Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale ABC Racjonalisty

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
28-05-2022romaroJak z kondycją?
Warto o tym wiedzieć.
8 godzinny sen sprawia, że tracimy w zależności od tego ile ważymy od 500 do 750 kcal (dla osób, których waga mieści się w przedziale 60 - 90 kg). Im więcej ważymy, tym więcej w czasie snu spalamy.
Zakłada się, że suma wydatków energetycznych w ciągu doby pozwala na określenie dobowego wydatku energetycznego. Wystarczy wymnożyć czas poświęcony na wykonywanie różnych czynności w ciągu 24 godzin przez całkowity koszt energetyczny czynności (uwzględniając PPM i masę ciała osoby badanej), co po zsumowaniu daje obraz dobowego wydatku energetycznego.
Wydatek energetyczny (kcal/ kg masy ciała/ min) poszczególnych czynności przedstawia się następująco:

sen - 0,017
czynności codzienne typu mycie, ubieranie, czesanie - 0,042
jazda autobusem - 0,020
prowadzenie samochodu - 0,015
marsz - 0,050
wykłady - 0,027
zajęcia laboratoryjne i inne - 0,036
wysiłek bardzo intensywny (pływanie, fitness, balet, tenis, biegi przełajowe itp.) - 0,100
wysiłek intensywny (gry ruchowe, koszykówka, badminton) - 0,082
wysiłek umiarkowany (spacer, czynności domowe, siatkówka, robienie zakupów) - 0,045
wysiłek lekki (czynności siedzące: oglądanie TV, czytanie, pisanie, słuchanie radia, czynności biurowe) - 0,027

Gdy na sen w ciągu doby poświęcam 8 godzin (480 min), a moja masa ciała wynosi 86kg, wydatek energetyczny snu wynosi:
0,017 * 480 * 86 = 701,76 kcal/ osobę/ dobę
Po zsumowaniu wszystkich wydatków poszczególnych czynności uzyskacie wynik całkowitego wydatku.

Powyżej podałem bardziej..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
28-05-2022MaxGolonko3Teorie spiskowe to droga do zarabiania na naiwnych
Zarabiania na drukowanych broszurach lub reklamach i linkach wyświetlanych na marginesie sensacyjnych doniesień.

Islamiści oraz ludzie Putina rozsiewają takie teorie (np antyszczepionkowe lub o WTC lub antyekologiczne) aby destabilizować przeciwne im państwa lub załatwiać sobie zbyt paliw.


Grafika:

pbs.twimg.(*)XsAUaD8P?format=jpg&name=large


Teorie spiskowe to bajki o ukrywaniu faktów o kosmitach przez rządy oraz o nie wylądowaniu Amerykanów na Księżycu oraz o grzesznym testowaniu szczepionek na zarodkach wypłukiwanych z macic kobiet co powoduje, że w szczepionkach siedzi diabeł i jest wstrzykiwany do ciała człowieka. UFO to bzdury.
Od czasu do czasu, co 100 mln lat Słońce mija się o miesiąc świetlny z innym układem planetarnym. Wtedy jest cień szansy na lot astronautyczny do nas lub od nas. W pozostałym czasie jest niewykonalny bo wszechobecne w przestrzeni międzygwiezdnej protony zgarniane przez zbyt szybko lecącą rakietę powodują jej przegrzanie i astronauci muszą umrzeć ugotowani.

