 |
Objawienia prywatne w różnych religiach ??? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-09-2008 16:16 | anomal (54 punktów) | Objawienia prywatne w różnych religiach ??? | Witam
Mam pytanie czy macie jakąś wiedzę na temat "OBJAWIEŃ PRYWATNYCH" w różnych religiach (poza chrześcijaństwem). Na przykład czy znacie odpowiedniki objawień podobnych do tych z: Medjugorie, Fatimy, do s.Faustyn Kowalskiej itp. (najlepiej w miarę niedawno albo obecnie). Pytam bo jestem ciekaw jak kościół katolicki odnosi się do ew. przykładów objawień w innych religiach (zaakceptowanych/szanowanych przez określone "władze religijne") ale nie mogę znaleźć przykładów.
Będę wdzięczny za pomoc w tym temacie. Pozdrawiam. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Aleksander Głowacki (1725 punktów) | Islam bazuje na "objawieniu prywatnym" - tj. Allah objawił się Mahometowi. Wiem że zapewne nie o to chodzi. Dowodzi to jednak że objawiania prywatne zdarzają się na całym świecie, a jeżeli osoba mająca takie objawiania trafi na sprzyjające okoliczności powstanie z nich religia.
|
|
 | | cezar (256 punktów) | > Islam bazuje na "objawieniu prywatnym" - tj. Allah objawił się mohometowi. Wiem że zapewne nie o to chodzi. Dowodzi to jednak że objawiania prywatne zdarzają się na całym świecie, a jeżeli osoba mająca takie objawiania trafi na sprzyjające okoliczności powstanie z nich religia.To oczywiście wszystko prawda. Każda religia ma swoje cuda i objawienia. Ale kusi mnie, żeby złośliwie zapytać, jeżeli każda religia ma objaiwnia, nie da się zweryfikować która jest prawdziwa to ile warta jest tkz. prawda religijna?
|
|
|  | | Aleksander Głowacki (1725 punktów) | > Ale kusi mnie, żeby złośliwie zapytać, jeżeli każda religia ma objaiwnia, nie da się zweryfikować która jest prawdziwa to ile warta jest tkz. prawda religijna?
Tak się składa że pytanie o podobnej treści "chodzi" mi po głowie.
|
|
1 na 1 | aries (252 punktów) | Mamy, mamy ! Oczywiscie ze mamy! Opisal to Hasek w "Wojaku Szwejku" Pare smarkniec z nosa na szybe, kilka ruchow palcem i gotowy obraz Matki Boskiej.Wierni wala oknami i drzwiami.
|
|
1 na 1 | Madman (7811 punktów) | >Pytam bo jestem ciekaw jak kościół katolicki odnosi się do ew. przykładów objawień w innych >religiach O ile się nie mylę, to KK uważa, że jest tylko jeden prawdziwy Bóg i za prawdziwe uznaje objawienia zgodne z doktryną Kościoła. Sprytne, nie? Przecież Bóg nie objawiłby niczego przeciwko swoim 'man in black', a innych Bogów przecież nie ma. Si Deus pro nobis, quis contra nos? Więc jeżeli ktoś ma jakieś widzenia nie mające nic wspólnego z Kościołem Katolickim, to Kościół musiałby uznać je za zwidy, omamy, działania demonów lub szatana we własnej skromnej osobie.
|
|
 | | aries (252 punktów) | > Nie, no to jest chore. Objawienia. przed czy po. na czczo czy po jedzeniu. po wypiciu czy przed, po snie czy na jawie. po zapakowaniu w zyle czy przed.Przed wschodem czy po zachodzie slonca.Po czy przed menstruacja,po lewatywie badz przed.itp.itd. Ile jeszcze takich sciem "objawieniowych" trzeba znoscic na tym forum?
|
|
1 na 1 | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
>... jak kościół katolicki odnosi się do ew. przykładów objawień w innych religiach...
Jak się odnosi? Jak należy, czyli - zdrowo! Wyjątki: objawienia w interesie KK. .
|
|
1 na 1 | Magda Kuprowska (640 punktów) | (...) >Pytam bo jestem ciekaw jak kościół katolicki odnosi się do ew. przykładów objawień w innych >religiach (zaakceptowanych/szanowanych przez określone "władze religijne") ale nie mogę znaleźć >przykładów.
Hm. Nie będę wymieniać przykładów bo to nudne- tak jak i całe ich wymyślanie. Jak powstają? Zaburzenie psychiczne + w zbyt duża ilość bajek + porcja głupoty = CUD gotowy.
