 |
Przegląd wątków w dziale ABC Racjonalisty
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 47 (przedawniony) | | 20-04-2021 | Paweł_P | Łyszczyński - ofiara katolickiego mordu sądowego. |
Dziś mija 332 rocznica chrześcijańskiego mordu sądowego na Kazimierzu Łyszczyńskim, filozofie, autorze traktatu "O nieistnieniu Boga". Egzekucję wykonano 30 marca 1689 roku na Rynku Starego Miasta w Warszawie Łyszczyński był jednym z najwybitniejszych umysłów XVII-wiecznej Polski. Został zamordowany, bo przemoc to odwieczne narzędzie religii w jej obronie przed prawdą. www.polity(*)1,pierwszy-polski-ateista.read | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 19-04-2021 | okragly | ile waży koń? |
w przerwie wydarzenia artystycznego, wprowadzono na scenę konia i poproszono widzów by napisali na karteczkach ile waży, dawali mu od 500 do 1200 kg, nikt trafnie nie oszacował, ale średnia była dokladnie taka jak rzeczywista waga konia czyli 872 kg
indywidualnie jesteśmy głupi, jako wspólnota mądrzy (ale bez wodza bo głupi jak każdy z nas) ale my nie mamy wspólnoty (liberalizm- indywidualizm i wolność), dlatego glupi | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 18-04-2021 | MaxGolonko3 | Podstawy ateizmu i ateisty |
(Udostępniajcie to albo kopiujcie i dawajcie jako swoje!). Żenująco się mylisz człowieku jeśli wierzysz w jakiegokolwiek opisanego boga osobowego lub w Jezusa jako nowego boga! Przeczytaj poniższe punkty z uwagą i zmądrzej! (Drukujcie poniższą listę i przylepiajcie taśmą klejącą w wielu miejscach!)
1. Myśliciele udowodnili, że nieba i piekła nie ma bo brat osoby skazanej na cierpienia w piekle nie mógłby czuć się szczęśliwy mimo przebywania w niebie.
2. Skazywanie własnego syna na straszne cierpienia jest pomysłem dziwacznym, bóg wszechmogący nie musiałby problemów rozwiązywać w sposób masochistyczny.
3. Świat przyrody miał być rzekomo zaplanowany od początku przez boga. To byłoby głęboko chore, dziwacznie sadystyczne - bo mamy gatunki straszne, obrzydliwe, żerujące w płucach, mózgach, oczach niewinnego dziecka.
4. 'Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż wyrazem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są ponadto dość dziecinne.' Einstein.
5. Wszystkie cuda Jezusa miały charakter nieanatomiczny. Wybudzał pozornie zmarłych z letargu albo uczył pacjentów poruszać bezwładną rzekomo wcześniej ręką.
6. Najnowsze eksperymenty z polem magnetycznym wykazały, że magnetyzmem można skłonić ludzi do grzesznych, amoralnych myśli, co oznacza, że dusza jest materialna i tworzą ją komórki mózgu.
7. Cesarz Konstantyn z przyczyn politycznych wylansował wiarę w Jezusa czyli chrześcijaństwo. "Dostrzegł w nim siłę" mogącą wzmocnić.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 14-04-2021 | Arminius | Pewnego razu w Ameryce.... |
Pod Minneapolis policja zatrzymała czarnoskórego kierowcę, który został aresztowany za pogwałcenie zasad ruchu drogowego. W trakcie aresztowania i zakładania kajdanków - wyrwał się on policji i został postrzelony przez - nota bene - policjantkę, po czym zdołał odjechać kilkaset metrów od zdarzenia i tam zmarł od rany postrzałowej. Ze zdarzenia został nakręcony film, zawarty w podlinkowanym materiale. Jest wielce prawdopodobne, iż policjantka przez omyłkę użyła broni palnej zamiast paralizatora elektrycznego. Zdarzenie jak wyżej zaskutkowało rozruchami ulicznymi w formule "Black Lives Matters". Z punktu widzenia rasowego w zdarzeniu uczestniczyli: Biały policjant, Czarny policjant, policjantka o kolorze skóry nieustalonym przeze mnie, Czarnoskóry podejrzany. Zachęcając do zapoznania się z podlinkowanym materiałem, stawiam pytanie czy rzeczywiście mamy jakiś problem? www.nbcnew(*)icer-meant-grab-taser-n1263817 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 12-04-2021 | okragly | skoro nie ma boga, to ... |
w raju zażyle stada ludzkie były małe, wszyscy wiedzieli o sobie wszystko (mieli codzienny bezpośredni kontakt), łatwo kontrolowali się i ew karać za przewinienia czy uznawać zasługi Jak zostaliśmy wygonieni z raju straciliśmy ze sobą kontakt (liberalizm- indywidualizm i wolność), pojawiła się potrzeba, by istniał "stary mędrzec z brodą", kto zna czyny wszystkich i wymierzy karę złoczyńcom, gdy Szymon jest poza wzrokiem, ja nie wiem, co on robi, ale obserwuje to "wszystkowiedzący" Nic się przed nim nie ukryje. Nawet myśl.
