>... Jest napisana z wielką wiedzą, historyczną prawdą. Jeśli do pisania tego postu skłonił cię zamiar zachęcenia innych do lektury, w moim przypadku nastąpił efekt dokładnie odwrotny: mam coś w rodzaju alergii na "historyczną prawdę", a podane bez uzasadnienia stwierdzenie "wielkej wiedzy" też nastraja mnie sceptycznie. >areligijny racjonalizm jest lepszy od zabobonów jakiejkolwiek religii, Wyrażasz się niejsno. Przypuszczam (jeśli jestem w błędzie, proszę sprostować), że chcesz wyrazić, iż racjonalizm może być wyłącznie areligijny i jednocześnie jakiekolwiek przekonania religijne są zabobonem. Przekonanie to, podane jako truizm, jest ewidentnie fałszywe, aczkolwiek często spotykane na forach internetowych. Na koniec, jeśli wszyscy moi poprzednicy w tym temacie tak wytrwale szlifują ortografię, to i ja dodam, że powinno być nie >ALLACHA lecz ALLAHA Natomiast podług jest prawidłowo.
Stach M. G.
|