 |
"Większość Żydów to złodzieje" Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-10-2020 08:43 | Arminius (25555 punktów) | "Większość Żydów to złodzieje"
2 na 2 | Opinia jak w tytule wątku nie została wypowiedziana przez nazistę czy zadeklarowanego antysemitę. Jej autorem jest...Ben Gurion, premier Izraela - ojciec założyciel tego państwa. Był to jego komentarz do zakrojonej na gigantyczną skalę grabieży dokonywanej przez Żydów na Palestyńczykach, zaraz po powołaniu do życia państwa Izrael na terenach podbitej Palestyny. Jedni twierdzą, że Ben Gurion wyrażał ubolewanie z powodu owego procederu, inni z kolei uważają, iż była to szczera opinia na temat politycznego hipokryty, któremu owo łupienie Palestyńczyków - było jak najbardziej na rękę, gdyż wpasowywało się wyśmienicie w syjonistyczny koncept rozwiązania kwestii palestyńskiej. Detalicznie o grabieży jak wyżej napisał ostatnio żydowski historyk Adam Raz w książce: "“Looting of Arab Property in the War of Independence" (Grabież arabskiej własności podczas wojny o niepodległość"). Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanego artykułu w izraelskiej gazecie Haaretz. "The quote in the headline wasn’t uttered by an antisemitic leader, a Jew hater or a neo-Nazi. The words are those of the founder of the State of Israel, two months after it was founded. Prime Minister David Ben-Gurion was furious, or at least pretended to be, at a meeting of his political party Mapai, in light of the wave of looting of Arab property by the new Israelis throughout the nascent state.The concept of a state born in sin had never been so concrete: “Like locusts, the residents of Tiberias swarmed into the houses…”; “total and complete robbery…not a thread was left in [any house]”; and “soldiers wrapped in Persian rugs in the streets,” are a few of the descriptions of what happened in front of everyone, and was never told as it really was. Now the historian Adam Raz wrote about it: “Looting of Arab Property in the War of Independence,” and Haaretz’s Ofer Aderet reported on it in a shocking article in Haaretz on Friday. It should weigh on what is left of the conscience of any proper Zionist, and flood us with feelings of deep shame and guilt even after 72 years.The authorities turned a blind eye and thus encouraged the looting, despite all the denunciations, the pretense and a few ridiculous trials. The looting served a national purpose: to quickly complete the ethnic cleansing of most of the country of its Arabs, and to see to it that 700,000 refugees would never even imagine returning to their homes." www.haaret(*)ost-jews-are-thieves-1.9206301 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | haish (2904 punktów) | > Opinia jak w tytule wątku nie została wypowiedziana przez nazistę czy zadeklarowanego antysemitę.Każda wojna, ma to do siebie że zwycięzcy piszą historię i najczęściej przejmują dorobek pokonanych, nawet wtedy gdy jest to wojna narodowo wyzwoleńcza. W przypadku Żydów to na długo przed II Wojną Światową wykupywali oni ziemię od Arabów w Palestynie, proceder ten ograniczali ówcześni okupanci itd., itp.. Polecam do obejrzenia i refleksji jak potrafią się zmieniać poglądy w zależności od biegu historii. Video nie przedstawia tematu wątku, ale tłumaczy mechanizmy. www.youtube.com/watch?v=2cHOjOly4Kc- pozdrawiam.
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | robienie goja w bambuko | >Każda wojna, ma to do siebie że zwycięzcy piszą historię i najczęściej przejmują dorobek >pokonanych, nawet wtedy gdy jest to wojna narodowo wyzwoleńcza.
