Racjonalista - Strona głównaDo treści
Niemcy będą szczepiły masowo

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
02-10-2020 00:06zeniu73 (6483 punktów)Niemcy będą szczepiły masowo
Ocena 2 na 2
amp.n-tv.d(*)ssehallen-article22072528.html

Mają rozmach skur...syny 😂
Już nie raz udowodnili, że mają dryg do masowego obsługiwania ludzi.

Ciekawe czy rzeczywiście będzie tyle chętnych na wstrzyknięcie sobie nieznanej, na szybko skleconej substancji. I to przy zerowej wiedzy czy szczepionka zagwarantuje ochronę przed zachorowaniem na Covid19 (jak na razie nie można zdecydowanie powiedzieć, że ozdrowiali z covidu nie mogą jeszcze raz zachorować).

Dr. Mengele-Söder już coś szwadroni o przymusowych szczepieniach.
No ale dopóki nie ma mowy o przymusowych kąpielach tp można spokojnie spać.

Swoją drogą: Czy przymusowe szczepionki mają szanse być przeprowadzone u niemieckich gości z Bliskiego Wschodu i Afryki? Wydaję mi się, że z powodu ich religijej mentalności mogą zaistnieć lekkie problemy 😂😂
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

pawel_wr (4297 punktów)
Skąd Twoja egzaltacja i histeria ?
Przeczytałem artykuł i NIC nie ma o przymusie szczepień , za to wiele uwagi poświęcono jakości szczepionek ( będą dopuszczone jedynie całkowicie bezpieczne i wielokrotnie sprawdzone).

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
02-10-2020 03:24 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>Skąd Twoja egzaltacja i histeria ?
>Przeczytałem artykuł i NIC nie ma o przymusie szczepień , za to wiele uwagi poświęcono jakości szczepionek ( będą dopuszczone jedynie całkowicie bezpieczne i wielokrotnie sprawdzone).
>
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.


Jaka egzaltacja? Raczej wyśmiewanie megalomańskich zapędów.

"Gesundheitsminister Spahn erwartet dann zentrale Impfungen in Messehallen".

Minister zdrowia oczekuje centralnych szczepień w halach targowych.

Sprawdzone szczepionki? Do tej pory nie ma żadnej ale do czasu masowych szczepień przed zimą będą sprawdzone 😂😂😂😂
Kto je sprawdzi i na kim i jak długo?

Wstrzykniesz sobie tę szczepionkę?
02-10-2020 07:51 
 Ocena 3 na 3
pawel_wr (4297 punktów)
Jesteś zafiksowany na punkcie własnej "przenikliwości"

Rozumiesz następujące zdania ?

a) "Sicherheit hat laut Spahn obere Priorität"

b) "Eine Impfpflicht lehnte Spahn erneut ab"

Dalej delektuj się swoją inteligencją.


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
02-10-2020 13:48 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)
>Jesteś zafiksowany na punkcie własnej "przenikliwości"
>Rozumiesz następujące zdania ?
>a) "Sicherheit hat laut Spahn obere Priorität"
>b) "Eine Impfpflicht lehnte Spahn erneut ab"
>Dalej delektuj się swoją inteligencją.
>
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.


Widzę, że nie żyjesz w Niemczech i nie wiesz co to polityka.
Merkel przed też przed wyborami przyrzekała, że nie podniesie VATu.
5 minut po wyborach podniosła z 16% na 19%.

To tylko jeden przykład na wartość wypowiedzi dowolnego polityka.
Arminius (25555 punktów)hejtem ich
>amp.n-tv.d(*)ssehallen-article22072528.html
>Mają rozmach skur...syny 😂

Skąd te "skur...syny? Z kompleksów i zazdrości?


>Dr. Mengele-Söder już coś szwadroni o przymusowych szczepieniach.

A pan "szwadroni" ad hitlerum w formule hejtowej.
02-10-2020 13:52 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)Odp: hejtem ich
>>amp.n-tv.d(*)ssehallen-article22072528.html
>>Mają rozmach skur...syny 😂
>Skąd te "skur...syny? Z kompleksów i zazdrości?

Zazdrość? Wyobraź sobie, że żyję w w tym pięknym kraju i nawet jestem Niemcem. A więc zazdroszczę samemu sobie
>>Dr. Mengele-Söder już coś szwadroni o przymusowych szczepieniach.
>A pan "szwadroni" ad hitlerum w formule hejtowej.
>

Znasz Södera? Słyszałeś jak o własnym społeczeństwie mówi jak o psach? Jak chciał mu skrócić smycz?

Jak nie to pozwól mi (wedle prawa do wolności słowa) wypowiedzieć się o moim panu, dopóki nie skrócił mi smyczy (bo kaganiec już mi założył).
02-10-2020 14:48 
 Ocena 3 na 3
Arminius (25555 punktów)czemu nie "mamy"?
>>amp.n-tv.d(*)ssehallen-article22072528.html
>>Mają rozmach skur...syny 😂
>Skąd te "skur...syny? Z kompleksów i zazdrości?
>Zazdrość? Wyobraź sobie, że żyję w w tym pięknym kraju i nawet jestem Niemcem. A więc >zazdroszczę samemu sobie

Dlaczegóż więc pisze pan "mają" a nie "mamy"?
Czy pan jest "samo nienawidzącym" się Niemcem?

>Znasz Södera? Słyszałeś jak o własnym społeczeństwie mówi jak o psach? Jak chciał mu skrócić >smycz?

Ale chyba jeszcze zbrodni na miarę dr Mengele nie popełnił??? Więc to pan powinien raczej...ukrócić swój język.
02-10-2020 15:44 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)Odp: czemu nie "mamy"?
>>>amp.n-tv.d(*)ssehallen-article22072528.html
>>>Mają rozmach skur...syny 😂
>>Skąd te "skur...syny? Z kompleksów i zazdrości?
>>Zazdrość? Wyobraź sobie, że żyję w w tym pięknym kraju i nawet jestem Niemcem. A więc >zazdroszczę samemu sobie
>Dlaczegóż więc pisze pan "mają" a nie "mamy"?
>Czy pan jest "samo nienawidzącym" się Niemcem?

