 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-12-2009 13:20 | belfer09 (290 punktów) | 18-cie mieć lat...
9 na 9 | Właśnie Toruń "okupują" pielgrzymki z okazji 18-ej rocznicy powstania R.M.Zadzwonił do mnie kolega mówiąc, iż warto przełączyć sobie radio na stację ojczulka Tadzia Rydzyka.Zrobiłem to - takiego dupolizania (bez wazeliny), jakie usłyszałem,dawno nie byłem świadkiem. Głównie wypowiadają się "moherowe berety", ale - czasem młodzi, a nawet dzieci. Uśmiałem się przednie - poezja wypowiedzi, te epitety, porównania czy nowomowa, nie znała granic! Dowiedziałem się oto, iż Rydzowi za jego "niezliczone dobra dla Polski i Polaków" należy się biskupstwo (sic!), że RM to "przedsionek nieba", "drogowskaz prawdy i sprawiedliwości"; padały łzawe i ckliwe życzenia słyszalności "głosu Bożego i Maryi na całym świecie"; składanie podziękowań od wycieczkowiczów za złożone w ich parafiach datki na "rzecz wiekopomnego dzieła o. Tadeusza, dyrektora i już doktora (dosłownie)"- oj, będą wieczorem ojczulkowie kasę liczyć, oj będą.Padały też ostrzeżenia przed "mącicielami", którym to "byłoby na rękę zepsuć nasze święto...".Osoby "zaufane naszego RM noszą identyfikatory..." - powtarzane są komunikaty.Niby miłują bliźniego,a wszędzie widzą szatana w ludzkiej skórze szczególnie, że może pojawić się w imperium "dobroci ogólnoświatowej RM"- wedle jednej z babć?.Ale, jak to możliwe, by ktoś śmiał w tym dniu zrobić przykrość "papie"; nie, nie, żaden Polak się nie odważy... , "wszyscy kochamy o. Tadeusza za jego dzieło..."- jak prawie płacząc mówiła jedna ze staruszek. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | agamn (143 punktów) | > Właśnie Toruń "okupują" pielgrzymki z okazji 18-ej rocznicy powstania R.M.Czy w kalendarzu KK nie trwa teraz aby Adwent, który (pamiętam z dawnych czasów) jest okresem zadumy, postu i nie urządzania hucznych zabaw? Ciekawe czy Tadzio zaprosił też na swój wesoły kiermasz prominentnych działaczy, by ktoś znów zareklamował mu telefony i odwierty, jak to w niezapomniany sposób uczynił Jarek K. w Częstochowie ("te komórki to genialny pomysł i sam sobie taką kupię"  )?
|
|
 | | belfer09 (290 punktów) |
>Czy w kalendarzu KK nie trwa teraz aby Adwent, który (pamiętam z dawnych czasów) jest okresem zadumy, postu i nie urządzania hucznych zabaw?
o ile ja też dobrze kojarzę, to z tym Adwentem masz rację! To dopiero byłyby jaja, ale Tadziowi i tak wszystko wolno... . Pozdrawiam.
|
|
|  | 4 na 4 | stilgar (7322 punktów) | > >Czy w kalendarzu KK nie trwa teraz aby Adwent, który (pamiętam z dawnych czasów) jest okresem zadumy, postu i nie urządzania hucznych zabaw?> o ile ja też dobrze kojarzę, to z tym Adwentem masz rację! To dopiero byłyby jaja, ale Tadziowi i tak wszystko wolno... . Pozdrawiam.www.opoka.(*)/TA/TAP/nowe_przykazaniak.html Cytat:1. Ustanowione przez Kościół dni święte święcić; 2. W niedziele i święta we Mszy św. nabożnie uczestniczyć; 3. Posty nakazane zachowywać; 4. Przynajmniej raz w roku spowiadać się i w czasie wielkanocnym Komunię świętą przyjmować; 5. W czasach zakazanych zabaw hucznych nie urządzać. zmieniono na: Cytat: 1. W niedziele i w inne nakazane dni świąteczne wierni są zobowiązani uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymywać się od prac służebnych; 2. Każdy wierny jest zobowiązany przynajmniej raz w roku spowiadać się ze swoich grzechów; 3. Każdy wierny jest zobowiązany przynajmniej raz w roku na Wielkanoc przyjąć Komunię świętą; 4. W dni pokuty wyznaczone przez Kościół wierni są zobowiązani powstrzymywać się od spożywania mięsa i zachować post; 5. Wierni są zobowiązani dbać o potrzeby Kościoła.
|
|
 | 3 na 3 | stilgar (7322 punktów) | >> Właśnie Toruń "okupują" pielgrzymki z okazji 18-ej rocznicy powstania R.M. >Czy w kalendarzu KK nie trwa teraz aby Adwent, który (pamiętam z dawnych czasów) jest okresem zadumy, postu i nie urządzania hucznych zabaw?
Jesteś nie na czasie, przykazanie o nieurządzaniu hucznych zabaw zostało zastąpione przykazaniem o wspieraniu Kościoła, więc wszystko jest w porządku z punktu widzenia Rydzyka.
|
|
|  | | agamn (143 punktów) | > Jesteś nie na czasie, przykazanie o nieurządzaniu hucznych zabaw zostało zastąpione przykazaniem o wspieraniu Kościoła, więc wszystko jest w porządku z punktu widzenia Rydzyka.Dzięki za update; zastrzegłam, że moje wiadomości pochodzą z dawnych czasów  (pamiętałam ten kawałek "zabaw hucznych nie urządzać"). Wynika z tego, że szalejące na osiemnastce moherowe towarzystwo nie tylko nie łamie kościelnych przykazań, lecz przeciwnie - aktywnie je wypełnia. Wspierają Rydzyka i jego "dzieła", czyli KK (mają prawo tak uważać, bo nikt z KK się od ojca inwestora nie odciął).
|
|
5 na 5 | Ojciec Dyrektor (1704 punktów) | Jedyna nadzieja w naturze. Wymrze pokolenie moherów (nikomu nie życzę śmierci, ale natury pan nie przeskoczysz) a moherów juniorów nie jest znowu tak wiele. Kwestia czasu i naszego przypilnowania, by nikt znajomy w te kręgi nie wkroczył i za maks. 15 lat sprawa będzie zamknięta. Osobiście zbiera mnie na wymioty, kiedy słyszę o czymś takim. Nie rozumiem jak można ślepo wierzyć nie tylko osobie, ale także W OSOBĘ. Trochę mnie to przeraża, ale mam nadzieję, że 50tki to RM nie doczeka (marzy mi się, żeby 19 nie doczekało, ale zakładając większy margines na nasze oczekiwania zmniejszamy szanse zawiedzenia się  ) Pozdrawiam.
Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
|
|
 | 2 na 2 | Marius Apostata (292 punktów) | Cytat:Jedyna nadzieja w naturze. Wymrze pokolenie moherów (nikomu nie życzę śmierci, ale natury pan nie przeskoczysz) a moherów juniorów nie jest znowu tak wiele. Kiedyś również miałem taką nadzieję, ale ze zgrozą obserwuję dzisiaj, że rośnie, a częściowo już dorosło, nowe pokolenie moherów. Na pierwszy rzut oka osoby takie w ogóle nie przypominają nam tradycyjnych moherów. Ci ludzie nie afiszują się z tym, gdyż w ich środowiskach nie spotkało by się to z akceptacją. Po cichu, gdy nikt nie widzi i nie słyszy, słuchają RM i podziwiają o. Tadeusza (wielkiego talentu do otumaniani ludzi i zarabiania na tym, to nawet ja mu nie odmawiam). W dyskusjach o tym temacie takie osoby najczęściej milczą, aby swoją postawą nie wzbudzić podejrzeń. Tajemnicą pozostaje do tej pory dla mnie fakt, czy aktywnie (pieniężnie) wspierają RM, a jeśli tak to w jakim wymiarze?
|
|
6 na 10 | Kinia Kinska (825 punktów) | > Głównie wypowiadają się "moherowe berety"To Dobra Nowina  Drogie naszym sercom "moherowe berety" prędzej czy później odejdą do Nieba (po naszemu w niebyt), a razem z nimi w niebyt uda się "wiekopomne dzieło" o. Tadeusza (niech je Bóg błogosławi). Amen.
Immortality is the only fate which is worse than death
|
|
 | 9 na 9 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Drogie naszym sercom "moherowe berety" prędzej czy później odejdą do Nieba (po naszemu w niebyt), a razem z nimi w niebyt uda się "wiekopomne dzieło" o. Tadeusza (niech je Bóg błogosławi). Amen.I przez Całą Wieczność będą tam słuchać Ojca Dyrektora???  Oj, słusznie prawisz, że: > Immortality is the only fate which is worse than death
|
|
 | 1 na 1 | lodowy (1486 punktów) | > >Głównie wypowiadają się "moherowe berety"> To Dobra Nowina Drogie naszym sercom "moherowe berety" prędzej czy później odejdą do Nieba (po naszemu w niebyt), a razem z nimi w niebyt uda się "wiekopomne dzieło" o. Tadeusza (niech je Bóg błogosławi). Amen.Czytając ten wątek dochodzę do wniosku, że w każdym "obozie światopoglądowym" znajdą się "moherowe berety". Osobiście życzę długiego życia w zdrowiu wszystkim ludziom, niezależnie od światopoglądu.
|
|
| garmen (952 punktów) | > Właśnie Toruń "okupują" pielgrzymki z okazji 18-ej rocznicy powstania R.M.Jak to? To osiemnastka nie jest w Częstochowie na Jasnej Górze? A paulini od tygodnia plac na imprezę szykują.
|
|
 | 5 na 5 | belfer09 (290 punktów) | To osiemnastka nie jest w Częstochowie na Jasnej Górze? > A paulini od tygodnia plac na imprezę szykują.  Podobnież nie w Częstochowie ta cała feta, bo Rydzyk załatwia przeniesienie Jasnej Góry do Torunia - stąd dziś taka pielgrzymkowo - rozrywkowa próba generalna.
|
|
2 na 2 dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | >takiego dupolizania (bez wazeliny), jakie usłyszałem,dawno nie byłem świadkiem. Głównie wypowiadają >się "moherowe berety", ale - czasem młodzi, a nawet dzieci. Uśmiałem się przednie - poezja
W takich chwilach, jak ta, żałuję, że jestem ateistą. Marzy mi się, żeby tę imprezę skomentować z pozycji wierzącego katolika. Wyobrażam sobie, jak pełen świętego oburzenia piszę i wołam między swoimi coś w stylu:
"Oto jesteśmy świadkami rozpasanej orgii sekty zwanej Radio Maryja, która jest niewątpliwie agenturą Szatana, zainstalowaną przez Złego na łonie Kościoła Katolickiego. Bracia i siostry, nie pozwólmy Szatanowi panoszyć się w Polsce, nie pozwólmy Złemu uwodzić polskich katolików i wieść na manowce. Czy chcecie, żeby Pan Bóg odwróił się od Kościoła w Polsce, żeby ukarać nas za to, że pozwalamy Złemu rządzić?".
Ach, rozmarzyłem się. Pora zejść na ziemię i zapytać: dlaczego polscy katolicy są takimi tchórzami i tolerują jawne zło w swoim kręgu? Dlaczego tak rzadko słyszy się tego rodzaju wypowiedzi, jak ta moja powyżej?
doku
|
|
8 na 8 | -jad- (18783 punktów) | >takiego dupolizania (bez wazeliny)
Drobna uwaga na marginiesie.
Jeśli "bez wazeliny" to, włazidupstwo, nigdy dupo-lizanie. Wystarczy odrobina wyobraźni lub, khm, doświadczenia, by zrozumieć, dlaczego.
Pozdrawiam.
Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge
|
|
 | 1 na 1 | belfer09 (290 punktów) | >>takiego dupolizania (bez wazeliny) >Drobna uwaga na marginiesie. >Jeśli "bez wazeliny" to, włazidupstwo, nigdy dupo-lizanie. Wystarczy odrobina wyobraźni lub, khm, doświadczenia, by zrozumieć, dlaczego. >Pozdrawiam. Drogi Jadzie (poprawnie?), Ty to zaraz tak wszystko dosłownie bierzesz... .Ale, jak widać, nauki nigdy za dużo - przyjmuję informacje, kiedy z wazeliną, kiedy - bez.Pozdrawiam
|
|
|  | 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | > Drogi Jadzie (poprawnie?),Tak, to dopuszczalna forma  > PozdrawiamI ja pozdrawiam.
Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge
|
|
2 na 2 | elfir (1058 punktów) |
> takiego dupolizania (bez wazeliny), jakie usłyszałem,dawno nie byłem świadkiem. Głównie wypowiadają> się "moherowe berety", ale - czasem młodzi, a nawet dzieci. Uśmiałem się przednie - poezjaA to słyszałeś? www.youtub(*)xt=1&playnext_from=PL&index=69
|
|
 | | belfer09 (290 punktów) | >>takiego dupolizania (bez wazeliny), jakie usłyszałem,dawno nie byłem świadkiem. Głównie wypowiadają >>się "moherowe berety", ale - czasem młodzi, a nawet dzieci. Uśmiałem się przednie - poezja >A to słyszałeś? Ale jaja!, takiego bełkotu w życiu nie słyszałem! Nie wiem jak jest w psychiatryku, ale podejrzewam, że to jakiś pacjent dorwał się do telefonu... . Ale też przypomina mi to poziom niektórych wypowiedzi "miłujących ojca".