skoro nie ma boga który wszystko widzi i wie i za dobro wynagrodzi, za zło ukarze, nie ma piekła i nieba, potrzebujemy całkowitej jawności (dzieki technice patoelity wiedza o nas wszystko, my o nich nic) Prywatności jest irracjonalna (jesteśmy na fR) brak jawności jest na reke tylko patoelitom czy innym zlodziejom (np Kulczyk przez 20 lat zgromadzil 30 000 000 000 zł, zarabial 30 000 zl/godz na "rękę" gdzie jego poddany 3zl/g i miliony bezrobotnych, bezdomnych, wygnanych za granicę rodakow)
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 11-04-2021 | Notils | Nieskończone uzasadnianie |
Dzień dobry, Mam kłopot, gdyż próbowałem od początku uzasadnić swoje poglądy w sposób racjonalny. I dochodzę do wniosku, że jest to proces nieskończony lub pewne twierdzenia muszę przyjąć bez uzasadniania. W jaki sposób racjonalnie wybiera się takie twierdzenia? Jak znajdę taki sposób to czy on nie będzie potrzebował uzasadnienia? Czy ktoś mógłby mnie naprowadzić na poprawny tok rozumowania? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 34 (przedawniony) | | 06-04-2021 | Paweł_P | Myślę, więc jestem. |
Pytania do Boga.
1)Dlaczego niewinne dzieci cierpią na nieuleczalne choroby i wady genetyczne np. pasożyty żyjące w oku dziecka lub zanik mięśni? 2)Jeśli zna przeznaczenie, to jaki sens ma modlitwa? (to jak modlitwa o inne zakończenie filmu, który został już nakręcony. 3)Których modlitw wysłuchuje, a które ignoruje? 4)Co ludzie mają robić w niebie? 5)Dlaczego oferuje bezwarunkową miłość i grozi wiecznym potępieniem? 6)Jak można cieszyć się w niebie, gdy ktoś kogo kochasz cierpi w piekle? 7)Czy to nie dziwne, że przyzwoity i uczciwy ateista będzie przez wieczność tak samo cierpieć, jak psychopatyczny morderca? 8)Dlaczego boskie przykazania są chybione, a ustawienie w nich priorytetów jest bez sensu: karanie za czczenie fałszywych bogów i nadużywanie imienia, a nie za niewolnictwo lub gwałt? 9)Dlaczego pozwala na taką ilość religii na świecie i ciągłe religijne spory? 10)Dlaczego chcąc przebaczyć nam nasze grzechy, musiał zabić własnego syna? Tak postępuje tyran albo mafioso. 11)Dlaczego bawi się z ludźmi w chowanego i nie objawi w rzeczywistości? 12)Dlaczego odpowiada na modlitwy zamożnych sportowców i pozwala im zwyciężyć w rywalizacji, a ignoruje modlitwy umierających z głodu dzieci? 13)Dlaczego pozwala na cierpienia pobożnych ludzi w klęskach żywiołowych? 14)Dlaczego Biblia jest tak fatalnie zredagowana, pełna sprzeczności i powtórek? Nie mógł się lepiej postarać? 15)Według ikonografii Jezus to biały człowiek, jak ciężko mu było dorastać na Bliskim Wschodzie będąc jedynym białym.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 82 (przedawniony) | | 18-03-2021 | NieMamPomysłuNaPseudonim | Agnostycyzm racjonalniejszy od ateizmu? |
Ateizm neguje istnienie boga w jakiejkolwiek postaci... A na to nie ma dowodów. Co prawda wielki wybuch są udowodniony, ale nie ma dowodów na to, że za tym nie stoi jakaś siła wyższa. Więc agnostycyzm jest racjonalniejszy od ateizmu, bo nie neguje istnienia boga nie mając na to dowodów. Co o tym sądzicie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 04-03-2021 | romaro | Furtka do wyłączenia internetu |
Pamiętacie jak piśdzielce biadolili tutaj o ACTA? Nowy projekt PISu. W projekcie nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa są zapisy pozwalające na odłączenie serwisów online decyzją ministra. WSZYSCY muszą się dowiedzieć o tym kolejnym zamachu na naszą wolność. Pamiętacie ACTA? To będzie 100 razy gorsze, bo narodowe. serwisy.ga(*)rce=dlvr.it&utm_medium=twitter | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 25-02-2021 | okragly | od dupy strony |
Wzrost PKB niekoniecznie najlepsza metoda na szczęście. Bardzo biedne wsie Bangladeszu gdzie nie używają pieniędzy, pokazały wysoki poziom szczęścia, zadowolenia z życia na poziomie Szwecji (najwyżej na świecie) Wynikiem poczucia bezpieczeństwa, więzi społecznych, czasu spędzanego z rodziną i kontaktu z przyrodą. Kiedy ludziom jest wygodnie, bezpiecznie i mogą cieszyć się życiem w silnych relacjach ze swoją społecznością, są szczęśliwi niezależnie od pieniędzy (a może dlatego że nie używają pieniędzy). Czy możemy osiągnąć poziom szczęścia mieszkańców Szwecji od ;dupy strony" tj Bangladeszu? mowi się o hodowli szczęśliwych krów, kur, świń, dostajemy wtedy o 50% bogatsze w składniki pokarmowe, smaczniejsze mleko, mięso, jaja. A jak wyglada hodowla szczesliwych ludzi? i co zyskiwalibyśmy? Patoelity nic nie zyskaja, taki szczęśliwy nie pójdzie na wojnę walczyć za nich, nie będzie uważał pracy jako cel życia, ni bedzie pracował 12, 10 a nawet 8godz dziennie, dlatego wolą nas trzymać pod butem.
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |