 |
Kapitał = hierarchia społeczna Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-10-2014 23:17 | krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Kapitał = hierarchia społeczna
1 na 1 | Wiem już, że moderatorzy tego forum nie lubią wszelkich zboczeń od powszechnych poglądów czy definicji więc rozpoczynam temat od razu w bazgrołach gdzie nikomu nie powinienem przeszkadzać.
Kapitał - inaczej hierarchia społeczna - stosunek nadrzędności i podporządkowania w społeczności homo sapiens przyjmujący jedną z trzech postaci: 1. własności prywatnej. 2. zobowiązania 3. oszczędności w pieniądzu.
Kapitał, którego podstawę stanowi PRAWO CYWILNE jest systemem hierarchii społecznej konkurencyjnym i sprzecznym wobec systemu hierarchii jaki tworzy PRAWO ADMINISTRACYJNE oparte na nakazach, przymusach, egzekucjach i karach.
Twierdzę, że KAPITAŁ bez społeczeństwa nie istnieje albowiem cały zawiera się w stosunkach społecznych i poza nimi nie istnieje.
-------------- Proszę mnie natychmiast nie banować - będę pisał sobie wyłącznie w bazgrołach. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | hej, Wydaje mi się, że Szarley nie powinien być adresatem tej krytyki Mogę się mylić ale sądzę , że Szarley nie broni wyzysku i neoniewolnictwa i prawa neoliberałów do dewastacji i do pasożytnictwa - on krytykuje niektóre twoje pomysły . Ty sam wiesz , że w wyborach tego nie przeforsujesz A więc ... proletariat naprzód marsz ... ? Czy też stopniowe lecz konsekwentne zmiany , w kierunku redukcji kapitałowych monopolów makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#92 2 na 2 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | > Krystkon jest rewolucjonistąNo takim rewolucjonistą teoretykiem co chce ludzkość zaprowadzić do szczęścia choćby wbrew jej woli. Zna już historia podobne przypadki fanatyków chcących uszczęśliwiać innych swoimi bzdurnymi rojeniami. Rezultatem było cierpienie, szczęśliwe jednak tym razem skończy się na bzdurach wypisywanych na forum.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance. |
#93 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | > Po poersze nie z pracy a z prawdziwej niewoli.Jesteś więźniem? Nie wiedziałem, że więzieniach można sie kontaktować przez net > Po drugie z twoich tresci bije chciwość.Bo chcę mieć dom na własność? Zarobiłem na niego, napracowałem się i mam. Od zarobionych pieniędzy płaciłem podatki, od domu też płacę. Dach nad głową jest elementarną potrzebą człowieka i nie widzę chciwości w chęci jego posiadania. > Protestujesz bo obawiasz sie zmiany stosunkow spolecznych. Twoje stosunki spoleczne z tymi, ktorzy w tej chwili na smieciowych umowach w specjalnych strefach ekonomicznych zarabiaja po 1400 sa waznym elementem systemu, ktorego bronisz.1. Nikogo nie zatrudniam za 1400. Napisałem Ci, że kiedy potrzebuję współpracowników do więszego projektu zakładam spółdzielnię i moi "pracownicy" są udziałowcami, a kapitałem jaki wnoszą są ich głowy. Teraz pracuję sam 2. Nie bronię złego systemu przed zmianami, bronię go przed pogorszeniem przez Ciebie. > Jak zachece cię do pracy? Pracujesz albo zdychasz z glodu. Dostajesz kase za biezaca prace i zadnych wygranych w LOTTO.No to właśnie proponujesz niewolnictwo. Nie gram w lotto, zarabiam na siebie uczciwą pracą. (Od kogo miałbym dostawać tę kasę za bieżącą pracę skoro sam się zatrudniam?) > LUDZKIE stosunki spoleczne powinny zachecic cię do osiągnięć w tych warunkach. |