Bi miałem na myśli moich Führerów a nie ogół Niemców.

>>Znasz Södera? Słyszałeś jak o własnym społeczeństwie mówi jak o psach? Jak chciał mu skrócić >smycz?
>Ale chyba jeszcze zbrodni na miarę dr Mengele nie popełnił??? Więc to pan powinien raczej...ukrócić swój język.

Dlaczego miał bym ukrócać mój język? Mamy podobno wolność słowa i z niej korzystam.
Ktoś, kto nie wyklucza przymusowego wstrzykiwania na szybko skleconej substancji bo jest straszna pandemia, musi się liczyć z tym, że ktoś porówna to do historycznej postaci, która też eksperymentowała z ludzkim zdrowiem.

Nie należę do grupy ryzyka ale pomimo to politycy nie wykluczają (jeszcze raz żeby nie było: nie wykluczają) przymusowych szczepień na coronę.

Narzędzie do tego mają: IfSG Paragraf 20, Absatz 6

Także wybacz mi, że z powodu mojej empirii nie wierzę we wszystko co politycy mówią i przyrzekają.
02-10-2020 20:17 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)brak analogii
>Dlaczego miał bym ukrócać mój język? Mamy podobno wolność słowa i z niej korzystam.
>Ktoś, kto nie wyklucza przymusowego wstrzykiwania na szybko skleconej substancji bo >jest straszna pandemia, musi się liczyć z tym, że ktoś porówna to do historycznej >postaci, która też eksperymentowała z ludzkim zdrowiem

Pan nie odróżnia prawa do wyrażenia właśnej opinii od postponowania drugiej osoby?
A może po prostu idzie pan erystycznie w zaparte i wypisuje androny?
Proszę skrytykować deliwenta. Ale nie porównywać go z Mengele, bo wbrew temu co pan pisze nie ma między tymi postaciami żadnej analogii.
02-10-2020 20:20 
 Ocena 3 na 3
zeniu73 (6483 punktów)Odp: brak analogii
>>Dlaczego miał bym ukrócać mój język? Mamy podobno wolność słowa i z niej korzystam.
>>Ktoś, kto nie wyklucza przymusowego wstrzykiwania na szybko skleconej substancji bo >jest straszna pandemia, musi się liczyć z tym, że ktoś porówna to do historycznej >postaci, która też eksperymentowała z ludzkim zdrowiem
>Pan nie odróżnia prawa do wyrażenia właśnej opinii od postponowania drugiej osoby?
>A może po prostu idzie pan erystycznie w zaparte i wypisuje androny?
>Proszę skrytykować deliwenta. Ale nie porównywać go z Mengele, bo wbrew temu co pan pisze nie ma między tymi postaciami żadnej analogii.

Napisał pożeracz Żydów 😂😂😂😂😂😂😂😂
02-10-2020 21:38 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)w kozim rogu?
>>>Dlaczego miał bym ukrócać mój język? Mamy podobno wolność słowa i z niej korzystam.
>>>Ktoś, kto nie wyklucza przymusowego wstrzykiwania na szybko skleconej substancji bo >jest straszna pandemia, musi się liczyć z tym, że ktoś porówna to do historycznej >postaci, która też eksperymentowała z ludzkim zdrowiem
>>Pan nie odróżnia prawa do wyrażenia właśnej opinii od postponowania drugiej osoby?
>>A może po prostu idzie pan erystycznie w zaparte i wypisuje androny?
>>Proszę skrytykować deliwenta. Ale nie porównywać go z Mengele, bo wbrew temu co pan pisze nie ma między tymi postaciami żadnej analogii.

>Napisał pożeracz Żydów

Szybko dał się pan zapędzić w kozi róg. Proszę zacytować fragment mojej wypowiedzi na forum, w którym nazywam Żydów "skur..synami". Czekam cierpliwie - i raz jeszcze powtarzam, panu się mylą podstawowe pojęcia, krytyki dopuszczalnej i niedopuszczalnego postponowania.
02-10-2020 21:46 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)Odp: w kozim rogu?
>Proszę zacytować fragment mojej wypowiedzi na forum, w którym nazywam Żydów "skur..synami".

Góra dwa kopy z koniem. Tak mi doradził lekarz.
02-10-2020 22:31 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)porada
>>Proszę zacytować fragment mojej wypowiedzi na forum, w którym nazywam Żydów "skur..synami".
>Góra dwa kopy z koniem. Tak mi doradził lekarz.

I ja radzę panu być trochę bardziej odpowiedzialnym za słowo.
02-10-2020 23:17 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)Odp: porada
>>>Proszę zacytować fragment mojej wypowiedzi na forum, w którym nazywam Żydów "skur..synami".
>>Góra dwa kopy z koniem. Tak mi doradził lekarz.
>I ja radzę panu być trochę bardziej odpowiedzialnym za słowo.
>

Tak jest, pożeraczu Żydów 😂😂
03-10-2020 19:34 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)pokłady kabotynizmu
>>>>Proszę zacytować fragment mojej wypowiedzi na forum, w którym nazywam Żydów "skur..synami".
>>>Góra dwa kopy z koniem. Tak mi doradził lekarz.
>>I ja radzę panu być trochę bardziej odpowiedzialnym za słowo.
>>
>Tak jest, pożeraczu Żydów.

