Racjonalista - Strona głównaDo treści
Katolickie bzdury

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
06-12-2008 01:50darlove (2804 punktów)Katolickie bzdury
Odnosze sie do urywku artykulu stad www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=98301.

Katolik wobec niesprawiedliwego prawa
Nasz Dziennik, 2008-12-05
Życie ludzkie jest wielkim darem miłości Boga do człowieka. Wszyscy mają obowiązek i prawo bronić oraz szanować istnienie osoby ludzkiej od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. W Dekalogu, w piątym przykazaniu, Bóg nakazuje: "Nie zabijaj" (Wj 30, 13). Kościół katolicki od początku nauczał, że złem jest zabicie człowieka, także nienarodzonego.

Sic! Nie dosc, ze zmienili przykazanie i jego znaczenie, to jeszcze bezczelnie klamia, ze "Kościół katolicki od początku nauczał, że złem jest zabicie człowieka, także nienarodzonego." Zlem w wydaniu katolickim to moze zabicie i bylo, bo wszyscy pamietamy, ze tzw. katolickie SS, czyli Sw. Inkwizycja, zlecala - czy tez zostawiala - egzekucje nieszczesnikow Bogu ducha winnych organom niby-swieckiego panstwa... Oczywiscie, krew byla cacy, oby tylko sami sie w niej nie musieli bezposrednio taplac, sukin***ny jedne.

[Ciach]
W Katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy: "Życie ludzkie od chwili poczęcia powinno być szanowane i chronione w sposób absolutny. Już od pierwszej chwili swego istnienia istota ludzka powinna mieć przyznane prawa osoby, wśród nich nienaruszalne prawo każdej niewinnej istoty do życia" (KKK, nr 2270). Inny dokument Stolicy Apostolskiej, Karta Praw Rodziny, wyraźnie wskazuje na absolutny obowiązek ochrony i szacunku dla życia ludzkiego na każdym etapie jego istnienia (KPR, art. 4). Od momentu poczęcia człowiek posiada wszystkie prawa osoby, wśród nich nienaruszalne prawo do życia, rozwoju i ochrony. Nauczanie Kościoła na ten temat jest niezmienne.

Heheheheheh... Nie dosc, ze naduzywaja slowa "absolutny" wbrew temu, ze rzeczywistosc jest relatywna w kazdym jej wymiarze, to jeszcze - chamy - maja czelnosc pisac, ze "Nauczanie Kościoła na ten temat jest niezmienne". O niewolnictwie i jego poparciu to chyba zapomnieli... bedaczki jedne. Slaba maja pamiec, oj, slaba. A prawa czlowieka to tez nie ich wymysl, a przeciez tych, ktorych zwalczali, bo w duzej mierze masonow... Ech, szkoda gadac.

Prawo do życia i naturalnej śmierci
Prawo Boże chroni poczęte dziecko, a zatem zamierzone usunięcie ciąży, jako cel lub środek, jest głęboko sprzeczne z prawem naturalnym i moralnym. Każdy, kto świadomie i dobrowolnie współdziała w aborcji, oraz ci, którzy wykonują ten czyn bądź pomagają w nim lub do niego nakłaniają, nawet w formie rady, oprócz grzechu ciężkiego zaciągają mocą samego prawa, po zaistnieniu zbrodniczych skutków przestępstwa, karę ekskomuniki - najcięższej sankcji w Kościele (KPK, kan. 1398).

Hehehe... Sorry, ale jak to skomentowac? Prawo Boze, prawo naturalne, prawo moralne... A co to k***a jest? To tez niby ma byc absolutne? Hm, ciekawe. Przeczytajcie powyzszy fragment i wnioski sobie sami wyciagnijcie.

Należy ona do kar poprawczych, która ma na celu naprawienie przez katolika wywołanego zgorszenia, wyrównania naruszonej sprawiedliwości oraz doprowadzenia go do poprawy (KPK, kan. 1341). Kościół w ten sposób ukazuje ciężar popełnionej zbrodni, krzywdę wyrządzoną zamordowanemu dziecku, jego rodzicom, rodzinie oraz całemu społeczeństwu. Kara może zostać zdjęta, gdy winowajca uzna swój grzech, żałuje za popełnione zło, postanawia poprawę i prosi o pojednanie z Bogiem oraz z Kościołem. Zwolnienie z niej jest zastrzeżone dla upoważnionych do tego spowiedników.