W przypadku Żydów, o swoiście perwersyjnej pikanterii sytuacji jak wyżej, decyduje fakt ogromnych, często uwzględnianych, roszczeń wobec wszystkich wokół za...grabież żydowskiego mienia. Wobec Polski takie roszczenia też są postawione. Słowem jest tak, że jak Żydzi grabią to jest Ok, bo to naród wybrany i mu wolno, jak grabią Żydów to grzech straszny i należy się ogromne zadośćuczynienie.
|
|
|  | | haish (2904 punktów) | Odp: robienie goja w bambuko |
> W przypadku Żydów, o swoiście perwersyjnej pikanterii sytuacji jak wyżej, decyduje fakt ogromnych, często uwzględnianych, roszczeń wobec wszystkich wokół za...grabież żydowskiego mienia. Wobec Polski takie roszczenia też są postawione. Słowem jest tak, że jak Żydzi grabią to jest Ok, bo to naród wybrany i mu wolno, jak grabią Żydów to grzech straszny i należy się ogromne zadośćuczynienie.Mógłbym się z Tobą zgodzić, ale warto byłoby abyś zdefiniował kto to jest Żyd znam wiele osób jak to się powszechnie mniema, niezamożnych, przeciętnie wykształconych itd. itp. Jeżeli w przypadku Żyda weźmie się kryterium językowe, to sporo Izraelczyków i Hebrajczyków Żydami nie jest. Kryterium wyznaniowe, po wnikliwym zbadaniu ukazuje znaczące różnice. Po II Wojnie Światowej Państwo Izrael otrzymało ogromne kwoty w ramach odszkodowań od RFN, z tych pieniędzy prawie nic nie trafiło bezpośrednio do ocalałych ofiar. Wypadałoby rozróżnić czym był Holokaust i kogo dotyczył. Z frankistowskiej Hiszpanii nie zginął żaden Żyd. Jak się sprawie dogłębniej przyjrzeć, to okazuje się, że ofiarami Holokaustu byli przeważnie lub tylko Aszkenazi, a nie Sefardyjczycy czy Mizrachi. W nazistowskich Niemczech i na okupowanych przez nich terytoriach obowiązywały ustawy rasowe. (Wbrew swej nazwie ustawy pomijały definicję rasy. Do Żydów zaliczono aktualnych lub byłych wyznawców judaizmu, a także ich dzieci i wnuki bez względu na wyznanie. Ustawy Norymberskie również definiowały, kogo uznawać za Żyda, za mieszańca (mischlinga) i Aryjczyka. Ograniczenia prawne dotyczyły również Cyganów oraz przedstawicieli tzw. rasy czarnej. Ustawy stały się podstawą prawną antyżydowskiej polityki w III Rzeszy.) en.wikipedia.org/wiki/Nuremberg_Lawsautorem filmu Defmation(Zniesławienie, lub Dezinformacja) jest Żyd,- wielu Żydów myśli podobnie. www.youtube.com/watch?v=4NkjI8k9-6Epl.wikipedia.org/wiki/Dezinformacja_(film)Nie jest tajemnicą, że istnieję środowiska żerujące w ten sposób na określeniu kogoś Żydem, gdzie tkwią źródła takich postaw i przekonań,- zaczęło się od pogromów w katolickiej Hiszpanii w wiekach średnich, czy wcześniej? Legitymowała je narracja i propaganda w rodzaju Żyd Judasz zdradził i sprzedał 'zbawiciela'(który był dobrym Żydem), Żydzi to innowiercy itd. Motłoch akceptował takowe argumenta, a siejący ten ferment "kręcili lody" w atmosferze (tu cytat) - "swoiście perwersyjnej pikanterii". W tym kontekście należałoby poddać ocenie w atmosferze pikanterii np. zakup gruntów przez obecnego premiera(doradcy premiera Tuska) od 'katolickiego kleru'. Żydzi noszą na głowach tak zwane kipy pl.wiktionary.org/wiki/kipa"dobrzy żydzi" noszą na głowach pijuski (a może ochlejki) pl.wikipedia.org/wiki/PiuskaPod linkiem który zamieściłeś w tytułowym poście są marokańscy Żydzi w nakryciach głowy charakterysycznych dla marokańskich Żydów z tamtego okresu.
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | czy Ben Gurion miał na myśli Inuitów? | >Mógłbym się z Tobą zgodzić, ale warto byłoby abyś zdefiniował kto to jest Żyd....
