Można powiedzieć, że to "ćwiczenia dla leniwych", może dlatego, że wszystko robi się w swoim tempie i nie należy dopuszczać do uczucia dyskomfortu. Ćwiczenia wykonujemy na podłodze, na materacu gimnastycznym lub karimacie - nie liczy się tu tempo - nawet wprost przeciwnie: chodzi o powolne, dokładne wykonywanie ćwiczeń. Można (nawet należy) pozwolić sobie na eksperymenty, próbować intensywnie "pracować głową" - myśleć-poznawać swoje odczucia, reakcje,poznawać siebie. Wyciszenie, skupienie, koncentracja - to elementy potrzebne do właściwego ich wykonywania i tym samym-do "zajrzenia w głąb siebie" . Są to nie tyle ćwiczenia fizyczne, co raczej umysłowe.
Zainteresowanych odsyłam do Akademii Świadomego Ruchu Jacka Paszkowskiego. |