No tak... Ciekawe na czym to pojednanie z Kosciolem ma polegac... Obawiam sie, ze chodzi tutaj tez o tace. I nie rozumiem, w jaki sposob aborcja wyrzadza krzywde calemu spoleczenstwu... O ciezarze tej zbrodni to nawet nie wspominam, bo strach, taki to wielki ciezar.... Ale ze ludzie zdychaja z glodu, bo ich po 40 latach pracy nie stac na jedzenie, a wszystko wydaja na leki - to jest ok. Ale to, ze ZUS grabi wszystkich rowno - to jest ok. Oczywiscie, eutanazji w Polsce nie ma, bo to grzech. Smiertelny.

Wśród podstawowych norm wynikających z prawa naturalnego należy wymienić także prawo do naturalnej śmierci. Nikt nie może go łamać.

Zwykle glupki z tych czarnuchow. A co to jest naturalna smierc? Czy jak podlacza mnie do respiratora, abym zyl, a ja nie chce, bo chce zejsc NATURALNIE... to mam w koncu do tego prawo, czy nie? Debilizm tych debili siega zenitu.

Niedopuszczalna jest eutanazja polegająca na położeniu kresu życia osób chorych, starszych, upośledzonych bądź umierających. W ten sposób działanie lub zaniechanie czynności, jakie same w sobie lub w zamierzeniu zadają śmierć, stanowią zabójstwo głęboko sprzeczne z godnością osoby ludzkiej i z poszanowaniem Boga.

A gdzie poszanowanie wolnej woli czlowieka? Gdzie poszanowanie prawa do naturalnej smierci??? A czy ludzie, ktorzy sprzedaja przeterminowany towar, a przed tym go myja w Ludwiku, to przypadkiem nie podpadaja pod definicje "eutaentuzjastow"? Przeciez ich czynnosci moga prowadzic w prostej linii do smierci klienta...

Eutanazja, tak jak i aborcja, jest zbrodniczym czynem, który zawsze należy potępić i nigdy do niego nie dopuścić. Osoby o ograniczonej sprawności mają niezbywalne prawo do życia, szacunku i opieki; powinny być wspierane, by mogły prowadzić, na ile to jest możliwe, normalne życie.

Zawsze, nigdy... Taaaak. Znowu zdania kategoryczne i absolutne. Co za durnie. Rozumiem, ze jesli nie ma kasy na to, aby wspierac to osoby, to powinny one zejsc. Niezbywalne prawa sie koncza tam, gdzie zaczyna sie problem finansowania - o tym czarne gnidy raczyly zapomniec. Jak to zwykle bywa.

Człowiek ma jedno sumienie
Normy Kościoła katolickiego w kwestii obrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci nie są akceptowane przez wolnomyślicieli i pewne grupy ateistów, a za nimi wyśmiewane przez niektóre media.

You bet!

Lekceważąc nauczanie Kościoła, ignorują naukę Jezusa Chrystusa, a zarazem podstawowe prawo każdego człowieka do życia, rozwoju, szacunku i ochrony.

Czyz nie jest to aby wezwanie do nieposluszenstwa wzgledem Panstwa....? I dlaczego, do cholery, utozsamia sie nauke Jezusa z nau
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

tiktaalik (77 punktów)
A do 1869 roku Kościół twierdził, ze płód przed nadaniem mu duszy jest częścią ciała matki i może ona go usunąć, zabić bez żadnych konsekwencji dla duszy, nie popelniając grzechu. Kiedy więc płód otrzymywałby , według ówczesnej doktryny, duszę? Ano wtedy, gdy przybiera ludzki kształt, termin obdarowania duszą wyznaczono na szósty tydzień w przypadku chłopców i trzynasty dla dziewczynek.
Oto słowo Pańskie.
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
>W Dekalogu, w piątym przykazaniu, Bóg nakazuje: "Nie zabijaj" (Wj 30, 13). Kościół katolicki od początku nauczał, że złem jest zabicie człowieka, także nienarodzonego.

