Racjonalista - Strona głównaDo treści
Mistyfikacje

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
21-03-2008 10:59fbsg (51 punktów)Mistyfikacje
Ocena -1 na 1
Ludzie dzięki swojej wyobraźni i chęci stworzyli Boga, tylko dzięki przekazywaniu dalej informacji,dziś iż ogół w to wierzy możemy sami poznac to pojęcie i teoretycznie zabrac pod uwage jego istnienie.. Gdyby się przenieśc w czasie przykładowo do XIX wieku, to teoretycznie moglibyśmy przekonac ludzi na istnienie TV, przekonująco okłamując ich, lub racjonalnie tłumacząc działanie.. Dziś mamy dowód na istnienie piramid ale że
informacja nie była przekazywana, nie jesteśmy pewni jak tamta cywilizacja mogła stworzyc coś takiego.
Dzięki wyobraźni potrafimy coś "tworzyc" a dzięki umiejętności prawdziwego i racjonalnego wprowadzenia w życie umiemy coś "stworzyc".
Okłamując ogół wprowadzamy pewną informację w którą on wierzy,
nie poznając osobiście racjonalnego działania naszego dzieła.
Bóg jest mistyfikacją - ludzie w to ślepo wierzą..
wyobrażenie bez konieczności działania czego się nie da stworzyc..
Nie wystarczy pojąc wiedzę ale także zrozumiec "dlaczego tak jest", oczywiście w racjonalny sposób.

Wesołych świąt i smacznego jajka życzy fbsg .
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kwiatkowski (80 punktów)
>Ludzie dzięki swojej wyobraźni i chęci stworzyli Boga,
>tylko dzięki przekazywaniu dalej informacji,dziś iż ogół w
>to wierzy możemy sami poznac to pojęcie i teoretycznie
>zabrac pod uwage jego istnienie.. Gdyby się przenieśc w
>czasie przykładowo do XIX wieku, to teoretycznie moglibyśmy
>przekonac ludzi na istnienie TV, przekonująco okłamując ich,
>lub racjonalnie tłumacząc działanie.. Dziś mamy dowód na
>istnienie piramid ale że
>informacja nie była przekazywana, nie jesteśmy pewni jak
>tamta cywilizacja mogła stworzyc coś takiego.
>Dzięki wyobraźni potrafimy coś "tworzyc" a dzięki
>umiejętności prawdziwego i racjonalnego wprowadzenia w
>życie umiemy coś "stworzyc".
>Okłamując ogół wprowadzamy pewną informację w którą on
>wierzy,
>nie poznając osobiście racjonalnego działania naszego
>dzieła.
>Bóg jest mistyfikacją - ludzie w to ślepo wierzą..
>wyobrażenie bez konieczności działania czego się nie da
>stworzyc..
>Nie wystarczy pojąc wiedzę ale także zrozumiec "dlaczego
>tak jest", oczywiście w racjonalny sposób.
>Wesołych świąt i smacznego jajka życzy fbsg .
Nie ma nic prostego. Pascal wierzył i był sceptykiem. Kartezjusz podobnie. Zawsze będą ludzie religijni, ateiści, agnostycy. Przyszłość wymaga od nas dialogu, najgorsza przypadłość ludzka to monolog, zamknięty w sobie bełkot, twierdzenie że to ja znam odpowiedzi na wszystkie pytania a inni się mylą, kościół ma coraz mniej ludzi na miarę Bacona. Mimo wszystko- wesołych!Pokrzywione drzewo człowieczeństwa jest naprawdę piękne.
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
> Gdyby się przenieśc w
>czasie przykładowo do XIX wieku, to teoretycznie moglibyśmy
>przekonac ludzi na istnienie TV, przekonująco okłamując ich

Kłamstwo o Bogu jest przekonujące m.in. dlatego, że Boga nie widać z założenia - nikt nam nie wmawia, że: "Tutaj w tym kącie stoi Bóg, a w tym kącie siedzi na krześle, widzę go, jak się uśmiecha z wszystkich stron. Bóg jest wszędzie, przyjrzyj się dobrze, widać go wyraźnie, chociaż jest na tyle przezroczysty, że niczego mi nie zasłania, po prostu się skup, patrz i bądź otwarty, a z pewnością zobaczysz Go". W takiego Boga wielu ludziom by było trudno uwierzyć.

Podobnie trudno byłoby Ci przekonać ludzi do istnienia telewizorów stojących na stołach.

doku
kaktus5 (306 punktów)
ludzie o czym wy wogole dyskutujecie?to jest jakas zenada!
mieszacie pojecia wątki łamiecie zasady logiki ze o merytorycznej podstawie nie wspomne. na litośc boską! tragiczny poziom.kiedy to czytam nawet nie widze sensu aby dbac o zasady poprawnej pisowni.przykro mi.
21-03-2008 14:36 
 Ocena 2 na 2
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>ludzie o czym wy wogole dyskutujecie?to jest jakas zenada!

To jest wątek przedświąteczny, jajkowy, nie widać?!

Wesołego Jajka!

doku
kaktus5 (306 punktów)
wesołego czy nie grunt zeby było racjonalne.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365