Racjonalista - Strona głównaDo treści
Mącenie w głowie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
18-11-2008 21:51jad11 (18783 punktów)Mącenie w głowie
Ocena 1 na 1
Znajoma mojej żony wciągnęła się na dobre w:

jezuschrystuspl.blog.onet.pl/

Chyba nawet jest jakimś guru, bo udziela przez telefon różnych porad a telefon dzwoni dość często. Wymyśliła sobie imię którym każe się nazywać wszystkim znajomym. Do niedawna była Marysią a dla młodszych panią Marysią a teraz dla wszystkich jest panią Marią i najlepiej jeszcze Cecylią do tego. Do koleżanek zwraca się podobnie i tak oto moja o 25 lat młodsza od niej żona z Asi awansowała na panią Joannę. W sumie śmiałem się z tej ploteczki i z tej babeczki do czasu aż zrozumiałem ,że dzieje się dramat właściwie. Chodzi o to ,że kobieta odwraca się od rodziny. Praktycznie z dnia na dzień nie chce oglądać syna ani rozmawiać z córką, która nosi pierwszą ciążę i chciałaby dzielić się radością i obawami z mamą. Na domiar złego córka mieszka za granicą i pewnie zupełnie nie może pojąć ,co się dzieje. Czemu mama rzuca słuchawką za każdym razem. A syn (w Polsce) może wie troszkę lepiej czemu kochana babcia Marysia woła na wnuki "te cholerne bachory" ale nie chce się z tym pogodzić.
Zastanawia mnie co powoduje takie drastyczne zmiany w zachowaniu. Dlaczego głupie emocje mogą tak łatwo wygrać z rozumem i rozsądkiem. Z drugiej strony miłość do dzieci i wnuków to przecież też emocje. Podobnie nawiązane i pielęgnowane ,nieraz bardzo długo ,przyjaźnie. Czemu nagle to wszystko przegrywa z nawiedzonym bełkotem starego capa? Dlaczego niektórym tak łatwo zmącić w głowach?

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)
musisz jej pokazać www.milosierdzie-boze.com
ingenue (123 punktów)
Jeśli dobrze zrozumiałam tego kolesia w załączonym linku to podaje sie on za Jezusa ( lub jego inkarnacje). Czytałam, że na świecie obecnie żyje 6 mężczyzn podających sie inkarnacje Jezusa, najwięcej z nich "( chyba 4) mieszka w Rosji Zakładają swoje wioski, żądza sie swoimi sprawami...

Ż jednej strony żal mi ludzi, że dają sie wciągać w takie głupoty, ale to świadczy o słabym charakterze wg mnie i potrzebie schronienia.
J.Szulc (5723 punktów)

Wiesz, co myślę?
Owa Maria - Cecylia, to jakaś "niezrealizowana" baba, którą dosięgnął syndrom "pustego gniazda". Opisany dość dobrze w psychologii czas, gdy ktoś, z dnia na dzień, przestaje czuć, że jest niezbędny, niezastąpiony.
Zwróć uwagę, że tacy "guru" i inni "popaprańcy" (przepraszam, ale czasem trzeba to powiedzieć) najczęściej korzystają na okresie buntu występującego we wczesnej adolescencji, bądź werbują wśród osób z problemami wieku "średniego". W okresie takich właśnie "zawirowań" emocjonalnych, najlepiej steruje się człowiekiem i jego psychiką.
Głaszcze się po głowie i wmawia, że ... "tak, nikt Cię nie rozumie... my jesteśmy po to, żebyś nie był sam...".
Dużo jednak zależy od jednostki. Jeśli faktycznie słaba emocjonalnie, jeśli sama nie potrafi znaleźć swojego miejsca w życiu... kończy się, jak się kończy...
Ucz się i wyciągaj wnioski.
Nie uzależniaj się li tylko od najbliższych, ale próbuj swój świat budować z szerszym horyzontem... Później będzie Ci łatwiej....

Pozdrawiam.
piątek (1035 punktów)
Bez obrazy, ale dla mnie to on po prostu jest głupia...


"Ja jeden na milion, Ty jeden z miliona"
jad11 (18783 punktów)
Cytat:
Bez obrazy, ale dla mnie to on po prostu jest głupia...


Bez obrazy. Tak po prawdzie to według mnie też. Dziwię się właśnie ,że ktoś przez pół życia normalnie funkcjonował i nagle okazuje się ,że jest taki głupi. Dlaczego?
jkl; (5859 punktów)
No cóż. Umysłowe zawirowanie Marysi i tak jest niczym przy umysłowym zawirowaniu Romualda "Chrystusa" Statkiewicza
jad11 (18783 punktów)
Cytat:
No cóż. Umysłowe zawirowanie Marysi i tak jest niczym przy umysłowym zawirowaniu Romualda "Chrystusa" Statkiewicza


Chyba nie. Na jej blogu są podobne bzdury. Zresztą mogę uwierzyć ,że Romuald gada te bzdury, żeby mieć wyznawców i trochę kasy z tego. Ale jak można być tak głupim by w to wierzyć? Zresztą w co wierzyć? To co tam jest napisane nawet nie układa się w żadną całość.
Jacek Cieslicki (1555 punktów)
(zablokowany)

>Zastanawia mnie co powoduje takie drastyczne zmiany w zachowaniu. Dlaczego głupie emocje mogą tak
>łatwo wygrać z rozumem i rozsądkiem.
>
Bo....Jej watroba gnije!

******
Goje wszystkich krajów, łączmy się!

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365