Można długo i ciekawie dywagować na tym, kto jest a kto nie jest Żydem. Zresztą sami Żydzi nie są co do tej kwestii zgodni. Tym niemniej jednak Ben Gurion wypowiadając frazę jak w wątku inicjującym (że większość Żydzi to złodzieje) - miał na myśli bardzo konkretnych Żydów, nie zaś Inuitów czy Indian Athabasków. Pańska wypowiedź sygnalizuje kolejny ważki problem. Jak trzeba płacić Żydom - definicja Żyda jest szeroka, jak oni mają płacić ( czy nawet tylko przepraszać za przewiny) nagle owa definicja kurczy się ogromnie. Obłuda, hipokryzja i buńczuczne poczucie ekskluzywizmu - to jest bycia narodem wybranym jedynego boga. Cała reszta wokół nich to goje do "rżnięcia na kasie", oszukiwania i jak trzeba bezlitosnego zabijania czy wypędzania z ojcowizn - czego obecnie doświadczają na swej skórze Palestyńczycy.
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | Odp: robienie goja w bambuko | > Mógłbym się z Tobą zgodzić, ale warto byłoby abyś zdefiniował kto to jest Żyd...Ale zgodzi się pan z tym, iż za zbrodnie o których poniżej nie są odpowiedzialne jakieś anonimowe nacje czy też anonimowi osobnicy - tylko "stereotypowi" Żydzi? "Jewish ethnic cleansing of Palestine accelerated when Arab armies from Egypt, Jordan, Syria and Iraq invaded with the intent of smothering the nascent state of Israel in its cradle. On July 11, 1948, future Israeli foreign and defense minister Moshe Dayan led a raid on Lydda in which over 250 Arab men, women, children and old people were killed with automatic weapons, grenades and cannon. What followed, on future prime minister Yitzhak Rabin's orders, was the wholesale expulsion of Lydda and Ramle. Tens of thousands of Arabs fled in what became known as the Lydda Death March. Israeli reporter Ari Shavit wrote: Children shouted, women screamed, men wept. There was no water. Every so often, a family... stopped by the side of the road to bury a baby who had not withstood the heat; to say farewell to a grandmother who had collapsed from fatigue. After a while, it got even worse. A mother abandoned her howling baby under a tree. [Another] abandoned her week-old boy. The international community was horrified and outraged by the Jewish atrocities of 1948-49. In the United States, a prominent group of Jews including Albert Einstein blasted the "terrorists" who attacked Deir Yassin. Others compared the Jewish militias to their would-be German destroyers, including Aharon Cizling, Israel's first agriculture minister, who lamented that "now Jews have behaved like Nazis and my entire being is shaken." Jews indeed behaved something like Nazis as they expelled or exterminated Arabs for their own lebensraumin Palestine. By the time it was all over, over 400 Arab villages were destroyed or abandoned, their residents - some of whom still hold the keys to their stolen homes - never to return. Moshe Dayan, one of Israel's most exalted heroes, confessed in all but name to Israel's ethnic cleansing in a 1969 speech: "We came to this country, which was already populated by Arabs, and we are establishing... a Jewish state here. Jewish villages were built in place of Arab villages. You do not even know the names of these Arab villages, and I do not blame you, because those geography books no longer exist. Not only do the books not exist, the Arab villages are not there either... There is not one place built in this country that did not have a former Arab population." www.counte(*)-side-of-israeli-independence/
|
|
| | |  | | haish (2904 punktów) | >>Mógłbym się z Tobą zgodzić, ale warto byłoby abyś zdefiniował kto to jest Żyd... >Ale zgodzi się pan z tym, iż za zbrodnie o których poniżej nie są odpowiedzialne jakieś anonimowe nacje czy też anonimowi osobnicy - tylko "stereotypowi" Żydzi?
