Racjonalista - Strona głównaDo treści
skoro nie ma boga, to ...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
09-04-2021 18:22okragly (21676 punktów)skoro nie ma boga, to ...
Ocena 2 na 2
w raju zażyle stada ludzkie były małe, wszyscy wiedzieli o sobie wszystko (mieli codzienny bezpośredni kontakt), łatwo kontrolowali się i ew karać za przewinienia czy uznawać zasługi Jak zostaliśmy wygonieni z raju straciliśmy ze sobą kontakt (liberalizm- indywidualizm i wolność), pojawiła się potrzeba, by istniał "stary mędrzec z brodą", kto zna czyny wszystkich i wymierzy karę złoczyńcom, gdy Szymon jest poza wzrokiem, ja nie wiem, co on robi, ale obserwuje to "wszystkowiedzący" Nic się przed nim nie ukryje. Nawet myśl.

skoro nie ma boga który wszystko widzi i wie i za dobro wynagrodzi, za zło ukarze, nie ma piekła i nieba, potrzebujemy całkowitej jawności (dzieki technice patoelity wiedza o nas wszystko, my o nich nic)
Prywatności jest irracjonalna (jesteśmy na fR)
brak jawności jest na reke tylko patoelitom czy innym zlodziejom (np Kulczyk przez 20 lat zgromadzil 30 000 000 000 zł, zarabial 30 000 zl/godz na "rękę" gdzie jego poddany 3zl/g i miliony bezrobotnych, bezdomnych, wygnanych za granicę rodakow)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14787 punktów)
>skoro nie ma boga, to ...
a kto ci takich bajek naopowiadał?

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
09-04-2021 20:39 
 Ocena 1 na 1
Paweł_P (417 punktów)
>>skoro nie ma boga, to ...
>a kto ci takich bajek naopowiadał?

Jakich bajek ?!?! Stwierdzenie faktu jest dla Ciebie bajką ?

Homo est creator dei.
09-04-2021 20:43 
 Ocena 4 na 4
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>skoro nie ma boga, to ...
>>a kto ci takich bajek naopowiadał?
>Jakich bajek ?!?! Stwierdzenie faktu jest dla Ciebie bajką ?
>Homo est creator dei.
Najpierw się doucz co to są fakty.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
szarley (54913 punktów)
>Jakich bajek ?!?! Stwierdzenie faktu jest dla Ciebie bajką ?

Stwierdzam fakt:
Hamerlik ma zwyczaj uciekać od odpowiedzi, kiedy argumanta są dlań niewygodne
Paweł P. ma zwyczaj uciekać od odpowiedzi, kiedy argumanta są dlań niewygodne

Ucieczka w zmianę tematu
Ucieczka w ignorowanie wpisów rozmówcy
Ucieczka w stylu Leonardoo, Hamerlika, Lumbago
Ucieczka jako argument

Haniebne zleksza, ale na co stać religijnego fanatyka...


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-04-2021 15:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>skoro nie ma boga, to ...
>a kto ci takich bajek naopowiadał?
właśnie, skąd on?
z opowiadania
gdy nie było mowy nie byłoby Boga
na początku było słowo, ciałem sie stało. zamieszkało pomiędzy nami

nie ma Boga, to tylko słowa, praktyczna iluzja, bez niej by nas nie było
Arminius (25555 punktów)skoro tak, to...
>skoro nie ma boga który wszystko widzi i wie i za dobro wynagrodzi, za zło ukarze...

To jest stan bellum omnia contra omnes - zgodnie z wiodącą zasadą darwinizmu. A w takiej sytuacji bycie "ujawnionym" jest raczej wadą niż korzyścią.
11-04-2021 16:01 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: skoro tak, to...
>>skoro nie ma boga który wszystko widzi i wie i za dobro wynagrodzi, za zło ukarze...
>To jest stan bellum omnia contra omnes - zgodnie z wiodącą zasadą darwinizmu. A w takiej sytuacji bycie "ujawnionym" jest raczej wadą niż korzyścią.
bellum omnium contra omnes [łac., 'wojna wszystkich przeciwko wszystkim'], określenie stosunków w panujących w społeczeństwie pierwotnym (T. Hobbes).
to jest fałszywe zdanie, w raju (na calej ziemi) żyło 2 mln ludzi (dzisiaj 4 000 x więcej), rzadko kiedy spotykał jeden drugiego a jak już to wpadali sobie w ramiona, oddawali "żony" pożywienie, to byl raj, ludzie bardzo slabo sie rozmnażali
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>
>bellum omnium contra omnes [łac., 'wojna wszystkich przeciwko wszystkim'], określenie stosunków w panujących w społeczeństwie pierwotnym (T. Hobbes).
>to jest fałszywe zdanie, w raju (na calej ziemi) żyło 2 mln ludzi (dzisiaj 4 000 x więcej), rzadko kiedy spotykał jeden drugiego a jak już to wpadali sobie w ramiona, oddawali "żony" pożywienie, to byl raj, ludzie bardzo slabo sie rozmnażali

