Racjonalista - Strona głównaDo treści
Odlicz krew od dochodu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
12-03-2012 13:43kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Odlicz krew od dochodu
0 na 2
Honorowy dawca krwi może odliczyć od dochodu krew, którą honorowo oddał w roku podatkowym. 130 zł za litr.
Dawca szpiku czy nerki nie może odliczyć swojej darowizny od dochodu.
Gdzie tu sens, gdzie logika? Że o sprawiedliwości nie wspomnę.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

dror (592 punktów)
Ano nie opłaca się być dawcą szpiku...
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Honorowy dawca krwi może odliczyć od dochodu krew, którą honorowo oddał w roku
>podatkowym. 130 zł za litr.
>Dawca szpiku czy nerki nie może odliczyć swojej darowizny od dochodu.
>Gdzie tu sens, gdzie logika? Że o sprawiedliwości nie wspomnę.


No cóż, może dlatego, że krwi potrzeba ciągle i w cenie są ludzi którzy chcą ją oddawać regularnie. A poza osoczem, które można mrozić, reszta krwi ma bardzo krótki termin przydatności.
Szpik czy nerkę pobiera się od dawcy do konkretnego przypadku, dla konkretnej osoby. Krew musi być pod ręką non stop, w regularnej dostawie.
Te 50zł mniej podatku (jak ktoś dobrze zarabia, to 80zł) w skali roku które można "zarobić" to naprawdę symboliczna zachęta. Często więcej w sumie trzeba wydać na dojazd do stacji krwiodawstwa.

Swoja drogą ile szpiku oddałeś w zeszłym roku, że tak Cię te ulgi dla honorowych krwiodawców bolą?
Czy to taka bezinteresowna zawiść?
Jak Ci to tak doskwiera, mogę załatwić, że kilku krwiodawców będzie Ci odpalać swoje czekolady i soczek. Podaj adres do wysyłki.


"Religion is the opiate of the masses -
- and we all know you should never give drugs to kids"
12-03-2012 20:39 
 Ocena 3 na 3
Bartosz B. (179 punktów)
(zablokowany)
>Swoja drogą ile szpiku oddałeś w zeszłym roku, że tak Cię te ulgi dla honorowych krwiodawców bolą?
>Czy to taka bezinteresowna zawiść?
>Jak Ci to tak doskwiera...
Nie każdy skrzeczy o swoje rzeczy, tu, jak zrozumiałem, mowa jest o zasadach.

Taka motywacja finansowa wobec dawców wydaje się całkiem sensowna i szkoda, że jest zaledwie symboliczna i że nie obejmuje wszystkich dawców. Mogliby nad tym popracować.
13-03-2012 09:45 
 Ocena 1 na 1
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>>Swoja drogą ile szpiku oddałeś w zeszłym roku, że tak Cię te ulgi dla honorowych krwiodawców bolą?
>>Czy to taka bezinteresowna zawiść?
>>Jak Ci to tak doskwiera...
>Nie każdy skrzeczy o swoje rzeczy,

Dawcy szpiku to zdrowe osoby w kwiecie wieku, wiec chyba potrafią się zatroszczyć o własny interes.
Może zajmijcie się z kulką walką o prawa osób naprawdę dyskryminowanych przez system.
Jakoś kulka nie oburza się na praktyki NFZ w zakresie finansowania leków na padaczkę czy stwardnienie rozsiane, na niedofinansowanie insulin analogowych, absurdalne zasady leczenia hemofilii u dzieci itp itd działania produkujące kaleki.

> tu, jak zrozumiałem, mowa jest o zasadach.

A o jakich konkretnie?

"Religion is the opiate of the masses -
- and we all know you should never give drugs to kids"
Bartosz B. (179 punktów)
(zablokowany)
>Dawcy szpiku to zdrowe osoby w kwiecie wieku, wiec chyba potrafią się zatroszczyć o własny interes.
Zdrowe zasady państwie to jest wspólny interes, kształtowanie dobrego prawa leży w interesie naszych współobywateli oraz zstępnych.

>Może zajmijcie się z kulką walką o prawa osób naprawdę dyskryminowanych przez system.
Jeśli widzisz, że jest sprawa do załatwienia, wątków sobie nie żałuj.

>Jakoś kulka nie oburza się na...
Może nie tylko on? Np. Ty się oburzasz?

>> tu, jak zrozumiałem, mowa jest o zasadach.
>A o jakich konkretnie?
Konkretnie o zasadach stosowania ulg w podatku z tytułu dawstwa narządów i tkanek.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365