Czekam na cytaty z moich wypowiedzi, w których nazwałem Żydów "skur..synami". W międzyczasie sugeruję na zamieszczać coraz bardziej kabotyńskich wspisów - bo przecież tylko coraz ardziej pana kompromitują i ośmieszają.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Niemcy będą szczepiły masowo
>amp.n-tv.d(*)ssehallen-article22072528.html
>Mają rozmach skur...syny 😂
>Już nie raz udowodnili, że mają dryg do masowego obsługiwania ludzi.
>Ciekawe czy rzeczywiście będzie tyle chętnych na wstrzyknięcie sobie nieznanej, na szybko skleconej
>substancji. I to przy zerowej wiedzy czy szczepionka zagwarantuje ochronę przed zachorowaniem na
>Covid19 (jak na razie nie można zdecydowanie powiedzieć, że ozdrowiali z covidu nie mogą jeszcze raz
>zachorować).
>Dr. Mengele-Söder już coś szwadroni o przymusowych szczepieniach.
>No ale dopóki nie ma mowy o przymusowych kąpielach tp można spokojnie spać.
>Swoją drogą: Czy przymusowe szczepionki mają szanse być przeprowadzone u niemieckich gości z
>Bliskiego Wschodu i Afryki? Wydaję mi się, że z powodu ich religijej mentalności mogą zaistnieć
>lekkie problemy 😂😂

Zdaje się, że Niemcy wierzą w swoje państwo. W coś trzeba uwierzyć, żeby się w określony sposob zorganizować.

Inaczej nie ma nic.
Bieda z nędzą.

Ja np wierzę, że można byłoby zbodowac większe zaufanie społeczne do państwa gdyby wyjawic kapitał.

Gdyby ludzie lepiej rozumieli kapitalistyczną organizacje społeczeństwa, to może przestaliby wierzyć, że inni ludzie są ich wrogami, którzy pragną ich wyzyskać i zniszczyć a nawet jeżeli ktoś tego naprawdę pragnie, to w tych warunkach mozeby przestał tego pragnąć.

Nie sądzę, żeby szczepionka mogła cie zniszczyć. Może cię osłabi ale raczej nie zabije.

Co nie znaczy, że należy ślepo wierzyć.
Ale trochę wierzyć należy.
A trochę wątpić i zawsze sprawdzac.

Ale najważniejsze to się rozwijać tak, żeby samodzielnie rozwiązywać swoje problemy.

Nie ufasz to sam zacznij rozwijać szczepionki. To jest możliwe choć trudne.
02-10-2020 23:47 
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Nie sądzę, żeby szczepionka mogła cie zniszczyć
Tu idzie o szczepienia masowe, czyli być może w dalszej perspektywie wytresowanie ludzi do obowiązku poddawania się narzuconym odgórnie procedurom medycznym. Obowiązkowe są o włos od przymusowych, co może się jednak okazać niszczące dla wolności obywatelskich; nazwisko Mengele zdecydowanie się w tym kontekście kojarzy.


cr
04-10-2020 05:58 
 Ocena 1 na 1
pawel_wr (4297 punktów)
>[..] nazwisko Mengele zdecydowanie się w tym kontekście kojarzy.
>
cr


Twoje skojarzenia są absurdalne i idiotyczne.


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>[..] nazwisko Mengele zdecydowanie się w tym kontekście kojarzy.
>Twoje skojarzenia są absurdalne i idiotyczne.

Zapewne chodzi Ci o to, że oprócz cech zbieżnych są także różnice.

Czego, wiedząc, że to żaden argument, nie podnosisz.

Ale zastępczo idziesz w ad personam.

Więc jest 2:1 dla mnie.

Co dalej?

cr
05-10-2020 12:33 
 Ocena 2 na 2
pawel_wr (4297 punktów)
.
>Więc jest 2:1 dla mnie.
>Co dalej?
>
cr


Bredzisz.
Porównywanie szczepień do działania zbrodniarza , którym był Mengele , jest Twoim totalnym idiotyzmem. Masz chyba jakieś urojenia , albo zwidy. Kretynizmy, które wypisujesz , są poniżej wszelkiej krytyki. Lepiej odejdź od komputera , albo nie zasiadaj do niego , gdy jesteś pijana/naćpana.


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Bredzisz.
Lżysz mnie.

Dlatego przeczytam co nabredziłeś ty dopiero jak mnie przeprosisz.

cr
09-10-2020 09:44 
 Ocena 2 na 2
pawel_wr (4297 punktów)
>>Bredzisz.
>Lżysz mnie.

Nie zasiadaj do komputera pod wpływem.
Porównywanie szczepień do działalnośći zbrodniarza Mengele to jeden z Twoich paranoidalnych idiotyzmów.

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Bredzisz.
>>Lżysz mnie.
>Nie zasiadaj do komputera pod wpływem.
>Porównywanie szczepień do działalnośći zbrodniarza Mengele to jeden z Twoich paranoidalnych idiotyzmów.
Odrzucasz rozum na rzecz wiary, że lżeniem rozmówcy cokolwiek obalasz, tak nie jest, bo nawet nie odniosłeś się do twierdzenia, iż 'Tu idzie o szczepienia masowe, czyli być może w dalszej perspektywie wytresowanie ludzi do obowiązku poddawania się narzuconym odgórnie procedurom medycznym. Obowiązkowe są o włos od przymusowych, co może się jednak okazać niszczące dla wolności obywatelskich; nazwisko Mengele zdecydowanie się w tym kontekście kojarzy." które tym samym pozostaje w mocy.



cr
09-10-2020 20:35 
 Ocena 1 na 1
pawel_wr (4297 punktów)
.
>Odrzucasz rozum na rzecz wiary,

Twoja wypowiedź to kolejny idiotyzm.
Dziecinko droga ! Kto Ciebie tak zmanipulował, że wypisujesz po raz kolejny
debilizmy i androny ?
Jeszcze raz proszę : nie zasiadaj do komputera , gdy jesteś pijana.

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)
>.
>>Odrzucasz rozum na rzecz wiary,
>Twoja wypowiedź to kolejny idiotyzm.
Jedni tu rozmówcom zarzucają idiotyzmy, inni honor psiego chuja, a argumenty w obu wypadkach w lesie.

cr
04-10-2020 17:14 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Nie sądzę, żeby szczepionka mogła cie zniszczyć
>Tu idzie o szczepienia masowe, czyli być może w dalszej perspektywie wytresowanie ludzi do obowiązku poddawania się narzuconym odgórnie procedurom medycznym. Obowiązkowe są o włos od przymusowych, co może się jednak okazać niszczące dla wolności obywatelskich; nazwisko Mengele zdecydowanie się w tym kontekście kojarzy.