W społeczeństwie pierwotnym hierarchia podporządkowania wynikała z siły fizycznej. Było to proste i zrozumiałe a jak ktoś tego nie mógł pojąć to jak dostał maczugą w łepetynę to w pół sekundy pojął.
Dzisiaj mamy podział na cwaniaków i frajerów i nową hierarchię nie wynikającą z cech fizycznych. Najlepszych cwaniaczków z cwanych rodzin kształci się latami na renomowanych uczelniach jak doić frajerów. Potem "wykształcony" cwaniaczek "pracuje" w 11O piętrowym wieżowcu i handluje niewolnikami na całym świecie.
11-04-2021 16:42 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>W społeczeństwie pierwotnym hierarchia podporządkowania wynikała z siły fizycznej.
to by sie nie wyksztalcila inteligencja tylko sila (bylibyśmy niedżwiedziami a nie inteligentni ludzie) To byli przyjaciele, wychowywali sie razem od urodzenia, jakby jeden na drugiego sie pogniewal to by nie wspolpracowal a bez tego tyle miesa mamuta nie do zdobycia. W raju nie bylo hierarchii, bylo braterstwo, myślenie zbiorowe

>Dzisiaj mamy podział na cwaniaków i frajerów i nową hierarchię nie wynikającą z cech fizycznych. Najlepszych cwaniaczków z cwanych rodzin kształci się latami na renomowanych uczelniach jak doić frajerów. Potem "wykształcony" cwaniaczek "pracuje" w 11O piętrowym wieżowcu i handluje niewolnikami na całym świecie.
to wynika z liberalizmu (indywidualizm i wolność) i tajemnicy, co czyni nas slabymi Powrót do raju oznacza pozbycie sie prywatności
romaro (25211 punktów)Odp: skoro nie ma boga, to ...
Zdalne nauczanie ci nie służy? Skąd te problemy u ciebie? Zdania zaczynamy z dużej litery. Wcale się nie dziwię, że każdy cię w dupe kopie. Sam bym cię kopnął za takie podejście do nauki.

10-04-2021 17:10 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Zdalne nauczanie ci nie służy? Skąd te problemy u ciebie? Zdania zaczynamy z dużej litery.
jesteśmy programowani jak komputery przez język, np jawa Nas poprzez jezyk programuja patoelity np słowo ham a pan (w rzeczywistości pan to "hitlerowiec" a ham to "niewolnik")
>Wcale się nie dziwię, że każdy cię w dupe kopie.
jakbym TU się żle czuł, bym nie pisał
>Sam bym cię kopnął za takie podejście do nauki.
nauka jest fałszywa, podałem przyklad slowa ham a pan albo liberalizm (indywidualizm, wolność) jest gorszy od faszyzmu ale nauka go wywyższa. Nauki spoleczne sa na uslugach patoelit
romaro (25211 punktów)
Wiesz, trochę się usmiałem
>jesteśmy programowani jak komputery przez język, np jawa Nas poprzez jezyk programuja patoelity np słowo ham a pan (w rzeczywistości pan to "hitlerowiec" a ham to "niewolnik")
Nawet jeżeli (skoro poruszasz informatykę), to na różnym poziomie. Ciebie chyba zaprogramowali w asemblerze. Języki obiektowe tak jak np Java, mimo wszystko to nie twój poziom. Zbyt często się zapętlasz (pierdolisz w kółko to samo).
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>jesteśmy programowani jak komputery przez język, np jawa Nas poprzez jezyk programuja patoelity np słowo ham a pan (w rzeczywistości pan to "hitlerowiec" a ham to "niewolnik")
>>Wcale się nie dziwię, że każdy cię w dupe kopie.
> Nauki spoleczne sa na uslugach patoelit
>

pl.wikiped(*)ogramowanie_neurolingwistyczne

"Programowanie neurolingwistyczne (NLP) - uporządkowany zbiór technik komunikacji oraz metod pracy z wyobrażeniami, nastawionych na tworzenie i modyfikowanie wzorców postrzegania i myślenia u ludzi."
haish (2905 punktów)
>w raju zażyle stada ludzkie były małe, wszyscy wiedzieli o sobie wszystko (mieli
>codzienny bezpośredni kontakt), ...............................



