 |
Przegląd wątków w dziale ABC Racjonalisty
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 57 (przedawniony) | | 06-07-2006 | Wymagany Jan | Ateista |
Nie ma ludzi nie wierzących w nic, bo tak przedstawia sie ateistow(?)... Kazdy wierzy we własnego Boga, jednakze sądzony bedzie, przez jedynego, prawdziwego, ze swoich czynow, postępowan i decyzji, a nie tego czy przestrzegał kanonu religijnego... Jestem wierzącym, praktykującym katolikiem i takie mam zdanie... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) (Zamknięty) | | 05-07-2006 | Smakuś | Pomoc w wydaniu książki |
Przepraszam że pytam o to tutaj, ale jestem nowy i za bardzo nie wiem gdzie pytać lepiej.Nazbierało mi się w główce sporo przemyśleń i chciałbym to opublikować w całości w jednej książce.Czy jest ktoś chętny kto mógłby pomóc w wydaniu jej.Jakiś menadżer/prawnik co by się prawami autorskimi i umową zajął/ktoś kto zna jakiś wydawców(chociążby najmniejszych w branży)/ w ogóle ktokolwiek kto mógłby pomóc. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 05-07-2006 | Smakuś | Bez granic wolności słowa |
czyż nie jest nonsensem zakaz emisji kodu da vinci ze względu na obrazę czyichś uczuć, przecież to zakazywanie mówienia czegoś co jest komuś nie na rękę, będąc konsekwentnym nie powinno się ujawniać afer rządowych ze względu na szkodliwość społeczną, dlaczego uczucia chrześcijan mają być traktowane lepiej od uczuć mniejszości.Mało tego dopuściłbym nawet legalne głoszenie zbrodniczych postulatów nazistowskich rasistowskich, wszechpolskich, nie mogą one być jednak wprowadzane w życie ze względu na to iż naruszają fundamentalną zasadę wolności jednostki(wynikającą z braku wartości-patrz mój drugi wątek).I co wy na to?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 03-07-2006 | Jarek | Najważniejsze ! |
Nauczmy się dyskutować, bez obrażania, tematów tabu, rzeczowo i na temat, fakty. Pozdrawiam
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 30-06-2006 | rozumek | Świat wirtualny |
Dlaczego nie podyskutujecie o tym, czy istnieje świat wirtualny, czyli świat wyobraźni KAŻDEGO z nas? I czy istnieje choć jeden człowiek, który tego świata jest pozbawiony? I jaki, u kogo, występuje związek między światem wirtualnym, a rzeczywistym? I u kogo go brakuje?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 29-06-2006 | Moon-Flower | Czy was też denerwuje... |
Podzielcie się ze mną informacją, czy was też denerwuje, kiedy jakiś zwolennik religi, metafizyki, astrologii czy Bóg wie czego jeszcze (  ) , który w gruncie rzeczy wie tylko tyle ze jesteście ateistami, podchodzi i mówi z pogardą "Żal mi ciebie. Jesteś ślepa/y. Nie wiesz tego, co ja wiem. Pochłoną cię piekielne płomienie jeśli się nie zmienisz." A ponoć to oni pałają miłością do bliźniego... ;/ | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 26-06-2006 | Rohnar | ABC...? |
Skoro jest to dzial ABC racjonalisty ... mozna by podyskutowac jakimi cechami wyroznia sie racjonaliste ... moim zdaniem nie da sie czegos tak do konca zdefiniowac choc mozna by sprobowac ... i nie chodzi mi o encyklopedyczne definicje lecz o wlasne odczucia i doswiadczenia zapraszam do postowania pzdr. Rohnar
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 128 (przedawniony) | | 26-06-2006 | joice | Czy istenieje dusza? |
to pytanie kieruje do osob myslacych racjonalnie, wiec z zalozenia osob areligijnych( niekoniecznie ateistow oczywiscie) Czy uwazacie ze po smierci mozgu i calego ciala czlowieka zostaje jakis pierwiastek, jakas wiazka energetyczna,ktora nie zaprzestaje swojego istnienia? jak wytlumaczyc odlaczanie sie swiadomosci ( np.dzieki medytacji) od swojego ciala? czy wraz z jego smiercia umiera WSZYSTKO? jak wytlumaczyc w takim razie przerozne historie o poltergeistach itp? wiemy ze takie historie,udokumentowane niejednokrotnie mialy miejsce( latajace meble np.itp...) a jesli dusza istnieje? to co jest jej substacja? czy moze byc nia po prostu mysl? jaka jest substancja mysli?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 19-06-2006 | prus | sprostowanie |
Moon-Flower napisał "...czy was też denerwuje, kiedy jakiś zwolennik religi, metafizyki, astrologii..." metafizyka - dziedzina zmierzająca do poznania istoty rzeczy, nauka o pierwotnych zasadach bytu ontologia i kosmologia ("Słownik wyrazów obcych" Kopalińskiego), kosmologia to poważny dzial fizyki zajmujący sie funkcjonowaniem wszechświata, teorią wszechrzeczy etc. Wybitnie naganne użycie słowa. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 35 (przedawniony) | | 16-06-2006 | rozumek | wrażenia, a myślenie PO |
Czy widzicie różnicę w myśleniu człowieka, który ogłuchł lub/i oślepł i tego, który niewidomy lub/i niesłyszacy się urodził? Czy któryś z nich musi być wierzący? Czy któryś z nich nie może działać racjonalnie? | Zobacz wypowiedzi..
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |