Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ach, czego czarnoxiężnicy jeszcze nie wymyślą...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
15-12-2009 01:52darlove (2804 punktów)Ach, czego czarnoxiężnicy jeszcze nie wymyślą...
Ocena 3 na 3
Zapraszam do zapoznania się z nowymi metodami krzewienia zabobonu w Polsce:

tech.wp.pl(*)ie,wid,11774120,wiadomosc.html

Firma brata się z każdym, kto nawinie się pod rękę. Kiedyś był taki kabaret z Laskowikiem i Januszem Rewińskim (jeśli nie przekręciłem nazwiska), z którego pamiętam taką scenkę:

Przylatuje diabeł do Nieba samolotem na handel. Wychodzi, wita go jakiś anioł, oczywiście z honorami należnymi głowie innego państwa... i tak chodzą po tym Niebie, diabeł zadaje różne pytania... aż w końcu pyta się anioła tak:

- Tak chodzę, chodzę i patrzę i nadziwić się nie mogę, że tak dużo diabelskich wynalazków się u was przyjęło.

Na to anioł:
- Hm, co prawda, są to diabelskie wynalazki, ale już poświęcone...

I to wszystko tłumaczy.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kowalska (14008 punktów)
>Zapraszam do zapoznania się z nowymi metodami krzewienia zabobonu w Polsce:
>tech.wp.pl(*)ie,wid,11774120,wiadomosc.html

   Najbardziej mi się podobał ten komentarz: Kościół powinien się trzymać starych technologii, np. łamanie kołem
15-12-2009 08:43 
 Ocena 4 na 4
Marszalik (733 punktów)
>    Najbardziej mi się podobał ten komentarz: Kościół powinien się trzymać starych technologii, np. łamanie kołem

To jakaś starsza wersja łamania opłatkiem?
stilgar (7322 punktów)
>Zapraszam do zapoznania się z nowymi metodami krzewienia zabobonu w Polsce:

Jeśli religia jest wirusem memetycznym, to niektórzy po wyleczeniu sie z takiej "choroby" dostają na nią alergii. Jak wiadomo, w przypadku uczuleń, kontakt z alergenem powoduje przesadną reakcję organizmu.

No i co z tego, że Kościół wykorzystuje nowoczesne technologie? Czemu to miałoby obchodzić ateistów?
darlove (2804 punktów)
>No i co z tego, że Kościół wykorzystuje nowoczesne technologie? Czemu to miałoby obchodzić ateistów?

Zadajesz niemądre pytania. Nie ma nawet co na nie odpowiadać. Na dodatek to nie musi obchodzić ateistów, ale jest co najmniej śmieszne. A ateiści lubią się dobrze pośmiać

Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>nowymi metodami krzewienia zabobonu w Polsce
Ciekawe kto i czym wygra, bo dziś zamykają akcję.

A mogliśmy podsunąć proboszczom nowatorskie rozwiązanie, żeby dźwięk parafialnego dzwonu rozdać (nieodpłatnie - co łaska ) jako dzwonek komórki. I zamiast hałasować z wieży, powiadamiać tylko zainteresowanych.

* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
15-12-2009 18:33 
 Ocena 1 na 1
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Widziałem telefon zastępujący w ten sposób minaret. Nie przyjrzałem się jaka firma to zrobiła, w każdym bądź razie miał coś mauretańskiego w stylu. Miał też coś wskazującego kierunek Mekki, nie wiem, czy GPS, czy też zwykły kompas.
stilgar (7322 punktów)
>Widziałem telefon zastępujący w ten sposób minaret. Nie przyjrzałem się jaka firma to zrobiła, w każdym bądź razie miał coś mauretańskiego w stylu. Miał też coś wskazującego kierunek Mekki, nie wiem, czy GPS, czy też zwykły kompas.

Kompas wskazuje północ Do wskazywania Mekki potrzebna byłaby jeszcze lokalizacja, czyli GPS raczej konieczny.
15-12-2009 19:30 
 Ocena 1 na 1
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Masz rację. Liczy się wszakże miejsce na mapie świata zajmowane przez użytkownika mekkafonu . Swoją drogą, nie mogę się doczekać pierwszych muzułmanów na Marsie... . Tam GPS nie starczy...
15-12-2009 20:24 
 Ocena 1 na 1
stilgar (7322 punktów)
>Masz rację. Liczy się wszakże miejsce na mapie świata zajmowane przez użytkownika mekkafonu . Swoją drogą, nie mogę się doczekać pierwszych muzułmanów na Marsie... . Tam GPS nie starczy...

Będą się obracać w stronę Ziemi. Na pewno bedzie to wyglądać ciekawie.
15-12-2009 23:58 
 Ocena 1 na 1
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Jeszcze ciekawiej będą wyglądać obrotowe dywaniki ...

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365