>Mam takie pytanie czy jako człowiek niewierzący, odzucający istnienie Boga w każdej jego formie, >ale nie wykluczając istnienia życia po śmierci w jakiejś formie ( nie bede zagłębiał się w >szczegóły) czy jestem w takim razie ateista czy taki światopogląd ma jakąś inna nazwę??
'Ateista' to greckie słowo; 'a-' to przeczenie, 'nie-' przed przymiotnikiem, lub rzeczownikiem, a 'theos' to 'bóg'. Dokładne tłumaczenie to 'bezbożnik'. Tak właśnie siebie określam, bo niepotrzebna jest greka, jeśli da się to samo powiedzieć po polsku.
|