#94 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | > hej,> Wszyscy trzej należymy do szeroko pojętej lewicy - ty do socjaldemokracji , ja do socjalistów a Krystkon do radykalnej lewicy ...Nie widzę w jego wpisach lewicowej myśli, raczej kupę niekonsekwencyj > Dlatego tak !!! EDUKACJA PAŃSTWOWA - bo tylko państwowa może i musi stać ponad partykularyzmem poszczególnych grup interesówW Polsce, Niemczech, Czeskiej Republice nie ma ani jednej państwowej podstawowej szkoły! Ścieranie się partykularnych interesów był , jest i będzie i sztuką jest wykorzystać to dla rozowju społeczeństwa a nie niszczyć. Nie każdy kurnik musi być państwowy, żeby jajek dla wszystkich starczyło. |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | hej, Ferment jest czasem niezbędny aby coś mogło się zmienić - niestety nie wszstko można a nawet należy ustalać przy stoliczku gentelmanów ... makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | hej, A gdyby każdy miał po gramie ? makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna |
> Jeśli korzystam z rozwiązań innych ludzi, to płacę im wedle prawa, Ty chcesz to zlikwidowaćhej, Nie wydaje mi się aby tak było Chodzi o niewolniczy wyzysk w tysiącach fabryk w Chinach , Indiach , Amerykach , Afrykach Ten wyzysk jest programowy , na tym wyzysku żerują kryminaliści i przestępcy Nie chodzi o szewca , krawca i murarza ale o koncerny przestępcze i mafijne Jeśli chodzi o patenty to nie powinny dotyczyć na pewno lekarstw bo to jest nie moralne makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | hej, Wiesz przecież o co chodzi ... Prywatne oznacza w jakimś sensie pogarde dla wspólnoty , lekceważenie wspólnoty . Ustawienie priorytetu na "ja" a nie my ... Każda forma prywatności jest dobra ? No przecież nie ! Podobnie jak nie kazda forma wspólnotowości ... makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | > >Jeśli korzystam z rozwiązań innych ludzi, to płacę im wedle prawa, Ty chcesz to zlikwidować> Nie wydaje mi się aby tak byłoTak właśnie jest, ochrona patentowa mnie do tego obliguje. Korzystam z patentów innych ludzi, korzystam z wytworzonych przez nich owoców ich intelektualnej pracy: książek, filmów, muzyki, programów komputerowych i rozwiązań technicznych i za to płacę, tak jak mnie trzeba zapłacić za korzystanie z moich pomysłów. Jednym ze źródeł mojego utrzymania jest konstruowanie urządzeń. Produkcję zostawiam innym. Dlatego trudno mnie przekonać do intelektualnego piractwa. > Chodzi o niewolniczy wyzysk w tysiącach fabryk w Chinach , Indiach , Amerykach , Afrykach> Ten wyzysk jest programowy , na tym wyzysku żerują kryminaliści i przestępcyTak, ale nie zmienisz tego likwidacją ochrony własności intelektualnej. Wręcz przeciwnie! > Jeśli chodzi o patenty to nie powinny dotyczyć na pewno lekarstw bo to jest nie moralneNiemoralne jest, aby kogoś nie było stać na leki. Ten kto je wymyślił powinien mieś prawo korzystania z owoców swojej pracy. |
#100 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | > hej,> Wiesz przecież o co chodzi ...> Prywatne oznacza w jakimś sensie pogarde dla wspólnoty , lekceważenie wspólnoty .Nie widzę tego sensu. Mój prywatny ogródek nie oznacza pogardy dla wspólnego parku. Jest tylko bardziej zadbany > Każda forma prywatności jest dobra ?> No przecież nie !Nie > Podobnie jak nie kazda forma wspólnotowości ...Tak, podobnie Napisałem już wiele razy, uważam, że tam gdzie mamy do czynienia z monopolami powinny być one państwowe lub samorządowe (spółdzielcze), Szczególnie wrażliwe działy gospodarki powinny być nadzorowne przez państwo (banki, koleje, kopaliny... można sie spierac o tę listę), ale wcale nie uważam, że państwowa własność fabryk samochodów, margaryny, leków jest czymś dobrym. Państwo nie powinno być bierne w gospodarce. Samochody powinny mieć państwowy nadzór nad bezpieczeństwem użtkowania, margaryna nad zawartością niepożądancyh substancji, leki państwowe dopuszczenie, pracodawcy powinni być kontrolowani czy nie zatrudniają na czarno, czy zapewniają godne warunki pracy, czy nie niszczą środowiska, czy nie korzystają z kradzionych dóbr , także intelektualnych, ale to wszytsko nie oznacza państwowej własności. |