Pod pojęciem raju kryją się różne wizje tego miejsca, w większości takie interpretacje
są narzucone przez elity. Niezależnie od tego każdy ma swoją indywidualną wizję i oczekiwania odnośnie tejże koncepcji.
Ciekawe podejście istnieje w umysłach diaspory żydowskiej na wschód od Jerozolimy
(ci Żydzi zgodnie z logiką modlą się w kierunku zachodnim(Jerozolimy)), - dla nich Gan Eden to po prostu cmentarz(miejsce pamięci).
Ciekawe, że w języku chińskim słowo gan ~
Gàn

= трахнитесь
= f**k
translatory Google, Yandex - suchy (干。 )(幹 ).

>skoro nie ma boga który wszystko widzi i wie i za dobro wynagrodzi, za zło ukarze, nie >ma piekła i nieba, potrzebujemy całkowitej jawności (dzieki technice patoelity wiedza o >nas wszystko, my o nich nic)................ .

Wygląda na to, że paleolity dzięki technice dążą do zbudowania systemu w którym będą "jak wymyślony wcześniej przez nich bóg" - będą nagradzać za postępowanie według własnej wizji dobra, i karać za to co w zależności od dynamicznej sytuacji zdefiniują jako zło.

Obecna sytuacja na świecie przypomina sytuację z ubiegłego stulecia gdy podczas nadawanego na żywo w odcinkach słuchowiska Herberta George Wellsa -'Wojna Światów'. Adaptacja radiowa wykonana przez Orsona Wellesa wywołała w 1938 r. panikę w USA, gdyż słuchacze uznali słuchowisko za relację z prawdziwej inwazji.
Pod koniec ubiegłego stulecia w Afryce plemiona Tutsi i Hutu dzieki emiowanym w radio
audycjom stały się dla całego świata 'bohaterami' pamiętnych wydarzeń.
Swoją drogą efekt placebo jest faktem i jego rola w procesie leczenia jest czynnikiem dość istotnym. Oddziaływanie reklamy na zachowania konsumentów jest stosunkowo dobrze
rozpoznane przez naukę. Zmasowaną medialną sugestię, której obecnie poddawane są społeczeństwa wielu krajów można bez trudu porównać do tych zjawisk.
11-04-2021 16:20 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Pod pojęciem raju kryją się różne wizje tego miejsca
raj to czas życia naszego przodka na ziemi ok 2 mln lat, byliśmy wtedy
ssakami (dzisiaj nie jesteśmy)
stadnymi (dzisiaj nie jesteśmy)
terytorialnymi (dzisiaj nie jesteśmy)
dzikimi (dzis jesteśmy udomowieni jak konie do pracy, krowy do dojenia, świnie na "mięso armatnie")

raj istnial, byl opowiadany przez setki pokolen, inaczej raj wyglądał na Bliskim Wschodzie inaczej w Indiach, Chinach czy Ameryce Północnej (inny klimat, inne zwierzęta, inna gleba i rośliny)
haish (2905 punktów)
>>Pod pojęciem raju kryją się różne wizje tego miejsca
>raj to czas życia naszego przodka na ziemi ok 2 mln lat, byliśmy wtedy
>ssakami (dzisiaj nie jesteśmy)
>stadnymi (dzisiaj nie jesteśmy)
>terytorialnymi (dzisiaj nie jesteśmy)
>dzikimi (dzis jesteśmy udomowieni jak konie do pracy, krowy do dojenia, świnie na "mięso armatnie")
>raj istnial, byl opowiadany przez setki pokolen, inaczej raj wyglądał na Bliskim Wschodzie inaczej w Indiach, Chinach czy Ameryce Północnej (inny klimat, inne zwierzęta, inna gleba i rośliny)

2 mln lat temu blżej nam było do zwierząt,- czy można to nazwać rajem?
głównym zmartwieniem było pożywienie i przedłużanie gatunku.

Z definicji raj jest ogrodem rozkoszy:
- miejscem gdzie nie trzeba się o nic martwić, - pożywienie, zagrożenia zewnętrzne itd.
- miejscem które daje rozkosz tak dla zmysłów-ciała, i dla psychiki.
Niezmiennie od 2 mln lat miejscem spełniającym powyższe kryteria jest brzuch matki w okresie ciąży(dla poczetego organizmu), oraz żeńskie i męskie narządy płciowe połączone
w akcie kreacji nowego życia.
W drugim przypadku istnieją inne formy zaspokojania potrzeb - samozaspokajanie,
zaspokajanie z osobnikiem tej samej płci, oraz inne formy zaspokajania - np. zoofilia.
11-04-2021 18:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Pod pojęciem raju kryją się różne wizje tego miejsca
>>raj to czas życia naszego przodka na ziemi ok 2 mln lat, byliśmy wtedy
>>ssakami (dzisiaj nie jesteśmy)
>>stadnymi (dzisiaj nie jesteśmy)
>>terytorialnymi (dzisiaj nie jesteśmy)
>>dzikimi (dzis jesteśmy udomowieni jak konie do pracy, krowy do dojenia, świnie na "mięso armatnie")
>>raj istnial, byl opowiadany przez setki pokolen, inaczej raj wyglądał na Bliskim Wschodzie inaczej w Indiach, Chinach czy Ameryce Północnej (inny klimat, inne zwierzęta, inna gleba i rośliny)
>2 mln lat temu blżej nam było do zwierząt,- czy można to nazwać rajem?
ale 50 000 lat temu już tak, wszystko bylo dograne przez miliony lat ewolucji (dlatego nie chorowali) dzis chorujemy na cywilizacyjne i zarażliwe