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
28-05-2022romaroCzwarta pseudowładza
„Kto się miał ześwinić, już się ześwinił” – powiedział o sędziach Igor Tuleya. To samo można powiedzieć o dziennikarzach. Medialny system tej władzy działa sprawnie i bezlitośnie. Miliardy złotych na TVP. Dziesiątki milionów na zaprzyjaźnione tygodniki. Władza stosuje wobec mediów metody putinowskie (jak przy próbie pacyfikacji TVN), orbánowskie (jak w przypadku Orlen Press) i własne, które są kombinacją presji, przekupstwa, a czasem uwodzenia. Trzeba PiS-owi oddać, że działa sprytnie. Czasem idzie na chama i kupuje cały koncern prasowy, czasem dogaduje się z właścicielami mediów i wydawcami i satysfakcjonuje się zainstalowaniem w kluczowych miejscach swoich ludzi, którzy wiedzą, jak zadbać o odpowiedni przekaz i narracje. Tak po przejęciu władzy postąpiono z RMF, tak niedługo później stało się z Polsatem.
Odwdzięczać się za usługi można zresztą na różne sposoby. Można na przykład podarować bliskiemu dziennikarzowi audycyjkę w Polskim Radiu. To, że nikt jej nie słucha, nie ma znaczenia, ważne, że ktoś na niej zarabia. W ciągu kilku lat stworzono system okołomedialnej korupcji. Grube miliony płacone są za wsparcie, milczenie albo życzliwość wobec władzy. Efekt – to już nie są wolne media, to są media powolne władzy. A są też agenci indywidualni. Jest cała grupa speców od kolportowania medialnych wrzutek i powielania narracji wypichconej na Nowogrodzkiej. Ci spece się wspierają. Gdy któremuś z nich robi się gorąco pod czterema literami, dają sobie wzajemnie..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
27-05-2022MaxGolonko3W Biblii nie ma nic ani o innych planetach ani o galaktykach
Grafika:

pbs.twimg.(*)AA9dyf?format=png&name=900x900


Podczas kolizji kilku galaktyk, także karłowatych, widać łańcuch nowych gwiazd.

Podczas takich kolizji już istniejące gwiazdy galaktyk praktycznie nigdy się nie zderzą ale cząsteczki gazu i pyłu już tak.

To daje czasem ich zagęszczenie mogące prowadzić do zapadania się materii i powstania nowej gwiazdy z planetami.

Grafika na bazie ponownie przetworzonych zdjęć z poczciwego ale wciąż i zaskakująco długo przydatnego kosmicznego teleskopu Hubble'a.

www.space.(*)ope-star-formation-river-image



Wbrew Biblii gwiazdy powstają nadal!


Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
25-05-2022romaroWolne dziennikarstwo
Tomasz Lis:
W Polsce wolnych mediów już nie ma. Jest kilka wolnych redakcji. Większość mediów i bardzo wielu dziennikarzy jest zaplątanych w bardzo gęstą sieć politycznych, personalnych i towarzyskich zależności z władzą i jej ludźmi. Na tak zwane wolne media niech demokraci nie liczą


Tomasz Lis ma ponad milion obserwujących na TT. Więcej niż wszyscy inni polscy dziennikarze razem wzięci. Obóz podłej zmiany i skundlonych pracowników mediów cieszy się z odejścia Tomasza Lisa z Newsweeka prawie tak, jakby wygrali wybory. To pokazuje jakim cierniem w dupie są dla nich resztki prawdziwego i wolnego dziennikarstwa. Jest to dziennikarz który autorytarnej władzy się nie kłaniał. A jego ostatni wstępniak niech będzie memento środowiska dziennikarskiego kraju, który stoczył się na 66 miejsce rankingu wolności prasy...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
25-05-2022MaxGolonko3Wielka prośba do całej społeczności tego forum
Grafika z istotnymi informacjami:

pbs.twimg.(*)6q09?format=jpg&name=4096x4096

Każdy moralny polityk powinien walczyć o wyrzucenie religii ze szkół bo zabija ona wielu mężczyzn - powoduje raka prostaty. Nakaz posiadania bardzo wielu dzieci prowadzi zaś planetę do katastrofy ekologicznej według nauki - bomba demograficzna (Nigeria, Indie, Meksyk, ...).