|
|
14 na 14 | (Alicja)Duda (25557 punktów) | "Radio Maryja" będzie trwało następne 18 i więcej lat o ile nie zmieni się polityka społeczna. Ludzie starzy są odtrącani przez społeczeństwo, zagubieni w zmieniających się warunkach życia. Są bardzo samotni, często nie mają nikogo z kim mogliby porozmawiać, a starość niesie ból i coraz większą trudność życia. W radiu czy telewizji bombardowani są samymi złymi wiadomościami, morderstwa, pobicia,wojny. Radio Maryja jest jedynym radiem, które mówi do nich zrozumiałym językiem. Mają kogoś kto o nich myśli i do nich adresuje swoje słowa. Daje też remedium na ich zmartwienia, pokazuje , że nie są sami. Sprawia, że czują się potrzebni, że są słuchani. Nawet ci którzy nigdy nie byli bardzo wierzący słuchając tego radia stają się wyznawcami ojca Rydzyka. Bo to on jest ich guru. A, że niema to wiele wspólnego z katolicyzmem, chyba nikomu to nie przeszkadza.
|
|
 | 1 na 1 | Scorp (5381 punktów) |
>Mają kogoś kto o nich myśli i do nich adresuje swoje słowa. Daje też remedium na ich zmartwienia, pokazuje , że nie są sami. Sprawia, że czują się potrzebni, że są słuchani.
Masz 100% racji! To jedyna ścieżka prowadząca do zrozumienia fenomenu RM. -
|
|
 | 6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) | Wynika z tego, że jedyną drogą do pozbycia się RM jest zajęcie się ludźmi starszymi, sprawienie, by czuli się potrzebni i akceptowani - w państwie, w społeczeństwie, a przede wszystkim w rodzinie. No, ale skoro nawet reklama jakieś banku mówi "Mamusia zostaje... u siebie", to nic dziwnego, że odepchnięta mamusia szuka towarzystwa w radiu. To ja już teraz wiem, dlaczego mojej Mamie nawet przez myśl nie przejdzie słuchanie "radyja"  Za bardzo ma nas, swoje córki i wnuki, na głowie
|
|
|  | | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
Powiem Ci, że masz dużo racji. Czuję wyrzuty sumienia...  Pozdrawiam - Zbyszek 
Wiara kończy się wtedy, gdy zaczynają się wątpliwości.
|
|
 | 1 na 1 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
Alu, zgadzam się z Tobą a Krysia, która siedzi obok, potwierdza to. Pozdrawiam - Zbyszek 
Wiara kończy się wtedy, gdy zaczynają się wątpliwości.
|
|
1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Właśnie Toruń "okupują" pielgrzymki z okazji 18-ej rocznicy powstania...
Świętowanie rocznic to forma ludowej astronomii: nie rozumiem, dlaczego fakt, że glob wraz z delikwentami rocznicowymi zatoczył kolejny krąg wokół słońca, miałby mieć szczególne znaczenie. Jedni to robią tak, inni siak, ale ten chocholi taniec ma się dobrze: prawie wszyscy trzymają się za ręce, a jak trzeba, to nawet hymny śpiewają.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
2 na 2 Kaczystowsko_wiecznie_racjonalna (8 punktów) (zablokowany) | Radio Maryja to ostoja ludzi którzy znaleźli się na marginesie życia społecznego. Ojciec Rydzyk to sprytny architekt społeczny,dał ludziom namiastkę wspólnoty opartej na wierze katolickiej. Jak mówił ojciec Leon Knabit o Rydzyku:"Dajcie mu Ministerstwo Infrastruktury jakieś to pójdzie to wszystko do przodu". Nie mogę być obiektywna w tej sprawie,kilka lat temu należałam do kółka rożańcowego Radia Maryja. I powiem coś niepopularnego:wśród ludzi panuje plemienna,pierwotna więź miłości.Taka niebezpieczna nie ukrywam:"kto z nie z nami,ten przeciw nam". Dziś zerwałam z tym środowiskiem bo zafascynowałam się innym wymiarem duchowości.Mianowicie poszukiwania Boga w sobie,nie na zewnątrz.Ale to inna historia.
|
|
 | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | > Dziś zerwałam z tym środowiskiem bo zafascynowałam się innym wymiarem duchowości.Mianowicie poszukiwania Boga w sobie,nie na zewnątrz.Ale to inna historia.
