musisz jeść i pić uważasz już za gwałt i naruszenie twojej wolności ? pozdrawiam makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#75 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | > hej,> Nic nie pisałem o likwidacjiTy nie, ale Krystkon tak i z jego "poglądami" starałem sie polemizować. Ale całkiem już przestałem rozumieć jego teoryjki > Pisałem o radykalnym ograniczeniu zysków - bandyckich zysków pochodzących ze spekulacji i patologicznego oprocentowania długów i pożyczekTak, zgadzam się, ale do tego trzeba użyć odpowiednich narzędzi. Np: 1. Odpowiednia edukacja w szkołach (ale nie tylko) aby każdy umiał czytać i liczyć i wiedział, kiedy go ktoś chce wydudkać 2. Nadzór państwowy nad sektorem bankowym, łącznie z ograniczeniem oprocentowania i egzekwowaniem tego ograniczenia 3. Demonopolizacja sektora bankowego > Nie ma we mnie najmniejszej tolerancji dla wielotysięcznych a nawet milionowych zarobków - to jest demoralizujące i nie etyczne - basta - proletariacki gniew zalewa mi oczyNie mam nic przeciwko wielomilionowym zarobkom, tam gdzie są uczciwe, choć jestem zwolennikiem progresji podatkowej. Dyrektor banku zarabiający miliony to patologia, ale jak ktoś wynajdzie lekarstwo na ebolę, to niech sobie opływa w luksusy do końca żywota. Lekarz, który bierz słone honoraria, ale potrafi też leczyć kogoś kto nie ma pieniędzy, adwokat, który zbiera sutą zapłatę, ale nie uchyla się od obrony z urzędu ; nie przeszkadzają mi ich wysokie dochody > 1) ograniczenie kapitałów - może powinniśmy dopuszczać i zezwalać na rozwijanie się koncernów tylko do jakiejś granicy aby umożliwić życie i prace innym . Praktyki monopolistyczne muszą zostać ograniczone do minimumTak, praktyki monopolistyczne muszą zostać ograniczone do minimum > 2) Jak najwięcej wspólnych miejsc do spędzania czasu bez opłat różnicujących ludzi na lepszych i gorszych - świetnym pomysłem były domy kultury !Zgadzam się > 3) Edukacja podstawowa wyłącznie państwowa - aby minimum solidarności i wspólnotowości mogło powstaćEdukacja powszechnie dostępna, niekoniecznie państwowa. > Medycyna - Po uzębieniu poznajesz status majątkowy człowieka - To kryminał aby przez zęby ludzie wpadali w długiOpieka zdrowotna dostępna, niekoniecznie państwowa. > Ludzie często nie wykupują leków bo ich nie stać , pewne procedury przewidziane są wyłącznie dla bogatychTo jest złe > Infrastruktura - Transport i energia - państwowa aby móc prowadzić racjonalną wtym zakresie politykęNiekoniecznie państwowe! Transport kolejowy na długich trasach owszem , ale koleje dojazdowe mogą być własnością samorządową, komunikacja autobusowa samorządowa lub prywatna. Enargia - na wielką skalę tak, z racji monopolu, nikt nie będzie ciągnął do domu dwóch czy trzech gazociągów i kabli energetycznych, ale to co dzieje się w Polsce jest przegięciem w drugą stronę. Opisałem Ci dwa przykłady i obydwa z życia. Jeden z mojej własnej budowy, kiedy prąd do betoniarki ciągnąłem od teścia i zapłacił karę za nielegalną sprzedaż energii, drugi kiedy właściciel bliźniaka zamontował solary i rozprowadził ciepło do domu sąsiada. To okazało się nielegalne. Spróbuj postawić wiatrak (zgodnie z PZP) i zasilać energią domy sąsiadów - to jest nielegalne! > W USA są już prywatne wiezienia ... horror ...Więzienia to nie sądy. Sądownictwa nikt nie prywatyzuje. W Europie więzienia też są państwowe > 4) Bardzo ważne jest aby spoleczeństwo rozwijalo się harmonijnie w miare . Te proporcje zostaly w ostatnich 20 latach zdewastowane przez zdegenerowanych finansistów .Te proporcje należy uzdrowić . Im większe rozwarstwienie tym społeczeństwo bardziej narazone na powstanie trwalych patologiiTak, zgadzam się, ale nawiązując do teoryjek Krystkona, te teoryjki niczego w tej materii nie poprawią |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|