>Dlaczego wiara chrześcijańska zakłada, że Bóg i stworzenie (tz. Wszechświat) to nie to samo. Gdzieś >to jest napisane? > Chyba NIE TEN DZIAŁ? "Bóg stworzył Wszechświat, wszelkie istoty..." itd Stąd zakładana rozdzielność, no chyba, że można stworzyć samego siebie już będąc, wtedy demiurg i jego twór to jedność. Ale nie jestem katolikiem, więc mogę się mylić
Myślenie ma przyszłość - niewprawionym szkodzi
|