Jakoś nigdy nie zastanawiałem się nad obowiązkiem szczepienia.

Teraz robiąc to, kajarzy mi się natymiast z obowiązkowa szkołą.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Jakoś nigdy nie zastanawiałem się nad obowiązkiem szczepienia.
Obowiązkowość odbiera nam możliwość podjęcia słusznej decyzji.

cr
04-10-2020 19:31 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Jakoś nigdy nie zastanawiałem się nad obowiązkiem szczepienia.
>Obowiązkowość odbiera nam możliwość podjęcia słusznej decyzji.
>
cr


W społeczenstwie jest tak jak w firmie.
Dla powodzenia całości nie każdy może robić co chce.
I to jest dobre dla wszystkich członków grupy lecz pod jednym warunkiem, wszyscy zachowują wpływ na rząd.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>W społeczenstwie jest tak jak w firmie.
>Dla powodzenia całości nie każdy może robić co chce.
>I to jest dobre dla wszystkich członków grupy lecz pod jednym warunkiem, wszyscy zachowują wpływ na rząd.
Taki wpływ jest zawsze, tyle, że czasem jest on zalegalizowany, a kiedy indziej realizuje się go wbrew prawu, na drodze siłowej. A bywa też, i wcale to nierzadko, że ten zalegalizowany praktycznie jest zerowy.

cr
09-10-2020 20:51 
 Ocena 1 na 1
pawel_wr (4297 punktów)

>Taki wpływ jest zawsze, tyle, że czasem jest on zalegalizowany, a kiedy indziej realizuje się go wbrew prawu, na drodze siłowej. A bywa też, i wcale to nierzadko, że ten zalegalizowany praktycznie jest zerowy.
>
cr


Kolejna wypowiedź Pani Chętnej Racjonalistki , która jest typu : pierdu-pierdu (Wpis nic nie wnoszący do dyskusji , a jedynie zamulający temat). No cóż , Chętna Racjonalistka słynie z takich głupawych wypowiedzi - może nudzi jej się w domu i nie lubi lepić pierogów ani prać gaci małżonkowi - więc się udziela w internetach ( co daje jej namiastkę wolności i ułudę szczęścia.


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Kolejna wypowiedź Pani Chętnej Racjonalistki , która jest typu : pierdu-pierdu
Ten typ to przypominanie o oczywistości, o której niektórym chce się zapomnieć.

cr
12-10-2020 19:43 
 Ocena 1 na 1
pawel_wr (4297 punktów)
>>Kolejna wypowiedź Pani Chętnej Racjonalistki , która jest typu : pierdu-pierdu
>Ten typ to przypominanie o oczywistości, o której niektórym chce się zapomnieć.
>
cr


Droga Chętna Rajconalistko !

Nie zasiadaj do komputera , gdy wypłiaś zbyt dużo alkoholu ( albo zażyłaś amfę).


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> Nie zasiadaj do komputera , gdy wypłiaś
Chyba 'wypiłaś'.

cr
09-10-2020 19:13 
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)
>>Nie sądzę, żeby szczepionka mogła cie zniszczyć
>Tu idzie o szczepienia masowe, czyli być może w dalszej perspektywie wytresowanie ludzi do obowiązku poddawania się narzuconym odgórnie procedurom medycznym. Obowiązkowe są o włos od przymusowych, co może się jednak okazać niszczące dla wolności obywatelskich; nazwisko Mengele zdecydowanie się w tym kontekście kojarzy

Państwo daje Ci "wolności obywatelskie"(nic takiego nie istnieje bowiem w samej przyrodzie, ani nawet w stanie pierwotnym) dlaczego więc państwo nie miałoby albo nie mogłoby ich ograniczać? Może utrata części wolności jest konieczna, aby uratować pozostałą część? Jeżeli wszyscy pomrzemy żadne "wolności obywatelskie" nie będą możliwe, ani oczywiście potrzebne.
09-10-2020 19:27 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>>Nie sądzę, żeby szczepionka mogła cie zniszczyć
>>Tu idzie o szczepienia masowe, czyli być może w dalszej perspektywie wytresowanie ludzi do obowiązku poddawania się narzuconym odgórnie procedurom medycznym. Obowiązkowe są o włos od przymusowych, co może się jednak okazać niszczące dla wolności obywatelskich; nazwisko Mengele zdecydowanie się w tym kontekście kojarzy
> Państwo daje Ci "wolności obywatelskie"(nic takiego nie istnieje bowiem w samej przyrodzie, ani nawet w stanie pierwotnym) dlaczego więc państwo nie miałoby albo nie mogłoby ich ograniczać? Może utrata części wolności jest konieczna, aby uratować pozostałą część? Jeżeli wszyscy pomrzemy żadne "wolności obywatelskie" nie będą możliwe, ani oczywiście potrzebne.
>

No. Niemcy już raz chciały swoich obywateli ratować. Przed żydowskimi genami. Też były poważne dyskusje na temän temat. Bardzo, bardzo chciały ratować.
Elasp (6859 punktów)

>No. Niemcy już raz chciały swoich obywateli ratować. Przed żydowskimi genami. Też były poważne dyskusje na temän temat. Bardzo, bardzo chciały ratować.

To jednak były trochę inne Niemcy. Gdyby było inaczej powinniśmy już dziś zaatakować Niemcy, by zniszczyć zło w zarodku. Tamten "ratunek" był odpowiedzią na wielką niemiecką frustrację po przegranej I wojnie światowej. Nic mi nie wiadomo, by obecni Niemcy byli podobnie sfrustrowani. Gdzie nie ma przyczyny, tam i nie potrzeba oczekiwać skutku.

