Życzeniem pewnej znajomowej mi osoby jest, abym urzadził jej pogrzeb o char.świeckim, żeby ludzie różnych wyznań, ateiści itd. mogli ją w spokoju, bez religijnych udziwnień pożeganć się. Pozumieć się z tą osobą już nie mogę, a za jakis czas będę musiał zorganizować uroczystość. Nigdy wcześniej tego nie robiłem, proszę o rady i wskazówki. Musze wybrać muzykę, żeby wszystko się komponowało ze sobą, ale nie za bardzo wiem jaką....proszę sugestie .Moze jakiś wiesz...
Na str. internetowej oferującej pogrzeby humanistyczne, widze wymienione pewne etapy takiej uroczystosci, zastanawia mnie na czym polega np pozegnanie podczas opuszczena trumny?
muzyka powitanie przemyślenia nad życiem i śmiercią z perspektywy humanistycznej hołd dla zmarłego - omówienie jego życia odczytanie poezji lub prozy mowy rodziny lub przyjaciół zaduma - w ciszy lub przy cichej muzyce pożegnanie - podczas opuszczenia trumny słowa otuchy i mowa końcowa muzyka
Proszę o rozsądne wypowiedzi,jeśli ktoś może pomóc . |