Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jakim stanem skupienia jest ogień?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
14-02-2010 19:16Palę Schematy (64 punktów)Jakim stanem skupienia jest ogień?
Jakim stanem skupienia jest ogień? Stałym, ciekłym, gazowym? Plazmą nie, ponieważ ma za niską temperaturę. Prosiłbym również odpowiadających o wytłumaczenie czym jest ogień.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

lukasz9 (1220 punktów)

Wikipedia
prawdę Ci powie.
14-02-2010 19:28 
 Ocena 2 na 2
lukasz9 (1220 punktów)
To też wiele wyjaśnia
Palę Schematy (64 punktów)
> To też wiele wyjaśnia
Aha okej. A teraz czym różnią się ogień od płomienia??
15-02-2010 06:30 
 Ocena 1 na 1
pavvel (8272 punktów)
Ogień jest pojęciem szerszym. Płomień to ta widoczna część ognia.
W skład zjawiska ogniem zwanego wchodzi jeszcze promieniowanie cieplne oraz dźwięki wydawane w czasie spalania.

Wystarczy czytać ze zrozumieniem.
Palę Schematy (64 punktów)
>
> Wikipedia
prawdę Ci powie.
W dzisiejszych czasach to tylko wiki wiki wiki. A ja chce pogłówkować nad problem w gronie istot żywych!
15-02-2010 06:31 
 Ocena 3 na 3
pavvel (8272 punktów)
Chcesz odkrywać, coś co jest już odkryte?
14-02-2010 20:00Nie na temat
 Ocena 2 na 2
libertyn (3006 punktów)
>Jakim stanem skupienia jest ogień? Stałym, ciekłym, gazowym? Plazmą nie, ponieważ ma za niską
>temperaturę. Prosiłbym również odpowiadających o wytłumaczenie czym jest ogień.

Palisz Schematy w ogniu a nie wiesz?


Racjonaliści śmieją się w Sejmie
Nie klękamy przed bakterią
Palę Schematy (64 punktów)
Czy Ty też myjesz się wodą?
stilgar (7322 punktów)
>Jakim stanem skupienia jest ogień? Stałym, ciekłym, gazowym? Plazmą nie, ponieważ ma za niską
>temperaturę. Prosiłbym również odpowiadających o wytłumaczenie czym jest ogień.

Oczywiście, że jest gazem. Ciecz ani ciała stałe się nie palą - np. w przypadku benzyny palą się jej pary. Oczywiście, pod wpływem energii wyzwalanej przez płomień parowanie ( lub sublimacja ) są intensywniejsze.
Palę Schematy (64 punktów)

>Oczywiście, że jest gazem. Ciecz ani ciała stałe się nie palą - np. w przypadku benzyny palą się jej pary. Oczywiście, pod wpływem energii wyzwalanej przez płomień parowanie ( lub sublimacja ) są intensywniejsze.

Aha zatem usiłujesz mi powiedzieć że drewno paruje i jego opary się palą. Hmmm to wiele wyjaśnia. Ekolodzy powinni walczyć z problemem parujących drzew, niedługo wszystkie mogą wyparować.
14-02-2010 23:13 
 Ocena 4 na 4
Autografka (10638 punktów)
>>Oczywiście, że jest gazem. Ciecz ani ciała stałe się nie palą - np. w przypadku benzyny palą się jej pary. Oczywiście, pod wpływem energii wyzwalanej przez płomień parowanie ( lub sublimacja ) są intensywniejsze.
>Aha zatem usiłujesz mi powiedzieć że drewno paruje i jego opary się palą. Hmmm to wiele wyjaśnia. Ekolodzy powinni walczyć z problemem parujących drzew, niedługo wszystkie mogą wyparować.

Nie rozumiem Twojej ironii. Stilgar ma rację. Palą się pary.

Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
15-02-2010 00:26 
 Ocena 5 na 5
-jad- (18783 punktów)
>Nie rozumiem Twojej ironii. Stilgar ma rację. Palą się pary.

O czym, zresztą, wspomniano w Wiki, w linku podanym przez lukasz9.


Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.
15-02-2010 07:00 
 Ocena 1 na 1
stilgar (7322 punktów)
>>Oczywiście, że jest gazem. Ciecz ani ciała stałe się nie palą - np. w przypadku benzyny palą się jej pary. Oczywiście, pod wpływem energii wyzwalanej przez płomień parowanie ( lub sublimacja ) są intensywniejsze.
>Aha zatem usiłujesz mi powiedzieć że drewno paruje i jego opary się palą. Hmmm to wiele wyjaśnia. Ekolodzy powinni walczyć z problemem parujących drzew, niedługo wszystkie mogą wyparować.

A teraz zastanów się, dlaczego tak trudno jest zapalić drewno. Bez pomocy środków chemicznych trzeba je trzeć i trzeć i trzeć...

