Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rokita załatwił miliony Jezuitom i teraz u nich pracuje

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
05-12-2009 10:21wolana (5 punktów)Rokita załatwił miliony Jezuitom i teraz u nich pracuje
Ocena 4 na 4
Ciekawa rzecz, i o dziwo w Superaku. Tekst mocno niepoprawny politycznie w klerykalnym kraju, ale pokazuje pewien mechanizm. Prywatna - kościelna uczelnia w dodatku słabkiutka dostaje dzięki Rokicie miliony z budżetu. Teraz Rokita naucza na niej egzotycznego przedmiotu: wiadomości polityczne. Od nas zależy czy zakopiemy ten temat pod dywan.

Oto link do tekstu
www.se.pl/(*)-oni-dali-mu-prace_121657.html


Co o tym sądzicie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

agamn (143 punktów)
Zanim kliknęłam na artykuł pomyślałam o Wyższej Szkole Kultury Rydzyka i ministrze Szyszko, który załatwiał im dotację na nowy kierunek, a potem dostał tam posadkę z wynagrodzeniem kilkaset zł/h. Okazało się, że też o tym wspominają.
Ciekawe jaka była w obu przypadkach kolejność zdarzeń - czy najpierw bezinteresowne lobbowanie (bo np. panowie widzieli potencjał uczelni, chcieli wspierać takie inicjatywy itp.) a potem wdzięczność w postaci zatrudnienia, czy odwrotnie: zatrudnienie uzależnione było od skuteczności lobbingu.

Swoją drogą, czy jeszcze kogoś dziwi, że w dwuznaczne finansowo sytuacje są zaangażowane instytucje związane z KK z jednej i osoby odmieniające Pana Boga i walkę z korupcją przez wszystkie przypadki z drugiej strony? kaman...
lotrek (14275 punktów)

>Co o tym sądzicie?
Kraków klerem stoi a Rokita dobrze wie gdzie są konfitury. Na temat klerykalnego Krakowa napisałem niejeden wątek, gdyż jako mieszkaniec tego miasta "krew mnie zalewa", gdy widzę jakie interesy można robić na styku "polityka - kościół".
Jak można bezkarnie "ograbiać" gminę z tysięcy hektarów najlepszych gruntów a sklerykalizowani radni tego miasta (ślubujący bronić interesów miasta i jego mieszkańców) odrzucają projekt skierowania ustawy o Komisji Majątkowej do TK.
Za to będą bronić krzyża, jak niejaki Moczulski niepodległości.
wyborcza.p(*)od_krzyzem_Polak_Polakiem.html
Bo dla nich interes kościoła najważniejszy....

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
lodowy (1486 punktów)
>Jak można bezkarnie "ograbiać" gminę z tysięcy hektarów najlepszych gruntów a sklerykalizowani radni tego miasta (ślubujący bronić interesów miasta i jego mieszkańców) odrzucają projekt skierowania ustawy o Komisji Majątkowej do TK.

A kto w Krakowie wybiera tych radnych?
lotrek (14275 punktów)

>A kto w Krakowie wybiera tych radnych?
Na pewno nie użytkownicy tego forum.

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>Co o tym sądzicie?

Rokita niczym mnie nie zaskoczy. Jest on chyba najbardziej pogardzanym przeze mnie politykiem. Zasłużył na pogardę wtedy, gdy z pozycji Przewodniczącego torpedował pracę Komisji, której przewodził. Dzięki Rokicie skorumpowani politycy uniknęli kary. Tylko Ziobro jako jedyny w tej komisji zachował się uczciwie, ale to już inny temat.

doku
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Zaskoczyło mnie tylko to, że Rokita ma na imię Władysław:

Jerzy Wenderlich:
Miejmy nadzieję, że w tym świętym miejscu nauczą pana Władka (tak faktycznie ma na imię Jan Maria Rokita), że jak się wchodzi do samolotu, to nie wszczyna się awantur z byle powodu.

Po konsultacji z Wikipedią okazało się, że sprawa imienia/imion Rokity jest jeszcze bardziej zawikłana:

Cytat:
W latach 80. i 90. XX wieku oraz na początku XXI wieku znany pod imionami Jan Maria. W wyborach do Sejmu w 2005 kandydował jako Jan Władysław (Serwis PKW - Wybory 2005). W rozmowie z reporterem powiedział, że ma potrójne imię Jan Maria Władysław. Jednakże zgodnie z ustawą z dnia 29 września 1986 nie można posiadać więcej niż dwóch imion. Czasem pojawiało się czwarte imię Piotr.


Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
>Cytat:
W latach 80. i 90. XX wieku oraz na początku XXI wieku znany pod imionami Jan Maria. W wyborach do Sejmu w 2005 kandydował jako Jan Władysław (Serwis PKW - Wybory 2005). W rozmowie z reporterem powiedział, że ma potrójne imię Jan Maria Władysław. Jednakże zgodnie z ustawą z dnia 29 września 1986 nie można posiadać więcej niż dwóch imion. Czasem pojawiało się czwarte imię Piotr.


Ciekawe czemu służy takie mnożenie i zmienianie imion? Czy wynika z kompleksów, niestabilnej osobowości czy może "premier z Krakowa" ma jakiś inny cel w tych zmianach?
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Widocznie dzieciństwo miał jeszcze bardziej ciężkie niż mogłoby się wydawać.


Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
Kurczewski (2471 punktów)
Jak się nie ma czego pokazać a koniecznie chce się zabłysnąć to nosi się cudaczne nakrycia głowy, wszczyna awantury pod byle pretekstem albo w inny sposób przybiera małpie pozy. Ot- dziecko które tupie nóżkami i krzyczy "patrzcie na mnie" bo jak nie to zrobię coś jeszcze gorszego.


erka.ovh.org/
rudyment (3233 punktów)
>Cytat:
W latach 80. i 90. XX wieku oraz na początku XXI wieku znany pod imionami Jan Maria. W wyborach do Sejmu w 2005 kandydował jako Jan Władysław (Serwis PKW - Wybory 2005). W rozmowie z reporterem powiedział, że ma potrójne imię Jan Maria Władysław. Jednakże zgodnie z ustawą z dnia 29 września 1986 nie można posiadać więcej niż dwóch imion. Czasem pojawiało się czwarte imię Piotr.


W końcu i tak wyjdzie z tego Jan Paweł Anioł - bo nazwisko tez nie bardzo po linii...

Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365