09-10-2020 20:32 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>No. Niemcy już raz chciały swoich obywateli ratować. Przed żydowskimi genami. Też były poważne dyskusje na temän temat. Bardzo, bardzo chciały ratować.
> To jednak były trochę inne Niemcy. Gdyby było inaczej powinniśmy już dziś zaatakować Niemcy, by zniszczyć zło w zarodku. Tamten "ratunek" był odpowiedzią na wielką niemiecką frustrację po przegranej I wojnie światowej. Nic mi nie wiadomo, by obecni Niemcy byli podobnie sfrustrowani. Gdzie nie ma przyczyny, tam i nie potrzeba oczekiwać skutku.
>

Że co? Że Niemcy nie są sfrustrowani? 😂

Niemcy są podzieloni tak jak Polacy. Jedna część to klaskacze i refugees welcome krzykacze a druga część to sceptycy jeśli chodzi o kulturę tolerancji über alles i źle zrozumiany altruizm polegający na ratowaniu świata poprzez upychanie obcej cywilizacji w Europie.

Niemcy: najdroższy prąd, najdroższy internet, najdroższa telefonia komórkowa, najwyższy wiek emerytalny, najniższa emerytura, wielkie problemy mäz mieszkaniami itd, itd.

Niemcy dopiero się przebudzą.
A te przebudzenie może niestety skończyć się jak Wiedeń w latach 30tych.

Za pomocą debilnych ideologii (emobility über alles, refugees welcome über alles), populizmu stetryczałych polityków, oczerniania sceptyków i nazywania ich nazistami może znowu stać się tak, że jakiś populista porwie masy i będzie powtórka z rozrywki.

Oczywiście można zaklinać rzeczywistośc i kazać pracować Niemcom do 70 czy 75 roku życia. Może się uda i Niemcy będą zapierdalać na tę piękną europejską bajkę o integracji globalnej i życiu multikulti.
hyperion (1422 punktów)
>amp.n-tv.d(*)ssehallen-article22072528.html
>Mają rozmach skur...syny 😂

Nie znam języka niemieckiego a tym bardziej jego zawiłości więc nie powinienem się wypowiadać.... ale co mi tam, przecież Polakiem jestem więc się wypowiem

>Już nie raz udowodnili, że mają dryg do masowego obsługiwania ludzi.
>Ciekawe czy rzeczywiście będzie tyle chętnych na wstrzyknięcie sobie nieznanej, na szybko skleconej
>substancji. I to przy zerowej wiedzy czy szczepionka zagwarantuje ochronę przed zachorowaniem na
>Covid19 (jak na razie nie można zdecydowanie powiedzieć, że ozdrowiali z covidu nie mogą jeszcze raz
>zachorować).

Myślałem, że NWO zrobi najpierw testy na małych krajach takich jak Australia, Kanada, Nowa Zelandia, Szwecja, Polska.
A zaczynają z grubej rury. Od Niemców.
Może ilość ludzi nie gra roli? Tylko posłuszność. A Niemcy są posłuszni aż do obrzydzenia co udowodnili swoją historią.

>Dr. Mengele-Söder już coś szwadroni o przymusowych szczepieniach.

Z niemiecką precyzją pragnę zauważyć, że
Mengele nie mordował Niemców, mordował nie-niemców więc bardziej pasowałoby Stalin-Söder (Stalin mordował swoich obywateli). Albo zamiast Stalina Pol-Pot czy inni tacy co mordowali swoich rodaków...

Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
03-10-2020 22:38 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)
>A Niemcy są posłuszni aż do obrzydzenia co udowodnili swoją historią.

w kazdym stereotypie jest krzta prawdy. A o Niemcach zawsze sie mowilo, ze dobrze sie nimi rzadzi bo nie podskakuja jak Francuzi, Wlosi czy Hiszpanie i nie wymadrzaja sie jak Polacy.
Niemcom nie trzeba nawet kielbasy wyborczej, zeby wygrywac wybory

>>Dr. Mengele-Söder już coś szwadroni o przymusowych szczepieniach.
>Z niemiecką precyzją pragnę zauważyć, że
>Mengele nie mordował Niemców, mordował nie-niemców więc bardziej pasowałoby Stalin-Söder (Stalin mordował swoich obywateli). Albo zamiast Stalina Pol-Pot czy inni tacy co mordowali swoich rodaków...

Dzis w Niemczech jest tak samo jak w 1933 ino 180 stopni odwrocone. W 33 wszystkiemu winien byl Zyd a dzis wszystkiemu winien jest rdzenny Niemiec, ktory nie klaska dosc glosno na widok wagonow przywozacych gosci z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Winny jest rdzenny Niemiec, ktory nie szlocha spazmatycznie "refugees welcome" i nie wyzywa wszystkich dookola nazistami, ktorzy sa sceptyczni do poczynan niemieckiego rzadu.

Dzis polowa Niemcow to nazisci CO jakas demonstracja to sie okazuje, ze to nazisci. Demo przeciw restrykcjom coronalnym - nazisci. Demo przeciw otwarciu granic niczym wrota stodoly - nazisci.

Ktos zauwaza, ze betonowane sa jarmarki bozonarodzeniowe a granice otwarte- nazista.
Ktos sie pyta dlaczego zmieniana jest nazwa jarmakow bozonarodzeniowych na jarmarki zimowe - nazista.

Kto zauwaza, ze do wejscia na basen trzeba pokazac dowod osobisty (zeby odseparowac gosci z Bliskiego Wschodu od Niemcow bo goscie oczywiscie nie mieszaja plci podczas kapieli) - nazista

Wszeedzie nazisci w tych Niemcach

W 33 kazdy w wagonie bal sie do Niemiec jechac a dzis napierd..aja tymi wagomai bo wiedza, ze rdzenny Niemiec bedzie zapierd...lal do pracy i bedzie jak owieczka oddawal 50% na ratowanie klimatu, Bliskiego Wschodu i Afryki. A jak cos pierdnie to sie go od nazistow wyzwie

Dlatego dzisiejszy Mengele mialby obowiazek eksperymentowania na krnabrnych Niemcach-nazistach.
-jad- (18783 punktów)

>Dr. Mengele-Söder już coś szwadroni o przymusowych szczepieniach.