Every moral politician should fight to throw religion out of school because it kills many men - causes prostate cancer. The order to have very many children and leads the planet to an environmental catastrophe according to science - the demographic bomb:Nigeria, India, Mexico


Proszę Was. Publikujcie to (wraz z owa grafiką) w dyskusjach, komentarzach, wątkach wszędzie w internecie. Także w anglojęzycznym.

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
22-05-2022okraglypoprawczak
liberalnie wydajemy pieniądze na resocjalizację młodocianych przestępców, 600 tys zł/rok/1 os. to 50 tys. zł/ m-c. Młodzi wychodzą i są ultra liberałami, liczy się dla nich tylko indywidualizm, wolność i wlasność tak jak kulczyk, tylko są od dr glupsi i zasilaja, juz jako dorośli, normalne wiezienia

w Izraelu, odwrotnie, antyliberalnie, mlodych przestępców kieują do kibucu, komuny, pracują, uczą sie życia społecznego i wychodzą na ludzi, tam utrzymanie kosztuje ZERO, malo tego, zarabiaja jak to w kibucu (kieszonkowe

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
22-05-2022MaxGolonko3Seks człowieka ze zwierzęciem
Grafika:

pbs.twimg.(*)clM5?format=jpg&name=4096x4096

Polskie społeczeństwo jest dramatycznie słabo zorientowane w ewolucjonizmie na czym żeruje jak hiena kler i PIS. Takie informacje (o innych gatunkach człowiekowatych jak denisowianie oraz australopitek) to zna może co setny Polak.

Wcześniej (około 3 - 2 miliony lat temu) ludzie współżyli z małpami - australopitekami.
Z konieczności.

Co na to teologia?

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Image

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 128 (przedawniony)
21-05-2022okraglymy piękna płeć
wybitni ojcowie nie plodzą wybitnych, czynią to wybitne kobiety, dlatego racjonalnym gdy matka obdarzona inteligencją a ojciec urodą, którą po nim dziedziczymy

po nastaniu patriarchatu nasza inteligencja i uroda ulega pogorszeniu
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 43 (przedawniony)
17-05-2022CieślańskiTrole Putina?
Oooo zniknął?

Lubię Putina. Sam przeciw wszystkim. To moja dewiza.
Proszę Pana. Rosyjski Troll jest dla mnie komplementem. Dziękuję.

Widzę że mnie pan zablokował. Szkoda. Zawsze warto rozmawiać pokojowo.  Ale piszę bo muszę. Czuję potrzebę apelowania do rozsądku i dyplomatycznego umiarkowana w krytycznych wypowiedziach podejmowanych emocjonalnie, tylko na podstawie medialnej wojny propagandowej wszystkich walczących stron. Modlę się za Pana mściwy rewanżystowski spokój duszy. Mdli mię, ale jako empatyczny Ateistą i Komunista podjąłem ten syzyfowy trud, z nie jakim niesmakiem. Czego nie robi się dla pokoju. Pokoju z łazienką.

Na wojnie zawsze zarabiają bogaci a biedni tracą życie i dobytek. Bogaci pierwsi uciekają z kraju zostawiając ojczyznę na pastwę wroga. To my biedni mamy  umierać w obronie ich majątków. Bogaci wrócą po wojnie i zarządają zwrotu mienia, które tchórzowsko porzucili wraz z ojczyzną mimo prawnego obowiązku jej obrony.

W dzisiejszych czasach wszyscy politycy to jedna sitwa na pasku płac zglobalizowanego kapitału który finansuje im wybory do władz. Bez długoplanowej wizji propaństwowej. Od wizji jest teraz ponad narodowy, zglobalizowany solidarną chęcią łatwego zysku i wyzysku słabszych - K A P I T A Ł

Genialny Niemiec Karl Marks zdiagnozował ten trend i opisał dawno temu.

Oczywiście... Należy pomagać Ukraiński uchodźcom. Nie możemy mylić prostych ludzi z ich wrednymi i skorumpowanymi politykami.

Zresztą tak między nami facetami fawszyscy Ukraińcy zdolni..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)