Racjonalista - Strona głównaDo treści
mniszek

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
22-04-2020 17:51okragly (21676 punktów)mniszek
Ocena 2 na 2
dziki wchodzą do naszych osiedli, zauważyłem poryte trawniki, ciekawiło, co one głupie, bez elit, żłobków, przedszkoli, szkół, uniwersytetów, filmów, TV, internetu, celebrytów, wyciągaja z ziemi? oto odpowiedź,



Mlecz! (mniszek lekarski) korzenie, liście, kwiaty sa z raju. Bogactwo składników pokarmowych, Dziki mądrzejsze od nas, w sałatce racjonalisty z galerii handlowej nic nie ma, sama woda, a w mleczu, raj w gebie, 100 x wiecej bogatctwa. My racjonaliści jestesmy głupi, deptając chwasty które sa za darmo, pomyśl, w raju byłeś dziki, mądrzejszy niż dziś, udomowiony do pracy i konsumpcji śmieciowego pożywienia, które nie pożywia a generuje choroby.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

finerbijk (17282 punktów)
>Mlecz! (mniszek lekarski) korzenie, liście, kwiaty sa z raju. Bogactwo składników pokarmowych,
Coś jak porady dietetyczne z Korei Płn.? Jeszcze trochę, a przy polityce naszych umiłowanych przywódców i innych międzynarodowych organizacji humanitarną pomoc niosących, będziemy skazani na poszerzenie naszej wiedzy o takim pożywieniu trawnikowym 'bogatym w składniki pokarmowe'. Po prostu wypas..
22-04-2020 19:57 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)popościć na mniszku?
>>Mlecz! (mniszek lekarski) korzenie, liście, kwiaty sa z raju. Bogactwo składników pokarmowych,
>Coś jak porady dietetyczne z Korei Płn.? Jeszcze trochę, a przy polityce naszych umiłowanych przywódców i innych międzynarodowych organizacji humanitarną pomoc niosących, będziemy skazani na poszerzenie naszej wiedzy o takim pożywieniu trawnikowym 'bogatym w składniki pokarmowe'. Po prostu wypas..

Dobrze by to zrobiło wszystkim. Bo populacja obecna jest okropnie otyła - ze wszystkimi negatywnymi skutkami tego faktu.
22-04-2020 20:31 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)Odp: popościć na mniszku?
>>>Mlecz! (mniszek lekarski) korzenie, liście, kwiaty sa z raju. Bogactwo składników pokarmowych,
>>Coś jak porady dietetyczne z Korei Płn.?
>Dobrze by to zrobiło wszystkim. Bo populacja obecna jest okropnie otyła - ze wszystkimi negatywnymi skutkami tego faktu.
paradoks, otyli są niedożywieni, brakuje im mikro i makroelementów. Rolnicy zasilaja ziemię tylko potasem, azotem i fosforem a my potrzebujemy o wiele więcej Ziemia jest wyjałowiona, dzisiaj musze zjeść wiaderko jabłek by uzyskać tyle samo wit C co za PRL-u dawało jedno jabłko.

amerykanizacja pożywienia odbiera zdolność myślenia, cukier w pokarmach, 40 kg rocznie, do tego cukry złożone zbóż, proste z owoców Pożywienie uważane za zdrowe np kurczak czy łosoś w markecie jest śmieciowym Zdrowie, inteligencja zależy od żywiania.
22-04-2020 21:00 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: mniszek
>>Mlecz! (mniszek lekarski) korzenie, liście, kwiaty sa z raju. Bogactwo składników pokarmowych,
>Coś jak porady dietetyczne z Korei Płn.? Jeszcze trochę, a przy polityce naszych umiłowanych przywódców będziemy skazani na poszerzenie naszej wiedzy o takim pożywieniu trawnikowym 'bogatym w składniki pokarmowe'. Po prostu wypas..
kupując pozywienie w sklepie masz niedobory mikro, makroelementow, dlatego tak popularne suplementowanie, a wystarczy listek mniszka dziennie i obejdzie sie bez suplementow


szukanie raju, moim celem
22-04-2020 21:21 
 Ocena 2 na 2
finerbijk (17282 punktów)
>kupując pozywienie w sklepie masz niedobory mikro, makroelementow, dlatego tak popularne suplementowanie, a wystarczy listek mniszka dziennie i obejdzie sie bez suplementow
Nie, no suplement, może i ok. Sam od jakiegoś czasu, jakieś tam suplementacje stosuję. Chociaż długo byłem sceptycznie nastawiony. Kudzu, kurkuma, magnezy, kombucza, rozmaite witaminy i takie tam.. ale mlecz z regularnie obsikiwanego trawnika, jako podstawa diety, to jakoś nadal jestem sceptykiem. Ale co ja tam wiem, jak dziki lubią to może warto się zainteresować Na pewno wyjdzie taniej.
22-04-2020 22:01 
 Ocena 3 na 3
okragly (21676 punktów)

> suplement, może i ok. Sam suplementacje stosuję. .. ale mlecz z regularnie obsikiwanego trawnika,
koński nawóz najlepszy

w starożytnym Egipcie wykorzystywano ludzkie zwłoki, jako nawóz pod uprawe zboża


>Ale co ja tam wiem, jak dziki lubią to może warto się zainteresować Na pewno wyjdzie taniej.
dziki niegłupie, wycieczki do miasta kosztowaly ich duzo stresu, ale czego sie nie robi dla mniszka

szukanie raju, moim celem
22-04-2020 22:10 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)gnojówka użyźniająca
>> suplement, może i ok. Sam suplementacje stosuję. .. ale mlecz z regularnie obsikiwanego trawnika,
>koński nawóz najlepszy
>w starożytnym Egipcie wykorzystywano ludzkie zwłoki, jako nawóz pod uprawe zboża

W Chinach zaś maoistowskich (i wcześniej czangkaiszekowskich zresztą też) ludzkie odchody traktowano jako niezwykle cenny nawóz. Funkcjonowała cała branża z tym związana. Po Jangcy pływały "tankowce" z ludzką gnojówką, którą przerzucano na obszary szczególnie wyjałowione.
22-04-2020 22:32 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)Odp: gnojówka użyźniająca
>>> suplement, może i ok. Sam suplementacje stosuję. .. ale mlecz z regularnie obsikiwanego trawnika,
>>koński nawóz najlepszy
>>w starożytnym Egipcie wykorzystywano ludzkie zwłoki, jako nawóz pod uprawe zboża
>W Chinach zaś maoistowskich ludzkie odchody traktowano jako niezwykle cenny nawóz.
Przed wybudowaniem kanalizacji w Warszawie odchody były wyrzucane na ulice, przyjeżdżali chłopi, zbierali i wyrzucali na pole Z tych "kup" zbierali plony i sprzedawali w Warszawie. Obieg zamknięty.

szukanie raju, moim celem
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: mniszek
Niechaj rośnie Nam koperek,
na przemianę na wiaterek,
niechaj rośnie Nam rabarbar,
ku radości wszystkich Barbar.
Nam polędwica oraz schab,
nie smakuje tak jak szczaw.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
22-04-2020 19:55 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)szczawiem
>Nam polędwica oraz schab,
>nie smakuje tak jak szczaw.

Pasjami zajadam się szczawiem gdy chodzę po łąkach. Lubię jego smak a poza tym, przynajmniej w moim przypadku, ma zdecydowanie pozytywny wpływ na procesy trawienne.
Arminius (25555 punktów)co dzik lubi
>dziki wchodzą do naszych osiedli, zauważyłem poryte trawniki, ciekawiło, co one głupie, bez elit,
>żłobków, przedszkoli, szkół, uniwersytetów, filmów, TV, internetu, celebrytów, wyciągaja z ziemi?
>oto odpowiedź,
>(mniszek lekarski) korzenie, liście, kwiaty sa z raju. Bogactwo składników pokarmowych, Dziki
>mądrzejsze od nas, w sałatce racjonalisty z galerii handlowej nic nie ma, sama woda, a w mleczu, raj
>w gebie, 100 x wiecej bogatctwa. My racjonaliści jestesmy głupi, deptając chwasty które sa za darmo,
>pomyśl, w raju byłeś dziki, mądrzejszy niż dziś, udomowiony do pracy i konsumpcji śmieciowego
>pożywienia, które nie pożywia a generuje choroby.

Dzik jest i owszem wszystkożerny. Ale jego przysmakiem jest bukiew, żołędzie, kukurydza. Buchtuje trawnik czy łąkę raczej w poszukiwaniu owadów, dżdżownic, nawet gryzoni - nie zaś mniszka lekarskiego. Korzenie mniszka w ostateczności też skonsumuje - ale to nie jest jego pierwszorzędny przysmak. Więc trochę pan tu się zagalopował
A mniszek jako taki jest i owszem i smaczny i pożywny i ma właściwości lecznicze. Co więcej z jego "mleczka" ( mlecz) można robić gumę.
22-04-2020 20:53 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: co dzik lubi

>Dzik jest wszystkożerny. Ale jego przysmakiem jest bukiew, żołędzie, kukurydza. Buchtuje trawnik czy łąkę raczej w poszukiwaniu owadów, dżdżownic, nawet gryzoni - nie zaś mniszka lekarskiego. Korzenie mniszka w ostateczności też skonsumuje - ale to nie jest jego pierwszorzędny przysmak. Więc trochę pan tu się zagalopował
poryły całe połacie trawników, nieużytków pozyskując korzenie mniszka i już mniszka tam niema

szukanie raju, moim celem
24-05-2020 21:06 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>Dzik jest wszystkożerny. Ale jego przysmakiem jest bukiew, żołędzie, kukurydza. Buchtuje trawnik czy łąkę raczej w poszukiwaniu owadów, dżdżownic, nawet gryzoni - nie zaś mniszka lekarskiego. Korzenie mniszka w ostateczności też skonsumuje - ale to nie jest jego pierwszorzędny przysmak. Więc trochę pan tu się zagalopował
Dzik lubi to, co człowiek. Jego przysmaki, takie jak zołedzie, pedraki, ziarnopłon czy zywiec, to pokarmy "dzikich ludzi",


szukanie raju, moim celem
25-05-2020 04:19 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Dzik lubi to, co człowiek. Jego przysmaki, takie jak zołedzie, pedraki, ziarnopłon czy zywiec, to pokarmy "dzikich ludzi",
Dzik, jak sama nazwa wskazuje, jest bliskim kuzynem dzikich

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
25-05-2020 11:57 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Dzik lubi to, co człowiek. Jego przysmaki, takie jak zołedzie, pedraki, ziarnopłon czy zywiec, to pokarmy "dzikich ludzi",
>Dzik, jak sama nazwa wskazuje, jest bliskim kuzynem dzikich
niestety się cywilizuja, nawet chodzą po pasach, nie to co świnie z gat Homo olsztyn.wy(*)ludzi-i-opanowaly-olsztyn.html


szukanie raju, moim celem
26-05-2020 10:20 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>Dzik, jak sama nazwa wskazuje, jest bliskim kuzynem dzikich
>niestety się cywilizuja, nawet chodzą po pasach
To chyba lepiej niż dzikie wbieganie na drogę prosto pod koła?

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
DyktaFon (9281 punktów)Odp: mniszek

>Mlecz! (mniszek lekarski)

Kiedyś byli mnisi, dziś - mniszek... Jakby mniejsze zło...

Przy okazji pozdrawiam wszystkich nie objętych koronawirusem ateistów
09-05-2020 11:56 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>Kiedyś byli mnisi, dziś - mniszek... Jakby mniejsze zło...
Nazwa ludowa mlecz od białego soku wypływającego z zerwanej szypuły czy liścia. Nazwa mniszek ponieważ po uwolnieniu niełupek dno koszyczka wraz z okrywą przypomina głowę mnicha


szukanie raju, moim celem

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365