Gdybym władał dziś i jutro światem, obrałbym inną strategię. Przymusowe szczepienia spotkają się ze zdecydowanym oporem- skutecznym, mało skutecznym, nieważne. Dobrowolne szczepienia spotkają się z nieufnością i co za tym idzie, niewielkim zainteresowaniem.

A co gdyby obywateli zaszczepionych zwolnić z przykrości obowiązujących niezaszczepionych? Obowiązek noszenia maseczki dotyczy wszystkich! No chyba, że ktoś się zaszczepił, to maseczki nie musi. Zaszczepiony może przekraczać granice mimo zakazu, wchodzić na teren szkoły, brać udział w zgromadzeniach powyżej X osób, towarzyszyć dziecku w szpitalu.....

Jaki będzie odsetek osób, które "dobrowolnie" się zaszczepiły w takiej rzeczywistości? Nie wiem ale tak bym to zrobił.
04-10-2020 00:10 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>Dr. Mengele-Söder już coś szwadroni o przymusowych szczepieniach.
>Gdybym władał dziś i jutro światem, obrałbym inną strategię. Przymusowe szczepienia spotkają się ze zdecydowanym oporem- skutecznym, mało skutecznym, nieważne. Dobrowolne szczepienia spotkają się z nieufnością i ci za tym idzie, niewielkim zainteresowaniem.
>A co gdyby obywateli zaszczepionych zwolnić z przykrości obowiązujących niezaszczepionych? Obowiązek noszenia maseczki dotyczy wszystkich! No chyba, że ktoś się zaszczepił, to maseczki nie musi. Zaszczepiony może przekraczać granice mimo zakazu, wchodzić na teren szkoły, brać udział w zgromadzeniach powyżej X osób, towarzyszyć dziecku w szpitalu.....
>Jaki będzie odsetek osób, które "dobrowolnie" się zaszczepiły w takiej rzeczywistości? Nie wiem ale tak bym to zrobił.

To jest juz brane pod uwage. Sa politycy, ktorzy chca wprowadzic tzw. Impfpass czyli karte szczepien. I jesli mialbys pieczatke na covida to mozesz zjesc w restauracji. Jesli nie to wypad.

Nie wiem ilu doroslych ludzi bedzie chcialo sobie wstrzyknac nieznana, na szybko sklecona substancje. Nie wiem ilu ludzi nie nalezacych do grupy ryzyka bedzie chcialo sobie wstrzyknac te substancje aby chronic innych.

Ja jakos nie mam ochoty na bycie krolikiem doswiadzlanym. Moja ostatnia szczepionka datuje z lat szkolnych. Nie szczepie sie na grype. Na grype nie bylem nigdy chory lub bylem ale moj organizm sobie z tym poradzil. Nie wstrzykne sobie czegos co ma mnie chronic od choroby na ktora umiera 0,0xx% ludzi.

Ja nie rozumiem tylko jednego. Zalozmy, ze szczepionka jest. Gdzie twki problem, zeby wszyscy ci ktorzy chca zaszczepili sie? Przeciez szczepionka uczyni ich odpornymi na covida. Po co wiec ma sie szczepic ten, ktory nie chce? Ten, ktory sie zaszczepil jest przeciez odporny i nawet jakby ten niezaszczepiony nakichal mu prosto w podniebienie to ten zaszczepiony nie powinien sie bac bo jest odporny?????
salek (4701 punktów)
>Ja nie rozumiem tylko jednego. Zalozmy, ze szczepionka jest. Gdzie twki problem, zeby wszyscy ci ktorzy chca zaszczepili sie? Przeciez szczepionka uczyni ich odpornymi na covida. Po co wiec ma sie szczepic ten, ktory nie chce? Ten, ktory sie zaszczepil jest przeciez odporny i nawet jakby ten niezaszczepiony nakichal mu prosto w podniebienie to ten zaszczepiony nie powinien sie bac bo jest odporny?????
Zapewne dlatego, że odporność grupowa działa dopiero gdy odsetek wyszczepień jest stosunkowo wysoki. Łatwo zrobić odpowiednie symulacje i zawsze wychodzi, że to działa gdy zaszczepionych jest 70-90% populacji. Problem w tym, że tych dobrowolnie chętnych nie będzie aż tylu.. nawet w przypadku obowiązkowych szczepień zaczyna się robić problem.
04-10-2020 05:59 
 Ocena 1 na 1
hyperion (1422 punktów)
>Zapewne dlatego, że odporność grupowa działa dopiero gdy odsetek wyszczepień jest stosunkowo wysoki.

Masz na to jakieś źródła czy powtarzasz bajki z mainstream-u ?

>Łatwo zrobić odpowiednie symulacje i zawsze wychodzi, że to działa gdy zaszczepionych jest 70-90% populacji.

Symulacje??? Daj mi parametry wejściowe, powiedz jaki chcesz wynik końcowy a ja ci wysymuluję co tylko chcesz.

Symulacje komputerowe są niepewne. Gdyby były chociaż na 99% pewne, nie trzeba by było robić fizycznych doświadczeń tylko wystarczyłoby siedzieć przed kompem i modelować.

>Problem w tym, że tych dobrowolnie chętnych nie będzie aż tylu.. nawet w przypadku obowiązkowych szczepień zaczyna się robić problem.

Jesteś przestraszoną owcą.


Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
04-10-2020 22:47 
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)
>>Łatwo zrobić odpowiednie symulacje i zawsze wychodzi, że to działa gdy zaszczepionych jest 70-90% populacji.
>Symulacje??? Daj mi parametry wejściowe, powiedz jaki chcesz wynik końcowy a ja ci wysymuluję co tylko chcesz.
>Symulacje komputerowe są niepewne. Gdyby były chociaż na 99% pewne, nie trzeba by było robić fizycznych doświadczeń tylko wystarczyłoby siedzieć przed kompem i modelować.

Masz na to jakieś źródła czy powtarzasz bajki tzw. 'myślących samodzielnie'?