No, no. A czy to ja różni się czymś od kościelnej kruchty lub plebanii?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
|  | proracjonalistyczna_kaczystka_nie_blokować (1 punktów) (zablokowany) | > > Dziś zerwałam z tym środowiskiem bo zafascynowałam się innym wymiarem duchowości.Mianowicie poszukiwania Boga w sobie,nie na zewnątrz.Ale to inna historia.> No, no. A czy to ja różni się czymś od kościelnej kruchty lub plebanii?> Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.Przynajmniej nie należę do zewnętrznej instytucji,nikt mi nie każe polewac się wodą i gadać o swoich uczynkach obcym ludziom. Tyle
|
|
2 na 2 | Tomasz J. Niedziałkowski (242 punktów) | 18 lat... piękny wiek, osiemnastka- niezapomniana impreza  ech... Moherowa koalicja ma dziś swoje święto, niech ma co mi tam. Często powtarzanym argumentem zwolenników moherowego frontu medialnego jest to, że wszyscy krytykujący medialne imperium Rydzyka nie wiedzą o czym mówią, bo nie słuchają Radia Maryja/ nie oglądają TV Trwam. Otóż mój operator tv kablowej uszczęśliwił mnie przed 3-4 miesiącami umieszczeniem w ramówce programów także TV Trwam i muszę powiedzieć, że oglądam często programy polityczne nadawane na "trwamie". Po tych kilku miesiącach obserwacji mogę bez wątpliwości stwierdzić, że poza wzajemnym poklepywaniem się po plecach, wspólnym potępianiem TVNu, Michnika, Tuska czy Radia Zet zbyt wiele ciekawego w tychże programach nie znajdziemy. Cóż za wartość poznawczą może mieć program w którym, wszyscy goście programu "politycznego" zgadzają się ze sobą- nie dyskutują tylko wygłaszają monologi? Arbitralność wygłaszanych sądów, dwudzielność świata- my katolicy/"patryjoci" jedynie trwający w prawdzie kontra oni- ateiści/szataniści sprzedające swe ciała i dusze lewicowo-liberalnej hydrze rodem z Brukseli początkowo brzydzą, a później tylko nudzą. Świat pokazywany przez pryzmat sfanatyzowanego katolicyzmu budzi moją niechęć, dlatego chyba daruję już sobie dalsze obserwacje tego dziwnego konglomeratu katolicyzmu,obskuranctwa i zwykłej głupoty.
|
|
 | 3 na 3 | lotrek (14275 punktów) | > 18 lat... piękny wiek, osiemnastka- niezapomniana impreza ech...Osiemnastka Rydzykowi też służy.... wiadomosci(*)medium=Nlt&utm_campaign=856991...i nie gorszy go nawet jazda "po pijaku" kumpli: Cytat:Gdzieś, kiedyś zdarzyło się, że ksiądz, duchowny, no wypił kieliszek koniaku.
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
 | 2 na 2 | agamn (143 punktów) | >poza wzajemnym poklepywaniem się po plecach, wspólnym potępianiem TVNu, Michnika, Tuska czy Radia Zet zbyt wiele ciekawego w tychże programach nie znajdziemy.
Miałam swojego czasu fazę słuchania tego wesołego radyjka (bogate archiwum audycji w necie) i pozwolę się nie zgodzić: audycje dla małżonków, które prowadzi ekspert od seksu doktor budownictwa (!), wykłady o Harrym Potterze, masonach, aniołach, ewolucji, tworzenie alternatywnej wersji historii, katechezy "o mediach", instrukcje na kogo i jak głosować oraz bełkotliwe wypowiedzi samego dyrektora-doktora, z których nikt nic nie rozumie, zwłaszcza chyba on sam. A wszystko okraszone bezgraniczną arogancją, pogardą i mizoginią (przypisywany im antysemityzm nie jest już tak eksponowany). Ubaw na 2-3 miesiące gwarantowany (jeśli ktoś lubi uprawiać intelektualną perwersję), ale - racja - szybko się nudzi.
|
|
| lotrek (14275 punktów) | > Właśnie Toruń "okupują" pielgrzymki z okazji 18-ej rocznicy powstania R.M.Tatuś Rydzyk zawłaszcza też Bydgoszcz... Cytat:Ojciec Tadeusz Rydzyk od osiemnastu lat robi wszystko, żeby Radio Maryja kojarzyło się nie tylko z Toruniem, ale również z Bydgoszczą Miewa nawet prorocze sny: Cytat:Co się kiedyś przyśniło ojcu dyrektorowi wiadomosci(*)medium=Nlt&utm_campaign=856991Co na to wszystko bydgoscy racjonaliści, bardzo aktywnie uczestniczący w różnego rodzaju akcjach? Nie oddacie chyba swojego miasta pazernemu Rydzykowi?
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|