Problem jest bardzo złożony. Zawsze jest tak, że w ideologii najlepiej stworzyć "stereotyp" i manipulować charakterystyką takowego w umysłach mas społecznych. Twórcy mają "ręce czyste", a nawet niejednokrotnie robią to w celu osiągnięcia wymiernych korzyści. Są też "pożyteczni idioci (meszugim)(golem).
Nawet żyjący w idealnej komunie izraelskiego kibucu w latach 50-60 ubiegłego wieku mieli "stereotyp" my - oni. Życie niesie ze sobą wiele różnych paradoksów, które są nie do uniknięcia.
- pozdrawiam.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | a rebours? | >>>Mógłbym się z Tobą zgodzić, ale warto byłoby abyś zdefiniował kto to jest Żyd... >>Ale zgodzi się pan z tym, iż za zbrodnie o których poniżej nie są odpowiedzialne jakieś anonimowe nacje czy też anonimowi osobnicy - tylko "stereotypowi" Żydzi? >Problem jest bardzo złożony. Zawsze jest tak, że w ideologii najlepiej stworzyć "stereotyp" i manipulować charakterystyką takowego w umysłach mas społecznych. Twórcy mają "ręce czyste", a nawet niejednokrotnie robią to w celu osiągnięcia wymiernych korzyści. Są też "pożyteczni idioci >(meszugim)(golem). >Nawet żyjący w idealnej komunie izraelskiego kibucu w latach 50-60 ubiegłego wieku mieli >"stereotyp" my - oni. Życie niesie ze sobą wiele różnych paradoksów, które są nie do uniknięcia. >- pozdrawiam.
Podobnie można napisać rozpatrując problem holokaustu. Tylko wtedy za ten zwrot że jest to "bardzo złożony problem" od razu zostaje pan zaetykietowany przez Żydów do kategorii zadeklarowanych antysemitów - negacjonistów. Czy już pan rozumie tę dychotomiczna obłudę strony żydowskiej, którą właśnie pokazałem panu na widelcu?
|
|
| | | | |  | | haish (2904 punktów) | Odp: a rebours? |
>Podobnie można napisać rozpatrując problem holokaustu. Tylko wtedy za ten zwrot że jest to "bardzo złożony problem" od razu zostaje pan zaetykietowany przez Żydów do kategorii zadeklarowanych antysemitów - negacjonistów. Czy już pan rozumie tę dychotomiczna obłudę strony żydowskiej, którą właśnie pokazałem panu na widelcu?
Rozumiem, i nie jest tajemnicą że etykietują 'środowiska żydowskie' i wypracowana przez nie "poprawność polityczna". Dostęp do wielu materiałów kwestii żydowskiej w Europie od początków XX stulecia delikatnie mówiąc nie jest pełny. Znane są oficjalne dokumenty i tyle. Może za jakieś 50 lub 100 lat światło dzienne ujrzą nowe dokumenty, które zweryfikują obecnie obowiązujące powszechne poglądy. Faktem jest, że z obecnie dostępnych jawnych dokumentów też można wiele trafnych wniosków wysnuć i w oparciu o nie podważać powszechnie obowiązującą mniemanologię. Dobrze było by 'przewidywać' kontrargumenty, aby nowe poparte argumentami i dowodami fakty stały się nową powszechną mniemanologią.W tym wszystkim idzie o "sufit ze srebra".
- pozdrawiam.
|
|
2 na 2 | hanging_bishop (1112 punktów) | Odp: "Większość Żydów to złodzieje" | Wszystkie przykazania (w Dekalogu) tyczą się Żydów. Nie można okraść Żyda, to trzeba kogo innego. Najlepiej pokazuje tę postawę ustęp w Starym Testamencie (księga Jozuego) o spaleniu Jerycha i wymordowaniu niemal całej ludności tego miasta (oprócz zdrajcy, który im pomógł). Nie zabijaj, hmmm... No ale Żydów tylko. Plemienna religia. Judaizm jest bardzo pragmatyczną religią pod tym względem (głupią pod innymi np. zakaz wojowania w Szabat).