>głównym zmartwieniem było pożywienie i przedłużanie gatunku.
mamut to 15 ton miesa, byliśmy miesożercami (zapewnialo 80% kalorii)
co do przedłożenia gatunku to bzykali sie na okraglo, z nudów, nie mieli co z energia zrobić

>Z definicji raj jest ogrodem rozkoszy:
>- miejscem gdzie nie trzeba się o nic martwić, - pożywienie, zagrożenia zewnętrzne itd.
żadne zwierze nie atakuje człowieka chyba że wsciekłe
>- miejscem które daje rozkosz tak dla zmysłów-ciała, i dla psychiki.
opowiadane przez setki pokolen (nie bylo pisma) opowiesci byly troche pokoloryzowane

>Niezmiennie od 2 mln lat miejscem spełniającym powyższe kryteria jest brzuch matki w okresie ciąży(dla poczetego organizmu), oraz żeńskie i męskie narządy płciowe połączone
>w akcie kreacji nowego życia.
>W drugim przypadku istnieją inne formy zaspokojania potrzeb - samozaspokajanie,
>zaspokajanie z osobnikiem tej samej płci, oraz inne formy zaspokajania - np. zoofilia.
polowanie to przyjemnosc królów, przyjemne jest lapanie ryb, zbieranie grzybow, przyjacielskie rozmowy, wychowywanie dzieci- tak wygladal raj
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>>
>ale 50 000 lat temu już tak, wszystko bylo dograne przez miliony lat ewolucji (dlatego nie chorowali) dzis chorujemy na cywilizacyjne i zarażliwe

Kiedy powstały wirusy i chorobotwórcze bakterie ?

>>głównym zmartwieniem było pożywienie i przedłużanie gatunku.
>mamut to 15 ton miesa, byliśmy miesożercami (zapewnialo 80% kalorii)

Ludzie pierwotni w 1OO% mieli krew grupy O. Osoby z grupą krwi O powinny być na diecie mięsnej.
Najmłodsza grupa krwi AB ma ok tysiąc lat.

>co do przedłożenia gatunku to bzykali sie na okraglo, z nudów, nie mieli co z energia zrobić
>>

Małe narody, które rozmnażały się w zamkniętym kręgu mają problemy z chorobami genetycznymi.
Tysiące lat temu powinien być z tym większy problem a brak naukowych opracowań tematu.
12-04-2021 08:40 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>ale 50 000 lat temu już tak, wszystko bylo dograne przez miliony lat ewolucji (dlatego nie chorowali) dzis chorujemy na cywilizacyjne i zarażliwe
>Kiedy powstały wirusy i chorobotwórcze bakterie ?
zarazy idą od przegęszczenia ludzi i od zwierząt domowych. Hiszpanie jak zajeli Amerykę Południową, umarło 90% Indian, nie od miecza a od przywleczonych, zaraźliwych chorób. Np grypa jest chorobą odzwierzęcą

>>>głównym zmartwieniem było pożywienie i przedłużanie gatunku.
>>mamut to 15 ton miesa, byliśmy miesożercami (zapewnialo 80% kalorii)
>Ludzie pierwotni w 1OO% mieli krew grupy O. Osoby z grupą krwi O powinny być na diecie mięsnej.
>Najmłodsza grupa krwi AB ma ok tysiąc lat.
podobno z grupą 0 nie choruja na cowida

>> bzykali sie na okraglo, z nudów, nie mieli co z energia zrobić
>Małe narody
w raju nie było narodów, wszyscy byliśmy braćmi
> ... które rozmnażały się w zamkniętym kręgu mają problemy z chorobami genetycznymi.
dlatego nie bylo problemów podarowac wedrowcowi wlasą "żonę" na nocke, ludzie byli życzliwsi dla siebie wbrew temu co pisza naukowcy (skarmiani przez patoelity), bo przecież to dzisiaj mamy najlepsze czasy. Oczywiście w raju nie było żon, była seryjna monogamia, kobieta miala w raju, w ciągu życia 10 mężów -kazde dziecko z innym, jak wzrasta kombinacja genow
>Tysiące lat temu powinien być z tym większy problem a brak naukowych opracowań tematu.
dziewczyny maja wdrukowana blokade żeby nie bzykac sie z kims z kim dorastała

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365