> >www.ultramontes.pl/kremacja_ricossa.htm> >Głupota kleru jak widać po tym tekście nie ma granic > Coś Ci się pokręciło, katoliccy księża odprawią na cmentarzu swoje egzekwie również nad urną z prochami zmarłego. Może to jakieś katolickie "sekciarstwo", jak lefebryści.> Odprawiają, owszem, ale po długich namowach.Jeszcze parę lat temu sprzeciwiali sie kremacji. Zwyciężyły wzgledy finansowe, odkąd wiele cmentarzy przeszło we władanie księżowskie. Pogrzeb ma ceny odpowiednie, a miejsc jakby nie bylo, więc zakopuje sie delikwenta pomniejszonego przez ogień do rozmiarów pudełka, bardziej ozdobnego lub mniej, we wspólnym grobie ze wszystkimi naszymi drogimi zakopanymi, jak mawia Dariusz Suska., w swoim Dance macabre . O ziemię już się martwić nie muszą, a pieniądze - te same.
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
|