Jeżeli chrześcijanie okradają się nawzajem (bardziej), a Żydzi nie (a raczej mniej), to nietrudno zrozumieć dlaczego mają tak wyraźną pozycję w świecie. To wynika z prostego rachunku.
|
|
 | | haish (2904 punktów) | >Wszystkie przykazania (w Dekalogu) tyczą się Żydów. Nie można okraść Żyda, to trzeba kogo innego..... Tak jest zapisane, ale na piśmie to nie to samo co w życiu. To bardzo logiczne rozumowanie, jednakże w życiu jest inaczej. Wszyscy wiedzą, że uczciwą pracą można się dorobić tylko garba. Ostatnie czasy przynoszą coraz to nowe odmiany akceptacji oszustw - "towar jest tyle wart ile nabywca jest w stanie za niego zapłacić" - pod tym hasłem organizuje się wycieczki do Lichienia których celem jest sprzedaż garnków Filipiaka po niebywale okazyjnych cenach.(w PRL-u byłoby to niemożliwe). Innym przykładem są kredyty udzielane na dane osobowe, - proceder kwitnie, a instytucje państwowe(sejm, rząd, sądy, komornicy) i banki nie widzą problemu. Żyd okrada żyda, w katolickim kraju.Takie czasy. I jeszcze mała dygresja - dekalog jest prawem dla Żydów zaś gojów (goim) obowiązuje nie dekalog a siedem przykazań, - przymierze Noego.
|
|
|  | 2 na 2 | hanging_bishop (1112 punktów) | Zaakceptowaliśmy "caveat emptor". Chyba najlepszy przykład to zakup używanego samochodu. Sprzedawca daje ci obejrzeć maszynę, przejechać się - jeżeli nie zauważysz usterek i kupisz ten wóz, to sam jesteś sobie winien. Żeby zrozumieć Anglosasów w tym temacie polecam przeczytać książkę Jamesa Clavella pt. "Król szczurów".
Gdyby nie chrześcijaństwo, to Żydzi nie uzyskaliby takiej pozycji. Najogólniej rzecz biorąc: cała cywilizacja opiera się na kradzieży (mniej lub bardziej wyrafinowanej) nadwyżek produkcyjnych. Co do religii - nie przekonasz się nigdy czy zostałeś oszukany, co do życia po śmierci i ewentualnych nagród za bogobojność. Co do wyżej wspomnianej zssady jest inaczej. Trzeba wyciągać wnioski z błędów, nie zrażać się; traktować życie jako drogę usianą różnymi przeszkodami, które być może można obejść, przeskoczyć, użyć drabiny etc., a być może na niektóre trzeba wpaść, rozbijając się. Może się kiedyś to trochę zmieni (czyli nastąpi jakieś odchylenie).
|
|
| |  | | haish (2904 punktów) |
> Gdyby nie chrześcijaństwo, to Żydzi nie uzyskaliby takiej pozycji. Najogólniej rzecz biorąc: >cała cywilizacja opiera się na kradzieży (mniej lub bardziej wyrafinowanej) nadwyżek >produkcyjnych.www.money.(*)lanowie-6565163698989728a.html> Co do religii - nie przekonasz się nigdy czy zostałeś oszukany, co do życia po śmierci i >ewentualnych nagród za bogobojność.Metody nauk kognitywnych i obecny poziom wiedzy pozwalają na udzielenie odpowiedzi odnośnie religii, boga, i 'istnienia po śmierci', - co? jak? kiedy? i dlaczego? Niestety pomimo ogólnego dostępu do informacji, zdecydowana większość ludzi nie jest zainteresowana ich szukaniem. Elity naukowe rządowe, wyznaniowe- kler są zainteresowane obecnym status quo - wszyscy oni tracą. Więc lepiej oszukiwać - uczyć, aby było czego uczyć, w odróżnieniu od nauczyć lub pokazać właściwy kierunek do samodzielnych poszukiwań. Za tym stoi kasa(etymologicznie od hebrajskiego słowa 'kesef' - srebro i pieniądze).
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|