   W sumie Kościół dośc swobodnie sobie potraktował to przykazanie. Mówi ono wyraźnie: "Nie zabijaj", a nie "Nie zabijaj człowieka" lub "Nie zabijaj, chyba że w obronie własnej". Gdyby trzymac się tak bardzo litery przykazań nie powinno byc wyroków w zawieszeniu za zabicie w obronie własnej, a rzeźnie, gdzie zabija się dziennie tysiące zwierząt, powinny byc na życzenie Kościoła w kraju katolickim zlikwidowane. Bo nie można zabijac.

Skoro Kościół obecnie powołuje się na to przykazanie przy akcji zakazu aborcji, należałoby mu wytknąc, że poświęca czołgi i broń, z których będą ginąc ludzie i nabiera wody w usta w przypadku konfliktów zbrojnych, a tylko w niedzielę w osobie papieża prosi o modlitwę o pokój. Generalnie odwraca głowę od odbierania życia na masową skalę, a robi raban z powodu aborcji.
   
exeqtor (359 punktów)
Cytat:
Życie ludzkie jest wielkim darem miłości Boga do człowieka


a mnie najbardziej zaciekawiło właśnie to
Wychodzi z tego ze Bóg kochał to czego jeszcze nie stworzył. Bóg kochał swoje plany, czyli i siebie.
marzenka (546 punktów)
Dobitnie powiedziane.

>Niedopuszczalna jest eutanazja polegająca na położeniu kresu życia osób chorych, starszych, upośledzonych bądź umierających. W ten sposób działanie lub zaniechanie czynności, jakie same w sobie lub w zamierzeniu zadają śmierć, stanowią zabójstwo głęboko sprzeczne z godnością osoby ludzkiej i z poszanowaniem Boga.

Co ciekawe, że w przypadku zwierząt używa się terminu "humanely euthanize" co chyba można przetłumaczyć humanitarne uśpienie. Więc zwierzakom można ulżyć w cierpieniu - ludzie chyba są gorsi skoro im pomocy się odmawia.

Też miałam taki etap kiedy tak byłam wściekła na instytucję KK, że na Watykan bym jakąś bombę atomową posłała. Teraz wrzuciłam na luz - wiem że to co oni reprezentują jest chore, nie mogę zrozumieć ludzi którzy tkwią w tej chorej instytucji, jeśli wierzysz w Boga i Jezusa - jest przecież masę odłamów ewangelickich, które podchodzą do Nowego Testamentu dużo bardziej poważnie, nie chcę brać tu pod uwagę całej Biblii, bo to całkowity galimatias.
Z drugiej strony człowiek to istota egoistyczna i "grzeszna", więc taki zwykły katolik podświadomie sobie myśli że skoro kościół takie numery wyprawia, to co w tym złego że sąsiadkę obgadam, albo zwinę Ziutkowi kilka cegłówek, które mu i tak do niczego nie potrzebne - skoro Bóg papieżowi ukrywanie pedofili wybaczy to mi nie? - to tylko takie moje przemyślenia.

Zresztą już samo słowo wiara ze swojej definicji mówi że jest to przekonanie o czymś bez dowodu o istnieniu lub nieistnieniu. Tak więc przestałam walczyć z wiatrakami. Teraz po prostu głośno i wyraźnie w towarzystwie mówię że nie wierzę - i to muszę przyznać zaskakuje wielu ludzi (co mnie samą zaskoczyło,że ma to w ogóle jakieś znaczenie), w społeczeństwie jest bardzo negatywna opinia o ateistach - tak wnioskuję. W towarzystwie mam opinię osoby szczerej, słownej i na której można polegać - kilku moim koleżankom, jak rozmawiałyśmy o ślubie kościelnym i tłumaczyłam im dlaczego go nie wezmę, trochę miny zrzedły, nic między nami się nie zmieniło, ale były mocno zdziwione, że akurat ja nie wierzę.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365