#101 1 na 1 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | > A gdyby każdy miał po gramie ?To bez znaczenia (kwestia doboru jednostek) - istotne ile 'zamrożone', a ile w obrocie. |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | hej, Nieporozumiejie ... Wydaje mi się , że w krytyce Krystkona ty nie jesteś na pierwszym miejscu - nie wiem dlaczegpo to się tak skręciło Nie chodzi o mały i śrdeni biznes - chodzi o monopolistów Jasne , że patenty muszą być chronione - mnie chodziło o to o czym ty mówisz , że ludzi powinno być stać na to co konieczne i niezbędne . Jak to ustalić ? W głosowaniu bezpośrednim ?  makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#103 -2 na 2 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | Fajnie, ze twoj dom jest tym elementarnym dobrem, ktorego tak bardzo potrzebujesz i na ktore tak ciezko pracowales. Teraz pomysl o tych, ktorzy traktowani jak bydlo hodowlane zapieprzaja od rana do nocy za psi grosz. Wyobraz sobie, ze oni maja te same potrzeby. Mylisz się, ze chce ci cokolwiek odebrac. Wprost przeciwnie. Mnie interesuje wylacznie doskonalosc wspolpracy, pelne wykorzystanie wszelkich zasobow i wytworzenie miejsca w spoleczenstwie dla kazdego. Nie chce niszczyc niczyjej motywacji. Nie wróć chcę. Jesli motywacja plynie z żądzy władzy nad drugim czlowiekiem to pragne ja zniszczyc. Najlepiej zmieniając zadnego wladzy czlowieka a jesli nie da sie to mogę niszczyć takie motywy wraz z czlowiekiem. |
#104 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | > Fajnie, ze twoj dom jest tym elementarnym dobrem, ktorego tak bardzo potrzebujesz i na ktore tak ciezko pracowales.> Teraz pomysl o tych, ktorzy traktowani jak bydlo hodowlane zapieprzaja od rana do nocy za psi grosz. Wyobraz sobie, ze oni maja te same potrzeby.I co proponujesz? Rezygnację z ochrony intelektualnych dóbr, żebym też nie miał domu? zakaz gromadzenia oszczęności na budowę, likwidację kredytów? W życiu w Twoim państwie nie wybudowałbym domu! Jestem zwolennikiem progresji podatkowej czyli dzielenia sie także z nimi, ale dorowolnie płacone podatki tego nie zapewnią. Jestem przeciwnikiem zatrudniania pracowników "za psi grosz" ale, wybacz, to co Ty proponujesz jest zatrudnianiem wszytskich za psi grosz. Nikt nie będzie miał domu, mieszkania, samochodu... bo nikomu nie wolno oszczędzać, ani pożyczyć > Mylisz się, ze chce ci cokolwiek odebrac. Wprost przeciwnie.Tak, chcesz odebrać owoce moje pracy proponując rezygnację z ochrony patentowej > Mnie interesuje wylacznie doskonalosc wspolpracy, pelne wykorzystanie wszelkich zasobow i wytworzenie miejsca w spoleczenstwie dla kazdego. Nie chce niszczyc niczyjej motywacji.Proponujesz całkowte jej zniszczenie promując legalizację piractwa Cytat:5. Znosi się państwową ochronę wartości niematerialnych i prawnych w stosunkach cywilnych. Nigdy w życiu nie wprowadzę wynalazku, jeśli nie będzie mi się to opłacało. A moje wynalazki opłacają się też tym, którzy z nich korzystają. To jest racjonalne wykorzystanie zasobu społecznego jakim jest moja wiedza |
#105 1 na 1 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Kapitał = hierarchia społeczna | > Fajnie, ze twoj dom jest tym elementarnym dobrem, ktorego tak bardzo potrzebujesz i na ktore tak ciezko pracowales.> Teraz pomysl o tych, ktorzy traktowani jak bydlo hodowlane zapieprzaja od rana do nocy za psi grosz. Wyobraz sobie, ze oni maja te same potrzeby.> Mylisz się, ze chce ci cokolwiek odebrac. Wprost przeciwnie.> Mnie interesuje wylacznie doskonalosc wspolpracy, pelne wykorzystanie wszelkich zasobow i wytworzenie miejsca w spoleczenstwie dla kazdego. Nie chce niszczyc niczyjej motywacji.hej, Tutaj duży plus > Nie wróć chcę. Jesli motywacja plynie z żądzy władzy nad drugim czlowiekiem to pragne ja zniszczyc. Najlepiej zmieniając zadnego wladzy czlowieka a jesli nie da sie to mogę niszczyć takie motywy wraz z czlowiekiem.hej, Wraz z człowiekiem ??? Minus makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|