>Będę wdzięczny za pomoc w tym temacie. Pozdrawiam. Cała przyjemność po mojej stronie. Również pozdrawiam.
|
|
 | 1 na 1 | Jancewicz (68 punktów) | >(...) >>Pytam bo jestem ciekaw jak kościół katolicki odnosi się do ew. przykładów objawień w innych >>religiach (zaakceptowanych/szanowanych przez określone "władze religijne") ale nie mogę znaleźć >>przykładów. >Hm. Nie będę wymieniać przykładów bo to nudne- tak jak i całe ich wymyślanie. >Jak powstają? Zaburzenie psychiczne + w zbyt duża ilość bajek + porcja głupoty = CUD gotowy. >>Będę wdzięczny za pomoc w tym temacie. Pozdrawiam. >Cała przyjemność po mojej stronie. Również pozdrawiam. > cytuje W konsekwencji przywódcy religijni mają skłonność do bagatelizowania lub zniechęcania do takich doświadczeń jako nazbyt kłopotliwych i niepodlegających weryfikacji weźmy dla przykładu liczne objawienia Maryi Dziewicy wiele z nich np w Lourdes, Fatimie, Medjugorie zostało powitanych z nieskrywaną wrogością przez miejscowe duchowieństwo które powątpiewało w dobrą wolę osób mających wizje i obawiało się , że cudowne wydarzenia podważają ich władzę. Koniec końców ludzie mogą pomyśleć jeżeli księża są tacy świeci nie okazują się im? W rezultacie władze kościelne mają skłonność do zniechęcania do duchowego doświadczenia wykraczającego POZA PEWNE BEZPIECZNE I NIESZKODLIWE RAMY niestety , tak się niefortunnie składa ze religia istnieje cześciowo z powodu ludzkiej potrzeby bezpośredniego kontaktu z tym co boskie, okazało się ze księża poświęcili jeden element religii zeby chronić inny
wspołczesny duchowny może być swietnym znawcą teologii Bultmanna Tillicha i Klara Bartha i specjalistą od źródła Q i jego warst a jednocześnie czuć się zagubiony , kiedy parafianin oznajmi mu ze widział anioła.
|
|
| Adam Wojtkiewicz (3958 punktów) | >Witam >Mam pytanie czy macie jakąś wiedzę na temat "OBJAWIEŃ PRYWATNYCH" w różnych religiach (poza >chrześcijaństwem). Na przykład czy znacie odpowiedniki objawień podobnych do tych z: Medjugorie, >Fatimy, do s.Faustyn Kowalskiej itp. (najlepiej w miarę niedawno albo obecnie). >Pytam bo jestem ciekaw jak kościół katolicki odnosi się do ew. przykładów objawień w innych >religiach (zaakceptowanych/szanowanych przez określone "władze religijne") ale nie mogę znaleźć >przykładów. >Będę wdzięczny za pomoc w tym temacie. Pozdrawiam.
Z nowszych religii to np. mormonizm cały bazuje na objawieniu prywatnym. Wierzą oni, że Joseph Smith, ich założyciel, zobaczył Jezusa oraz Jahwe i że przekazali mu oni informację, że odtworzy prawdziwy kościół chrześcijański. To było zdaje się w 1816 roku. Następnie anioł wskazał mu miejsce ukrycia złotych tablic zapisanych dziwnym pismem, oraz dał mu kamienie szlachetne które umożliwiły mu przetłumaczenie tych tablic. Tak powstała księga Mormona która opisuje losy proroka Nefiego, który uciekł z Palestyny ok 600 lat przed Chrystusem do Ameryki i założył tam całą cywilizację (po której nie ma śladu, ale to Bóg ukrył przed nami ślady tej cywilizacji aby poddać nas próbie wiary). Te złote tablice widziało 7 świadków i ich podpisy są na pierwszej stronie Księgi Mormona. Cała ta religia opiera się na objawieniu prywatnym, ponieważ wierzą oni, że prezydent ich kościoła, oraz rada 12 apostołów , mają stały kontakt z Bogiem i Bóg odpowiada im na modlitwy. Co za tym idzie doktryna tego kościoła ewoluowała w czasie. Przykłady: poligamia była dozwolona a następnie Bóg uznał że jest nieodpowiednia do czasów i wycofał to zezwolenie, informując o tym prezydenta mormońskiego. W księdze Mormona jest zapisane, że w pewnym momencie historii Ameryki, Bóg zaznaczył złych potomków Nefiego ciemnym kolorem skóry. Co za tym idzie, czarnoskórzy Mormoni nie mogli pełnić funkcji kapłańskich, aż do któregoś momentu w latach 70tych kiedy Bóg dał znać prezydentowi kościoła mormońskiego, że jednak czarnoskóre osoby mogą już zostawać kapłanami. Tego jest pełno, bardzo ciekawa religia (jako przypadek, dla religioznawcy). Znam też opisy objawień i cudów w religiach hinduistycznych, nie ma tutaj miejsca aby wymieniać, zbyt dużo tego.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|