Odnosze sie do urywku artykulu stad
www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=98301.Katolik wobec niesprawiedliwego prawa
Nasz Dziennik, 2008-12-05
Życie ludzkie jest wielkim darem miłości Boga do człowieka. Wszyscy mają obowiązek i prawo bronić oraz szanować istnienie osoby ludzkiej od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. W Dekalogu, w piątym przykazaniu, Bóg nakazuje: "Nie zabijaj" (Wj 30, 13). Kościół katolicki od początku nauczał, że złem jest zabicie człowieka, także nienarodzonego.
Sic! Nie dosc, ze zmienili przykazanie i jego znaczenie, to jeszcze bezczelnie klamia, ze "Kościół katolicki od początku nauczał, że złem jest zabicie człowieka, także nienarodzonego." Zlem w wydaniu katolickim to moze zabicie i bylo, bo wszyscy pamietamy, ze tzw. katolickie SS, czyli Sw. Inkwizycja, zlecala - czy tez zostawiala - egzekucje nieszczesnikow Bogu ducha winnych organom niby-swieckiego panstwa... Oczywiscie, krew byla cacy, oby tylko sami sie w niej nie musieli bezposrednio taplac, sukin***ny jedne.
[Ciach]
W Katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy: "Życie ludzkie od chwili poczęcia powinno być szanowane i chronione w sposób absolutny. Już od pierwszej chwili swego istnienia istota ludzka powinna mieć przyznane prawa osoby, wśród nich nienaruszalne prawo każdej niewinnej istoty do życia" (KKK, nr 2270). Inny dokument Stolicy Apostolskiej, Karta Praw Rodziny, wyraźnie wskazuje na absolutny obowiązek ochrony i szacunku dla życia ludzkiego na każdym etapie jego istnienia (KPR, art. 4). Od momentu poczęcia człowiek posiada wszystkie prawa osoby, wśród nich nienaruszalne prawo do życia, rozwoju i ochrony. Nauczanie Kościoła na ten temat jest niezmienne.
Heheheheheh... Nie dosc, ze naduzywaja slowa "absolutny" wbrew temu, ze rzeczywistosc jest relatywna w kazdym jej wymiarze, to jeszcze - chamy - maja czelnosc pisac, ze "Nauczanie Kościoła na ten temat jest niezmienne". O niewolnictwie i jego poparciu to chyba zapomnieli... bedaczki jedne. Slaba maja pamiec, oj, slaba. A prawa czlowieka to tez nie ich wymysl, a przeciez tych, ktorych zwalczali, bo w duzej mierze masonow... Ech, szkoda gadac.
Prawo do życia i naturalnej śmierci
Prawo Boże chroni poczęte dziecko, a zatem zamierzone usunięcie ciąży, jako cel lub środek, jest głęboko sprzeczne z prawem naturalnym i moralnym. Każdy, kto świadomie i dobrowolnie współdziała w aborcji, oraz ci, którzy wykonują ten czyn bądź pomagają w nim lub do niego nakłaniają, nawet w formie rady, oprócz grzechu ciężkiego zaciągają mocą samego prawa, po zaistnieniu zbrodniczych skutków przestępstwa, karę ekskomuniki - najcięższej sankcji w Kościele (KPK, kan. 1398).
Hehehe... Sorry, ale jak to skomentowac? Prawo Boze, prawo naturalne, prawo moralne... A co to k***a jest? To tez niby ma byc absolutne? Hm, ciekawe. Przeczytajcie powyzszy fragment i wnioski sobie sami wyciagnijcie.
Należy ona do kar poprawczych, która ma na celu naprawienie przez katolika wywołanego zgorszenia, wyrównania naruszonej sprawiedliwości oraz doprowadzenia go do poprawy (KPK, kan. 1341). Kościół w ten sposób ukazuje ciężar popełnionej zbrodni, krzywdę wyrządzoną zamordowanemu dziecku, jego rodzicom, rodzinie oraz całemu społeczeństwu. Kara może zostać zdjęta, gdy winowajca uzna swój grzech, żałuje za popełnione zło, postanawia poprawę i prosi o pojednanie z Bogiem oraz z Kościołem. Zwolnienie z niej jest zastrzeżone dla upoważnionych do tego spowiedników.
No tak... Ciekawe na czym to pojednanie z Kosciolem ma polegac... Obawiam sie, ze chodzi tutaj tez o tace. I nie rozumiem, w jaki sposob aborcja wyrzadza krzywde calemu spoleczenstwu... O ciezarze tej zbrodni to nawet nie wspominam, bo strach, taki to wielki ciezar.... Ale ze ludzie zdychaja z glodu, bo ich po 40 latach pracy nie stac na jedzenie, a wszystko wydaja na leki - to jest ok. Ale to, ze ZUS grabi wszystkich rowno - to jest ok. Oczywiscie, eutanazji w Polsce nie ma, bo to grzech. Smiertelny.
Wśród podstawowych norm wynikających z prawa naturalnego należy wymienić także prawo do naturalnej śmierci. Nikt nie może go łamać.
Zwykle glupki z tych czarnuchow. A co to jest naturalna smierc? Czy jak podlacza mnie do respiratora, abym zyl, a ja nie chce, bo chce zejsc NATURALNIE... to mam w koncu do tego prawo, czy nie? Debilizm tych debili siega zenitu.
Niedopuszczalna jest eutanazja polegająca na położeniu kresu życia osób chorych, starszych, upośledzonych bądź umierających. W ten sposób działanie lub zaniechanie czynności, jakie same w sobie lub w zamierzeniu zadają śmierć, stanowią zabójstwo głęboko sprzeczne z godnością osoby ludzkiej i z poszanowaniem Boga.
A gdzie poszanowanie wolnej woli czlowieka? Gdzie poszanowanie prawa do naturalnej smierci??? A czy ludzie, ktorzy sprzedaja przeterminowany towar, a przed tym go myja w Ludwiku, to przypadkiem nie podpadaja pod definicje "eutaentuzjastow"? Przeciez ich czynnosci moga prowadzic w prostej linii do smierci klienta...
Eutanazja, tak jak i aborcja, jest zbrodniczym czynem, który zawsze należy potępić i nigdy do niego nie dopuścić. Osoby o ograniczonej sprawności mają niezbywalne prawo do życia, szacunku i opieki; powinny być wspierane, by mogły prowadzić, na ile to jest możliwe, normalne życie.
Zawsze, nigdy... Taaaak. Znowu zdania kategoryczne i absolutne. Co za durnie. Rozumiem, ze jesli nie ma kasy na to, aby wspierac to osoby, to powinny one zejsc. Niezbywalne prawa sie koncza tam, gdzie zaczyna sie problem finansowania - o tym czarne gnidy raczyly zapomniec. Jak to zwykle bywa.
Człowiek ma jedno sumienie
Normy Kościoła katolickiego w kwestii obrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci nie są akceptowane przez wolnomyślicieli i pewne grupy ateistów, a za nimi wyśmiewane przez niektóre media.
You bet!
Lekceważąc nauczanie Kościoła, ignorują naukę Jezusa Chrystusa, a zarazem podstawowe prawo każdego człowieka do życia, rozwoju, szacunku i ochrony.
Czyz nie jest to aby wezwanie do nieposluszenstwa wzgledem Panstwa....? I dlaczego, do cholery, utozsamia sie nauke Jezusa z nau