Popatrz sie też na płonący kawałek drewna i jak jest umiejscowiony płomień względem niego.
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
>Jakim stanem skupienia jest ogień? Stałym, ciekłym, gazowym?
Może być gazowym, jeśli spalamy gazy, np. mieszaninę wodoru i tlenu.
W ogólności jest spalaniem (reakcją chemiczną) ciała stałego lub cieczy lub gazu przy której wydziela się gaz i ciała stałe.
Wyjątkiem w zwykłym środowisku są reakcje rdzewienia- mamy jako produkt ciało stałe.

>Prosiłbym również odpowiadających o wytłumaczenie czym jest ogień.
Samopodtrzymującą się reakcją łańcuchową.

Pozdrawiam

Zastanów się, czy swoim powyższym postem nie uraziłeś moich uczuć religijnych. Jestem ateistą- czczę Święty Spokój.
15-02-2010 06:34 
 Ocena 1 na 1
pavvel (8272 punktów)

>Samopodtrzymującą się reakcją łańcuchową.

To raczej jest spalanie. Ogień to obserwowalny efekt w czasie tej reakcji.
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
>>Samopodtrzymującą się reakcją łańcuchową.
>To raczej jest spalanie. Ogień to obserwowalny efekt w czasie tej reakcji.
Zależy jak zdefiniujesz reakcję- jako reakcje chemiczną czy taką w potocznym znaczeniu.
Pozdrawiam

Zastanów się, czy swoim powyższym postem nie uraziłeś moich uczuć religijnych. Jestem ateistą- czczę Święty Spokój.
15-02-2010 06:59 
 Ocena 1 na 1
stilgar (7322 punktów)

>Wyjątkiem w zwykłym środowisku są reakcje rdzewienia- mamy jako produkt ciało stałe.

Rdzewienie to utlenianie. Nie ma płomienia - nie ma ognia, a o ogień pytał autor wątku.
15-02-2010 19:44 
 Ocena 1 na 1
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
>>Wyjątkiem w zwykłym środowisku są reakcje rdzewienia- mamy jako produkt ciało stałe.
>Rdzewienie to utlenianie. Nie ma płomienia - nie ma ognia, a o ogień pytał autor wątku.
Nie ma płomienia? A może tylko go nie widzisz?
Pozdrawiam

Zastanów się, czy swoim powyższym postem nie uraziłeś moich uczuć religijnych. Jestem ateistą- czczę Święty Spokój.
15-02-2010 19:59 
 Ocena 1 na 1
stilgar (7322 punktów)
>>>Wyjątkiem w zwykłym środowisku są reakcje rdzewienia- mamy jako produkt ciało stałe.
>>Rdzewienie to utlenianie. Nie ma płomienia - nie ma ognia, a o ogień pytał autor wątku.
>Nie ma płomienia? A może tylko go nie widzisz?

Skoro uważasz, że tam jest płomień, udowodnij to Ja nie musze udowaniać nieistnienia.
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
>>>>Wyjątkiem w zwykłym środowisku są reakcje rdzewienia- mamy jako produkt ciało stałe.
>>>Rdzewienie to utlenianie. Nie ma płomienia - nie ma ognia, a o ogień pytał autor wątku.
>>Nie ma płomienia? A może tylko go nie widzisz?
>Skoro uważasz, że tam jest płomień, udowodnij to Ja nie musze udowaniać nieistnienia.
Cholera, wpierw muszę Ci udowodnić, że atomy istnieją i mają powłoki elektronowe, co jest przez internet niemożliwe- przez internet mogę przesyłać słowa, dźwięki, obrazy, ale nijak atomów.
Rzucam za to hasło: mały płomień też płomień!

Pozdrawiam

Zastanów się, czy swoim powyższym postem nie uraziłeś moich uczuć religijnych. Jestem ateistą- czczę Święty Spokój.
Vytautas (4394 punktów)
>Jakim stanem skupienia jest ogień? Stałym, ciekłym, gazowym? Plazmą nie, ponieważ ma za niską
>temperaturę. Prosiłbym również odpowiadających o wytłumaczenie czym jest ogień.

   Płomień jest plazmą niskotemperaturową. Tylko część cząsteczek jest tam zjonizowana, ale jonów jest wystarczająco dużo, aby łącząc się (rekombinując) wytwarzały promieniowanie podczerwone (cieplne), widzialne i nadfioletowe, czyli zjawiska zwane ogniem.
   Podejrzewam, że pod słowem 'plazma' rozumiesz tylko plazmę wysokotemperaturową, taką złożoną z oddzielnie poruszających się jąder atomowych i elektronów. Taka jest tylko w jądrach gwiazd. Im dalej od jądra, tym więcej elektronów porusza się dookoła jąder tworząc jeszcze nie atomy, ale już jony.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365