Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
181.354.416 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 2846 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Naród przykuty do pilota reaguje zmianą kanału na najsłabszą nawet aktywację mózgu."

Dodaj swój komentarz…
Tichy62  0 na 2
Głęboko się wzruszyłem losami carskiego czynownika i sowieckiego generała. Pogratulować przodków. No i ta walka z "wzajemnymi uprzedzeniami" - komiczne.
Autor: Tichy62 Dodano: 02-01-2010
Reklama
CHOLEWA - Przykro mi , że nie znam   1 na 1
nic z tego Autora. Zgadzam się na "dyktaturę prawa" pod warunkiem nie przeradzania się go w dramat Antygony i Kreona. O tzw. "duszy" narodów wiele przekazuje wiersz J. Iwaszkiewicza Azjaci pięknie recytowanego przez D. Olbrychskiego.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 02-01-2010
blondyn - @Tichy   1 na 1
Wygląda na to, że ani czytać ani myśleć nie nauczono. "Sowiecki" zazwyczaj odnosi się do czasów komunizmu, a nie do Rosji carskiej, zaś zwaczanie uprzedzeń to zajęcie zazwyczaj mało związane z dziedzictwem genetycznym. Myślenie ma przyszłość, warto zacząć już dziś.    
Autor: blondyn Dodano: 02-01-2010
Tichy62  -1 na 1
Do blondyn"...Brata mojego dziadka, generała-majora Aleksandra Nikołajewicza (1880-1942), który pozostał w sowieckiej Rosji, Stalin wykończył „dopiero" w 1942 roku ...."


No i kto nie potrafi  czytać?PS. Nie grzebię w cudzych papierach rodzinnych, ale jak połowa tekstu jest o "takich" przodkach to mnie szlag trafia.Autor: Tichy62 Dodano: 02-01-2010
Karski - Trzeźwy osąd   3 na 3
Dobry tekst. Aby więcej ludzi nauki potrafiło przekazywać swoje myśli tak przejrzystym i zrozumiałym językiem. Bez zbędnego naukowego bełkotu. Poruszony temat bardzo trudny z uwagi na fakt, że wszyscy, czy Polacy, Niemcy, Rosjanie jesteśmy poddawani praniu mózgów. Od dzieciństwa wpaja się nam, że nasz naród jest najlepszy, że my możemy innych zabijać i okupować ich ziemie. Jest to przejaw patriotyzmu. Natomiast jeżeli ktoś nas okupuje czy dokonuje rozbioru to wina naszego śmiertelnego wroga-sąsiada. Zapominamy o nieudolnych elitach rządzących, które do tego doprowadziły. Wszak oni to nasi, a sąsiad to wróg i jest na kogo zwalić winę. Przy okazji przekonać siebie jacy my to jesteśmy dobrzy. Myślę, że Ci oficerowie carscy, też myśleli że są patriotami. Wszyscy, niezależnie od narodowości, dajemy się wykorzystywać przez potrzebę przynależności do jakiejś grupy.
Autor: Karski  Dodano: 02-01-2010
Patryk Patucha
Dziwny naród, który swojemu katowi stawia pomniki. 
Autor: Patryk Patucha  Dodano: 02-01-2010
Neumann - A sceną są media
Media,stworzyły "scenę" na której grają i politycy i dziennikarze po przeciwnych stronach. Po "występach" są jedną rodziną ! A widzowie oglądają "spektakle", gdzie są tylko widzami. Jest to bolesne, na razie nie widzę szans zmiany tej sytuacji.
Autor: Neumann  Dodano: 02-01-2010
abhaod - "dyktatura prawa"...
Putin i "dyktatura prawa"....tylko w ostatnim roku zamordowano w Rosji i podległych jej "zaprzyjaźnionych krajach" ok.80 obrońców praw człowieka, niezależnych dziennikarzy i biznesmenów, sprawców szukają do dzisiaj, "dyktatura prawa" będzie..ale prawa uchwalonego przez kagiebowską mafię podczas następnej prezydentury Putina
Autor: abhaod  Dodano: 04-01-2010

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365