>>Problem w tym, że tych dobrowolnie chętnych nie będzie aż tylu.. nawet w przypadku obowiązkowych szczepień zaczyna się robić problem.
>Jesteś przestraszoną owcą.

Rzeczywiście, to jest argument.
05-10-2020 10:06 
 Ocena 1 na 1
hyperion (1422 punktów)
>>>Łatwo zrobić odpowiednie symulacje i zawsze wychodzi, że to działa gdy zaszczepionych jest 70-90% populacji.
>>Symulacje??? Daj mi parametry wejściowe, powiedz jaki chcesz wynik końcowy a ja ci wysymuluję co tylko chcesz.
>>Symulacje komputerowe są niepewne. Gdyby były chociaż na 99% pewne, nie trzeba by było robić fizycznych doświadczeń tylko wystarczyłoby siedzieć przed kompem i modelować.
>Masz na to jakieś źródła czy powtarzasz bajki tzw. 'myślących samodzielnie'?

Na szybko.
Zobacz jak się projektuje samoloty. Najpierw komputerowo ale potem sprawdza się w tunelu aeorodynamicznym i w lotach próbnych.
Wiele prognoz pogody też jest modelowane komputerowo a i tak nie udaje się przewidzieć pogody na dalej niż kilka dni.
Polecam też sprawdzenie jak wysymulowane prognozy rozprzestrzeniania się koronawirusa rozminęły się z rzeczywistością.

Krótko mówiąc, symulacje komputerowe są niepewne więc powoływanie się na nie jako na coś pewnego to głupota.

>>>Problem w tym, że tych dobrowolnie chętnych nie będzie aż tylu.. nawet w przypadku obowiązkowych szczepień zaczyna się robić problem.
>>Jesteś przestraszoną owcą.
>Rzeczywiście, to jest argument.

To skąd wziąłeś, że "dobrowonie chętnych nie będzie aż tylu"? Wiesz w ogóle jak będzie działała ta pseudoszczepionka na bazie koronawirusowego mRNA? A jak nawet tego nie wiesz to skąd wiesz, że będzie bezpieczna więc wszyscy muszą się zaszczepić?


Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
salek (4701 punktów)
>>>>Łatwo zrobić odpowiednie symulacje i zawsze wychodzi, że to działa gdy zaszczepionych jest 70-90% populacji.
>>>Symulacje??? Daj mi parametry wejściowe, powiedz jaki chcesz wynik końcowy a ja ci wysymuluję co tylko chcesz.
>>>Symulacje komputerowe są niepewne. Gdyby były chociaż na 99% pewne, nie trzeba by było robić fizycznych doświadczeń tylko wystarczyłoby siedzieć przed kompem i modelować.
>>Masz na to jakieś źródła czy powtarzasz bajki tzw. 'myślących samodzielnie'?
>Zobacz jak się projektuje samoloty. Najpierw komputerowo ale potem sprawdza się w tunelu aeorodynamicznym i w lotach próbnych.
Czyli najpierw jednak symulacja? Może nawet wielu układów, by wybrać tych kilka najlepiej rokujących? Ciekawe po co, skoro symulacje są do dupy..
Jeszcze lepiej wygląda sytuacja w farmacji. Lata symulowania iterakcji różnych związków, by wybrać te setki do prób, z których wyjdzie raptem kilka dobrze rokujących substancji.. a symulacje są przecież do dupy.
>Krótko mówiąc, symulacje komputerowe są niepewne więc powoływanie się na nie jako na coś pewnego to głupota.
A ktoś powołuje się na nie jak na coś pewnego?

>>>>Problem w tym, że tych dobrowolnie chętnych nie będzie aż tylu.. nawet w przypadku obowiązkowych szczepień zaczyna się robić problem.
>>>Jesteś przestraszoną owcą.
>>Rzeczywiście, to jest argument.
>To skąd wziąłeś, że "dobrowonie chętnych nie będzie aż tylu"?
Z doniesień opartych o raporty i publikowanych opinii lekarzy. Szacunków opartych o bardzo zgrubne symulacje. I takich wątpliwości:
>Wiesz w ogóle jak będzie działała ta pseudoszczepionka na bazie koronawirusowego mRNA? A jak nawet tego nie wiesz to skąd wiesz, że będzie bezpieczna więc wszyscy muszą się zaszczepić?
Powiedziałem że wszyscy muszą? Od 'wskazane byłoby' do 'muszą' jest kawałek drogi i tylko jazgotliwe półgłówki sądzą, że to to samo. Problem się pojawi, gdy taki jazgotliwy półgłówek weźmie się do decydowania - wszystko jedno, czy chodzi o siebie, czy naród.
hyperion (1422 punktów)
>>>>Symulacje komputerowe są niepewne. Gdyby były chociaż na 99% pewne, nie trzeba by było robić fizycznych doświadczeń tylko wystarczyłoby siedzieć przed kompem i modelować.
>>>Masz na to jakieś źródła czy powtarzasz bajki tzw. 'myślących samodzielnie'?
>>Zobacz jak się projektuje samoloty. Najpierw komputerowo ale potem sprawdza się w tunelu aeorodynamicznym i w lotach próbnych.
>Czyli najpierw jednak symulacja? Może nawet wielu układów, by wybrać tych kilka najlepiej rokujących? Ciekawe po co, skoro symulacje są do dupy..

Nie napisałem, że symulacje są do niczego.
Napisałem, że symulacje są niepewne więc to, że ktoś coś wysymulował nie oznacza, że tak na 100% będzie.

>Jeszcze lepiej wygląda sytuacja w farmacji. Lata symulowania iterakcji różnych związków, by wybrać te setki do prób, z których wyjdzie raptem kilka dobrze rokujących substancji.. a symulacje są przecież do dupy.

Piszesz, że w farmacji wysymulowanie dobrego leku trwa latami. No a co by było gdyby oprzeć się tylko na symulacjach których wynik zawsze byłby taki, np. mamy 10 symulacji związku chemicznego, za każdym razem ten sam wynik więc tak, to jest lek na raka, produkujmy go. Katastrofa murowana.

>>Krótko mówiąc, symulacje komputerowe są niepewne więc powoływanie się na nie jako na coś pewnego to głupota.
>A ktoś powołuje się na nie jak na coś pewnego?

Ty.
przedwczoraj 00:56 salek (4445 punktów)
>Łatwo zrobić odpowiednie symulacje i zawsze wychodzi, że to działa gdy zaszczepionych jest 70-90% populacji.
[pogrubienie moje]

>Z doniesień opartych o raporty i publikowanych opinii lekarzy. Szacunków opartych o bardzo zgrubne symulacje. I takich wątpliwości:

Ale konkretnie, kto, kiedy co powiedział? A wiesz, że lekarze, eksperci też mogą być skorumpowani?


Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
salek (4701 punktów)
>Napisałem, że symulacje są niepewne więc to, że ktoś coś wysymulował nie oznacza, że tak na 100% będzie.

A na ile będzie? I ile tych 50% prób trzeba, żeby odczytać trend czy zasadę? Zapewne próba pewna w 50% jest zwyczajnie do niczego..

Ktoś myślący samodzielnie - już bez cudzysłowów - doskonale to rozumie. Rozumie też, dlaczego - nawet gdyby symulacje były pewne na poziomie sześciu dziewiątek - to nadal po skończonych symulacjach należałoby odbyć parę lotów próbnych, ale zapewne dla kogoś 'myślącego samodzielnie' symulacja w 100% pewna jest pewna i lotów próbnych pewnie już nie trzeba.

>>>Krótko mówiąc, symulacje komputerowe są niepewne więc powoływanie się na nie jako na coś pewnego to głupota.
>>A ktoś powołuje się na nie jak na coś pewnego?
>Ty.
>przedwczoraj 00:56 salek (4445 punktów)
>>Łatwo zrobić odpowiednie symulacje i zawsze wychodzi, że to działa gdy zaszczepionych jest 70-90% populacji.
>[pogrubienie moje]

No tak. Jak ktoś naczytał się bajek dla tzw. 'myślących samodzielnie', to oczywiście mógłby to tak odczytać.

>>Z doniesień opartych o raporty i publikowanych opinii lekarzy. Szacunków opartych o bardzo zgrubne symulacje. I takich wątpliwości:
>>>Wiesz w ogóle jak będzie działała ta pseudoszczepionka na bazie koronawirusowego mRNA? A jak nawet tego nie wiesz to skąd wiesz, że będzie bezpieczna więc wszyscy muszą się zaszczepić?
>Ale konkretnie, kto, kiedy co powiedział? A wiesz, że lekarze, eksperci też mogą być skorumpowani?
Na przykład Ty. W poprzednim poście wskazałeś takie wątpliwości. Wiesz, że mógłbyś być skorumpowany? Ciekawe co też mogli Ci wsadzić w łapę.. przecież myślisz samodzielnie, nie? No bo przecież myślisz.. taki niesamowity jesteś. Samodzielnie nawet myślisz. Mógłbyś nawet symulację jakąś wykonać. Ale wiesz, wnioski to Ci nie powinny wyjść takie jak tym skorumpowanym łachudrom, bo Ty przecież samodzielnie myślisz. Takie łatwe wnioski, żeby nie trzeba było się strasznie pocić żeby je zrozumieć. No to powiedz jakie tam Ci wyszły wnioski. Bo ty przecież tak samodzielnie myślisz i taki nieskorumpowany jesteś..
hyperion (1422 punktów)
>>>>Krótko mówiąc, symulacje komputerowe są niepewne więc powoływanie się na nie jako na coś pewnego to głupota.
>>>A ktoś powołuje się na nie jak na coś pewnego?
>>Ty.
>>przedwczoraj 00:56 salek (4445 punktów)
>>>Łatwo zrobić odpowiednie symulacje i zawsze wychodzi, że to działa gdy zaszczepionych jest 70-90% populacji.
>>[pogrubienie moje]
>No tak. Jak ktoś naczytał się bajek dla tzw. 'myślących samodzielnie', to oczywiście mógłby to tak odczytać.

No comments.

>>>Z doniesień opartych o raporty i publikowanych opinii lekarzy. Szacunków opartych o bardzo zgrubne symulacje. I takich wątpliwości:
>>>>Wiesz w ogóle jak będzie działała ta pseudoszczepionka na bazie koronawirusowego mRNA? A jak nawet tego nie wiesz to skąd wiesz, że będzie bezpieczna więc wszyscy muszą się zaszczepić?
>>Ale konkretnie, kto, kiedy co powiedział? A wiesz, że lekarze, eksperci też mogą być skorumpowani?
>Na przykład Ty. W poprzednim poście wskazałeś takie wątpliwości. Wiesz, że mógłbyś być skorumpowany?

Po co te wycieczki osobiste?
Oczywiście dla postronnych osób mogę być podejrzany o skorumpowanie. Jest to całkiem zrozumiałe, że ludzie podchodzą ostrożnie do wypowiedzi - także moich, to zdrowe podejście. Dlatego liczą się argumenty.

> Mógłbyś nawet symulację jakąś wykonać.

Wiesz, trochę otarłem się o programowanie więc wiem jak to wygląda od środka. Znasz chociaż, co to efekt motyla? Gdy minimalne zmiany w danych wejściowych powodują dramatyczne zmiany w wyniku?

>Ale wiesz, wnioski to Ci nie powinny wyjść takie jak tym skorumpowanym łachudrom, bo Ty przecież samodzielnie myślisz. Takie łatwe wnioski, żeby nie trzeba było się strasznie pocić żeby je zrozumieć. No to powiedz jakie tam Ci wyszły wnioski. Bo ty przecież tak samodzielnie myślisz i taki nieskorumpowany jesteś..
>
Powtórzę pytanie: skąd, kiedy i od kogo twierdzisz, że symulacje są wartościowe, moja droga przestraszona covid-owco?

Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365